Teraz jest Wt kwi 23, 2024 6:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Abraham, Ojciec Kościoła

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez hungry » Pn cze 18, 2007 10:18 pm

BraveHeart jesteś rewelacyjny :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez SmokEustachy » Wt cze 19, 2007 12:41 am

>>Maryja tak jak Abraham potrafiła przyjąć wolę Bożą, wierząc adziei wbrew nadziei. Żydzi mówili: Dziećmi Abrahama jesteśmy! To była postać o absolutnej wyjątkowości. Natomiast w Nowym Testamencie taką wyjątkową osobą, w której wiarę wszyscy się włączają, jest właśnie Maryja. Bo usłyszała: Z ciebie się narodzi ten, który zbawi lud swój i zasiądzie na tronie ojca Dawida. Maryja jest osobą, która w to uwierzyła. Tak jak żydzi w Starym Testamencie włączali się w wiarę Abrahama, tak każdy chrześcijanin włącza się w wiarę Maryi. Abraham uwierzył i Bóg poczytał mu to za sprawiedliwość. Podobnie Maryja uwierzyła i usłyszała: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią ci się słowa powiedziane przez Pana. Nawet sformułowania w Księdze Rodzaju i u Łukasza, są podobne. Z tej wiary Bóg wyprowadza potomstwo Abrahamowi, a z wiary Maryi wyprowadza Zbawiciela, a później cały Kościół. I w tym sensie się mówi, że Maryja jest Matką. Powinniśmy kontemplować Maryję jako niewiastę, która potrafiła przyjąć wolę Bożą. W tym jest podobna do Abrahama.<<

(interwencja moderatora: usunięto spam (linki) )

BraveHeart napisał(a):? Czemu nigdzie nie widać jego świętych obrazków i podobizn?

Bo okulary trzeba zalozyc.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez hungry » Wt cze 19, 2007 9:33 am

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale kościoły wschodnie (prawosławie) czczą Abrahama i patryjarchów starotestamentowych na równi z Marią Matką Jezusa.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez SmokEustachy » Wt cze 19, 2007 11:19 am

BraveHeart napisał(a):? Bo ja tego ani nigdzie nie słyszałem, ani nigdzie nie widziałem...


1. Znaj proporcje mociumpanie.
2. Nie moja wina.
3. Nic nie napisalem. To byly tylko cytaty na dowod, ze sie mylisz.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez SmokEustachy » Wt lip 03, 2007 12:59 pm

mamy tu do czyneinia ze spietrzeniem fikcji. Czeg odowodem sa Deby Mamre
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez SmokEustachy » Śr lip 04, 2007 6:48 am

BraveHeart napisał(a):Gadaj sobie co chcesz, a Pismo i tak mówi, że Abraham jest Ojcem Kościoła, czy Ci się to podoba czy nie.


Abraham, to jest wazniejszy od Dawida ze wzgled na Deby Mamre. O.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron