Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:55 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jan 20,23

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Albertus » Pt gru 07, 2007 10:34 pm

co Ty nie powiesz? "was oskarża"? kondolencje...


Niepotrzebne!!!

Jak widać robi to ciągle.

Jesteśmy przyzwyczajeni!! :lol:
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez axanna » Pt gru 07, 2007 10:39 pm

No cóż Ty, jakże "niepotrzebne"? Przydadzą się!
A przyzwyczajeni wy jesteście raczej do tego, że was Słowo i sądzi i oskarża, bez różnicy, że Ty twierdzisz, że to szatan...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt gru 07, 2007 10:56 pm

....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:32 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez leaf only » Pt gru 07, 2007 11:30 pm

Dla mnie wyznawanie publiczne jest też formą spowiedzi usznej. Odpada więc wprowadzenie jej w 12 wieku



Komu i co odpada?
:)

I cóż to za rodzaj "wyznawania publicznego", skoro obowiązuje "tajemnica spowiedzi"[podobno, hm....]?
Ejże?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Albertus » So gru 08, 2007 9:11 am

To ty postawiłeś :tezę

Katolicyzm całą swoją teologią, liturgią i praktyka odrzuca to całkowicie - mylę się?

Więc poleciłem katechizm
Bez jego znajomości trudno wypowiadać się o nauczaniu Kościoła

Bądźże poważny i albo dowiedz się czego naucza katolicyzm albo nie opowiadaj, żeś katolik.


Właśnie się staram a ty mi zaprzeczasz bez znajomości nauczania Kościoła....Paranoja...

lesaf only:
Cytat:
Dla mnie wyznawanie publiczne jest też formą spowiedzi usznej. Odpada więc wprowadzenie jej w 12 wieku



Komu i co odpada?
:)

I cóż to za rodzaj "wyznawania publicznego", skoro obowiązuje "tajemnica spowiedzi"[podobno, hm....]?
Ejże?


odpada wprowadzenie spowiedzi usznej a i9ndywidualną wprowadzono znacznie wcześniej niżw 12 wieku
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » So gru 08, 2007 9:53 am

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:48 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Albertus » So gru 08, 2007 10:58 am

Jak przygniatająca większość podłości w "kościele" katolickim - podwaliny pod spowiedź uszną położył genialny Hildenbrant ps. Grzegorz Wielki.
Jednak dopiero w 1215 Sobór Laterański IV wprowadził do dziś obowiązujące regulacje dotyczące pokuty, tj. obowiązek spowiedzi przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym oraz tajemnicę spowiedzi.


Grzegorz Wielki to chyba 6 wiek.Tymczasem wcześniej napisałeś:

tymczasem według historii spowiedź uszna została wprowadzona w 12 stuleciu po Chrystusie, a więc 1200 lat minęło, zanim wprowadzono ją w życie.


Czyli pewnie 600 lat trzymano ten pomysł w ukryciu? :wink:

Jednak powoli zbliżamy się do prawdy.

Czyli aktualna wersja to - Grzegorz Wielki wymyślił spowiedz.

Może jeszcze poszukaj w historii to okaże się że była jednak wcześniej

Jednak jeśli swoje wiadomości czerpiesz z internetu to ostrożnie.

Niewidzialna ręka watykanu może cię wyśledzić i dosięgnąć przecież wszyscy są z nimi w zmowie faszyści komuniści ku - klux-klan a nawet protestanci!! Nie ufaj nikomu!!!


Cytat:
Zawsze słychać mantrę: "Bo katechizm".

Wygląda na to,że dla przeciętnego katolika katechizm jest przede wszystkim księgą natchnioną,a Biblia -dopiero w trzeciej kolejności,po magisterium i tradycji...


Jest to oczywista nieprawda !!

Protestanci też mają swoje katechizmy. Na każdej stronie internetowej zborów jest podane" w co wierzymy" a nie tylko odsyłacz pod tytułem -"czytaj biblię". Mamy mnóstwo zborów które wyczytują w biblii co innego
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez axanna » So gru 08, 2007 11:31 am

Niewidzialna ręka watykanu może cię wyśledzić i dosięgnąć przecież wszyscy są z nimi w zmowie faszyści komuniści ku - klux-klan a nawet protestanci!! Nie ufaj nikomu!!!

Ty też uważaj, gdyż niewidzialna ręka Pana Jezusa mocniejsza jest od ręki watykanu i tak naprawdę, to Jezus jest Panem, a nie du....a z watykanu, jak Tobie i wielu innym się omylnie wydaje...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Albertus » So gru 08, 2007 12:18 pm

Nie ma co !!Straszysz mnie Jezusem!!!

Czy tak robisz z każdym kto ma inne zdanie od twojego?


tak naprawdę, to Jezus jest Panem, a nie du....a z watykanu, jak Tobie i wielu innym się omylnie wydaje...


Może wypełnisz te kropeczki bo nie wiem czy prawidłowo odczytuję?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez axanna » So gru 08, 2007 12:28 pm

Nie nie z każdym... z tymi tylko, co czynią aluzje do "niewidzialnej ręki watykanu" :mrgreen:
poza tym, co za oburzenie! "Straszysz mnie Jezusem!!!" - he.
"Początkiem mądrości - bojaźń Boża..." - nigdy nie czytałeś, że tak się unosisz?
W kwestii kropeczek pozostawiam ci wolną rękę do dowolnej interpretacji 8)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Albertus » So gru 08, 2007 12:51 pm

Straszenie Jezusem to twój stały zwyczaj

ciamkajcie, póki Pan nie przyjdzie, wtedy widać będzie w czyich rękach jest władza, kto decyduje o apostołach i do kogo tron należy.


Od kogo się tego nauczyłaś?


Odnośnie "niewidzialnej ręki " to nie było do ciebie a po za tym wydżwięk ironiczny wydawał mi się oczywisty.
Ale widocznie nie dla wszystkich.

Oburzenie?! Nic z tych rzeczy

Jak mówiłem jesteśmy przyzwyczajeni.Może tylko ,lekkie co prawda <zdziwienie.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez axanna » So gru 08, 2007 1:14 pm

Nie sądzę, żeby na podstawie dwóch wyrwanych z kontekstu wypowiedzi, można wyrokować o "stałych zwyczajach" - ale to akurat "twój stały zwyczaj".

P.S. do czego jesteście przyzwyczajeni, też nie jest takie oczywiste. W każdym razie, opowiastki o nawet "lekkim co prawda zdziwieniu" w twoim wydaniu brzmią abstrakcyjnie...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Albertus » So gru 08, 2007 1:58 pm

Po przemyśleniu sprawy wycofuję moje zastrzerzenia co do straszenia sądem Bożym i Jezusem.Mamy prawo to robić.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron