Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:12 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Maryjność w Biblii

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Alberto Rivera » Wt cze 19, 2007 1:00 pm

"Jak pies wraca do zwrócenia swego tak niemądry powtarza niemądrość swoją; Choćbys stłuk niemądrego w moździeżu tłuczkiem razem z żarnami, nie odejdzie od niego niemądrość jego". "Leniwiec zda się sobie być mędrszym, niźli siedmiu odpowiadających rozsądnie".
Powyższe dwa - z Przysłów, a te - z Ewangelii...:
I rzekł doń Abraham: "Mają Braveherta, Oriona, Hungry'ego, niechże ich słuchają".."Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł Meritus - lecz gdyby kto z tych tu umarłych poszedł do nich,- to się nawrócą".. Odpowiedział jemu znów" - "Jeśli Braveherta i innych nie słuchają, tedy choćby i kto z umarłych powstał, nie uwierzą..."
Alberto Rivera
 

Postprzez meritus » Śr cze 20, 2007 6:45 pm

Te dywagacje są oderwane troszkę od rzeczywistości. W czasach Jezusa nie wymawiano imienia Jahwe (zdaje się jedynie arcykapłan mógł wypowiedzieć dorocznie w święto - musiałbym sprawdzić) - wypowiedzenie imienia Jahwe uchodziło za karalne bluźnierstwo. Elżbieta mówiąc o Matce Pana miała na myśli jednego i tego samego Pana.
meritus
 

Postprzez meritus » Cz cze 21, 2007 3:19 pm

co najmniej przez 3 lata?

Skąd Elżbieta wiedziała, że jest to Matka Pana? Jak napisano w Ewangelii św. Łukasza - "Duch Święty napełnił Elżbietę"

Św. Elżbieta pod natchnieniem Ducha Świętego zawołała:
Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana»


Dawida, Ojca Jahwe

Dawid nie jest Ojcem Jahwe.
meritus
 


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron