Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:11 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrzest

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez medyczka » Cz wrz 18, 2008 9:40 am

Cześć, chciałabym też napisać coś w kwestii chrztu. Do zbawienia przede wszystkim konieczna jest wiara. Przez nią jesteśmy zbawieni (list do Efezjan). Piotr w Dziejach dobitnie wspomniał również o chrzcie (kto uwierzy i ochrzczony zostanie). Wiemy, że nasz Pan nie jest bezrozumnym legalistą, czasem daje dar wiary komuś kto nie ma możliwości chrztu (najbardziej znany przykład: łotr na krzyżu), i wtedy oczywiście nie jest on potrzebny.

Czasy reformacji były specyficzne: gdy na nowo odkrywano Bożą Prawdę, działo się to krok po kroku, nie wszystko było objawione od razu. Dzisiejsza nauka w zborach nie jest identyczna z Lutrową. Człowiek jest człowiekiem, bywa że się myli. Ja np. w kilku punktach nie zgadzam się z Kalwinem czy Lutrem, albo też współczesnymi zborami np. zielonoświątkowymi, albo nawet czasem z moim pastorem! A nie podważam ich zbawienia.

Dla mnie mój chrzest (miałam 16 lat i zrobiłam to świadomie, po nawróceniu) był aktem posłuszeństwa Słowu Bożemu, widomym znakiem dla ludzi i potęg duchowych, do kogo teraz należę, i prośbą do Boga o dobre sumienie. Wierzę, że byłam już osoba zbawioną, ale moje serce pragnęło posłuszeństwa Panu (i dobrego sumienia!), więc z radością przyjęłam chrzest.

A argumentu o ciągłości nie rozumiem. Pozdrawiam! :)
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez kafar2 » Cz wrz 18, 2008 10:02 am

Witam,


Chrzest do zbawienia nie jest konieczny. W koncu to nie chrzest zbawia ale wiara w Jezusa Chrystusa. To nie znaczy ze chrzest nie ma wartosci. W koncu zostal ustanowiony przez Chrystusa. Najprosciej ujac to chyba tak - jesli upamiętujesz sie i zaczynasz wierzyc w Chrystusa to musisz to pokazac przez chrzest. Tutaj nasuwa mi sie porownanie do obrzezki. Przynaleznosc do ludu bozego i potwierdzenie przymierza wyrazane bylo przez obrzezke. Przynaleznosc do Chrystusa i przymierze z Bogiem wyrazane jest przez chrzest.

Pozdro
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez kamilass » Pt wrz 19, 2008 12:09 pm

mnei boli ze u ewangelicznych neimogę przytapic do wieczeryz pańsiej, niechce sie chrzcić bo ochrzczony już zostałem:)
kamilass
 

Postprzez kafar2 » Pt wrz 19, 2008 2:15 pm

a co to byl za chrzest? Kto go udzielal i w jakim kosciele? Czy jestes czlonkiem jakiegos lokalnego zboru?
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron