Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:54 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Królowa z Apokalipsy 12

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 4:29 pm

Niewiastę z Ksiegi Rodzaju olałeś ciepłym moczem gadając coś o 2 Liście św. Jana - do tej pory nie wiem jak to się ma do sprawy... Zdania odrębne pojedynczych teologów pokroju Widły nie są zbyt wiążące, zaś do tej pory nie podałeś mi cytatów wspomnianych Ojców Koscioła, którzy zakazują dopatrywać się w Niewieście z Apokalipsy 12 zarówno Kościoła, jak i Maryi. Skoro widzi się tam Kościół, to i widać Maryję - Matkę Kościoła, rodzicielkę Chrystusa, którego Kościół jest Ciałem.
meritus
 

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 8:37 pm

To idź do okulisty.
meritus
 

Postprzez meritus » Śr cze 27, 2007 1:29 pm

A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła. Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił. I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.


A może wytłumaczysz jak się to ma do Kościoła. Szczególnie początek? To są proroctwa, pisane w specyficzny sposób, tak aby pewne rzeczy ukryć. Nie wszystko, szczególnie w Apokalipsie potrafimy wytłumaczyć. Związek z apokaliptyką prorocką w Ksiedze Apokalipsy jest - nie można wykluczyć związku z Ksiegą Daniela.

Pytanie z innej beczki - dlaczego Marcin Luter - ojciec chrześcijanstwa przez pewien czas odrzucał Apokalipsę?
meritus
 

Postprzez meritus » Śr cze 27, 2007 9:46 pm

BraveHeart
A Marcin Luter niewiele mnie interesuje.

Przecież z niezłomym przekonaniem głosisz, że Luter jest ojcem chrześcijaństwa... Jak to jest?

To, że nie potrafisz zrobić tego w odniesieniu do Marii szczerze mówiąc mnie nie dziwi

Ja nie jestem Cię przekonać w sprawach oczywistych i dużo prostszych. Ja się wcale nie łudzę, że zaakceptujesz moje prawo do katolickiego i prawosławnego punktu widzenia.

Jak ktoś twierdzi, że jest nieomylny i morduje ludzi

Jan Paweł II kogoś zamordował? Zresztą mam przeczucie, że nie wiesz na czym polega nieomylność namiestnika Chrystusowego.

Bo normalny człowiek nie podpala drugiego krzycząc, że jest nieomylny.

A ktoś tak robił? Kto?
meritus
 

Postprzez meritus » Cz cze 28, 2007 1:24 pm

A skąd Ci przyszło do głowy, że mam na myśli papieża? Skąd takie skojarzenia?

Nie mam tendencji do wyrywania zdań z kontekstu. Takie "skojarzenie" to jest kontekst Twojej wypowiedzi - o Janie Pawle II napisałeś tuż przed tą błyskotliwą frazą, więc pytam.

Czyżby papieże kiedykolwiek twierdzili, że są nieomylni w kwestiach wiary?

Nieomylność papieża w sprawach wiary i obyczajów w określonych sytuacjach jest dogmatem wiary.

A jeżeli tak twierdzili, to czy na ich rękach jest ludzka krew? A fu...

Jeżeli coś takiego miało miejsce, to nie ma to związku z dogmatem o nieomylności papieża. Mam wątpliwości, czy wiesz dokładnie o co chodzi z nieomylnością papieża, gdyż da się wyczuć, że nie do końca.

To wszystko protestanccy zbrodniarze, Waldensi

A od kiedy sekta waldensów, funkcjonująca o ile dobrze pamietam w XII wieku, była protestancka?
meritus
 

Postprzez meritus » Cz cze 28, 2007 6:17 pm

Wiesz o tym, że chrześcijanie pojawili się dopiero kilkanaście lat po śmierci Jezusa w Antiochii? Wcześniej nie było żadnych chrześcijan.

:-O
To się nazywa nominalizm. Nie słowo "chrześcijanie" ustanowiło Kościół, ale Chrystus.

Ale jest sporo książek, które mówią o tym biskupie katolickim,

Z takimi błędami nie jest się katolickim biskupem lecz biskupem z ekskomuniką.
meritus
 

Postprzez Alberto Rivera » Cz cze 28, 2007 10:30 pm

Wówczas go zelżyli i rzekli: Bądź ty sobie Jego uczniem, my jesteśmy uczniami Mojżesza. My wiemy, że Bóg przemówił do Mojżesza. Co do Niego zaś nie wiemy, skąd pochodzi /Jan 9,28-29 \BT\
A może Kolega Meritus jest jak Farao który nie chciał wypuścił synów Izraela by ofiarowali na pustyni..(?)..
[To tak odnośnie meritum sprawy]
Alberto Rivera
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron