Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:51 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ślub z rozwodnikiem innej wiary

w codziennym życiu chrześcijanina

Ślub z rozwodnikiem innej wiary

Postprzez minerwa85 » Śr kwi 20, 2011 1:31 pm

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Mój narzeczony nie jest chrześcijaninem. Brał ślub zgodnie z obrządkiem innej religii. Rozwiódł się. Czy w takich okolicznościach możemy wziąć ślub w Kościele katolickim? Jeśli jest taka możliwość, bardzo proszę o wyjaśnienie jakich formalności należy dopełnić. Z góry chciałam podziękować za pomoc.
minerwa85
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr kwi 20, 2011 1:16 pm

Postprzez hungry » Śr kwi 20, 2011 2:51 pm

minerwa85 napisał(a):Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Mój narzeczony nie jest chrześcijaninem. Brał ślub zgodnie z obrządkiem innej religii. Rozwiódł się. Czy w takich okolicznościach możemy wziąć ślub w Kościele katolickim? Jeśli jest taka możliwość, bardzo proszę o wyjaśnienie jakich formalności należy dopełnić. Z góry chciałam podziękować za pomoc.

No nie wiem, ale musiałabyś zapytać o to chyba duchownych swojego kościoła, bo na forum tym nie wiem czy doczekasz się szybko odpowiedzi, bowiem wypowiada się tu większość ewangelicznych chrześcijan niekatolickich wyznań.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez minerwa85 » Śr kwi 20, 2011 6:05 pm

Dziękuję za radę.
minerwa85
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr kwi 20, 2011 1:16 pm

Postprzez admin » Cz kwi 21, 2011 8:30 am

Generalnie nikt z forum nie będzie tego ślubu udzielał więc warto zapytać tych do których z tym pójdziesz :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz kwi 21, 2011 9:43 am

admin napisał(a):Generalnie nikt z forum nie będzie tego ślubu udzielał więc warto zapytać tych do których z tym pójdziesz :)

Apropo ślubów był chyba tu gdzieś w tym temacie ciekawy wątek... ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez minerwa85 » Cz kwi 21, 2011 10:23 am

admin napisał(a):Generalnie nikt z forum nie będzie tego ślubu udzielał więc warto zapytać tych do których z tym pójdziesz :)


Idąc tym tokiem rozumowania, zadawanie jakichkolwiek pytań na tym forum nie ma sensu, bo należałoby od razu udać się do osoby bezpośrednio zorientowanej w temacie :) Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.
minerwa85
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr kwi 20, 2011 1:16 pm

Postprzez admin » Cz kwi 21, 2011 6:33 pm

Bo generalnie najlepiej pytać tych co są najbardziej w danym temacie. Dopiero jak nie ma możliwości to szukamy dalej ;) Chyba, że nie ufamy specjalistom a tutaj warto mieć ograniczone zaufanie również.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez sewen » So kwi 23, 2011 1:50 pm

Smutne jest to,że nikt nie zwrócił uwagi na sam fakt ślubu z rozwodnikiem.
Czyżbyśmy czytali inne Słowo Boże?
:(
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez Jafet » Pt maja 06, 2011 11:30 am

sewen napisał(a):Smutne jest to,że nikt nie zwrócił uwagi na sam fakt ślubu z rozwodnikiem.
Czyżbyśmy czytali inne Słowo Boże?
:(

Czytamy to samo Pismo, tylko nie każdy pamięta, co w nim napisano:

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto opuszcza żonę swoją, wyjąwszy powód wszeteczeństwa, prowadzi ją do cudzołóstwa, a kto by opuszczoną poślubił, cudzołoży" (Mat. 5:32).
Jafet
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt mar 18, 2011 5:40 pm

Postprzez ucash » Pt maja 06, 2011 7:46 pm

sewen napisał(a):Smutne jest to,że nikt nie zwrócił uwagi na sam fakt ślubu z rozwodnikiem.
Czyżbyśmy czytali inne Słowo Boże?
:(


Sewen zwroc uwage prosze ze ten czlowiek nie jest chrzescijaninem.

Jafet napisał(a):Czytamy to samo Pismo, tylko nie każdy pamięta, co w nim napisano:
"A Ja wam powiadam, że każdy, kto opuszcza żonę swoją, wyjąwszy powód wszeteczeństwa, prowadzi ją do cudzołóstwa, a kto by opuszczoną poślubił, cudzołoży" (Mat. 5:32).


Jafet z tego cyctatu wynika chyba ze maz moze opuscic swoja malozonke gdy ta sie dopusci wszeteczenstwa.W innym wypadku cudzolozy.Czy nie ?
Pozatym przytaczanie takiego cyctatu nieznajac sytuacj tego mezczyzny,prowadzi do nikad.Bo nie skladali obietnicy chrzescijanskiemu Bogu.

minerwa85 napisał(a):Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Mój narzeczony nie jest chrześcijaninem. Brał ślub zgodnie z obrządkiem innej religii. Rozwiódł się. Czy w takich okolicznościach możemy wziąć ślub w Kościele katolickim? Jeśli jest taka możliwość, bardzo proszę o wyjaśnienie jakich formalności należy dopełnić. Z góry chciałam podziękować za pomoc.


Minarwa z tego co sie orientuje to kosciul katolicki dosc rygorystycznie traktuje sakrament malzenstwa, ale niewiem jak to sie ma do tego Pana bo nie skladal obietnicy przed chrzescjanskim Bogiem wiec z mojego punktu widzenia kosciul katolicki chyba nie posadzi tego pana o cudzoustwo przed budda naprzyklad i uzna ze jest dalej w zwiazku malzenskim.Warto zapytac sie ksiedza lub moze pobliskiego proboszcza.
Pozdrawiam w Chrystusie
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez sewen » So maja 07, 2011 3:43 pm

Natomiast my jesteśmy i nic w tym złego,że zwrócimy uwgę na rzecz która jest niezgodna ze Słowem Bożym.
Widocznie był jakiś powód tego,że ta osoba napisała właśnie na to forum?
przypadek?
W życiu chrześcijańskim takich nie ma.
Napisano bowiem:"Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Re: Ślub z rozwodnikiem innej wiary

Postprzez frad » So lis 26, 2011 10:50 am

KRzK uznaje np. rozwiazany cywilnym rozwodem slub baptystyczny za niebyly, pytalem ksiedza KRzK (teraz jest juz ex-ksiedzem KRzK nawiasem mowiac)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron