Teraz jest Wt kwi 23, 2024 9:10 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Błędy w Biblii

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez kafar2 » Wt lip 22, 2008 10:35 am

A moze ta klasyfikacja nie musi byc tak precyzyjna jak Twoj naukowy, XXI-wieczny umysl by tego oczekiwal. Bledem nie jest umieszczenie nietoperza na liscie fruwadel oraz bledem nie jest umieszczenie tam strusia. To haslo 'fruwadla' jest, wydaje mi sie, szerszym pojeciem, w ktorym jest miejsce i dla strusia, ktory jest ptakiem.

A zastanawiales sie kiedys o czym jest ta Biblia? Jakie jest jej glowne przeslanie, ktore przewija sie przez kazda ksiege Biblii? Zamiast bawic sie w szukanie dziury w calym to moze bys postawil sobie pytanie jak PS przedstawia czlowieka i sprobowal sobie na nie odpowiedziec. Wtedy, jesli odpowiedz bedzie niezgodna z rzeczywistoscia to mozesz powiedziec, ze PS to slowo czlowieka a nie Slowo Boze.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez Dzidek » So lip 26, 2008 11:00 am

myślący napisał(a):Ja wierzę w większość Pisma Św. Ale czy zastanawiałeś się np. nad tym czemu w 4 Dobrych Nowinach to Jezus Przychodzi tylko jeden raz Spowrotem na Sąd, a w Objawieniu św. Jana dwa razy (: wpierw jeden raz, a potem 1000 lat związany Diabeł, a potem dopiero nowa Walka). I czemu w tej pierwszej Wojnie mówi się o wrogach na koniach zabitych, jak już nikt w nowoczesnej wojnie koni nie używa? Albo o poległych mocarzach, jak już siła mięśni nie jest ważna w porównaniu z siłą czołga czy samolotu. Że Jana objawienie jest bardzo prawdopodobnie fałszem!


Myślący, coś mi twój nick do tego co napisałeś nie pasuje :mrgreen: Znasz takie pojęcia jak: symbol, obraz, symbolika? Hmm... coś w to wątpię :roll:
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez kafar2 » So lip 26, 2008 9:10 pm

Myslacy,


Zastanow sie przez chwile i odpowiedz sobie na pytanie kiedy takie slowa jak czolg, samolot, rakieta, karabin maszynowy itd itp weszly do uzycia? Pismo Sw jest natchnione przez Boga, ale spisane reka ludzka. To nie znaczy ze czlowiek to taka maszyna do pisania, na ktorej Bog wystukal swoje przeslanie. Bog natchnal czlowieka i uzyl tego co w czlowieku bylo, idei znanych Janowi, jego sposobu myslenia. Bog przemowil do czlowieka, do Jana prawie 2000 lat temu i uzywal jezyka, obrazow i idei, ktore by przemawialy do czlowieka w tamtym okresie, ale tez ktore przemawiaja do nas. Poza tym, jest to apokalipsa, rodzaj literatury jakby nie bylo, bardzo popularnej w tamtym czasie. A literatura rzadzi sie swoimi prawami. Jest tam mnostwo symboliki.

Pozdro
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez Indy5 » So sie 16, 2008 1:11 pm

13 I zatrzymało się słońce,
i stanął księżyc,
aż pomścił się lud nad wrogami swymi.
Czyż nie jest to napisane w Księdze Sprawiedliwego: Zatrzymało się słońce na środku nieba i prawie cały dzień nie spieszyło do zachodu?
(Księgs Jozuego 10,13)
Według wszystkich praw astronomicznych Ziemia krąży wokół Słońca a więc jeśli miała być mowa o zatrzymaniu to raczej Ziemi a nie Słońca
Ostatnio edytowano So sie 16, 2008 6:51 pm przez Indy5, łącznie edytowano 1 raz
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hungry » So sie 16, 2008 2:43 pm

A czy nie wiesz że jak ta księga powstawała to wtedy ludzkość tego nie wiedziała? Biblia jest spisana pod natchnieniem Ducha Św ale przez ludzi. Bogu nie zależało na drobiazgach astronomicznych ale na treści Jego Słowa - przesłania do nas.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Indy5 » So sie 16, 2008 6:50 pm

Ludzkość (mam na myśli tych mądrzejszych nie motłoch) dobrze wiedziała że Ziemia krąży wokół Słońca np.: Sumerowie znali kilka planet z naszego układu słonecznego. Że w średniowieczu wciskali ludziom kit że ziemia jest płaska i jest w środku wszechświata że wszystko krąży wokół niej to było później.
Właśnie ten fragment Księgi Jozuego wywołał bardzo ożywioną dyskusję, zwłaszcza w związku ze słynną sprawą Galileusza. Wysuwano mianowicie ten tekst jako argument zwalczający system heliocentryczny — jeżeli Bóg wstrzymał słońce, to znaczy, że to ono obiega ziemię, nie inaczej, tak więc twierdzenia Kopernika i Galeileusza miały być fałszywe, bowiem sprzeczne z Objawieniem.
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hungry » So sie 16, 2008 10:37 pm

Indy5 napisał(a):Ludzkość (mam na myśli tych mądrzejszych nie motłoch) dobrze wiedziała że Ziemia krąży wokół Słońca np.: Sumerowie znali kilka planet z naszego układu słonecznego. Że w średniowieczu wciskali ludziom kit że ziemia jest płaska i jest w środku wszechświata że wszystko krąży wokół niej to było później.
Właśnie ten fragment Księgi Jozuego wywołał bardzo ożywioną dyskusję, zwłaszcza w związku ze słynną sprawą Galileusza. Wysuwano mianowicie ten tekst jako argument zwalczający system heliocentryczny — jeżeli Bóg wstrzymał słońce, to znaczy, że to ono obiega ziemię, nie inaczej, tak więc twierdzenia Kopernika i Galeileusza miały być fałszywe, bowiem sprzeczne z Objawieniem.

Ale widocznie w Izraelu spisujący Pisma Święte nie wiedzieli o tym. Pisałem Ci już że nie to było istotne w Biblii ale samo przesłanie od Boga. W związku z czym mam pytanie czy Ty jesteś narodzony na nowo i czy Biblia jest dla Ciebie jedyną nieomylną autorytatywną normą wiary i życia? Patrz proszę na 1 punkt "zasad na forum"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » N sie 17, 2008 7:08 am

No widzisz "liafail dobrze mówisz ale "naukowców" zawsze będzie to razić. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » N sie 17, 2008 8:43 pm

j25 napisał(a):
liafail napisał(a):
Indy5 napisał(a):Ludzkość (mam na myśli tych mądrzejszych nie motłoch) dobrze wiedziała że Ziemia krąży wokół Słońca np.: Sumerowie znali kilka planet z naszego układu słonecznego. Że w średniowieczu wciskali ludziom kit że ziemia jest płaska i jest w środku wszechświata że wszystko krąży wokół niej to było później.
Właśnie ten fragment Księgi Jozuego wywołał bardzo ożywioną dyskusję, zwłaszcza w związku ze słynną sprawą Galileusza. Wysuwano mianowicie ten tekst jako argument zwalczający system heliocentryczny — jeżeli Bóg wstrzymał słońce, to znaczy, że to ono obiega ziemię, nie inaczej, tak więc twierdzenia Kopernika i Galeileusza miały być fałszywe, bowiem sprzeczne z Objawieniem.



jejku, Pismo mowi ze Pan zatrzymal slonce i dobrze mowi, gdyz Bog zatrzymal slone i slonce przez jakis czas sie nie poruszalo po widnokregu, nie ma tu zdanego bledu, poniewaz potocznie sie mowi:
slonce wschodz,
slonce zachodzi,
slonce jest w zenicie,
poprostu slonce sie porusza dla naszych oczu.
I Bog ,,zatrzymal'' slonce.
Nie ma zadnego problemu czy konfliktu z nauka w tym wersecie.
Wysil sie i podaj lepsze:

moze ,,niech slonce niech nie zachodzi nad gniewem waszym''


Amen!
A "Myślącemu" i "Indy5" sugerowałbym raczej skupienie się na poprawnym pisaniu w języku polskim, a dopiero później wyszukiwaniu błędów w Biblii. Bo jak czytam Wasze wypociny, to mnie pusty śmiech ogarnia, że nie potrafiąc pisać, i robiąc błędy ortograficzne, gramatyczne oraz stylistyczne - bierzecie się za osądzanie Pisma Świętego :)

Poza tym, wydaje mi się, że nie-chrześcijanie mają wydzielony osobny wątek "Rozmowy Kontrolowane"

Jacek Wierciak

owszem słuszna uwaga mają wydzielony Indy5 i myślący właśnie nie wiadomo w dalszym ciągu czy więc wierzycie w nieomylność Pisma Świętego?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron