Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:36 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

O Jezusie cała prawda...

w codziennym życiu chrześcijanina

O Jezusie cała prawda...

Postprzez Aleksander » Pt lut 26, 2010 2:03 pm

Czytając Pismo święte a zwłaszcza Nowy Testament natknąłem się na wiele informacji,które dały mi dużo do myślenia.

Jedną z nich jest to,że Jezus miał braci i siostry.
Jak podchodzicie do tej kwestii.

Czytamy,że Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa z Nazaretu.Również nic nie mówi nam Pismo o braciach Jezusa do momentu gdy przedstawiona jest cała rodzina min. w Ew.Mateusza 13:55nn.

Czy zatem bracia Jezusa to byli jego bracia przyrodni urodzeni po nim.Czy były to dzieci Józefa z pierwszego związku--o którym Pismo nic nie mówi?

Jak się odnieść do tej kwestii?

Pozdrawiam!
Aleksander
 

Postprzez admin » Pt lut 26, 2010 2:20 pm

Witaj. Tradycja kazała nam wierzyć, że Jezus nie miał braci. Jednak Jozef miał po narodzeniu się Jezusa z Maryją dzieci. To jego rodzeństwo.

Biblia nas tego uczy. Wręcz jest napisane, że nie współżył Józef z Maryją do czasu aż narodził się Jezus.

(23) Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami. (24) A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją. (25) Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus.


/Ew. Mateusza 1:23-25/

Tutaj przeczytasz kilka dobrych artykułów na podobne tematy.
http://maryja.chrzescijanie.pl/?Artyku%B3y
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Bracia Jezusa.

Postprzez Aleksander » Pt lut 26, 2010 4:20 pm

A więc byli to bracia przyrodni, gdyż razem z Jezusem mieli wspólną matkę.

Czy wszystkie kościoły protestanckie przyjmują to za fakt?

Za link dziękuję i postaram się przeczytać polecone artykuły.

Aby nie zakładać nowego wątku zadam kolejne pytanie:

W Piśmie świętym można znaleźć wiele fragmentów mówiących o tym,że Jezus był człowiekiem i,że był Bogiem.

Istnieje również fragment,którym posługują się min.Świadkowie Jehowy,mówiąc o tym,że Jezus jest stworzony przez Boga choćby: Ap 3:14.

Jak wytłumaczyć ten fragment?

I jeszcze jedno pytanie:Jak Jezus mógł być w pełni człowiekiem nie mając ojca?
Ostatnio edytowano Śr mar 03, 2010 2:57 pm przez Aleksander, łącznie edytowano 2 razy
Aleksander
 

Postprzez Albertus » Pt lut 26, 2010 9:33 pm

Jezus Chrystus to Bóg- Człowiek.Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek.
Bóg wcielony.

Jezus jest prawdziwym człowiekiem bo Jego Matka jest prawdziwym człowiekiem - "przyjął ciało z Maryi panny"

Istnieją również fragmenty,którymi posługują się min.Świadkowie Jehowy,mówiące o tym,że Jezus jest stworzony przez Boga choćby Ap 3:14.


13) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. (14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:


Początek stworzenia Bożego oznacza że całe stworzenie w Nim ma swój początek ponieważ On wszystko stworzył - zobacz Hbr1,2
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez poznajpraw.de » Wt mar 02, 2010 1:13 pm

Bynocenty napisał(a):
W Piśmie świętym można znaleźć wiele fragmentów mówiących o tym,że Jezus był człowiekiem i,że był Bogiem.

Czy możesz podać parę takich fragmentów ze Słowa Bożego, które mówią o tym, że Jezus buł Bogiem? Skoro można ich znaleźć tak wiele jak piszesz, to nie sprawi ci problemu.

Bynocenty napisał(a):To nie Świadkowie Jehowy tam mówią, że Jezusa stworzył Prawdziwy Bóg Jehowa, tylko to jest bardzo wyraźnie i jasno mówione w Słowie Bożym.

Chetnie sluze pomoca:

PO PIERWSZE:

Odnosnie Obj.3:14 ("A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego" - BW).

Tu jako "poczatek" uzyte jest greckie slowo ἀρχή (archē). Najpierw co do etymologii tego slowa: pochodzi ono od greckiego ἄρχομαι (archomai).

Archomai ma trzy znaczenia:

- byc pierwszym w robieniu (czegos), zaczynac
- byc szefem, prowadzacym, wladca
- zaczynac, robic poczatek

Natomiast archē onacza w biblii miedzy innymi:
- poczatek, zródlo
- osoba lub rzecz, które zaczynaja; pierwsza osoba lub rzecz w kolejnosci, prowadzacy
- to, od czego wszystko zaczyna swój byt; punkt wyjsciowy; aktywnie sprawiajacy

http://www.blueletterbible.org/Bible.cf ... 14#conc/14

Jak mysle wyraznie widac, "poczatek stworzenia Bozego" moze i powinien byc rozumiany w kontekscie calej biblii jako ten, który jest OSOBA ZAPOCZATKOWUJACA STWORZENIE, a nie ten, który jako pierwszy zostal stworzony. Potwierdza to równiez Ewangalia Jana 1:3:

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało." (Ew. Jana 1:1-3, Biblia Warszawska)
_________________________

PO DRUGIE:

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy, a jesli tak, dlaczego moge byc pewny boskosci Jezusa Chrystusa? (jest tego tak duzo, ze podam tylko pare fragmentów, bo w koncu ksiazki na forum nie zamierzam pisac :wink: - w razie potrzeby chetnie sluze dalszymi cytatami, przykladami i argumentami :) )

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (...) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy." (Ew. Jana 1:1;14, Biblia Warszawska)

"Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go." (Ew. Jana 1:1-18, Biblia Warszawska)

"Potem rzekł [Jezus] do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój." (Ew. Jana 20:27-28, Biblia Warszawska)

"I znowu, kiedy [Bóg] wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:6-8, Biblia Warszawska) [TAK APROPOS: GDYBY Jezus nie byl Bogiem, Bóg Ojciec NIGDY nie nakazywalby KOMUKOLWIEK oddania mu poklonu, poniewaz WYLACZNIE BOGU NALEZY SIE WSZELKA CHWALA - patrz Obj.22:8-9: "A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!"]

"(...) w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom (...)" (List do Filipian 2:5-7, Biblia Warszawska) [moze jeszcze na wszelki wypadek co do przyjscia Jezusa na ziemie w ludzkim ciele: przeklad doslowniejszy z interlinearnego grecko-polskiego NT: "(...) ale siebie samego uczynił pustym, kształt sługi wziąwszy, w upodobnieniu ludzi stawszy się; i dla postaci dawszy się znaleźć jako człowiek, uniżył siebie samego, stawszy się posłuszny aż do śmierci (...)" [2:7-8 interlinia] - Syn Bozy postanowil unizyc sie i przyjac ludzka postac. W ten sposób NA KRÓTKI CZAS zostal uczyniony mniejszym od aniolów: "widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów" - List do Hebrajczyków 2:9, Biblia Warszawska]

"na Chrystusie; gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości" (List do Kolosan 2:8-9, Biblia Warszawska)

"do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen." (List do Rzymian 9:5, Biblia Warszawska)
___________________

PO TRZECIE:

Pismo Swiete jasno wspomina o tym, ze Jezus posiada ATRYBUTY, które posiadac moze jedynie Bóg:

- wszechmoc (Mt.28:18 )
- wszechwiedza (Kol.2:3)
- wszechobecnosc (Mt.18:20)
- wiecznosc (Jan.1:1,2,15)

To tak "na szybkiego". WYSTARCZY?
---------------------------
Aleksander napisał(a):Czy wszystkie kościoły protestanckie przyjmują to za fakt?

Z tego co wiem: tak. Ja osobiscie przyjmuje, poniewaz jest to informacja zawarta w Pismie Swietym, które przeciez jest nieomylne, bo natchnione przez samego Boga (por. 2.Tm.3:16).

Zreszta zadajmy sobie jedno pytanie i odpowiedzmy na nie szczerze: dlaczego przykladowo instytucja/nauka kosciola Rzymskokatolickiego upiera sie tak przy tym, ze slowa Pisma Swietego mówiace o rodzonych braciach i siostrach Jezusa nie znacza to co znacza? Odpowiedz prosta: zmienia to obraz "zawszedziewicy".

Nalezy pamietac, ze kult maryjny i wogóle rzekome szczególne znaczenie Maryi i "swietych" w praktyce kosciola zaczal sie bodajze w czwartym wieku, co nie dziwi baczac na fakt, ze w listach apostolskich (które przeciez w pierwszej linii wskazuja nam na "teologie" pierwszego kosciola) Maryja nie odgrywa ZADNEJ roli. Hmm... THINK!

Aleksander napisał(a):Istnieją również fragmenty,którymi posługują się min.Świadkowie Jehowy,mówiące o tym,że Jezus jest stworzony przez Boga choćby Ap 3:14.

Ten fragment nie mówi o tym, ze Jezus jest stworzony (patrz mój wczesniejszy post w tym temacie i dokladne wyjasnienie tego fragmentu w pierwszej czesci postu).

Aleksander napisał(a):Jak wytłumaczyć te fragmenty?

Rozumiem, ze piszac "te fragmenty", chodzi Ci o takie, w jakich rzekomo jest napisane, ze Jezus jest stworzony. Wprawdzie od dziesieciu lat prawie codziennie czytam biblie, ale dotychczas sie na taki fragment nie natknalem, dlatego uwazam ze... nie ma co tlumaczyc :lol:

Aleksander napisał(a):Jak Jezus mógł być w pełni człowiekiem nie mając ojca?

Bo urodzila go kobieta, która byla... czlowiekiem :)

Tak na wszelki wypadek dla lepszego zrozumienia: Jezus istial wiecznie, istnial zawsze, istnial przed przyjsciem na ziemie ("Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest." - Ew. Jana 8:58, Biblia Warszawska). Jednak na swiat przyszedl przez kobiete rodzac sie jako niemowle. Wtedy dopiero uzyskal ludzkie cialo: "Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś ciało dla mnie przysposobił" (List do Hebrajczyków 10:5, Biblia Warszawska)
--------------------------
Bynocenty napisał(a):Pozwolisz, że ja dla przypomnienia tobie zacytuję parę takich fragmentów i ty później zastanowisz się nad nimi. O wersecie z Ap 3:14, już wspomniałeś, ale podam następne:
Kol 1:15-16
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
16. bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
(BT)

Ga 4:4
4. Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem,
(BT)
Hbr 2:9
9. Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci.
(BT)
Mt 3:16-17
16. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego.
17. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie.

(BT)

:o Nie rozsmieszaj mnie. W którym miejscu w ww fragmentach jest napisane, ze Jezus nie jest Bogiem badz ze jest stworzony? Mozesz wskazac wyrazniej? Jak dotychczas sie nie doczytalem. :roll:

Bynocenty napisał(a):Uważam, że przytaczanie dalszych wersetów biblijnych nic nie zmieni, jeżeli nie poświecimy czasu na osobiste analizowanie Biblii. Zawiera ona odpowiedzi na nasze pytania i to udzielane prze jej Autora, który jest Stwórca wszelkiego dobra - a więc ,to najwiarygodniejsze źródło.
na zakończenie jeszcze jeden werset. Są to osobiste słowa Jezusa Chrystusa. Zastanów się, czy te słowa mógł wypowiedzieć Bóg, czy ktoś kto służy Bogu?
Jn 20:17
17. Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.
(BT)

Dziwna logika. Juz wykazuje dlaczego:

"I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:6-8, Biblia Warszawska)

Z kontekstu wynika, ze Bóg Ojciec mówi te slowa do Jezusa, Syna Bozego. Zgodnie z twoja logika zapytam tak jak Ty: zastanów się, czy te słowa mógł wypowiedzieć Bóg, czy ktoś kto służy Bogu?

Chyba nie musze wykazywac absurdu takiego myslenia?! :wink:
Ostatnio edytowano Wt mar 02, 2010 2:50 pm przez poznajpraw.de, łącznie edytowano 2 razy
poznajpraw.de
 

Postprzez poznajpraw.de » Wt mar 02, 2010 4:59 pm

Bynocenty napisał(a):poznajpraw.de napisał:
Nie rozsmieszaj mnie. W którym miejscu w ww fragmentach jest napisane, ze Jezus nie jest Bogiem badz ze jest stworzony? Mozesz wskazac wyrazniej? Jak dotychczas sie nie doczytalem.

Rozumiem, ze skierowałeś te słowa do mnie.
Myślałem, ze zacytowane fragmenty są jasne w zrozumieniu. czy nie wystarcza ci słowa samego Jezusa Chrystusa, który mówi, ze ma swego Boga? Skoro chrześcijanie wierzą w jednego Boga, to czy jest miejsce na drugiego - tez prawdziwego?

Nie wystarczy. I tu nie chodzi o "dwóch Bogów", ale o jednosc zlozona (w hebrajskim: echad):

"Słuchajże Izraelu: Pan, Bóg nasz, Pan jeden [hebr. 'echad] jest." (Ks. Powt. Prawa 6:4, Biblia Gdańska)

"Przetoż opuści człowiek ojca swego i matkę swoję, a przyłączy się do żony swojej, i będą jednem ['echad] ciałem." (Ks. Rodzaju 2:21, Biblia Gdańska)

Tak samo, jak Jezus i Ojciec sa jedno (echad) mimo tego ze sa dwoma osobami, tak samo Adam i Ewa sa jednym cialem (echad), mimo tego ze sa dwoma osobami.

Dlatego tez jest napisane: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy." (Ew. Jana 10:30, Biblia Warszawska)

I dlatego jest napisane:

"Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi." (Ks. Rodzaju 1:26, Biblia Warszawska)

Rozumiesz? Prosze odnies sie do tego! Wylóz te fragmenty!

A twój "argument" o tym, ze Jezus nazywa Ojca "swoim Bogiem" nie wystarczy z prostego powodu: Bóg Ojciec równiez mówi do Jezusa "Boze". Przeciez juz to pisalem:

poznajpraw.de napisał(a):
Bynocenty napisał(a):Są to osobiste słowa Jezusa Chrystusa. Zastanów się, czy te słowa mógł wypowiedzieć Bóg, czy ktoś kto służy Bogu?
Jn 20:17
17. Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.
(BT)

Dziwna logika. Juz wykazuje dlaczego:

"I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:6-8, Biblia Warszawska)

Z kontekstu wynika, ze Bóg Ojciec mówi te slowa do Jezusa, Syna Bozego. Zgodnie z twoja logika zapytam tak jak Ty: zastanów się, czy te słowa mógł wypowiedzieć Bóg, czy ktoś kto służy Bogu?

Chyba nie musze wykazywac absurdu takiego myslenia?! :wink:


Bynocenty napisał(a):Dużo napisałeś, ale to nic nie zmienia. Nadal nie podajesz biblijnego potwierdzenie, ze Jezus jest Bogiem. Nie pójdę twoim śladem i nie będę zaciemniał tematu. Pozwolisz, że odpowiem krótko na twój zdaje się koronny z zacytowanych wersetów, na poparcie boskości Jezusa.

A szkoda ze nie pójdziesz moim sladem i nie spróbujesz rzetelnie podyskutowac. Podalem tutaj cytaty, w których np. apostolowie i sam Bóg mówia do Jezusa "Bóg". Czy to nie wystarczy? Prosze odnies sie do tych cytatów. Dyskusja polega na zrozumieniu argumentacji drugiej osoby, a nie na ignorowaniu jej. Ignorowaniem tylko pokazujesz brak argumentów w tej przeciez bardzo waznej i wartej blizszego poznania kwestii.

A "koronnego" wersetu nie ma, bo Pismo Swiete jest caloscia. Prosze odnies sie wiec prosze tez do innych przeze mnie podanych fragmentów Pisma, bo ja sie do podanych przez Ciebie odnosze.


Bynocenty napisał(a):
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (...) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy." (Ew. Jana 1:1;14, Biblia Warszawska)

Zwróć uwagę na kontekst:
Już w końcówce cytowanego wersetu potwierdzasz, ze Jezus swoją chwałę miał od swego Ojca i Boga i stwórcy jednocześnie, ale -
werset 1 ew. Jana brzmi;
Jn 1:1
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
(BT
)

Słowo było u Boga. dalej w 14 wersecie tego samego rozdziału czytamy:
Jn 1:14
14. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
(BT)
to Słowo przyszedł na ziemię i zamieszkał pośród Izraelitów. Urodził się i wychowywał jako Żyd w domu Józefa. Na ziemi nazywał się Jezus. I jeszcze jeden werset niżej, tym razem 18 a:
Jn 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział, ...
(BT)
Zatem Słowo, który zamieszkał pośród ludzi, który był widzialny i widziany przez tych wśród których mieszkał nie był Bogiem Wszechmocnym. Bóg w swoim Słowie poprzez proroków mówi wyraźnie :
1 Jn 4:12
[b]12. Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.[/b]
(BT)
Jezusa oglądało i widziało wielu. Słowo z Jana 1:1 to nie Bóg, tylko Jezus w swoim przedludzkim bycie.

Nie jest tak, jak piszesz. Po pierwsze przeoczyles, co ponad to jest napisane w Jana 1:1 i czego nie nalezy przy rozwazaniu 1. rozdzialu Ewangelii Jana ignorowac:

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo." (BT)

Wniosek prosty: Jn.1:18 oraz 1.Jn.4:12 mówi o Bogu Ojcu - i wtedy wszystko sie zgadza. Nie mozesz budowac teologii na czesciach Pisma, tylko zawsze na calosci.


Bynocenty napisał(a):
Pismo Swiete jasno wspomina o tym, ze Jezus posiada ATRYBUTY, które posiadac moze jedynie Bóg:

- wszechmoc (Mt.28:18 )
- wszechwiedza (Kol.2:3)
- wszechobecnosc (Mt.18:20)
- wiecznosc (Jan.1:1,2,15)

Oczywiście, że są to przymioty Boga, nikt temu nie zaprzecza. Pozwól, ze je zacytuję (wersety)
Mt 28:18
18. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
(BT)
Kto mu to władzę dał?
Kol 2:3
[b]3. W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte.[/b]
(BT)
Kto je ukrył w Jezusie? (abyśmy stopniowo poznawali)


Spójrz uwaznie na List do Hebrajczyków 2:6-9: "Stwierdził to zaś ktoś, kiedy gdzieś powiedział: Czymże jest człowiek, że pamiętasz o nim? Albo syn człowieczy, że dbasz o niego? Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów" - tu opisane jest zlozenie przywilejów Jezusa, gdy przyszedl na ziemie - a poniewaz je zlozyl, otrzymal je po zmartwychwstaniu spowrotem od Ojca, to nie przeczy wcale bóstwu Chrystusa - i dalej: "chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go, wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane; widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego." (BW)

Poprostu to, co Chrystus mial jako Pan i dobrowolnie zlozyl przychodzac na swiat w postaci slugi, otrzymal pózniej spowrotem. To wszystko.


Bynocenty napisał(a):Mt 18:20
20. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
(BT)
Jezus obiecał prze odejściem do swego Ojca i Boga, że zawsze będzie wspierał tych, którzy uznają jego ofiarę i postępują zgodnie z Jego naukami - Mt 28:19-20
19. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
20. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

(BT)

Pozwól, ze przypomnie Ci, dlaczego zacytowalem Mt.18:20, bo jakos nie odpowiedziales na to: "Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich."

To oznacza, ze Jezus jest teraz wszedzie równoczesnie posród dwóch lub trzech, którzy w imie Jego sa zgromadzeni. Oznacza to nic innego, jak wszechobecnosc - atrybut Bozy. Atrybut Bozy posiada jedynie... Bóg! :)


Bynocenty napisał(a):Czwarty podany przez ciebie cytat był już poruszony, został wers. 15 z 1 rozdziału Jana"
Jn 1:15
15. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie.
(BT)
Kto przyszedł do Jana nad Jorgan, aby go ochrzcił? Niewidzialny Bóg, którego nikt nigdy nie widział? czy ten, którego Bóg posłał na ziemię, aby swoim doskonałym życiem zapłacił za skutki grzechu adamowego? Raz jeszcze przytoczę słowa Boga, które wówczas wielu usłyszało z Janem włącznie - Mt 3:16-17
16. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego.
17. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie.

(BT)
Nauk rożnych religii, podających się za chrześcijańskie jest bardzo dużo. Myślę, że dla szczerego poszukiwacza prawdy, dużo do myślenia dadzą okoliczności czas powstania dogmatu trójcy. Zagłębienie się w ten temat pomaga inaczej patrzeć na osobę Jezusa i to co mówi Pismo Święte staje się prostsze i zrozumiałe.
Posiadać boskie przymioty, to nie to samo co być Bogiem.
Pozdrawiam :)

Taa, jasne. Tylko jakos argumentów Ci brak. To, kiedy jakies dogmaty powstaly, to jedno, ale gdy cos wynika z Pisma Swietego, to wtedy jest prawda. To, ze Jezus jest Synem Bozym, a Bóg Ojciec jest Bogiem Ojcem NIE OZNACZA, ze Jezus nie jest osoba Bóstwa.

Ja mam synka i wyobraz sobie: zarówno on jak i ja - obaj jestesmy... ludzmi :P Ale zebys mi tu zaraz nie zarzucil, ze mówie o dwóch Bogach: patrz poczatek tego postu: 'echad = jednosc zlozona!

No ale zeby do czegos dojsc w dyskusji: prosze ustosunkuj sie do juz przytoczonych przeze mnie fragmentów i prosze odpowiedz mi na dwie rzeczy:

1.) "I znowu, kiedy [Bóg] wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:6-8, Biblia Warszawska)

Jak tlumaczyc w swietle Obj.22:8-9 fakt, ze Bóg Ojciec NAKAZUJE ODDANIE CZCI SYNOWI ("Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał." - Ew. Jana 5:23, Biblia Warszawska)?

Przeciez Bóg nie odda swojej chwaly nikomu innemu:

"Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom." (Ks. Izajasza 42:8, Biblia Warszawska)

"Przez wzgląd na siebie, przez wzgląd na siebie czynię to, bo jakże zbezczeszczone było moje imię; a przecież mojej chwały nie oddam innemu." (Ks. Izajasza 48:11, Biblia Warszawska)

Jak to rozumiesz?

2.) Jak rozumiesz fakt, ze w nastepujacym fragmencie Nowego Testamentu mówi Duch Swiety, a gdy sie zobaczy paralelny fragment z ksiegi Izajasza, to sie okazuje, ze to powiedzial Pan Zastepów?

"Nie mogąc dojść z sobą do zgody, zaczęli się rozchodzić, gdy Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza, mówiąc: Idź do ludu tego i mów: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli;Będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. Albowiem otępiało serce tego ludu,Uszy ich dotknęła głuchota,Oczy swe przymrużyli, Żeby oczami nie widzieli I uszami nie słyszeli, I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się,A ja żebym ich nie uleczył." (Dz.28:25-27)

"W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię. Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał. I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego. I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem. I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów. Wtedy przyleciał do mnie jeden z serafów, mając w ręku rozżarzony węgielek, który szczypcami wziął z ołtarza, I dotknął moich ust, i rzekł: Oto dotknęło to twoich warg i usunięta jest twoja wina, a twój grzech odpuszczony. Potem usłyszałem głos Pana, który rzekł: Kogo poślę? I kto tam pójdzie? Tedy odpowiedziałem: Oto jestem, poślij mnie! A On rzekł:Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie bacznie, lecz nie rozumiejcie, i patrzcie uważnie, lecz nie poznawajcie! Znieczul serce tego ludu i dotknij jego uszy głuchotą, a jego oczy ślepotą, aby nie widział swoimi oczyma i nie słyszał swoimi uszyma, i nie rozumiał swoim sercem, żeby się nie nawrócił i nie ozdrowiał!" (Iz.6:1-10)
poznajpraw.de
 

Postprzez asa » Wt mar 02, 2010 7:34 pm

To nie Świadkowie Jehowy tam mówią, że Jezusa stworzył Prawdziwy Bóg Jehowa, tylko to jest bardzo wyraźnie i jasno mówione w Słowie Bożym.

mówione - wg. wyzej wymienionych Swiadków Jehowy
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Wt mar 02, 2010 11:24 pm

poznajpraw.de proszę postaraj się wyjaśniać w jednym poście a nie post pod postem, niech pomocą Ci będzie opcja "zmień" do edycji postów.
Tym razem jeszcze, ja połączyłem Twoje posty w jeden.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez poznajpraw.de » Śr mar 03, 2010 8:54 am

hungry napisał(a):poznajpraw.de proszę postaraj się wyjaśniać w jednym poście a nie post pod postem, niech pomocą Ci będzie opcja "zmień" do edycji postów.
Tym razem jeszcze, ja połączyłem Twoje posty w jeden.

Dzieki, obiecuje poprawe. :)
poznajpraw.de
 

Postprzez admin » Śr mar 03, 2010 9:46 am

Bynocenty nie czytała zasad na tym forum wiec jego posty w tym miejscu zostały usunięte.

Jeśli nadal się nie podporządkuje "zasadom na forum" zostanie usunięty z forum.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Bynocenty » Pt mar 05, 2010 9:23 am

admin napisał(a):Bynocenty nie czytała zasad na tym forum wiec jego posty w tym miejscu zostały usunięte.

Jeśli nadal się nie podporządkuje "zasadom na forum" zostanie usunięty z forum.

Istotnie nie przeczytałem zasad, ale teraz to zrobiłem. Zarejestrowałem się ponieważ zmyliła mnie nazwa forum - Chrześcijanin. Jako chrześcijanin uznałem, że to odpowiednie miejsce do dyskusji na temat Boga. Teraz rozumiem o co chodzi i mam prośbę, abyście zmienili nazw na KATOLIK, to nie będzie wprowadzała w błąd.
Teraz rozumiejąc, że zostaję usunięty pozdrawiam wszystkich szczerych poszukiwaczy PRAWDY!
:)
Odsyłam do tego artykułu. Powie więcej niż mi pozwolono.
[link usunięty przez moderatora]
Bynocenty
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 10:15 am
Lokalizacja: Polska

Postprzez poznajpraw.de » Pt mar 05, 2010 9:56 am

Bynocenty napisał(a):Istotnie nie przeczytałem zasad, ale teraz to zrobiłem. Zarejestrowałem się ponieważ zmyliła mnie nazwa forum - Chrześcijanin. Jako chrześcijanin uznałem, że to odpowiednie miejsce do dyskusji na temat Boga. Teraz rozumiem o co chodzi i mam prośbę, abyście zmienili nazw na KATOLIK, to nie będzie wprowadzała w błąd.
Teraz rozumiejąc, że zostaję usunięty pozdrawiam wszystkich szczerych poszukiwaczy PRAWDY!
:)
Odsyłam do tego artykułu. Powie więcej niż mi pozwolono.
[link usunięty przez moderatora]

Otóz teraz pokazales, ze nie zalezy Ci na rzetelnym badaniu i poznawaniu prawdy, lecz jedynie na przekonywaniu kogos o wlasnych przekonaniach. A ja czekalem - chyba nadaremnie :roll: - na to, abys ustosunkowal sie do przedstawionych przeze mnie cytatów i argumentów. A Ty wolisz tu meczennika z siebie robic i zgrywac, jakoby forum bylo katolickie, bo odrzuca twoje bledne poglady. Tak jakby wszyscy, którzy wierza w trójjedynego Boga byli katolikami. Nieladnie kolego.

Oczywiscie nie bede polemizowal z calym artykulem, bo w twój sposób zalatwic sprawe, to kazdy potrafi:
[link usunięty przez moderatora]
I co? Zgrabnie wkleilem? Bedziesz to teraz wszystko czytal i z tym polemizowal? :-?

No cóz, a ja szukalem i szukalem, ale nie znalazlem ani jednego wersetu w biblii, który sugeruje, ze Jezus zostal STWORZONY. A wrecz odwrotnie... 8)
poznajpraw.de
 

Postprzez hungry » Pt mar 05, 2010 10:47 am

Bynocenty napisał(a):...abyście zmienili nazw na KATOLIK, to nie będzie wprowadzała w błąd.

Bynocenty dla jasności to nigdy nie było ani nie jest forum katolickie.
To jest pierwsze polskie forum chrześcijańskie w internecie od 2001r. z przeważającą liczbą użytkowników protestanckich, z kościołów ewangelicznych. A link Twój usunąłem, bowiem uznałem go za spam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Jezus,Syn Boga.

Postprzez Aleksander » Śr mar 17, 2010 7:39 am

Dlaczego zatem Jezus Chrystus zmartwychwstały,zasiadający po prawicy Ojca nadal Boga nazywa swoim Bogiem i swoim Ojcem:Ap.3:2;3:12;

Dlaczego Baranek ma otrzymać "moc i bogactwo,i mądrość i potęgę,i cześć,i chwałę,i błogosławieństwo"(Ap.5:12;),skoro jest tym samym Bogiem odwiecznym co Ojciec?

Takich pytań jest o wiele więcej.Ale,aby nie zaśmiecać, nie będę przedstawiał kolejnych.

Pozdrawiam!
Aleksander
 

Re: Jezus,Syn Boga.

Postprzez poznajpraw.de » Śr mar 17, 2010 10:03 am

Aleksander napisał(a):Dlaczego zatem Jezus Chrystus zmartwychwstały,zasiadający po prawicy Ojca nadal Boga nazywa swoim Bogiem i swoim Ojcem:Ap.3:2;3:12;

A dlaczego Bóg Ojciec nazywa Jezusa Bogiem :?: I dlaczego Ojciec nakazuje, by aniolowie oddawali Jezusowi chwale (skoro przeciez wylacznie Bogu nalezy sie chwala i On swojej chwaly nikomu nie odda) :?:

"Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach i stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego." (List do Hebrajczyków 1:1-8, Biblia Warszawska)


Aleksander napisał(a):Dlaczego Baranek ma otrzymać "moc i bogactwo,i mądrość i potęgę,i cześć,i chwałę,i błogosławieństwo"(Ap.5:12;),skoro jest tym samym Bogiem odwiecznym co Ojciec?

Poniewaz na krótki czas poprzez wcielenie w ludzkie cialo - gdy zostal zabity i umarl smiercia krzyzowa - zostal uczyniony mniejszym od aniolów.

"Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go" (List do Hebrajczyków 2:7, Biblia Warszawska)

"widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego." (List do Hebrajczyków 2:9, Biblia Warszawska)


A we wspomnianym przez Ciebie fragmencie Jezus, Syn Bozy, otrzymuje spowrotem to, co juz przed wcieleniem mial (zwróc uwage, ze jest tu tez wspomniana smierc Jezusa jako "Baranka Bozego" gladzacego grzechy swiata) :

"i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo." (Objawienie 5:12, Biblia Warszawska)


Aleksander napisał(a):Takich pytań jest o wiele więcej.Ale,aby nie zaśmiecać, nie będę przedstawiał kolejnych.

Moim zdaniem mozesz przedstawiac. Ale przy tym wypada pamietac, ze CALE Pismo Swiete jest natchnione i pozyteczne do nauki i wykrywania bledów (porównaj 2.Tm.3:16). Dlatego nalezy odnosnie tego zagadnienia miec CALE Pismo na uwadze - a nie jedynie pare fragmentów, które - wyrwane z calosci Pisma - zdaja sie cos wykazywac.
poznajpraw.de
 

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron