Teraz jest So kwi 20, 2024 1:49 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Poświęcenie w ST

w codziennym życiu chrześcijanina

Poświęcenie w ST

Postprzez DanyOdBoga » Śr lut 24, 2010 12:30 pm

Pisze konspekt na temat "Bohaterowie szukający Boga na kartach dzieł literackich"
No i szukam jakiejś postaci ze ST która poświęciła się za innych. Mógłbym dać Hioba ale boje się że komisja mnie wtedy na czymś zagnie. Może być to jakaś poboczna postać. I proszę bez komentarzy typu sam przeczytaj bo dobrze zam PŚ tylko nie mogę teraz jakoś nikogo skojarzyć.
DanyOdBoga
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 12:02 pm

Poświęcenie w ST.

Postprzez Bynocenty » Pt lut 26, 2010 9:36 am

NapisałeśDanyOdBoga
I proszę bez komentarzy typu sam przeczytaj bo dobrze zam PŚ
. Początkowo chciałem Ci jedynie zwrócić uwagę na pewna postać. Musze jednak troszeczkę rozwinąć temat. Chodzi mi o twoja znajomość Pisma Świętego. Postać Hioba miałeś podać jako przykład osoby poświęcającej się za innych?
Faktycznie było by tak jak napisałeś -
komisja mnie wtedy na czymś zagnie.

Hiob jest raczej wspaniałym przykładem wiary i lojalności wobec Stwórcy. On nie cierpiał za kogoś, tylko z powodu kogoś. Jego cierpienie sprawiło, że słowa Szatana z Hioba 1: 9-11 okazały się nieprawdziwe. Jego postawa jest też wapniałem przykładem dla nas obecnie. Możemy rozmyślać nad tym, jak wiele człowiek może znieść i zachować lojalność wobec Boga i Jego Syna. Wcale nie musimy postępować w pewien określony sposób, tylko dlatego, że rodzina, lub znajomi tak postępują. może się okazać, że pomimo tego, że jest ich tak wielu i robią to od wieków, to wcale nie maja racji i np. robią coś, co w oczach Stwórcy jest złe i naganne.
Cała Biblia zawiera dużo takich przykładów, gdzie ktoś cierpiał, poświęcał się za kogoś.
Niedoścignionym i najwspanialszym , jest oczywiście Jezus Chrystus. Znasz Pismo Święte, więc wiadomo ci, że postać Jezusa występuje w obu częściach Biblii i w ST i w NT. W Pismach Hebrajskich oczywiście jeszcze w proroctwach, ale już od księgi Rodzaju jest On obecny.

Aby jednak nad tym tematem się nie rozwodzić, bo nie oto pytasz - to postać córki Jeftego Gileadczyka, jest dobrym przykładem. To poświęcenie wielowątkowe. Miłość do ojca, do Boga. Relacja krótka, ale analiza powodu jej działania i tego co z tym się wiązało czyni z tej dziewczyny wspaniały przykład poświęcenia dla innych. Polecam lektórę księgo Sędziów.
Pozdrawiam.
Bynocenty
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 10:15 am
Lokalizacja: Polska


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron