Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:49 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Grzech przeciw Duchowi Świętemu

w codziennym życiu chrześcijanina

Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postprzez trasza » Cz cze 17, 2010 10:03 pm

Witam. Nurtuje mnie kwestia grzechu przeciw Duchowi Świętemu...
"Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."
Te słowa padają z ust Jezusa. Uważam, że nie można tego wyrwać z kontekstu i te słowa są przeciw faryzeuszom, którzy kpią z mocy Pana uzdrawiającego opętanego.

A więc ciekawi mnie jak wy postrzegacie ten ów grzech... Ktoś mi bliski ma problem z tym, a mnie to głębiej zastanawia. Ten ktoś uważa, że popełnił grzech ponieważ zgrzeszył myśląc, że i tak mu Bóg wybaczy... Teraz jest mu źle ze sobą samym i uważa, a raczej obawia się, że cała wiara przepada. No jak dla mnie to nie jest tak, bo miłość Boga jest ponad nami. Bóg nas kocha w każdej sekundzie naszego życia, a my nie musimy na tą miłość zasługiwać żadnym uczynkami bo jego miłość jest bezgraniczna... Tym bardziej jeśli ta osoba żaluje swojego grzechu i czuje żal uważam, że jak najbardziej szczery to Bóg już dawno powiedział 'przebaczam'. Kościół do tego grzechu podchodzi moim zdaniem nieprawidłowo... Nie wiem. Chciałabym znać wasze poglądy ;)
trasza
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 8:25 pm

Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postprzez hungry » Pt cze 18, 2010 12:23 am

Zapraszam tutaj do wypowiedzi. :)
"Grzech przeciw Duchowi Świętemu"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez trasza » Pt cze 18, 2010 9:35 am

przepraszam nie znalazłam tego wątku.
trasza
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 8:25 pm


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron