Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:50 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

czy tylko biblia?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » So mar 29, 2008 8:23 am

A cytat z Apokalipsy na mooooooohe wrażenia nie zrobił... tradycyjnie, że tak powiem: "tu widzę, tu nie widzę, tu widzę, tu nie widzę..."...
Zastanów się, zastanów, mooooooohu... może od razu podpowiem:
" warto się zastanowić czy Słowo Boże to tylko Pismo Święte czy coś lub ktoś więcej? np. pierwszy rozdział Ewangelii wg św. Jana plus bezdno urojeń w postaci "tradycji", dogmatów, katechizmów itp" - przecież o to ci właśnie chodzi, prawda? Co żeś tak nieśmiało jąkasz o ew.Jana? Wal prosto z mostu :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez jj » So mar 29, 2008 9:58 am

Badzmy konsekwentni. Jesli proroctwo (wspolczesne) jest Bozym Slowem, to postepujmy rowniez wedlug Slowa w wypadku niespelnienia sie proroctwa, kamienujac falszywego proroka poza murem miasta.
jj
 

Postprzez admin » So mar 29, 2008 10:10 am

A cudzołożnice tez mamy kamieniowac? Nadal przeciez sa wokol nas.

Wlasnie napisales, ze Bog nie moze mowic juz dzisiaj do czlowieka.
To ograniczanie Boga. Czy wezmiesz pelna odpowiedzialnosc za te slowa i powiesz dzisiaj Bogu wprost "Boze, ja wiem, ze Ty dzisiaj juz nie przemawiasz do nikogo. Pozostaje nam tylko to co zostalo spisane W Biblii".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez jj » So mar 29, 2008 10:22 am

admin napisał(a):A cudzołożnice tez mamy kamieniowac? Nadal przeciez sa wokol nas.

Wlasnie napisales, ze Bog nie moze mowic juz dzisiaj do czlowieka.
To ograniczanie Boga. Czy wezmiesz pelna odpowiedzialnosc za te slowa i powiesz dzisiaj Bogu wprost "Boze, ja wiem, ze Ty dzisiaj juz nie przemawiasz do nikogo. Pozostaje nam tylko to co zostalo spisane W Biblii".


Wiemy wiemy, Biblia jest niezakonczona, proroctw nie lekcewazcie, itd...
i tu otwieramy szeroko brame dla wszelkiego rodzaju "proroctw" i "prorokow", ale rozliczac ich nie bedziemy, no bo przeciez cudzoloznica, milosc, przebaczenie...
Czy wezmiesz pelna odpowiedzialnosc za slowa falszywego proroka?

PodSpodem.
Nie wiedzialem, ze cudzoloznica prorokowala.
jj
 

Postprzez admin » So mar 29, 2008 10:32 am

Chcesz zabijac falszywych prorokow choc mamy czasy Nowego Testatmentu i inna sluzbe to tak samo mozesz wziac przepis na cudzoloznice ze Starego testamentu. Przecież o zabijaniu prorokow jest w tej samej ksiedze a ty chcesz jedno wybierac a drugiego juz nie?
To sie predzej Bogu nie podoba - chrześcijaństwo wybiorcze. Wybieram z Biblii co mi pasuje ;)

Jesli chcesz zabijac falszywych prorokow to tak samo nalezy falszywych nauczycieli.

Jesli nauczyciel powie jakas herezje to my go zabijamy. Tak u was jest w kosciele?
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez axanna » So mar 29, 2008 10:46 am

Moim zdaniem, należy rozróżniać pomiędzy objawieniem i nauką Biblijną, jako spisanym i niezmiennym Słowem Boga skierowanym do ludzkości, zawierającym absolutnie wszystko, co jest potrzebne do zbawienia, a dodatkowymi, pozabiblijnymi objawieniami, proroctwami, tradycjami i naukami, jakie mamy obowiązek badać czy są z Boga, a jakie się plenią co niemiara wśród dzieci Bożych.
Owszem, napisane:
Iz 30:21 Bw "A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!"
I to prawda, że Bóg i dziś się objawia i przemawia, ale robi to poprzez Słowo przede wszystkim, kierując ludzi na właściwą drogę.
Biblia sama stwierdza, że zawiera wszystko co nam jest potrzeba i że nie wolno do niej nic dodawać, dlatego proroctwa, wykraczające poza lokalne potrzeby jakiejś jednostki czy zboru, czy nawet kilku zborów, proroctwa, zakrawające na jakieś nowe, dodatkowe prawdy o znaczeniu globalnym, dotyczące całej ludzkości - są kłamliwe u samych korzeni i nawet nie ma co ich badać, bo z góry wiadomo że fałszywe.
I nie ma to nic wspólnego z insynuacjami o tym, czy Bóg może dziś przemawiać, czy nie może. Nikt tego nie podważa, że może. Pytanie brzmi, czy nadal przemawia, objawiając pozabiblijne integralne prawdy o drodze, prowadzącej ku zbawieniu, czy też nie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez jj » So mar 29, 2008 11:17 am

admin napisał(a):Chcesz zabijac falszywych prorokow choc mamy czasy Nowego Testatmentu i inna sluzbe to tak samo mozesz wziac przepis na cudzoloznice ze Starego testamentu. Przecież o zabijaniu prorokow jest w tej samej ksiedze a ty chcesz jedno wybierac a drugiego juz nie?
To sie predzej Bogu nie podoba - chrześcijaństwo wybiorcze. Wybieram z Biblii co mi pasuje ;)

Jesli chcesz zabijac falszywych prorokow to tak samo nalezy falszywych nauczycieli.

Jesli nauczyciel powie jakas herezje to my go zabijamy. Tak u was jest w kosciele?


Nie! Chce konsekwencji. Jesli "prorok" prorokuje falszywie, wielokrotnie i jest to udowodnione, rowniez wielokrotnie, to nazwijmy go po imieniu. Taki, np Benny Hinn, ktorego proroctwa wielokrotnie okazaly sie falszywe, ciagle "prorokuje" i ciagle jest dla wielu prorokiem!
A falszywej nauki u mnie w kosciele nie znosze, chociaz zdarza sie, szczegolnie z ust zaproszonych gosci, ale jest "na miejscu" prostowana.
jj
 

Postprzez admin » So mar 29, 2008 12:23 pm

Jesli wiec nie zabijacie nauczycieli, ktorzy sie myla a prostujecie nauke tak wiec zastosujcie te sama miare to osob prorokujacych.

Z twojego pisania wnioskuje (i wielu innych) ze nie bardzo wiesz jaka role pelnil prorok starotestamentowy. Ludziom sie wydaje, ze prorok to ten od przepowiadania przyszlosci :D

To juz inny temat choc pewnie bylby ciekawy.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez jj » So mar 29, 2008 12:48 pm

admin napisał(a):Jesli wiec nie zabijacie nauczycieli, ktorzy sie myla a prostujecie nauke tak wiec zastosujcie te sama miare to osob prorokujacych.

Z twojego pisania wnioskuje (i wielu innych) ze nie bardzo wiesz jaka role pelnil prorok starotestamentowy. Ludziom sie wydaje, ze prorok to ten od przepowiadania przyszlosci :D

To juz inny temat choc pewnie bylby ciekawy.

Z mojego pisania nic nie mozesz wywnioskowac, ale ja moge z twojego, dlatego odpowiem na pytanie, ktorego jeszcze nie postawiles:

Pelna Kosciol, to taki, ktory ma Jezusa w centrum i nic wiecej.
Niepelny kosciol, to taki, ktory zabiega o dary, a nie o Dawce darow, ktory zapomnial, ze ma szukac najpierw Krolestwa Bozego i Jego sprawiedliwosci, a wszystko inne bedzie dodane i bedzie towarzyszyc.
Jest to kosciol imitujacy cialo, majacy pozory zycia, kosciol bez Glowy, martwy wewnetrznie.
Co do roli prorokow, zarowno starotestamentowych, nowotestamentowych, jak i wspolczesnych, to nie mije watpliwosci, ze wiem, o czym mowie.
jj
 

Postprzez mooooh » N mar 30, 2008 9:45 am

axanna napisał(a):
" warto się zastanowić czy Słowo Boże to tylko Pismo Święte czy coś lub ktoś więcej? np. pierwszy rozdział Ewangelii wg św. Jana plus bezdno urojeń w postaci "tradycji", dogmatów, katechizmów itp" - przecież o to ci właśnie chodzi, prawda? Co żeś tak nieśmiało jąkasz o ew.Jana? Wal prosto z mostu :D


cóz rozczaruje Cię - nie chodziło mi wcale o ten Twój "plus" - tylko że pierwszy rodział Ewangelii wg. św. Jana wskazuje, że Słowo Boże to Jezus a nie tylko Pismo Święte.

Odnośnie proroctw podszedłbym do tematu tak:
Proroctwa trzeba rozeznawać i jesli nie ma w nich sprzeczności z Pismem Świętm to wtedy nalezy je przyjąć.

Podkreślam słowo sprzeczność czyli jeśli prproctwo wskazuje nowy aspekt starej prawdy to to moim zdaniem nie jest sprzeczność.

i wracając do problemu czy tylko Biblia ja wole jednak tylko Bóg.
mooooh
 

Postprzez hungry » N mar 30, 2008 12:10 pm

mooooh napisał(a):
axanna napisał(a):
" warto się zastanowić czy Słowo Boże to tylko Pismo Święte czy coś lub ktoś więcej? np. pierwszy rozdział Ewangelii wg św. Jana plus bezdno urojeń w postaci "tradycji", dogmatów, katechizmów itp" - przecież o to ci właśnie chodzi, prawda? Co żeś tak nieśmiało jąkasz o ew.Jana? Wal prosto z mostu :D


cóz rozczaruje Cię - nie chodziło mi wcale o ten Twój "plus" - tylko że pierwszy rodział Ewangelii wg. św. Jana wskazuje, że Słowo Boże to Jezus a nie tylko Pismo Święte.

Odnośnie proroctw podszedłbym do tematu tak:
Proroctwa trzeba rozeznawać i jesli nie ma w nich sprzeczności z Pismem Świętm to wtedy nalezy je przyjąć.

Podkreślam słowo sprzeczność czyli jeśli prproctwo wskazuje nowy aspekt starej prawdy to to moim zdaniem nie jest sprzeczność.

i wracając do problemu czy tylko Biblia ja wole jednak tylko Bóg.


Mooohu jeśli uznajesz Biblię za Słowo Jedynego Boga natchnione więc wybacz ale nie powinieneś mówić "Tylko Bóg" w oderwaniu od Biblii. Ponieważ to właśnie Bóg dał nam Biblię. Pragnę przypomnieć że zgodnie z "zasadami na forum" jest to warunek pisania w wątkach dla chrześcijan. W innym wypadku proszę pisać w rozmowach kontrolowanych.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez mooooh » Pn mar 31, 2008 10:11 pm

hungry - proszę nie przekręcaj moich słów - interpretujesz jak Ci pasuje...

uznaje PISMO ŚWIĘTE za natchnione Słowo Jedynego Boga ale czy to oznacza że Biblia jest Bogiem????????

I gdzie piszę "tylko Bóg" w oderwaniu od Biblii???

Dlaczego nie odniesiesz się do pojecia Logosu z 1 rozdziału Ewangeli wg św. Jana??

Nie ma tam stoi tam, ze Biblia była Bogiem, tylko Słowo /J 1,1/

i to nie słowo w naszym polskim znaczeniu ale greckim LOGOS
mooooh
 

Postprzez hungry » Wt kwi 01, 2008 12:06 am

mooooh napisał(a):hungry - proszę nie przekręcaj moich słów - interpretujesz jak Ci pasuje...

uznaje PISMO ŚWIĘTE za natchnione Słowo Jedynego Boga ale czy to oznacza że Biblia jest Bogiem????????

I gdzie piszę "tylko Bóg" w oderwaniu od Biblii???

Dlaczego nie odniesiesz się do pojecia Logosu z 1 rozdziału Ewangeli wg św. Jana??

Nie ma tam stoi tam, ze Biblia była Bogiem, tylko Słowo /J 1,1/

i to nie słowo w naszym polskim znaczeniu ale greckim LOGOS

nie przekręcam ale jedynie przypominam Twoje słowa które sieją zamęt.
mooooh napisał(a):wracając do problemu czy tylko Biblia ja wole jednak tylko Bóg.
Wyjaśnij proszę więc co miałeś na myśli że "tylko Bóg"?
A co do logosu Jana to dla mnie właśnie jest tym bardziej potwierdzenie że nie można odrywać Boga od Biblii czyli Bożego Słowa. Boże Słowo jest jedynie w Biblii.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Baranek » Wt kwi 01, 2008 11:12 am

Myślę że moooh słusznie zwrócił uwagę, że to przede wszystkim Jezus jest Logosem. I nie można hungry przeciwstawiać tego oczywiście Biblii. I nikt chyba tego tutaj nie robi.
Jezus jest Logosem i dlatego Pismo jest słowem Bożym. Taka jest kolejność.
Baranek
Baranek
 

Postprzez mooooh » So kwi 05, 2008 10:10 pm

hungry napisał(a):Wyjaśnij proszę więc co miałeś na myśli że "tylko Bóg"?


Dla mnie Biblia to Słowo Boże, ale to nie jest Bóg, On jako Stwórca i Pan całego stworzenia nie moze być ograniczony tylko do Biblii. Dlatego wole zamiast "tylko Pismo Święte" określenie "tylko Bóg" - co nie wyklucza wsłuchwiania się, spotykania Go w lekturze Pisma.

hungry napisał(a):A co do logosu Jana to dla mnie właśnie jest tym bardziej potwierdzenie że nie można odrywać Boga od Biblii czyli Bożego Słowa. Boże Słowo jest jedynie w Biblii.


Widzisz a ja to widze inaczej, Logos to raczeje Syn Boży - Jezus Chrystus - a czy On jest jedynie obecny w Biblii?????
mooooh
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron