Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:48 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Diabel

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » So wrz 01, 2007 10:44 pm

Niełatwo rozmawiać z człowiekiem, który ma tak wygórowaną pewność siebie, że nawet przypuszczenie, że może się mylić, uważa za ujmę na honorze, bo naprawdę nie wiem w jaki jeszcze sposób można wytłumaczyć wyrwane z kontekstu wersety i za wszelaką cenę dopasowywane do wygłoszonego aksjomatu.


przyjaciel napisał(a):
Axanna napisał(a):Cytat z przyjaciela:
Wracajac do Twojego obrazu antychrysta.
Ze Slowa wynika, ze Szatan-Antychryst-zwiedzie cale chrzescijanstwo,

a można wiedzieć z jakiego to Słowa to wynika? Bo pierwsze słyszę.


Ap 13:3 Bw "A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem."

Jak cala ziemia to takze cale chrzescijanstwo z wyjatkiem 144.000 wybranych, ktorzy oczekuja i w koncu spotykaja Pana na gorze Syjon czyli w Izraelu:

Ap 14:1 Bw "I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca."


Cytujesz werset z 13Apokalipsy na potwierdzenie wygłoszonego przez Ciebie postulatu o zwiedzeniu całego chrześcijaństwa. No więc rodzi się pytanie, co myślisz, gdy czytasz parę wersetów dalej o tym, że owe zwierze rozpocznie walkę ze świętymi (w.7), że oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi i zaraz mamy adnotacje, że wszyscy - to ci, imiona których nie zapisane w księdze Baranka (w.8). A w.10 powiada, że kto jest przeznaczony pod miecz, pójdzie pod miecz, a kto do niewoli, pójdzie do niewoli i że tu potrzebne są wytrwanie i wiara świętych - o kim tu mowa, przecież wszyscy będą zwiedzeni, po co z nimi w ogóle zaczynać walkę?

Dalej cytujesz werset o 144 tysiącach żydów, o których czytamy, że są to po 12 tys.z 12 pokoleń żydowskich i twierdzisz, że to zebrani w Izraelu chrześcijanie, które nie zostali zwiedzeni. A werset 13 powiada, że:

Ap 14:13 Bw "I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi." -

ciekawe, kim są według Ciebie ci "błogosławieni", wszyscy przecież mają być zwiedzeni. Chyba nie powiesz, że mowa o tych 144 tys.? Bo o nich wcześniej czytamy, że są oni wykupieni z ziemi i są z Barankiem na górze Syjon i śpiewają nową pieśń.

Ap 14:3 Bw "I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."

Slowo z 2 Tesaloniczan 2:4 mozna takze rozumiec jako proroctwo o zwiedzeniu chrzescijanstwa:

przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni(NAOS) Bożej, podając się za Boga

Jezeli zestawisz je ze slowami:
1Kor 3:16 Bw „Czy nie wiecie, że świątynią(NAOS) Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?"

Naos-to przybytek, "swiete swietych"- to miejsce przebywania Chwały Jahwe ,to podnóżek Jego tronu-to coś więcej niż kawałek miejsca w świątyni to miejsce dla Boga na Ziemi .
Takim samym naos bylo-i jest w Niebie- ciało Jezusa[J 2:21]
Takim naos staly sie nasze serca i w takim naos ma zasiasc Szatan jako Antychryst.
Wniosek nasuwa sie sam.
W sercach chrzescijan -w czasie Antychrysta-Duch Bozy zostanie zastapiony duchem diabla i chrzescijanie beda zwiedzeni.
Jedynie resztka swieta-144.000-uniknie takiego zwiedzenia.

Taaa, bardzo 'przekonująco', niema co. A skąd wiesz, że nie chodzi o świątynią Pańską w Ziemi Świętej, która ma być odbudowana? Może akurat tam zasiądzie szatan podając się za Boga - nie uważasz, że to brzmi bardziej logicznie, niż to co mówisz?


uważam, że działanie szatana jest ograniczone w stosunku do wierzących, zaś w stosunku do niewierzących Biblia nic nie mówi, aby jego moc była ograniczona, więc dobrze i nam sie wstrzymać nie dokładając do Pisma.


Wierzacy wpierw sa niewierzacy "co nie"?
Gdybysmy wszyscy-jako jeszcze niewierzacy-tkwili pod niczym nieograniczona moca Szatana-nigdy nie wyrwalibysmy sie spod tej mocy.

A powiesz może, czemu mnie przedrzezniasz? chrześcijańska miłość sie przelewa?
Poza tym, nie myśmy sie wyrwali, tylko Pan nas wyrwał:

Kol 1:13 Bw "który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego,"

Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez snowstorm » Wt wrz 11, 2007 2:02 pm

Antychryst nie zwiedzie wszystkich ale zapewne wiekszosc nominalnego chrzescijanstwa.
144 tysiące to Żydzi po 12 tysiecy z kazdego plemienia - nie zas poganie wierzacy w Jezusa. A swiatynia którą ma odbudować antychryst to tak która jest zburzona - Światynia B-ga w Jerozolimie. i to antychryst który poda się za mesjasza zasiadzie tam.

Jesli natomiast uwazasz ze te 144 tysiace to też poganie to powiedz który z pogan jest z plemienia benjamina czy judy? A poza tym zgodnie z proroctwami testamentowymi Mesjasz ma wyjasnic kto (z Żydów) nalezy do którego plemienia -zwłąszcza chodzi o plemie Lewiego i o Kohenów (kapłanów)

Ja
snowstorm
 

Postprzez hungry » Wt wrz 11, 2007 5:05 pm

snowstorm napisał(a):Antychryst nie zwiedzie wszystkich ale zapewne wiekszosc nominalnego chrzescijanstwa.
144 tysiące to Żydzi po 12 tysiecy z kazdego plemienia - nie zas poganie wierzacy w Jezusa.

To jest rowniez interpretacja jedna z wielu intepretacji.
Tego niewie narazie nikt prócz samego Boga...
Nieróbmy bledu organizacji sw jehowy interpretujac proroctwo objawienia Jana w ten sposob...
Pozatym Objawienie Jana to jest ksiega Chrystocentryczna bardziej niż eschatologioczna. Wielki blad popelniamy jesli zapominamy o tym że mowa tam o Jezusie Chrystusie a snujemy dysputy spory jak to bedzie u konca czasów. Objawienie Jana jest objawieniem o Jezusie Chrystusie. Co widac juz od pierwszych wersetów poprzez wszystkie rozdziały aż do samego końca tej ksiegi.

snowstorm napisał(a): A swiatynia którą ma odbudować antychryst to tak która jest zburzona - Światynia B-ga w Jerozolimie. i to antychryst który poda się za mesjasza zasiadzie tam.

Pożyjemy zobaczymy jak dożyjemy...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez snowstorm » Śr wrz 12, 2007 11:06 am

To jest rowniez interpretacja jedna z wielu intepretacji.

mam wrażenie że jest bardziej uzasadniona (głównie Starym testamentem)

Pozatym Objawienie Jana to jest ksiega Chrystocentryczna bardziej niż eschatologioczna. Wielki blad popelniamy jesli zapominamy o tym że mowa tam o Jezusie Chrystusie a snujemy dysputy spory jak to bedzie u konca czasów. Objawienie Jana jest objawieniem o Jezusie Chrystusie. Co widac juz od pierwszych wersetów poprzez wszystkie rozdziały aż do samego końca tej ksiegi.


Objawienie Jana jest ksiegą eschatologiczną więc mówi również o Jezusie, mówi o B-gu, mówi o sadzie. Ale przede wszystkim pokazuje w mniej lub bardziej ukryty sposób jak bedzie wygladała przyszłosc - w wiekszosci jest to ksiega prorocza.

Ja
snowstorm
 

Postprzez hungry » Śr wrz 12, 2007 11:53 am

snowstorm prosze moze przeczytaj te ksiege jeszcze kolejny raz ale we wlasciwym kontekscie chrystocentrycznym a nieograniczaj jej tylko do eschatologii. I prosze wrocmy do tematu bo sie robi offtopic...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: diabel

Postprzez izajasz » Cz sty 31, 2008 6:27 am

gibsson napisał(a):Nie mowilem o Starym Testamecie (czytam), powiedzmy od narodzenia Chrystusa do teraz . Ludziom bylo dane widziec Jezusa lecz szatana nigdy.
dlaczego?..sam nie wiem.

hej

Ludzią było dane widzieć Pana Jezusa bo przyją ludzką nature Filipian 2:6-8, a świat duchowy dla ludzi jest niewidzialny[1Tymoteusz6:16 szatan jest aniołem czyli ma ciało duchowe i możemy dzięki słowu znać jego uczynki a sam Paweł pisze że mamy toczyć bój nie przeciw krwi i kością lecz przeciw księstwom i mocą przeciw duchom wysoko Efezów 6:12 pozdrawiam
izajasz
 

Postprzez leaf only » Pt lut 01, 2008 7:08 am

Tes 2:3-9 Bw „Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,(4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.(5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.(8 ) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,"


Drogi przyjacielu.

Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam - czy Ty uważasz, że szatan to jednocześnie opisany w Biblii antychryst?
Bo jeśli tak, to ostatnie wersy cytowanego przez Ciebie fragmentu listu do Tesaloniczan temu wyraźnie zaprzeczają.

?


dusza jestem jednoczesnie Katolikiem i Protestantem, i mowie wam to sa dopiero loty...


Loty dość niemożliwe, drogi przyjacielu. Nie gniewaj się, proszę, ale raczej bym to nazwała kuleniem na dwie nogi:(
Nie wiem, ile protestantyzmu w Twoim katolicyzmie, ale już przed Lutrem owego "niegodziwca" z Listu do Tesaloniczan utożsamiano z papiestwem.

Pozdrawiam.
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron