Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:45 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Relacja z Bogiem życie z Bogiem jak kto woli

w codziennym życiu chrześcijanina

Relacja z Bogiem życie z Bogiem jak kto woli

Postprzez kamilloone » Pt kwi 08, 2011 10:18 pm

Jestem tu od niedawna widze wiele mniej czy bardziej ciekawych tematów. Zachecam do zastanowienia sie czym jest chodzenie z Bogiem tak na codzien jak mozemy go poznac jego mysli serce... co dla nas jest najwazniejsze by odebrac od Ojca co nas zmienia i kształtuje. Czy znanie słowa Bozego kropka w kropke to wszystko? podam przykład... jeden chłopiec pasjonował sie pewnym koszykarzem wiedziła o nim wszystko gdzie sie urodził jakich miał kolegów jak sie uczył, wreszcie jak doszedł do sławy dosłownie wszystko.. czy mozemy powiedziec ze go znał czy poprostu znał jego zycie anie razu go nie spotykajac nie rozmawiajac... zapraszam do dyskusji
kamilloone
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 8:13 am
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez RoMa63 » So kwi 23, 2011 6:43 pm

Bardzo ciekawie ująłeś temat. Rozumiem to tak, że Boga można znać i można Go znać osobiście.
Kiedy znamy Boga, to możemy tą wiedzę przekazać innym, brać udział w mądrych dyskusjach teologicznych i potyczkach. Jednak taka wiedza dostarcza wielu intelektualnych wyzwań, chociażby: w jaki sposób mściwy i krwawy Bóg ze Starego Test. zamienił się w kochającego Ojca w Nowym T., albo, gdzie był Bóg w czasie II wojny. Wiedza intelektualna dostarcza sporów i nieporozumień, dlatego, że każdy rozumuje inaczej, ma inne doświadczenia i inaczej interpretuje. To chyba tłumaczy dlaczego jest tak wiele kościołów chrześcijańskich i nie potrafią się porozumieć, nie mówiąc już o jedności.
Kiedy poznajemy Boga osobiście, wchodzimy w inny wymiar poznania. W tym wymiarze Bóg powoli układa porozrzucane puzzle wątpliwości, pytań, niejasności w jeden spójny obraz. Problem z tym poznaniem jest taki, że znaczna jego część dociera do człowieka poprzez osobiste doświadczanie Boga i przechodzenie przez różne okoliczności, najczęściej trudne. Myślę, że to właśnie jest wiara, po tym, jak widzisz, jak z czasem Bóg porządkuje rzeczywistość duchową i fizyczną i wyłania się spójny obraz, nabierasz przekonania, że idziesz właściwą drogą. Obrazem tego są doświadczenia, które stały się udziałem Hioba. Hiob po wszystkich traumatycznych wydarzeniach mówi: ...Tylko ze słyszenia wiedziałem o Tobie, ale teraz moje oko ujrzało Cię.... Możemy pytać, czy cena za osobiste poznanie Boga, musi być tak wysoka, jak w przypadku Hioba. W osobistej relacji Bóg odkrywa przed człowiekiem Prawdę. Cena, jaką człowiek płaci za poznanie Boga jest wprost proporcjonalna do skażenia naszego myślenia, postaw i zachowań, jakie spowodował grzech.
Kamilloone piszę do Ciebie, że względu na słowa, które napisałeś: ...co dla nas jest najwazniejsze by odebrac od Ojca co nas zmienia i kształtuje... Ze swojej strony zachęcam Ciebie do wejścia na drogę osobistego poznania Boga. On Ciebie zmieni i ukształtuje. Znajomość Biblii w tym procesie będzie przeważnie przydatna, ale interpretacje już nie. Bóg sam odkrywa człowiekowi prawdę. Możesz jeszcze zapytać, jak wejść na drogę osobistego poznania Boga? Po prostu powiedz Mu, że chcesz Go poznać osobiście, ale potem to już raczej nie ma powrotu, przynajmniej ja nie znam takiej możliwości. Pozdrawiam
RoMa63
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2011 9:28 am

Re: Relacja z Bogiem życie z Bogiem jak kto woli

Postprzez młody » So wrz 28, 2013 7:04 am

Co daje fascynacja drugim człowiekiem nic. Poznanie Boga ogromną radość i nadzieje,że nasze życie pod Jego prawem ma sens.Daje nam olbrzymią wiedzę i mądrość Bożą szczęśliwe życie i bogactwo.Tylko że na to wszystko musimy jeszcze trochę poczekać aż przyjdzie Chrystus. Starożytni izraelici żyli zgodnie z Jego prawem i przez kilka stuleci mieli to wszystko i wiadomo co się stało gdy to prawo złamali.Dla mnie życie bez Boga jest bezwartościowe, puste i jałowe.Wszystkie cuda tego świata zrobione przez człowieka są zerem do tego co zrobił Bóg.Nie trzeba być geniuszem żeby zobaczyć jak wygląda dzisiejszy świat pod rządami lucyfera.Bez prawa Bożego osiągniemy tylko śmierć.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron