Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:02 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Bóg może cofnąć swój wyrok?

w codziennym życiu chrześcijanina

Czy Bóg może cofnąć swój wyrok?

Postprzez medyczka » Wt sie 31, 2010 8:24 am

Witam serdecznie, dawno się tu nie udzielałam :)

Chciałabym dowiedzieć się, czy zdarzyło się wam czytać w Biblii o sytuacji, gdy Bóg zapowiedział coś, ale na modlitwy skruszonego człowieka postanowił cofnąć wyrok?

...

Czy Bóg w swoim Słowie pokazał sytuację, że modlitwa o odwrócenie Jego groźby ma sens?
Ostatnio edytowano Śr wrz 01, 2010 11:38 pm przez medyczka, łącznie edytowano 1 raz
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez admin » Wt sie 31, 2010 9:23 am

Co do proroctw odnośnie małżeństwa to jestem bardzo sceptyczny.
W wielu przypadkach była to manipulacja a nie słowo od Boga.

Jeśli ktoś widzi, że według niego nie pasują ci dwoje do siebie powinien im to powiedzieć i pomóc przeanalizować fakty a nie "prorokować".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez John Rambo » Wt sie 31, 2010 9:29 am

Medyczko, napisałem Ci na privie.
Usuń lepiej ten wpis, bo siedzę na tym forum od kilku dni, i widzę, że niektórzy ludzie potrafią być tutaj tak zjadliwi, że chyba niepotrzebnie możesz dostać po głowie.
John Rambo
 

Postprzez medyczka » Wt sie 31, 2010 10:53 am

Admin, choć nie chcę to wierzę w te proroctwa, to wyglądają na autentyczne.

Pozostaje pytanie o sens takiej modlitwy...
Ostatnio edytowano Cz wrz 09, 2010 8:06 pm przez medyczka, łącznie edytowano 1 raz
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez admin » Wt sie 31, 2010 4:29 pm

Nie ma w Biblii potwierdzenia na takie decyzje.

Jak poślubisz kogoś kogo "dostałaś" w proroctwie to do kogo będziesz mieć pretensje za problemy w małżeństwie.

Słaby fundament dla rodziny. Szkoda, że są jeszcze takie przypadki. Pozostaje mieć nadzieję, że Bóg łaskę okaże takim parom, które nie z powodu miłości ale proroctwa się pobierają.

Inna sprawa, że nie musimy wierzyć we wszystkie proroctwa. Proroctwa należy badać do czego zachęca nas Biblia.

Nie bój się proroctw tylko bój się Boga. Proroctwa badaj.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez medyczka » Wt sie 31, 2010 5:38 pm

Adminie, boję się Boga. Szczególnie ostatnio, gdy otwiera mi oczy na moje grzechy. Ale daje mi łaskę pokuty i upamiętania, i chwała Mu za to! :)

Napisane jest "proroctw nie lekceważcie".

Z drugiej strony widziałam kiedyś proroctwa, które się nie spełniły, ale nie wiem jakiego ducha były osoby wypowiadające...

Adminie, dziękuję za to, że chce Ci się odpowiadać :)
Ostatnio edytowano Cz wrz 09, 2010 8:07 pm przez medyczka, łącznie edytowano 1 raz
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez lukasz2301 » Wt sie 31, 2010 7:26 pm

W takiej sytuacji należy słuchac głosu sumienia. Módl się a znajdziesz rozwiązanie nurtującego Cię problemu. [link spam usunięty przez moderatora]
lukasz2301
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 7:04 pm

Postprzez BlueMoon » Wt wrz 07, 2010 10:57 pm

Co do pytania z pierwszego posta, jest w Biblii historia, w której jest mowa o tym jak Pan Bóg zmienił swój zamiar pod wpływem modlitwy człowieka: II Król. 20, 1-11 fragment o chorobie i uzdrowieniu Hiskiasza.
BlueMoon
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 1:48 pm


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron