Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:10 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nie martw się

w codziennym życiu chrześcijanina

Nie martw się

Postprzez Moggy » Wt sie 11, 2015 11:15 pm

W mojej pracy nastąpiły zmiany, w związku z nie najlepszą, finansową sytuacją organizacji. Czekały nas redukcje etatów lub godzin albo jedno i drugie. W moim umyśle zaczęły kłębić się myśli: 'Co to będzie? Jeśli stracę pracę, czy będę w stanie znaleźć inną? Gdzie i za ile?' Bardzo lubię moją pracę i choć odważnie przyjęłam do wiadomości informacje o sytuacji finansowej, to myślami martwiłam się o przyszłość, bo przecież za coś trzeba żyć, nową pracę znaleźć nie łatwo, kredyt należy spłacać... - takie myśli kłębiły się w mojej głowie

Wtedy usłyszałam cichy głos we wnętrzu umysłu: 'Nie martw się.' Potraktowałam to jako zachęte i napomnienie, bo przecież Pismo Święte nakazuje nam wyraźnie byśmy się nie troszczyli.

W Ewangelii Mateusza w rozdziale 6, możemy przeczytać takie słowa:

25 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? 28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

W tym krótkim fragmencie aż cztery razy jest użyty zwrot 'nie troszczcie się'. Jest to nakaz i polecenie dla nas.

Oczywiście martwiące myśli będą nas atakować wielokrotnie i za każdym razem mamy je odpierać i kierować swoje myśli do Boga – ufając, że ON wszystko dobrze uczyni. Tak właśnie było ze mną - jeszcze wielokrotnie musiałam odpierać ataki uciążliwych myśli.

Martwienie i troszczenie można porównać do żarłocznych ślimaków, które zjadają rośliny w ogrodzie. Nasze martwiące myśli są jak te żarłoczne ślimaki – niszczą nasze plany i zamierzenia, zjadają nasze nadzieje i własną wartość siebie. Ślimaki szczególnie gustują w młodych roślinach – często nie dając im wybić się z ziemi, urosnąć i zakwitnąć. Tak często nasze zmartwienia niszczą nowe plany i zamierzenia – nie pozwalając się nam rozwinąć.

Dlatego zachęcam Was 'nie troszcie się'.

Ostatnio rozmawiając z mamą przez telefon, usłyszałam takie zdanie: 'No bo przecież nie da się nie martwić – same myśli przychodzą.' Tak, to prawda – myśli same przychodzą – ale od nas zależy czy damy im się zadomowić w naszym umyśle – czy je wyrzucimy.

Nasz umysł nie może być pusty i jeśli chcemy pozbyć się zmartwień najlepiej jest wypowiadać, uczyć się na pamięć Boże obietnice.

Oto kilka dla przykładu:

A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę. (List do Filipian 4:19)

Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. (List do Rzymian 8:1-2)

Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru. (List do Rzymian 8:28).

Fajnie jest też uczyć się psalmów na pamięć. Polecam szczególnie w obecnej chwili: psalm 1, 23, 91, 126.

Boże Słowo ma niezwykłą moc i potrafi przezwyciężyć wszelkie zmartwienia, nakierować nasze życie na właściwe tory, podnieść na duchu, pokrzepić i dać nadzieję.

* Moja sytuacja w pracy nie jest wyklarowana - więc ufam i czekam na Boże rozwiązanie. Z przezwyciężaniem zamartwiania się radzę sobie teraz znacznie lepiej niż było to na początku.

** Fragmenty Pisma Świętego zostały zaczerpnięte z Biblii Tysiąclecia
Moggy
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 25, 2014 12:17 am

Re: Nie martw się

Postprzez alert » N sty 31, 2016 12:48 pm

Piszesz najprawdziwszą prawdę, Chwała Bogu !
:)
alert
 
Posty: 3
Dołączył(a): So sty 30, 2016 6:55 am
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nie martw się

Postprzez gdripiw » Śr mar 02, 2016 10:56 am

Dokładnie nie martw się na zapas :) będzie dobrze ,być może Bóg ma dla Ciebie lepszą pracę, jeszcze lepiej płatną
gdripiw
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 10:54 am

Re: Nie martw się

Postprzez ucash » Wt kwi 12, 2016 10:02 pm

Jezus miał na myśli abyśmy nie wyolbrzymiali tego typu zmartwień, nie mamy się o to nie martwić tylko abyśmy nie czynili tego jako najwarzniejszej rzeczy w naszym życiu gdyż to prowadzi do bałwochwalstwa, praca, pieniądze, status, modne ubrania, wygląd, mogą także przyjąć postać idola.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron