Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:46 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Obietnica Ducha

w codziennym życiu chrześcijanina

Obietnica Ducha

Postprzez dmilewski67 » Śr sie 15, 2012 9:56 am

Zapraszam do dyskusji na temat Ducha Świętego. Na początek proponuję zastanowić się nad taką kwestią: W Galacjan 3:14 Paweł napisał: "aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha". Ducha Świętego obiecał Jezus, natomiast w Biblii nie jest napisane, aby Ducha Bóg obiecał Abrahamowi, a na tym jak wynika z Gal. ma polegać błogosławieństwo Abrahama. Błogosławieństwa nie tylko Abrahama ale i innych starotestamentowych mężów bożych były bardzo konkretne i materialne - (34) I zaczął mówić: Jestem sługą Abrahama. (35) Pan w szczególny sposób błogosławił memu panu, toteż stał się on zamożny: dał mu owce, woły, srebro, złoto, niewolników, niewolnice, wielbłądy i osły. (I Moj. 24:34-35).
Zastanawiam się nad tym, ponieważ Paweł w dyskusji na temat sposobu usprawiedliwienia używa historii Abrahama jako argumentu i jeśli chodzi o usprawiedliwienie to rzeczywiście jest napisane:
(6) Wtedy uwierzył Panu, a On poczytał mu to ku usprawiedliwieniu. (Ks. Rodzaju 15:6, Biblia Warszawska)
Ale o Duchu nie
Co o tym myślicie?
dmilewski67
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 1:42 pm

Re: Obietnica Ducha

Postprzez Magda_77 » Cz sie 16, 2012 2:14 pm

Myśleć nie myślę , a dla mnie z przytoczonego zdania wynikają 2 obietnice: po pierwsze ,że Ducha Świętego otrzymujemy przez wiarę, a nie z uczynków, a po drugie ,abyśmy my poganie (czyli nie pochodzący cieleśnie z potomstwa Abrahama co dalej idzie Izaaka) dostąpili błogosławieństwa w nim obiecanego (myślę ,że również finansowego,ale nie to powinno być celem)Abrahamowi potrzebne jest właśnie pojednanie przez krzyż, wtedy dostępujemy usynowienia. Czyli dziedziczenie obietnic , nie pochodzi i nie zależy od uczynków , ale od wiary , posłuszeństwa i cierpliwości. Uważam jednak ,że obietnice Chrystusowe są daleko szersze od Abrahamowych i są one niejako ujęte w jednym "pakiecie", aby nie popaść w jakąś ewangelię jedynie prosperity , to ten sam ,który obiecuje : nie troszcie się co będziecie jeść i co będziecie pić , mówi też , kto nie pracuje , ten niech nie je i ,każdy kto chce żyć poboznie w Chrystusie Jezusie prześladowania znosić będą.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron