Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:46 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

całkiem hipotetycznie czyli:o seksie przedmałżeńskim

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 11:41 am

mooooh napisał(a):
Nic o papieżu nie wspominałem (ale widocznie Ty już zaszuflatkowałaś mnie), dalej chodzi o pokorę - człowiek żyjący blisko Boga właśnie taką cechą się charakteryzuje i nie twierdzę, że nie mozna indywidualnie interpretować Pisma Swiętego -

Tę wzmianeczki o pokorze zachowaj dla swoich parafian, szanowny, bo według mego przekonania, pokora z przytakiwaniem kłamstwom nie ma nic wspólnego, ani z symulacją, że wierze w kłamstwa, jakimi tutaj obficie opływasz. Nie twierdzisz "że nie można indywidualnie interpretować Pisma Swiętego"? - popatrzmy niżej co twierdzisz na ten temat - że można, ale ktoś "Mądrzejszy" jest potrzebny, z czym się zgodzę, tyle, że tym "mądrzejszym" jest Duch Święty, ani Ty, ani twój "kościół", ani ekipa teologów.
tylko skąd masz pewność żę akurat Twoja interpretacja jest jedynie słuszna??

J 16:13 Bw "lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."
Stąd wiem. A Ty skąd wiesz, że Twój kościół się nie myli? Bo władzę ma? Bo dyplomy? I po co ci wymiana zdań, a propos, skoro twój kościół jest nieomylny, możesz wtajemniczyć?

Powołując się na autorytety naukowe w dziedzinie Biblii chciałem przedstawić mój pogląd, że nie jest to takie proste skora zajmuje się tym cały tabun naukowców i fascynatów.

ano... rezultaty ich wypocin wręcz są jaskrawe...

W Starym Testamencie istnieje zasadza oko za oko czy zatem czytając taki fragment Bóg do Ciebie mówi tak masz robić????

Jak kobieta ma okres i przeczyta Pięcioksiąg (w którym zdefiniowano nieczystość??) - to ma siebie uznać za nieczystą??? i ma przebywać poza miejscem zamieszkania, by nie narażać bliskich na popadnięcie w nieczystość?

Nie rób młyn tu, proszę, są na forum pełno stosownych tematów, o których, mam przeświadczenie, że dobrze wiesz, więc tam zapraszam.


Jeszcze słów kilka o posłudze Kościoła (odnośnie Twego przedostatniego postu):

A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». J20,20-23

Wytłumacz mi dlaczego Jezus głoszącym Ewangelie wszystkim wybrał Dwunastu??? Dlaczego posłał 72? Dlaczego ukazał sie tylko garstce uczniów? Dlaczego tylko z wybranymi spożył ostatnia wieczerzę???

Na pewno nie dla tego, żeby ci wybrani, wynosili się nad innych, uzurpując sobie prawo do posiadania władzy i rozporządzenia Bożą łaską.
Również zapraszam do stosownego tematu - Jan 20,23 w tym samym dziale.


Dalej parę argmentów z Biblii dotyczących potrzeby posługi Kościoła tu w aspekcie indywidualnego czytania Pisma Świętego:


Czytając niektóre proroctwa Jeremiasza, sam prorok Daniel długo zastanawiał się nad ich sensem (Dn 9, 2). Podobne trudności miał, według Dziejów Apostolskich, pewien Etiopczyk z pierwszego wieku gdy czytał Księgę Izajasza (Iz 53, 7-8) i przyznał, że jest mu potrzebny ktoś, kto by czytany tekst wyjaśnił (Dz 8, 30-35). W Drugim Liście Piotra jest powiedziane, że „żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia". Ponadto ten sam list stwierdza, że pisma Pawła apostoła zawierają „trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę” (2 P 3, 16).

W tych wszystkich wersetach, nie ma nic o tzw. "potrzebie posługi" tzw. "kościoła", natomiast jest mnóstwo wersetów, aby nie polegać ani na człowieku, ani na ludzkiej mądrości, pełno jest wersetów, o tym, że sam Pan włoży w serce każdemu, kto prosi właściwe zrozumienie, pełno jest wersetów, że jedynie Bóg jest prawdą, a każdy człowiek kłamcą, pełno jest wręcz nakazów, żeby do Pisma nic nie dodawać i nic nie odejmować, Jezus wyraznie stwierdza, że prawdy Bożę objawione są prostaczkom, lecz przed mądrymi i roztropnymi są zakryte itp. Jest również mnóstwo ostrzeżeń o fałszywych nauczycielach, którzy szaty wydłużają i na zewnątrz tylko wydają się ludziom sprawiedliwi, a w środku natomiast pełni są łupiestwa i pożądliwości, że droga prawdy będzie przez nich podeptana i zhańbiona, a głosić będą nauki, którzy ucho łechcą.


I na koniec nie kadzę, ale ja wolę dyskusje na rzeczowe argumenty a nie obrzucanie się emocjonalnymi frazesami.

no więc nie emocjonuj się, szanowny, i nie nazywaj każde słowo prawdy "emocjonalnymi frazesami."


Poza tym zadałem sobie troche trudu i odkryłem, że generalnie na forach chrześcijanin i RuchOfiarKsiezy.Org wypowiadasz się w tak kipiący emocjami sposób i często przysłaniający racjonalne argumenty. Ja wole jednak inny sposób dyskusji...

Naprawdę? Niechaj tobie się nie zdaje, że na czymś mnie przyłapałeś i, jeżeli masz jakieś uwagi co do RuchOfiarKsiezy.Org, to zapraszam cię tam na pogawędkę, gdyż będziesz mógł wskazać na wypowiedzi "kipiący emocjami". Będzie to o wiele bardziej uczciwe, niż tę, póki co oszczerstwa, które widać wolisz zdecydowanie bardziej. Muszę ci też przyznać wręcz fachowe mistrzostwo w tej dziedzinie - wygląda zupełnie jak wzmianeczka 'a propos', tyle że kłamliwa, ale to przecież fatygować się trzeba, żeby sprawdzić. No i skoro już sam o tym wspomniałeś, zwracam uwagę, że nie mam nic do ukrycia, bo w przeciwnym wypadku zmieniłabym nicka, prawda, mooooooooooh? A jak Ty stoisz z nickami, mooooooohu? Pisałeś już gdzieś pod tym nickiem? Czy wskażesz gdzie? choćby po to, żeby wykazać, że również jesteś rzetelny i nie masz nic do ukrycia? Bo chyba nie powiesz, że w ogóle zacząłeś pisać dopiero parę dni temu?

Może jestem idealistą, ale rozmowa to nie walka na argumenty a próba zrozumienia drugiej strony - wtedy nawiązuje sie dialog a jak tego nie ma to tylko szum nie pozwalający sie spotkać, równoległe wypowiedzi tworzące bełkot.

co Ty nie powiesz, idealisto Ty nasz...

P.S. Co do forum RuchOfiarKsiezy. Wiem, co miałeś na myśli. Jest taka wypowiedz, i język niestosowny. Przeprosiłam tam. Jednak to tylko jeden post, owszem, niewłaściwy, ale do zarzutu o "częstym takim pisaniu" pozostawiam aktualną swoją powyższą odpowiedz.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez mooooh » Wt gru 18, 2007 12:11 pm

1. Nie jestem księdzem, mam normalną rodzinę.
2. Jak wytłumaczysz zatem, że to Filip tłumaczył Etiopczykowi???
3. Gdzie napisałem, że mój kościół jest nieomylny?
4. Tak się składa, że najlpszymi fachowcami (jeśli chodzi o naukę) w dziedzinie Biblii są protestanci a nie katolicy
5. Gdzie napisałem, że wybrani maja się wynosić nad innych???
6.
axanna napisał(a): ... pełno jest wręcz nakazów, żeby do Pisma nic nie dodawać i nic nie odejmować, Jezus wyraznie stwierdza, że prawdy Bożę objawione są prostaczkom, lecz przed mądrymi i roztropnymi są zakryte itp. Jest również mnóstwo ostrzeżeń o fałszywych nauczycielach, którzy szaty wydłużają i na zewnątrz tylko wydają się ludziom sprawiedliwi, a w środku natomiast pełni są łupiestwa i pożądliwości, że droga prawdy będzie przez nich podeptana i zhańbiona, a głosić będą nauki, którzy ucho łechcą.


- widziałaś np. tekst hebrajski??? w takim razie wszyscy mamy do czynienia z Pismem Swiętym, w którym wprowadzono zmiany - bo są tłumaczeniami

- takim fałszym nauczycielem może byc kazdy z nas,
- Paweł był faryzeuszem, Nikodem - i oni tez są źli???


no więc nie emocjonuj się, szanowny, i nie nazywaj każde słowo prawdy "emocjonalnymi frazesami."


skąd masz monopol na prawdę???

Naprawdę? Niechaj tobie się nie zdaje, że na czymś mnie przyłapałeś i, jeżeli masz jakieś uwagi co do RuchOfiarKsiezy.Org, to zapraszam cię tam na pogawędkę, gdyż będziesz mógł wskazać na wypowiedzi "kipiący emocjami".


Nie chodziło mi o jakieś przyłapanie - strasznie negatywne zdanie wyrobiłaś sobie o mnie. Raczej o reakcję na napastliwość bijącą z wypowiedzi - pytanie za co mnie tak niszczysz??? Za to że śmiem miec inne zdanie niż Ty?

Będzie to o wiele bardziej uczciwe, niż tę, póki co oszczerstwa, które widać wolisz zdecydowanie bardziej. Muszę ci też przyznać wręcz fachowe mistrzostwo w tej dziedzinie - wygląda zupełnie jak wzmianeczka 'a propos', tyle że kłamliwa, ale to przecież fatygować się trzeba, żeby sprawdzić.


Tu Cie troche poniosło: jeśli gdzieś posłużyłem sie oszczerstwem to proszę napisz mi gdzie ok?

oszczerstwo = kłamliwa wypowiedź, mająca na celu skompromitowanie, poniżenie lub ośmieszenie kogoś; Słownik języka polskiego PWN
mooooh
 

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 12:18 pm

Śpieszę się, ale uwaga: przeoczyłeś moje pytanko o Twojej działalności na innych forach, mooooooooooooooohu?

Tu Cie troche poniosło: jeśli gdzieś posłużyłem sie oszczerstwem to proszę napisz mi gdzie ok?

OK.

że generalnie na forach chrześcijanin i RuchOfiarKsiezy.Org wypowiadasz się w tak kipiący emocjami sposób

nie wypowiadam się "generalnie" w ten sposób - to oszczerstwo.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez mooooh » Wt gru 18, 2007 12:26 pm

axanna napisał(a):Śpieszę się, ale uwaga: przeoczyłeś moje pytanko o Twojej działalności na innych forach, mooooooooooooooohu?


muszę Ci rozczarować - z resztą zobacz kiedy dołaczyłem do Tego forum i ile postów napisałem.

Mozesz wierzyć lub nie -wole bezpośrenie rozmowy niż na forach i nie używam innych nicków

Dlaczego zakładasz podstęp lub nieuczciwość? Nie pamiętam, aby w moim zyciu ktoś takich okresleń uzył w stosunku do mnie.

Generalnie nie znaczy zawsze - ale ok przyznaje sie, że była to z mojej strony mała prowokacja. Jeśli to potraktowałaś jak oszczerstwo to przepraszam.

Jednak przyznaj, jeśli chodzi o wypowiedzi Twoje do moich postów to troche Cię nosi....

Czekam na odpowiedź do wcześniejszego postu tego w punktach...
mooooh
 

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 2:11 pm

mooooh napisał(a):1. Nie jestem księdzem, mam normalną rodzinę.

Ponieważ masz przykry zwyczaj gmatwać proste sprawy i z jeszcze z kilku innych okoliczności, mam powody ci nie wierzyć i szczerze ci to oświadczam.
2. Jak wytłumaczysz zatem, że to Filip tłumaczył Etiopczykowi???

Filip zwiastował Etiopczykowi Dobrą Nowinę, gdyż tamten nie posiadał Nowego Testamentu - to po pierwsze. Nie ma ten fragment nic wspólnego z tym, co piszesz o "posłudze" kościoła - "czyli wybranych jakichś w szczególny sposób oddanych". Każdy odrodzony chrześcijanin ma obowiązek głosić Ewangelie poganom, nie zaś prać mozgi swoim braciom, jak trzeba poszczególne wersety rozumieć.
Poza tym, ten fragment o Etiopczyku jest jaskrawą ilustracją niezgodności z Biblią chrztu niemowląt.
3. Gdzie napisałem, że mój kościół jest nieomylny?

Nie napisałeś? No faktycznie.... ale czy ja gdzieś twierdziłam, że tak napisałeś? Niemniej, pragnę zapytać - a jak uważasz?
4. Tak się składa, że najlpszymi fachowcami (jeśli chodzi o naukę) w dziedzinie Biblii są protestanci a nie katolicy

tiaaaa? a nie kler i duchowieństwo? czy tu masz na myśli "pospólstwo"?
5. Gdzie napisałem, że wybrani maja się wynosić nad innych???

Jak inaczej można nazwać zapędy do rozporządzania łaską Bożą...
6.
axanna napisał(a): ... pełno jest wręcz nakazów, żeby do Pisma nic nie dodawać i nic nie odejmować, Jezus wyraznie stwierdza, że prawdy Bożę objawione są prostaczkom, lecz przed mądrymi i roztropnymi są zakryte itp. Jest również mnóstwo ostrzeżeń o fałszywych nauczycielach, którzy szaty wydłużają i na zewnątrz tylko wydają się ludziom sprawiedliwi, a w środku natomiast pełni są łupiestwa i pożądliwości, że droga prawdy będzie przez nich podeptana i zhańbiona, a głosić będą nauki, którzy ucho łechcą.


- widziałaś np. tekst hebrajski??? w takim razie wszyscy mamy do czynienia z Pismem Swiętym, w którym wprowadzono zmiany - bo są tłumaczeniami

coś w związku z tym?

- takim fałszym nauczycielem może byc kazdy z nas,

może być, ale z pewnością każdy nie jest, natomiast jest pewna grupa nauczycieli, z których rzeczywiście każdy jest fałszywym.
- Paweł był faryzeuszem, Nikodem - i oni tez są źli???

nie, nie "też"... nie widze żadnego powiązania pomiędzy Pawłem a klerem.
no więc nie emocjonuj się, szanowny, i nie nazywaj każde słowo prawdy "emocjonalnymi frazesami."


skąd masz monopol na prawdę???

po co tę wzmianeczki o "monopolu". Skoro nie ma monopolu, więc i samej prawdy nie ma, prawda? w każdym razie jest ona niedostępna dla przeciętnego pospołu, co nie? - do tego zmierzasz?

muszę Ci rozczarować - z resztą zobacz kiedy dołaczyłem do Tego forum i ile postów napisałem.

Mozesz wierzyć lub nie -wole bezpośrenie rozmowy niż na forach i nie używam innych nicków

Tak właśnie myślałam, że otrzymam podobną odpowiedz....
Generalnie nie znaczy zawsze - ale ok przyznaje sie, że była to z mojej strony mała prowokacja. Jeśli to potraktowałaś jak oszczerstwo to przepraszam.

Nie to, żebym Ty przepraszał, a ja się czepiałam,ale gwoli ścisłości - dlaczego nie sprawdzisz znaczenia słowa "generalnie" w Słowniku?
Jednak przyznaj, jeśli chodzi o wypowiedzi Twoje do moich postów to troche Cię nosi....

a tam, "nosi"... nic nie nosi, nie lubię teatrzyków, to wszystko.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez mooooh » Wt gru 18, 2007 3:16 pm

axanna napisał(a):Ponieważ masz przykry zwyczaj gmatwać proste sprawy i z jeszcze z kilku innych okoliczności, mam powody ci nie wierzyć i szczerze ci to oświadczam.


Mam Ci zdjęcie moich dzieci przysłać i żony??? :-)

Filip zwiastował Etiopczykowi Dobrą Nowinę, gdyż tamten nie posiadał Nowego Testamentu - to po pierwsze. Nie ma ten fragment nic wspólnego z tym, co piszesz o "posłudze" kościoła - "czyli wybranych jakichś w szczególny sposób oddanych". Każdy odrodzony chrześcijanin ma obowiązek głosić Ewangelie poganom, nie zaś prać mozgi swoim braciom, jak trzeba poszczególne wersety rozumieć.


A Filip wychodząc z tego [tekstu] Pisma opowiedział mu Dobrą Nowinę o Jezusie.Dz8,35 a chodziło o tekst z Iz - więc mu go tłumaczył - a w takim razie kim był Filip??? i czym sie róznił od uczniów nie-Apostołów?

Natomiast sprawa chrztu to odrębny temat, na który w tym miejscu nie ma sensu podejmować, bo pogubimy sie w watkach, ale jak znajde taki temat to możemy sie wymienic wizjami.

Nie napisałeś? No faktycznie.... ale czy ja gdzieś twierdziłam, że tak napisałeś?
J 16:13 Bw "lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."
Stąd wiem. A Ty skąd wiesz, że Twój kościół się nie myli? Bo władzę ma? Bo dyplomy? I po co ci wymiana zdań, a propos, skoro twój kościół jest nieomylny, możesz wtajemniczyć?


Jak widzisz jednak napisałaś - chyba, że niewłasciwie to odczytuje...

Niemniej, pragnę zapytać - a jak uważasz?
To znowu temat rzeka a tak naprawde wszystko opiera sie na własciwym zdefiniowaniu pojęć i konsekwentynm trzmaniu sie tego - wybacz tez nie ma sensu teraz tego podejmować

tiaaaa? a nie kler i duchowieństwo? czy tu masz na myśli "pospólstwo"?
i jedni i drudzy mają wkład w rozwoj nauk biblijnych

Jak inaczej można nazwać zapędy do rozporządzania łaską Bożą...
a dokładnie o co Ci chodzi?

6.
axanna napisał(a): ... pełno jest wręcz nakazów, żeby do Pisma nic nie dodawać i nic nie odejmować, Jezus wyraznie stwierdza, że prawdy Bożę objawione są prostaczkom, lecz przed mądrymi i roztropnymi są zakryte itp. Jest również mnóstwo ostrzeżeń o fałszywych nauczycielach, którzy szaty wydłużają i na zewnątrz tylko wydają się ludziom sprawiedliwi, a w środku natomiast pełni są łupiestwa i pożądliwości, że droga prawdy będzie przez nich podeptana i zhańbiona, a głosić będą nauki, którzy ucho łechcą.


- widziałaś np. tekst hebrajski??? w takim razie wszyscy mamy do czynienia z Pismem Swiętym, w którym wprowadzono zmiany - bo są tłumaczeniami

coś w związku z tym?


A to dosłownie traktując: żeby do Pisma nic nie dodawać i nic nie odejmować to kazde tłumaczenie wprowadza takie zmiany

- Paweł był faryzeuszem, Nikodem - i oni tez są źli???

nie, nie "też"... nie widze żadnego powiązania pomiędzy Pawłem a klerem.


Ja widze jednak związek, praktycznie gminy traktowały go jak odpowiednik biskupa, to on wysyłał karcące listy do Koryntu i odwiedzał koscioły w Azji Mniejszej.

Wiesz rozmawiałem kiedys ze Swiadkami Jehowy i tez to działo wytoczyli, że u nich nie ma podziału, hierachii wszyscy są braćmi itd. a to nie jest prawda, bo są starsi, jest też w Brooklinie rada, ktora wybiera przewodniczącego (nie pamietam jak oni to dokładnie nazywają) SJ Rada obejmuje swoją juryzdykcją wszystkich SJ.

dlaczego nie sprawdzisz znaczenia słowa "generalnie" w Słowniku?


wiesz, że sprawdziłem, ale już było za póxno aby poprawić na forum :oops:
mooooh
 

Postprzez p2bkuba » Wt gru 18, 2007 5:01 pm

mooooh nie marnuj czasu na tłumaczenie tego wszystkiego axanie bo ona gada tylko i wyłącznie z Tobą żeby powrzucać na KRK a nie po to by coś wnieść z tego forum.
Jaka jedność przecież w Kościele Protestanckim mają większy bałagan niż w dziekanacie :mrgreen: tam kazdy robi co chce i jak chce.
Oni zamiast ewangelizować to siedzą przed kompem na różnych forach i wrzucają na KK, nawet go nie znając bo prez tren balagan nie mają nawet żadnych spotkań młodych, starych :)
Także takie gadki i tak nie maja sensu gdy ktoś zamiast zdrowego myślenia ma w głowie bagno własnych ideałów i poglądów.
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 5:21 pm

Oto jaskrawy przykład rzetelnej katolickiej wypowiedzi. Nawet komentować nie ma co. Goła prawda...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez leaf only » Wt gru 18, 2007 6:30 pm

Abstrahując od dawno porzuconego tematu - bardzo spodobała mi się jedna wypowiedź:

Nie jestem księdzem, mam normalną rodzinę.


Uroczo dwuznaczne:) Autorowi gratuluję!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez mooooh » Wt gru 18, 2007 9:22 pm

leaf only napisał(a):Abstrahując od dawno porzuconego tematu - bardzo spodobała mi się jedna wypowiedź:

Nie jestem księdzem, mam normalną rodzinę.


Uroczo dwuznaczne:) Autorowi gratuluję!


Cóż - dziękuję za gratulacje!!! :lol:


Axanna - a jaki Ty kościół reprezentujesz?
mooooh
 

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 9:25 pm

A kto ci powiedział, że reprezentuje jakiś kościół?
A gdzież uwagi do swego kolegi o "kipiących emocjach, przysłaniających argumenty"? - co nie razi?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt gru 18, 2007 10:43 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:52 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 10:47 pm

Leszek Włodarczyk napisał(a):
mooooh napisał(a):
leaf only napisał(a):Abstrahując od dawno porzuconego tematu - bardzo spodobała mi się jedna wypowiedź:

Nie jestem księdzem, mam normalną rodzinę.


Uroczo dwuznaczne:) Autorowi gratuluję!


Cóż - dziękuję za gratulacje!!! :lol:


:roll: hmm :)

no...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Śr gru 19, 2007 1:25 am

axanna napisał(a):
Leszek Włodarczyk napisał(a):
mooooh napisał(a):
leaf only napisał(a):Abstrahując od dawno porzuconego tematu - bardzo spodobała mi się jedna wypowiedź:

Nie jestem księdzem, mam normalną rodzinę.


Uroczo dwuznaczne:) Autorowi gratuluję!


Cóż - dziękuję za gratulacje!!! :lol:


:roll: hmm :)

no...

właśnie :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez mooooh » Śr gru 19, 2007 8:26 am

Cieszę się, że takie uznanie wywołał ten fragment.

Smutne są takie posty jak te w stylu p2bkuba i axanny - dwie skrajne wizje i taka zapalczywość.

Forum chrześcijanin powinno być szansą na dzielenie się wiarą przeżywaną czy to idywidualnie czy w poszczególnych odmianach chrześcijaństwa.

Niby czytamy to samo Pismo Święte a jak wskazuje choćby poruszany temat inaczej odczytujemy, interpretujemy i przezywamy.

Przecież każde odgałęzienie chrzescijańskie akcentuje i wprowadza coś nowego lub przypomina to o czym zapomniano.

Dlaczego na tym nie można się tu skupić tylko na zbijaniu argumentów?

Moja przygoda z tym forum zaczęła się 2 lata temu i wtedy ujęło mnie to, że rozmawiając o jakimś konkretnym fragmencie Pisma Świętego mozna się wymienić interpretacją bez względu na przynależność i bez wycieczek atakujących drugich.

Jakim jesteśmy świadectwem jako chrześcijanie skoro nie potrafimy pomiedzy sobą ponad podziałami rozmawiać?

Jak każdy z nas ma głosić Dobra Nowinę skoro nie szanujemy siebie?

Jak mamy iść do pogan, jak mamy dotrzeć do ateistów skoro skupiamy się na tym co nas dzieli???
mooooh
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron