Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:36 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak będzie w niebie??

w codziennym życiu chrześcijanina

Jak będzie w niebie??

Postprzez cycler ;) » Wt paź 02, 2007 7:57 pm

Witam!!!

Chciałbym poruszyć niebanalny temat, gdyż dotyczy on wszystich od odrodzonych ludzi Jak będzie w niebie? Co Biblia mówi na ten temat?Znam wiele wersetów na ten temat, jednak rozmawiając z chrzescijanami na ten temat można spotkać się z bardzo różniącymi się wypowiedziami. Ciekawi mnie wasze zdanie. Mamy kilka wersetów które mówią o tym miejscu. Mamy pewnośc, że bedzie lepiej niż na Ziemi ale jak??
Pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)
cycler ;)
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 8:28 pm

Postprzez hungry » Wt paź 02, 2007 8:39 pm

Witaj wprawdzie temat podobny juz istnieje na forum "Gdzie jest niebo i piekło?", dotyczący lokalizacji nieba :) , ale myślę że można też porozmawiać o tym też jak tam ewentualnie miałoby być. I rzeczywiście w całej Biblii zarówno Starego jak i Nowego Testamentu jest sporo napisane... Streszczę to tylko w kilku zaledwie słowach i wersetach jedynie N.T. które są dla mnie już wystarczająco wymowne ale oczywoście nie mniej wymowne jak wiele proroctw ze starego testamentu mówiących.

A więc napewno będzie nam tam lepiej ponieważ sam Pan szykuje nam tam mieszkanie :)

"W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli." Jana 14:2-3

Są to cudowne sprawy niebieskie...
"...Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują." 1 Kor 2:9
I napewno zbawienie ludzi i życie wieczne jakie przygotował nam Ojciec w niebie, są to sprawy w które sami aniołowie wejrzeć pragną (1 P 1:12).
No i wkońcu:
"...otrze (Pan) wszelką łzę z oczu ich (naszych), i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już. nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły." Objawienie św. Jana 21:4
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez licia22 » Pt paź 05, 2007 3:34 pm

jak bedzie w niebie?napewno kazdy chciałby wiedziec jak tam jest,ale biblia mowi:Ani oko nie widziało,ani ucho nie słyszało.
podazajmy wszyscy w jednym kierunku do Nieba.
Nikt nie wie co Bóg dla nas przygotowal,napewno cudowne rzeczy nas tam czekaja. :D
licia22
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt wrz 14, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Wyszków

Postprzez darq » Pt paź 05, 2007 5:41 pm

W niebie będzie Bóg. I to mi wystarcza.

A oczywiście ja też tam się wybieram dzięki Chrystusowi i tam dzięki Niemu będę. Ale wątpię, by perspektywa spotkania ze mną była wystarczająco atrakcyjna ;) więc wystarczy, że w niebie będzie Bóg.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez cycler ;) » Wt paź 30, 2007 8:07 pm

witam!

tak się złożyło, że chcę poprowadzić pewne spotkanie na ten temat, przychodzi mi na myśl wiele wersetów, jednak nie znam wszystkich i nie wiem, w którym miejscu Biblii się znajdują, dlatego prosze wrzucajcie tu wersety Biblijne,które przybliżają nam wiedzę o Niebie.
Pozdrawiam
cycler ;)
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 8:28 pm

Postprzez leaf only » Śr paź 31, 2007 7:29 am

Obj. 21:1-5
1. I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
3. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi,
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
5. I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe,
(BW)


Pozdrawiam:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez axanna » Cz lis 01, 2007 10:30 pm

Witaj, jureczek :)
Na forum obowiązuje zasada niepisania posta pod postem i muszę Cię prosić o dostosowanie się. Masz opcje "ZMIEŃ" w prawym górnym rogu i w razie potrzeby proszę jej używać.
Poza tym, życzę miłych i pożytecznych rozmów i serdecznie pozdrawiam :)
moderator
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez cycler ;) » So gru 08, 2007 6:29 pm

,,Czy w niebie będziemy się znali?''-Takie pytanie zadał kiedyś, pewien chrześcijanin. Myślę, że podpierał się wtedy słowami Jezusa Chrystusa, mówiącymi, że po zmartwychwstaniu nie będzie się nikt żenił ani za mąż wychodził, ale będzie jako Anioł Boży(Jezus mówił to podczas rozmowy z Sadyceuszami)
Jednak z tego wersetu nie wynika, to jakoby w niebie nasza świadomość była wymazana, że zapomnimy o tym co robiliśmy za życia. Jednak inny werset, bodajże z księgi Izajasza mówi, że w Niebie nikt nie będzie wspominał dawnych czasów.
Jednakże, czytając przypowieść o Bogaczu i Łazarzu, napotykamy fragment, gdy Bogacz przebywający w piekle chciałby zejść na ziemię i ostrzec przyjaciół przed złym postępowaniem.
Żaden z tych fragmentów nie pokazuje w pełni czy w niebie będziemy się znali, może coś przeoczyłem.
Czekam na wasze odpowiedzi.
cycler ;)
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 8:28 pm

Postprzez cycler ;) » Wt sty 22, 2008 3:01 pm

odświeżając temat, jak podchodzicie do fragmentu, że w niebie nie będzie się ani żenić, ani za mąż wychodzić, a będziemy jako aniołowie boży??[/u]
cycler ;)
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 8:28 pm

Postprzez axanna » Wt sty 22, 2008 4:12 pm

A jak mamy do tego podchodzić? :D Nie rozumiem wątpliwości w związku z tym... że co? że nudno będzie czy jak... :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez leaf only » Wt sty 22, 2008 4:38 pm

cycler ;) napisał(a):odświeżając temat, jak podchodzicie do fragmentu, że w niebie nie będzie się ani żenić, ani za mąż wychodzić, a będziemy jako aniołowie boży??[/u]


Wierzę, że to będzie zupełnie inna kategoria życia.
Miłość małżonków na ziemi teoretycznie ma odzwierciedlać miłość Jezusa do Kościoła. W niebie zrozumiemy tę więź bez metafory małżeństwa. Wierzę też, że stan bycia "jakby anielski" jest daleko wspanialszy niż stan małzeński.

Czy Tobie, cyclerze, czegoś żal:)??


Pozdrawiam:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron