Teraz jest N kwi 28, 2024 2:20 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jan 20,23

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr gru 05, 2007 3:04 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:37 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez albert wielki » Śr gru 05, 2007 3:07 pm

Ja Leszku drogi nie tylko spożywam Ciało i Krew ,ale jeszcze nawet adoruję i wielbię.
Dla mnie drogi Leszku, Biblia nie jest "instrukcją obsługi" i nie biegnę do niej po pomoc w każdej życiowej sprawie, bo na wiele tych spraw poprostu Biblia nie odpowie. Natomiast Jezus Chrystus i Jego wybrani do posługi w Kościele, przez dwa tysiące lat, pouczani i kierowani przez Ducha Świętego potrafią udzielić odpowiedzi na wiele kwestii i pomóc rozwiązać wiele problemów.

A do Ciebie axannko powiem tyle, że ten wcześniejszy post nie cały był skierowany do Ciebie, ale do Leszka, któremu nie leży mój pseudonim.

Pozdrawiam Was i życzę wieku łask Bożych.
albert wielki
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr gru 05, 2007 3:34 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:36 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez albert wielki » Śr gru 05, 2007 4:27 pm

Nie wierzę, że ja Ciebie nic nie interesuję .Gdyby tak było nie usiłowałbyś mnie przekonać,że masz rację.Myślę,że po prostu martwisz się o moje zbawienie.Czy nie mam racji?

A wracając do mojego nicka, to miałem napisać:" albert wielki grzesznik", ale pomyślałem,że mogłoby to zostać odebrane jako fałszywa pokora lub coś w tym rodzaju.Wolę , aby uważano mnie za pysznego i wyniosłego, a żeby w istocie było odwrotnie.

Leszku, ja nie dlatego nie chcę -jak Ty to mówisz-prowadzić zażartej dyskusji,że , albo Ciebie nie szanuję, albo, że nie mam zielonego pojęcia na poruszane tematy. Wiem tylko, że ani ja Ciebie, ani Ty mnie nie przekonasz do zmiany swoich poglądów.Sam zresztą wiesz, że pewne tematy wymagają tego, aby naprawdę poświęcić im bardzo, ale to bardzo dużo czasu, a tego nie da się zrobić na forum.

Myślę też, że trochę za szybko oceniasz ludzi, a widząc, żeś człek biblijny nie powinieneś tego czynić.
Dodam jeszcze, że mieszkam niedaleko od Ciebie, i znam Rzeszów.To bardzo ładne miasto.Mieszkałem w nim przez pewien czas.

Życzę Ci wielu łask Bożych.
Ostatnio edytowano Cz gru 06, 2007 9:11 am przez albert wielki, łącznie edytowano 1 raz
albert wielki
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr gru 05, 2007 4:57 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:35 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Albertus » Śr gru 05, 2007 9:01 pm

axanna napisała:
Nie przenikliwość, tylko zdziwienie (lekkie co prawda ), na widok pustosłowia, jakim uraczyłeś, gdyż ja mówiłam o pysze kleru katolickiego, który ze "wszystkimi" raczej trudno pomylić...


czyli, jak rozumiem, nie jesteś pokorniejsza od wszystkich ,tylko od całego kleru katolickiego? :D

Beniamin napisał:
"Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego".Jk 5:16;

A co powiesz na ten werset?


Bardzo dobry werset!

Wskazuje on na wsapólnotowy charakter odpuszcznia grzechów w Kościele.

Tak to początkowo było. Grzechy wyznawano publicznie w zgromadzeniu zapewne pod przewodnictwem biskupa.Spowiedz indywidualną wprowadzono póżniej ze względu na ludzką słabość ,ale trochę szkoda że ten wymiar wspólnotowy został w Kościele zepchnięty na dalszy plan.
Jednak już od początku wyznawano swoje uczynki przed apostołami jako reprezentantami Kościoła. Świadczy o tym Dz 19.18- "(18) Wielu też z tych, którzy uwierzyli, przychodziło, wyznawało i ujawniało uczynki swoje. (19) A niemało z tych, którzy się oddawali czarnoksięstwu, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich; i zliczyli ich wartość i ustalili, że wynosiła pięćdziesiąt tysięcy srebrnych drachm. "

Napisz gdzie jest u protestantów praktyka wyznawania sobie nawzajem
grzechów?

Aby dobrze zrozumieć podany przez ciebie werset warto przeczytać też werset poprzedzający:

Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. (15) A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. (16) Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.


Czyli ważni tu są starsi Kościoła , jest mowa o wyznawaniu grzechów i o ich odpuszczeniu i wszystko to dotyczy wierzących chrześcijan
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr gru 05, 2007 10:04 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:34 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Śr gru 05, 2007 10:16 pm

Albertus napisał(a):axanna napisała:
Cytat:
Nie przenikliwość, tylko zdziwienie (lekkie co prawda ), na widok pustosłowia, jakim uraczyłeś, gdyż ja mówiłam o pysze kleru katolickiego, który ze "wszystkimi" raczej trudno pomylić...


czyli, jak rozumiem, nie jesteś pokorniejsza od wszystkich ,tylko od całego kleru katolickiego?

Krótko: ponieważ nie jestem, ani nie mienie się pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludzmi, ani nie uzurpuje sobie praw do żadnej władzy, ani nic z tych rzeczy, Twoje, Albertusie, niezdrowe zainteresowanie moją osobą i kwestią mojej pokory, jeszcze w stosunku do katolickiego kleru, szczerze powiem napawa, już nie "co prawda lekkim", zdumieniem :roll:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Albertus » Śr gru 05, 2007 10:50 pm

Albertus napisał:
Jednak już od początku wyznawano swoje uczynki przed apostołami jako reprezentantami Kościoła. Świadczy o tym Dz 19.18

Wcale o tym świadczy - top nadinterpretacja.
"Wielu też z tych, którzy uwierzyli, przychodziło, wyznawało i ujawniało uczynki swoje."
Owszem wyznawali publicznie ale nie przed apostołami.


A do kogóż oni mogli wtedy przychodzić jeśli nie do apostoła Pawła przebywającego w Efezie?

Albertus napisał:
Tak to początkowo było. Grzechy wyznawano publicznie w zgromadzeniu zapewne pod przewodnictwem biskupa.

Bzdury - Żydzi do tej pory podczas niektórych świąt wyznają publicznie grzechy podczas niektórych nabożeństw i ten "zwyczaj" wywodzi się od czasu sporo odleglejszych niż wynalazek "przewodnictwa biskupa".


Ale co bzdury?
Czy to że grzechy wyznawano publicznie czy że zgromadzenia chrześcijan odbywały się pod przewodnictwem biskupa?

"Ono" sprowadziło?
No to czemu nie napiszesz już do końca, że owszem słabość, ale nie spowiadanych a spowiadających do chęci manipulowania ludźmi korzystając z wiedzy o ich występkach i do korzystania w możliwie najszerszym zakresie straszakiem odmowy udzielenia rozgrzeszenia?


Czy taką interpretację opierasz na czymś więcej niż na głębokim przekonaniu o złośliwości podstępnych katolików?

O "kapłanach" mowa dziwnym trafem jest tylko w katolickich tłumaczeniach Pisma i na tę okazję zapominają katolicy o Liście Piotra, który otwarcie stwierdził, że coś takiego jak kasta kapłanów w chrześcijaństwie nie istnieje...


Możesz sobie wykreślić kapłanów a wstawić starszych nie ma to żadnego znaczenia.


axanna:

Twoje, Albertusie, niezdrowe zainteresowanie moją osobą


Nie ma powodu do obaw.Zainteresowania mam zdrowe i skierowane na inne obiekty. :D
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez axanna » Śr gru 05, 2007 11:03 pm

Nie mówiłam o obawach, tylko o zdumieniu....nie potrafisz nie przekręcać? Już ci wyleciało co pisałeś wcześniej: "czyli, jak rozumiem, nie jesteś pokorniejsza od wszystkich ,tylko od całego kleru katolickiego?" - co i spowodowało owe zdumienie, gdyż normalną (zdrową) koleją rzeczy wydaje się zainteresowanie właśnie "innymi obiektami". Bądz, proszę, konsekwentny, skoro tak twierdzisz.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Albertus » Śr gru 05, 2007 11:10 pm

przepraszam axanno!

moja ostatnia wypowiedż miała w zamiarze mieć wydżwięk żartobliwy i oznaczała że nie zamierzam dalej zajmować się kwestią twojej pokory :) :D

nie potrafisz nie przekręcać?


Jak zwykle niezwykle podstępny Albertus :D
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez axanna » Śr gru 05, 2007 11:18 pm

no właśnie! ciesze się :)
ale kwestia pokory kleru katolickiego jest jak najbardziej w temacie, nie uważasz? czy mówiąc o "innych obiektach" nie to miałeś na myśli? Skoro jesteśmy w temacie można by rozważyć ową kwestie, szczególnie w świetle podanych przeze mnie wersetów biblijnych parę postów wyżej, co Ty na to?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez leaf only » Cz gru 06, 2007 12:05 am

Spowiedz indywidualną wprowadzono póżniej ze względu na ludzką słabość ,ale trochę szkoda że ten wymiar wspólnotowy został w Kościele zepchnięty na dalszy plan.



Zastanawiam się, co jeszcze można byłoby nawprowadzać ze względu na ludzką słabość... Doprawdy, Albertusie, cóż to za kosmiczny argument?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez axanna » Cz gru 06, 2007 8:37 am

Dobre spostrzeżenie, chociaż mi się wydaje, że i argument też dobry. U nich tam wszystko zbudowano przecież na ludzkiej słabości... do władzy.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz gru 06, 2007 12:09 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:34 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron