Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:28 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak będzie w niebie??

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Gosienia89 » Cz maja 15, 2008 8:29 pm

Racja :) A czy w Bibli jest coś powiedziane tak ogólnie czy np. będziemy się znali, czy spotkamy swoich bliskich?
Gosienia89
 

Postprzez asa » Cz maja 15, 2008 10:45 pm

Nie sposób mówić o niebie i obecności tam, bez pewności, że się tam znajdzie.
Bez pewności, ze życie wieczne my i nasi bliscy- spędzimy z Bogiem.
Tę pewność daje nam słowo:
(J.3,16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(J.3,36) Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny,
J.6,47 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny.
Przykre i bolesne jest, ze ludzie, którzy odrzucają Syna, po prostu nie będą w niebie.
Lecz w skrajnie przeciwnym miejscu.
Ale my wierzymy, że będziemy(jesli tylko Jezusowi jestesmy) i bardzo chcielibyśmy spotkać tam obecnych naszych najbliższych, by radować się razem z nimi i wspólnie wielbic Boga.
Bo niewątpliwie życie wieczne w niebie będzie przebiegało w społeczności z wszystkimi tymi, dla których zyciem już tu na ziemi był Chrystus. Czy będziemy się mogli rozpoznać?
Ja myślę, że będzie to możliwe.

Podpowiedź znajduję w scenie na górze, gdzie Jezus się przemienił, a uczniowie wespół z Nim zobaczyli Mojżesza i Eliasza.

(Mat17,3-4) I oto ukazali się im: Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali. Na to odezwał się Piotr i rzekł do Jezusa: Panie! Dobrze nam tu być; i jeśli chcesz, rozbiję tu trzy namioty: dla ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden.

Mojżesz i Eliasz byli rozpoznawalni. I choć są różne teorie dotyczącego tego fragmentu pisma, można mniemać, że świadczy ono o tym, ze przebywający przecież w niebie Mojżesz i Eliasz- byli rozpoznani przez Piotra.

Odsyłam Cie również do przypowieści o Łazarzu i Abrahamie.(Łk16,22-25)
Ale przeczytaj to sama i napisz proszę, co myslisz o tym. :)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez cycler ;) » Pt maja 16, 2008 8:32 am

No własnie przypowieść o Łazarzu i Abrahamie pokazuje nieco prawa rządzące się duchowym światem.

Tak jak pisali poprzednicy, aby rozmawiać, jak będzie w niebie trzeba wiedzieć jak tam się dostać.

Pozdrawiam
cycler ;)
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 8:28 pm

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron