Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:41 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Boski kult wg katolików

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » Śr cze 27, 2007 10:04 am

Oooooj, nie moge :lol: :lol: :lol:
Mam prosbe, BraveHeart, badz posrednikiem miedzy mna, a katolikami. Juz, dzieki tobie, o wiele lepiej ich rozumiem, moze da sie tak samo swietnie im wytlumaczyc o mnie, a wtedy moze wstawia sie za mna, he-he-he. Ales rozsmieszyl :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » Śr cze 27, 2007 12:21 pm

BraveHeart sugeruje troche stonowac. Mozesz przekroczyc granice gdzie juz katolicy nie zrozumieja o co ci chodzi a pewnie tego byc nie chcial.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez meritus » Śr cze 27, 2007 1:11 pm

Adminowi gratuluję stonowanej wypowiedzi. BraveHeart produkuje masowo durne tematy, a ten prosi, aby stonować :lol:
meritus
 

Postprzez axanna » Śr cze 27, 2007 3:44 pm

meritus napisał(a):Adminowi gratuluję stonowanej wypowiedzi. BraveHeart produkuje masowo durne tematy, a ten prosi, aby stonować :lol:

masowo durne, to to sa twoje posty, meritusie. I gdybys zapomnial, jestes tu tolerowanym (na razie) gosciem, aczkolwiek licha jest podstawa, zeby tolerowac cie w nieskonczonosc i z tego powodu, ja na twoim miejscu byla bardziej ostrozna, zeby sie nie okazalo, ze nastepne gratulacje bedziesz skladal skadinad spoza forum, nie mowiac juz o tym, ze podstawy dobrego wychowania wymagaja grzecznosci do gospodarza w domu ktorego jestes.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Dzidek » N lip 01, 2007 1:49 pm

Tunia03 napisał(a):Obrazy i figury są po to aby przypominaly nam kogoś kogo kochamy i poważamy. To tak jak zdjęcia stojące na naszym biurku-miło jest nam popatrzeć na nasza babcie czy córke,czasem nawet tęskniąc za nimi bierzemy takie zdjęcie do ręki i całujemy. Nie oddajemy tymsamym ani babci ani córce czci boskiej. Jednak inaczej sprawa wygląda w kosciele katolickim,niby ma to przypominać nam tylko Maryje czy innego świętego ale jednak poświecamy obraz, obnosimy w procesjach,palimy świece i śpiewamy pieśni. Jeszcze gorzej jest z całowaniem relikwi (kawałka serca czy wątroby jakiegoś świętego pobranej po śmierci).To dopiero jest tragedia!! Ja choc jestem katoliczkom sama mam coraz większe wątpliwości czy to sie Bogu podoba.


Dziękuję, że nazwałaś rzecz po imieniu. Osobiście, chociaż jestem protestantem, nie mam nic przeciwko próbom przedstawienia np. Chrystusa w filmach, obrazach, komiksach (służy to nawet dobrym celom). Problem zaczyna się, gdy ludzie robią z obrazami, figurkami to co opisałaś. Dla mnie jest to już kult tych obrazów (ale nie dla wszystkich - patrz niejaki mauritus) - coś co nie tylko Bogu się nie podoba, ale Go obraża, i co Biblia nazywa bałwochwalstwem.
Cieszy mnie, że masz takie zdrowe wątpliwości...
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron