Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:35 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrzest

w codziennym życiu chrześcijanina

Chrzest

Postprzez vand3 » N paź 14, 2007 12:18 am

siemka mam pytanie: czy chrzest (przez zanurzenie) w imię Jezusa Chrystusa jest ważny, czy musi być w imię Jaszua? zostałem ochrzczony w imię Jezusa Chrystusa, ale nie wiedziałem wtedy jakie jest prawdziwe imię naszego Zbawiciela. czy chrzest jest ważny, czy powinienem go powtórzyć? pozdro
vand3
 

Postprzez darq » N paź 14, 2007 7:16 am

Prawdziwe imię naszego Zbawcy, hmmm. A w jakim języku?
W polskim to Jezus, i próba wmawiania, że to nieprawdziwe imię świadczy o skrzywieniu judaistycznym, i nie jest zdrowa nauką.
A chrzest powinien być w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, przez zanurzenie w wodzie na potwierdzenie wiary, by był ważny.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez vand3 » N paź 14, 2007 10:02 am

tylko że imię Zbawiciela moim zdaniem powinno być wymawiane w jednym języku - oryginalnym. dlaczego Jahwe zmienił imię Abrama na Abraham, a np. Jakuba na Izrael? widocznie miało to znaczenie. ale imię Jaszua na Jezus to nie zmienił Jehwe... więc kto - może przeciwnik, wróg... na przestrzeni wieków znieksztwłcił prawdziwe imię Syna Bożego?

czytałem też kiedyś na necie że to co jest napisane: ze każdy ma się ochrzcić w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego w Ewangelii Mateusza jest zmienione bodajże przez tzw. ojców kościoła aby przyśpieszyć wprowadzenie dogmatu o Trójcy Świętej... nie wiem, może to prawda(?)

skoro Jaszua powiedział że niech każdy da się ochrzcić w >>>IMIĘ<<< to moim zdaniem imię jest tu bardzo ważne, gdyż ani Ojciec, ani Syn ani Duch Święty nie jest imieniem. w takim razie jakie jest imię i Ojca i Syna i Ducha Świętego?

"Nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" (Dz 4,12).

jest to jedno imię - Jaszua...
vand3
 

Postprzez hungry » N paź 14, 2007 3:42 pm

vand3 napisał(a):tylko że imię Zbawiciela moim zdaniem powinno być wymawiane w jednym języku - oryginalnym. dlaczego Jahwe zmienił imię Abrama na Abraham, a np. Jakuba na Izrael? widocznie miało to znaczenie. ale imię Jaszua na Jezus to nie zmienił Jehwe... więc kto - może przeciwnik, wróg... na przestrzeni wieków znieksztwłcił prawdziwe imię Syna Bożego?

Witaj vand3.
Mój drogi nikt nie zniekształcił i nie zmienial Imienia Syna Bożego...
Biblia poprostu została przetlumaczona i tak jak hebrajska Stary testament tak i Nowy Testament grecki został przetlumaczony na wiele jezykow... a w tej biblii byly tez rozne imiona... i rowniez one zostaly przetlumaczone... nie widze w tym nic zlego. Moj drogi to o co z bojaznia przed Bogiem mamy zabiegac to nasze zbawienie by sie ostac w dniu ostatnim... Pilnowac swojego serca aby do niego nie wkradalo sie zło tego świata. Służyc Bogu calym sercem , głosic dobra wieść o zbawieniu które mamy z łaski nie z uczynków... głosić te ewangelie i zachecac do chrzu w imie Pana tak jak nam przykazał w mateusza 28 rozdziale i tyle...
A imiona zostaw prosze filologom, nawet teologom ktorzy biora udzial w tlumaczeniach biblii na rozne jezyki...
Jesli sam pragniesz w tym brac udzial prosze bardzo dzis masz takie mozliwosci jesli tylko chcesz ucz sie prosze hebrajskiego i greckiego... studiuj , proboj sam wydawac tlumaczenia biblii badz tez wlacz sie w juz istniejace zespoly ktore sie tym zajmuja...
vand3 napisał(a):
czytałem też kiedyś na necie że to co jest napisane: ze każdy ma się ochrzcić w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego w Ewangelii Mateusza jest zmienione bodajże przez tzw. ojców kościoła aby przyśpieszyć wprowadzenie dogmatu o Trójcy Świętej... nie wiem, może to prawda(?)

Tak tez to slyszalem ale wybacz glosza to ludzie ktorzy sa zwolennikami nauki Charles'a Taze Russell'a. Ale wybacz na tym forum nieznajdziesz jego wyznawcow..
vand3 napisał(a):skoro Jaszua powiedział że niech każdy da się ochrzcić w >>>IMIĘ<<< to moim zdaniem imię jest tu bardzo ważne, gdyż ani Ojciec, ani Syn ani Duch Święty nie jest imieniem. w takim razie jakie jest imię i Ojca i Syna i Ducha Świętego?

Prosze odpowiedz czy wierzysz na podstawie biblii w Jedynego Boga który jest w trzech osobach czyli po prostu czy wierzysz w Trójce Swietą?
Piszacy na tym forum wszyscy w to wierzymy. O czym mówi już 1 i 2 punkt "Zasad na FORUM"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez vand3 » Pn paź 15, 2007 8:44 am

witam!

tylko, że tu chodzi o imię Zbawiciela /wszystkie mogli sobie tłumaczyć ale tego imienia nie powinno sie zmieniać wg. mnie/

tak wierze w jedynego Boga - JAHWEH, który objawił się w imieniu JAHUSZUA, a obecnie mieszka w nas Duchem Świętym:)

pozdro!
vand3
 

Postprzez hungry » Pn paź 15, 2007 8:46 am

Ale proszę mi odpowieedzieć na moje pytanie czy wierzysz Trójcę Świętą?
Jesli nie proszę pisz wg. regulaminu w rozmowach kontrolowanych...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez maksymilian » So paź 20, 2007 3:09 pm

:mrgreen:
Ostatnio edytowano Pn paź 22, 2007 8:45 pm przez maksymilian, łącznie edytowano 1 raz
maksymilian
 

Postprzez hungry » So paź 20, 2007 3:10 pm

maksymilian napisał(a):Bóg rozumie o jakiego Jezusa chodzi niezależnie czy wypowiesz imię w hebrajskim czy polskim języku.Bóg jest wszechwiedzący i wie!

maksymilian no widzisz ale niektórzy widocznie śmią w to wątpić :)
Pytanie tylko na jakiej podstawie... :?: :-?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » So paź 20, 2007 4:51 pm

czy aby na pewno?
Kościół przez długi czas używał łaciny, moze tylko ten język zna Pan Bóg? Albo może jednak hebrajski, aramejski, albo greka? Nie pewnie raczej jakiś semicki. Ciekawe po jakiemu Adam mówił? Heh, uczmy sie języków, bo Pan Bóg nas nie zrozumie :D
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez nazarejczyk » Wt paź 30, 2007 3:20 pm

:mrgreen:
Ostatnio edytowano Pt lis 09, 2007 12:09 pm przez nazarejczyk, łącznie edytowano 3 razy
nazarejczyk
 

Postprzez axanna » Wt paź 30, 2007 4:05 pm

A czemuż to pozostawiłeś bez odpowiedzi moje posty w innych tematach, co nazarejczyku? Nie ładnie skakać tak sobie dalej po tematach, rzucając hasła tu i owdzie, a odpowiedzi do nich ignorować - nie wiedziałeś o tym?
No i wreszcie może coś dodasz więcej niż rzucanie hasła, na przykład jak sam go rozumiesz? Czym jest dla Ciebie chrzest? I, proszę, nie zbywaj mnie jakimś znów hasłem na odczepnego, bo to niekulturalnie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez nazarejczyk » Wt paź 30, 2007 5:36 pm

:|
Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2007 9:56 am przez nazarejczyk, łącznie edytowano 1 raz
nazarejczyk
 

Postprzez axanna » Wt paź 30, 2007 5:50 pm

jak świetnie Ci idzie kopiowanie! podziwiam!
a może coś od siebie? - jak to rozumiesz, na przykład?
Jeżeli nie wiesz, to tu jest forum dyskusyjne - miejsce, gdzie prowadzi się wymianę zdań, nie zaś tylko wymianę cytatów. Chociaż jestem i zachwycona Twoimi umiejętnościami, jednakże z przykrością zauważam, że posty Twoje stają się co raz to biedniejsze we własne słowa, więc proponuje Ci zaprzestać tu pisać, gdy dojdziesz do wklejania samych numerów. Co Ty na to?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez nazarejczyk » Wt paź 30, 2007 5:58 pm

:|
Ostatnio edytowano Śr paź 31, 2007 9:56 am przez nazarejczyk, łącznie edytowano 1 raz
nazarejczyk
 

Postprzez hungry » Wt paź 30, 2007 9:09 pm

nazarejczyk proszę odpowiadaj jak się Ciebie pyta moderator.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron