Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:11 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nowe tlumacznie Nowego Testamentu

w codziennym życiu chrześcijanina

Nowe tlumacznie Nowego Testamentu

Postprzez admin » Pt gru 07, 2007 2:56 pm

Ukazało się już nowe tlumacznie Nowego Testamentu.

Juz mam i czytam. Jest dobrze :)

Tytuł: Nowe Przymierze - Pismo Święte Nowego Testamentu
Przekład z języka greckiego
Oprawa- miękka
566 strony + 2 mapy + strona w którą można wpisać dedykację.
Jest to przekład Ewangelicznego Instytutu Biblijnego w Poznaniu a wydawcą jest Liga Biblijna w Polsce

Więcej inf. jak i mozliwosc zakupu w sklepie pod tym adresem:
http://ligabiblijna.pl/catalog/
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez leaf only » Pt gru 07, 2007 11:32 pm

Juz mam i czytam. Jest dobrze


Jest dobrze, że admin już ma i czyta, czy z jakiegoś innego powodu?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez axanna » So gru 08, 2007 9:02 am

Leaf, ale dociekliwa jesteś :lol: grunt, że jest dobrze, więc kup nowe tłumaczenie i czytaj, a wtedy się przekonasz, co tak naprawdę jest dobrze 8)
gdyby pisało, że jest zle, wiadomo byłoby, że że lepiej nie kupować...
A admin człowiek bardzo zajęty, żeby wszystko w szczegółach tłumaczyć :wink:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » So gru 08, 2007 12:55 pm

Tlumacznie jest dobrze wykonane dla wspolczesnego czytelnika. Nie ma juz paralityka tylko jest sparalizowany :)

Nie mowisz o ludziach niepelnosprawnych, ze sa paralitykami choc kto go wie ... ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez leaf only » N gru 09, 2007 8:02 am

axanna napisał(a):Leaf, ale dociekliwa jesteś :lol: grunt, że jest dobrze, więc kup nowe tłumaczenie i czytaj, a wtedy się przekonasz, co tak naprawdę jest dobrze 8)
gdyby pisało, że jest zle, wiadomo byłoby, że że lepiej nie kupować...
A admin człowiek bardzo zajęty, żeby wszystko w szczegółach tłumaczyć :wink:


Bez przesady z tym zajęciem:)

Tlumacznie jest dobrze wykonane dla wspolczesnego czytelnika. Nie ma juz paralityka tylko jest sparalizowany

Nie mowisz o ludziach niepelnosprawnych, ze sa paralitykami choc kto go wie ...


Wiesz, na poziomie słów sprawa wydaje się być dość prosta. Jest od ładnych paru lat takie współczesne tłumaczenie w jasnozielonej okładce [z ilustracją: listki w dłoniach] Towarzystwa Biblijnego. "Ślepy" jest tam "niewidomym" itp. ALE tłumaczenie trudnych i teologicznie istotnych fraz w listach apostolskich jest - przepraszam za bezpośredniosć - beznadziejne. I nadal bez Gdańskiej ani rusz...

Pozdrawiam!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez hungry » N gru 09, 2007 8:28 am

leaf only napisał(a):
axanna napisał(a):Leaf, ale dociekliwa jesteś :lol: grunt, że jest dobrze, więc kup nowe tłumaczenie i czytaj, a wtedy się przekonasz, co tak naprawdę jest dobrze 8)
gdyby pisało, że jest zle, wiadomo byłoby, że że lepiej nie kupować...
A admin człowiek bardzo zajęty, żeby wszystko w szczegółach tłumaczyć :wink:


Bez przesady z tym zajęciem:)

Leaf znasz admina? Wiec może prosze wstrzymaj sie z tymi ocenami...
Admin zaproponowal nowy przekład Biblii chcesz to czytaj na własny użytek a chcesz to nei czytaj mas wolność wyboru również...
Ale jeśli nie mas czegoś konstruktywnego do napisania na temat tego przekładu może zaczekaj na wypowiedzi innych abby je poczytać.
leaf only napisał(a):Wiesz, na poziomie słów sprawa wydaje się być dość prosta. Jest od ładnych paru lat takie współczesne tłumaczenie w jasnozielonej okładce [z ilustracją: listki w dłoniach] Towarzystwa Biblijnego. "Ślepy" jest tam "niewidomym" itp. ALE tłumaczenie trudnych i teologicznie istotnych fraz w listach apostolskich jest - przepraszam za bezpośredniosć - beznadziejne. I nadal bez Gdańskiej ani rusz...
Pozdrawiam!

No i dzieki Bogu ze mamy taki coraz wiekszy wybor w przekladach Biblii sa jeszcze angielskie przeklady na biblia.info.pl polecam... :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez leaf only » N gru 09, 2007 8:40 am

Leaf znasz admina? Wiec może prosze wstrzymaj sie z tymi ocenami...
Admin zaproponowal nowy przekład Biblii chcesz to czytaj na własny użytek a chcesz to nei czytaj mas wolność wyboru również...
Ale jeśli nie mas czegoś konstruktywnego do napisania na temat tego przekładu może zaczekaj na wypowiedzi innych abby je poczytać.


Oczywiście, ze nie znam admina, jak większosć z osób na tym forum. Jeśli admin nie jest tak zajęty, żeby podać informację, to może chyba odpowiedzieć na moje pytanie SAM, a nie za posrednictwem swoich moderatorów, prawda?

Zresztą odpowiedział, stąd moje wesołe, opatrzone stosowym emotikonem spostrzeżenie, że nie jest chyba przesadnie zajęty, skoro odpowiedział.

Nie rozumiem zupełnie tego biegnięcia na odsiecz adminowi, którego poprosiłam o wyjaśnienie jego własnej wypowiedzi. I od razu, Hungry, wlepiasz mi niezbyt grzeczną uwagę, ze jeśli nie mam nic konstruktywnego do napisania, to mam czekać, aż ktoś coś konstruktywnego napisze... No słowo daję....
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez axanna » N gru 09, 2007 9:00 am

Jeżeli o mnie chodzi, to też żartowałam... :oops:
Leaf, twoje emotikonki jakoś (już od dawna zauważyłam) smutno wyglądają, może dlatego hungry ich przeoczył.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » N gru 09, 2007 9:21 am

leaf only napisał(a):
Leaf znasz admina? Wiec może prosze wstrzymaj sie z tymi ocenami...
Admin zaproponowal nowy przekład Biblii chcesz to czytaj na własny użytek a chcesz to nei czytaj mas wolność wyboru również...
Ale jeśli nie mas czegoś konstruktywnego do napisania na temat tego przekładu może zaczekaj na wypowiedzi innych abby je poczytać.


Oczywiście, ze nie znam admina, jak większosć z osób na tym forum. Jeśli admin nie jest tak zajęty, żeby podać informację, to może chyba odpowiedzieć na moje pytanie SAM, a nie za posrednictwem swoich moderatorów, prawda?

Leaf a gdzie ja odpowiadalem za kogos? Zadałem jedynie grzecznie Tobie pytanie.
Wybacz ale insynuujesz...
leaf only napisał(a):Zresztą odpowiedział, stąd moje wesołe, opatrzone stosowym emotikonem spostrzeżenie, że nie jest chyba przesadnie zajęty, skoro odpowiedział.

No wybacz nie dostrzeglem emotionek :P
leaf only napisał(a):Nie rozumiem zupełnie tego biegnięcia na odsiecz adminowi, którego poprosiłam o wyjaśnienie jego własnej wypowiedzi. I od razu, Hungry, wlepiasz mi niezbyt grzeczną uwagę, ze jeśli nie mam nic konstruktywnego do napisania, to mam czekać, aż ktoś coś konstruktywnego napisze... No słowo daję....

Poprosilem jedynie najgrzeczniej jak umialem Ciebie leaf wlasnie o konstruktywna wypowiedź wiec moze daruj sobie te insynuacje...
Czy swojemu szefowi w pracy lub pastorowi w zborze, lub zwyklemu bratu w Twoim kosciele napominajacemu Ciebie tez odpowiadasz insynuujac że jest nie grzeczny wobec Ciebie?
Ostatnio edytowano N gru 09, 2007 9:37 am przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » N gru 09, 2007 9:36 am

Nie wiedzialem ze inf. o nowym przekladzie moze byc tak "emocjonująca" ;)
Co do B. Gdanskiej to nie polecilbym jej zadnemu nowonawroconemu.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » N gru 09, 2007 9:41 am

admin napisał(a):Nie wiedzialem ze inf. o nowym przekladzie moze byc tal "emocjonująca" ;)
Co do B. Gdanskiej to nie polecilbym jej zadnemu nowonawroconemu.

adminie hm tez nie wiedzialem :)
A odnosnie BG to szczerze mowiac po swoim nawroceniu zaraz gdy chcialem sobie kupic protestancka biblie jakos Biblia Gdanska wowczas mnie zniechecila swoim archaicznym jezykiem, co trudno sie dziwic mialem wowczas 17 lat. Ale dzis po 17 latach czytania Słowa (ale i wczesniej juz) chetnie z niej korzystam w swoim komputerze w darmowej wersji gdzie bardzo czesto z niej korzystam...
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron