Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:57 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

pacyfizm, pokój czy konflikty zbrojne? (wątek z podziału)

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Agatka » Pt lip 03, 2009 5:59 am

Nie ma za co, chętnie służę.
Agatka
Aktywny
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:17 pm

Postprzez jozefk7 » So maja 01, 2010 1:42 pm

co to za chrześcijaństwo kiedy chrześcijanin idzie do fabryki broni, tworzyć ją, ich dzieci idą na wojnę, czy biorą udział pośrednio czy bezpośrednio, nie ma nic wspólnego z Bogiem.


MOJE KRÓLESTWO NIE JEST Z TEGO ŚWIATA..

to czemu bawicie się w patriotyzm?
jozefk7
 

Postprzez hungry » So maja 01, 2010 6:31 pm

jozefk7 napisał(a):mówię ogólnie, nie mówię do forumowiczów tylko, lecz oceniam sytuację ogólnie..

Oo a to do kogo? To jest forum dyskusyjne.
jozefk7 napisał(a):ponieważ temat jest taki,

To znaczy jaki? Jaki musi być abyś zaczął pisać merytorycznie?
jozefk7 napisał(a): to nie znaczy że muszę czytać wszystkich posty.
Aż tyle czasu nie mam.
Nie usprawiedliwiaj sie proszę brakiem czasu. Jeśli chcemy się wypowiadać w jakjmś temacie należy się z tym tematem zapoznać.
jozefk7 napisał(a):Przedstawiam obraz świata chrześcijańskich USA...

No i co w związku z tym?
jozefk7 napisał(a):mało fabryk czołgów, amunicji i broni? tak jak to było w latach 30stych , kiedy Hitler doszedł do władzy i dał pracę swoim obywatelom , a ci mu mówili, by Bóg mu błogosławił.. produkowali bomby , czołgi, działa.. po co to robili? by mieć pracę i chleb?

Nie wiem na ile to jest adekwatne z tematem. Hitler to już historia II wojny światowej. Nie widzę powiązania.
jozefk7 napisał(a):WOJNA to BIZNES. ma trwać i trwać. Czyim kosztem? nie jest to istotne.

To sa decyzje władz. Może lepiej wlaśnie pomodlić się o nie abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne jak zalecił apostoł Paweł w 1 liście do Tymoteusza 2 rozdziale wersety 1 do 4.
jozefk7 napisał(a):Zdroworozsądkowo poruszam temat i jego powiązanie z chrześcijaństwem. aż 82 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych wierzy w Boga, a 72 proc. ma przekonanie, że Jezus Chrystus jest jego synem.

Z kolei mój zdrowy rozsądek podowiada mi zgodnie z biblią, żeby więcej głosić ewangelię zgubionym.
jozefk7 napisał(a):to kto wojny prowadzi? w Imię Boga to robią? którego?

Wydaje mi się, że to jest raczej historia średniowiecza. A jeśli dzieje się to nawet wśród muzułmanów to niech to będzie dla nas chrześcijan motywacją do głoszenia im z większą gorliwością ewangelii lub wspieranie modlitwami tych misjonarzy którzy juz to robią.
Pozdrawiam.
Grzegorz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » N maja 02, 2010 12:55 pm

jozefk7 nie czytałeś w biblii o zniszczeniu tej obecnej ziemi i o stworzeniu nowego nieba i nowej ziemi?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez jozefk7 » N maja 02, 2010 11:43 pm

oczywiście że czytałem...

szkoda mi tylko tego że 35 lat temu mogliśmy zostać obywatelami świata a nie "V RP" która wspiera kontyngentem swoim wojnę w Afganistanie.

moglibyśmy żyć zupełnie na innym poziomie rozwoju, ale WYROKI to wyroki, dlatego rozumiem, że czas jest bardzo bliski...

przed nami wielki u[ś]cisk i jeszcze większe masakry i wojny domowe tym razem....
jozefk7
 

Postprzez Graber » Śr maja 05, 2010 6:48 am

Chodziło mu zapewne, że Polska nie byłaby izolowana jak pies w wiejskiej budzie przez komuchów i moglibyśmy na równi uczestniczyć w rozwoju krajów zachodnich.
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez hungry » Śr maja 05, 2010 1:09 pm

Graber napisał(a):Chodziło mu zapewne, że Polska nie byłaby izolowana jak pies w wiejskiej budzie przez komuchów i moglibyśmy na równi uczestniczyć w rozwoju krajów zachodnich.

W Polsce nie ma już komunizmu od 1989 r. Co było to było a żyjmy dniem dzisiejszym :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Graber » Śr maja 05, 2010 3:28 pm

Gdybologia jednak zawsze istnieje i istnieć będzie. Cóż, gdyby nie II WŚ to byliby my teraz na poziomie Niemiec, a tak to jesteśmy niewiele lepszą Ukrainą ;]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez hungry » Śr maja 05, 2010 3:30 pm

Graber napisał(a):Gdybologia jednak zawsze istnieje i istnieć będzie. Cóż, gdyby nie II WŚ to byliby my teraz na poziomie Niemiec, a tak to jesteśmy niewiele lepszą Ukrainą ;]

Oj pojedź na Ukrainę i sam się przekonaj jaka bida z nędzą. Ja byłem i się przekonałem. Dla nich jesteśmy Ameryką. Również gościłem też Ukraińców.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Graber » Śr maja 05, 2010 3:33 pm

Zadziwię Cię - byłem.

Różnica jest taka, że mamy po prostu większe PKB, mniejsze bezrobocie oraz rozpędzający się sektor usług. Stan dróg, korupcja, poziom polityki oraz dostępne towary są wielce równoważne ;]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez hungry » Śr maja 05, 2010 4:57 pm

Graber napisał(a):Zadziwię Cię - byłem.

Różnica jest taka, że mamy po prostu większe PKB, mniejsze bezrobocie oraz rozpędzający się sektor usług. Stan dróg, korupcja, poziom polityki oraz dostępne towary są wielce równoważne ;]

A złodziejstwo mają większe niż u nas.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re:

Postprzez frad » So lis 26, 2011 11:07 am

hungry napisał(a):Po pierwsze że wojny Izraelskie w których Bóg pomagał swemu ludowi są opisana w starym testamencie. A od tego czasu sporo się zmieniło i nastało nowe przymierze.

dla niewierzacych w nie w rodzaju Kadaffiego tez?

Genezis 9:6 obowiazuje nadal, zwlaszcza wobec niewierzacego swiate

nawiasem - w SEALS ktore usunelo Bin Ladena sa ludzie wierzacy - odrodzeni i ochrzczeni Duchem Swietym

sam zbieralem kiedys podpisy za przywroceniem kary smierci; wciaz mozna to chyba zrobic w UE z zastrzezeniem obowiazywania jedynie w czasie wojny
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Re:

Postprzez hungry » So lis 26, 2011 6:15 pm

frad napisał(a):sam zbieralem kiedys podpisy za przywroceniem kary smierci; wciaz mozna to chyba zrobic w UE z zastrzezeniem obowiazywania jedynie w czasie wojny

Frad porażające są te Twoje poglądy wybacz. To może przejdź od razu na Judaizm bo tam do dziś wyznaje się "oko za oko"... (Ewangelia św. Mateusza 5:38-39), czyżbyś zapomniał naukę Jezusa w tej kwestii? No chyba że odszedłeś od zasady sola scriptura, bo wybacz ja nie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: pacyfizm, pokój czy konflikty zbrojne? (wątek z podział

Postprzez frad » Wt lis 29, 2011 9:49 pm

Nadal popieram kare smierci, dlatego ze wierze w Biblie jako w pelni prawdziwa; Nowy Testament nie znosl Genezis 9:6 obowiazywania. Mysle ze wiekszosc biblijnie wierzacych chrzescijan i mesjanicznych popiera uzasadnione stosowanie broni i kare smierci.

Jezus nie zniosl w Mateusza 5 Prawa Mojzeszowego, prawda? A Genezis 9:6 nie jest nawet czescia Prawa Mojzeszowego. I wciaz obowiazuje (Prawo Mojzeszowe nas, odrodzonych, nie).

Nawiasem - zachecalem kilka lat temu jako wychowawca chlopaka do zostania zolnierzem ochotniczo, byc moze dzis strzela do terrorystow w Afganistanie. Jesli tak, to swietnie!
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron