Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:50 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Mesjasz był synem Marii?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 8:35 pm

Co ma na celu ten kolejny temat? Proponuję umieścić to w rozmowach kontrolowanych, gdyż jest to klasyczna wątpliwość niechrześcijanina.

Czy teraz chcesz udowodnić, że mimo wszystko Maryja nie była matką Jezusa, ale za to Jezusa spłodził Dawid? Dajże spokój w końcu z takimi niedouczonymi dociekaniami, bo mi jehowici przed oczami stają.
meritus
 

Postprzez axanna » Śr cze 27, 2007 9:55 am

meritusie, o porzadku na forum zadbaja moderatorzy i zapewniam cie, ze swietnie sie poradza, ty nic sie nie martw. I skoro juz o porzadku mowa, to mam prosbe, zebys troche spowolnil z tymi mantrami o swiadkach i sie nie czepial ich w kazdym poscie bez potrzeby, bo to niczemu dobremu nie sluzy, ani do odpowiedzi nic nie dodaje. Dobrze bedzie, jezeli skupisz sie na postawionych pytaniach, to moze uda ci sie kiedys dac rzetelna odpowiedz.
Pozdrowka 8)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Śr cze 27, 2007 1:14 pm

Takie pytanie dotyczy osób, których nie dosięgnęło pierwsze przepowiadanie. Sądzę, że wałkowanie tego typu tematu dla chrześcijan jest równie zasadne jak udowadnianie wśród astronomów, że Ziemia jest płaska.
meritus
 

Postprzez meritus » Śr cze 27, 2007 9:41 pm

Czy ja Ci zabraniam udowadniać, że Maryja nie jest Matką Mesjasza. Nie - tylko apeluję, aby udać się z tym problemem do fachowców w dziale rozmów kontrolowanych, gdzie można swodobnie wałkować tego typu wątpliwości.
meritus
 

Postprzez meritus » Cz cze 28, 2007 1:27 pm

Orzekam ex cathedra że nie masz racji, bo Mesjasz jest synem Maryi. Rozumiem, że zaraz znajdzie się np. axanna, która dla zasady zacznie się sprzeciwiać, ale chyba się nie da wpędzić w kanał i przyzna, że Jezus Chrystus urodził się z Maryi i jest jej Synem. Na prawdę z takimi problemami to zalecam iść do rozmów kontrolowanych.
meritus
 

Postprzez meritus » Cz cze 28, 2007 6:04 pm

BraveHeart
w co ty zresztą nie wierzysz

Gdzie ja coś takiego powiedziałem. Ja wiem, że nie jest rodzonym synem Dawida. Z racji "adopcji" należy do rodu Dawida.

Pismo twierdzi, że Jezus jest dalekim potomkiem z nasienia/spermy Dawida

To nie jest prawda sensu stricte, gdyż zgodnie z rodowodami Chrystusa, choć ojcem Jezusa jest pochodzący z rodu Dawida Józef, to nie jest on ojcem biologicznym, lecz ojcem z racji "adopcji". Być może Maryja pochodziła z rodu Dawida, ale nie jest to pewne. Rodzina Maryi - Zachariasz mąż Elżbiety pochodził z rodu Aarona.

Ciało Jezusa nie pochodziło od Dawida, ani od Marii

Mijasz się z prawdą, bo Pismo głosi inaczej.

ciałem, przyjmując postać podobną ludziom w łonie Marii

znów błąd, bo Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem - popadasz w błąd bliski herezji doketyzmu, kwestionującej prawdziwość ludzkiej natury Chrystusa

Jezus więc narodził się z Marii, będącej z pokolenia Dawida

Skąd wiadomo z jakiego rodu była Maryja?
meritus
 

Re: Czy Mesjasz był synem Marii?

Postprzez wojtek37 » Pt cze 29, 2007 3:08 pm

BraveHeart napisał(a):Jak można twierdzić, że Mesjasz jest synem Marii?


Ano można skoro ....

Lk 1:42-43 BT
"Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?"


Więc Elźbieta miała nie być świadoma Macieżyństwa swej krewnej, czyli Maryji?. Wyraźnie stoi jak byk - MATKA - ciekawe o jakim Panu mówiła?.
wojtek37
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn mar 03, 2003 7:40 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez wojtek37 » Pt cze 29, 2007 6:01 pm

Bracie - zapytam się więc nieśmiale, jak myślisz, czy Jezus jako pobożnie wychowane dziecko mówił do Swojej Matki "mamo, mamusiu, a od "opiekuna", a ziemskiego "Ojca "", nie zwracał się tato, czy tatusiu?.
wojtek37
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn mar 03, 2003 7:40 pm
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron