Teraz jest Pt maja 03, 2024 9:16 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Lea: błogosławioną zwać mnie będą

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez meritus » N cze 17, 2007 11:15 am

Skoro Stary Testament nakazuje nam błogosławić Leę i Żydów w identyczny sposób jak błogosławiona ma być Maria oraz skoro Nowy Testament uczy nas, że Jakub i inni chrześcijanie błogosławili Hioba i wszystkich innych wiernych Starego Testamentu w identyczny sposób jak błogosławili Marię (gdyż we wszystkich tych przypadkach w grece zostało użyte to samo słowo, nierzadko w identycznej formie), to dlaczego istnieje tylko kult maryjny? Dlaczego katolicy rzymscy łamią Słowo Boże i są nieposłuszni przykazaniom Bożym błogosławiąc jedynie Marię i nie błogosławiąc w tenże sposób Lei, Hioba i wszystkich Żydów?

A gdzie to jest napisane, że w identyczny sposób? Hiob nie ma takiej godności jak Maryja - to nie on urodził wcielonego Boga, to nie on jest Matką Kościoła, to nie on jest pełen łaski. Poza tym proszę się nie ograniczać się tylko do "rzymskich" katolików w swoich zarzutach, gdyż Bogurodzicę czczą wszyscy inni katolicy, którzy nie należą do obrządku rzymskiego. Bogurodzicę czczą też chrześcijanie z cerkwi prawosławnych.
meritus
 

Postprzez meritus » N cze 17, 2007 12:07 pm

a ty Matkę Chrystusową obrażasz
meritus
 

Postprzez meritus » N cze 17, 2007 12:56 pm

Sam to udowadniasz mówiąc, że Chrystusa demon urodził.
meritus
 

Postprzez hungry » N cze 17, 2007 1:23 pm

Meritus żenujące jest to co chcesz nam wcisnąć. Ale nic z tego. Jezusa urodziła z hbr. Miriam po polsku Maria a nie Maryja (Maria - imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego מרים Miriam) . I kto tu obraża matkę Jezusa nazywając jakieś rzeźby i obrazy wizurenkami Matki Jezusa? Skoro zamierzasz meritus oddac jej szacunek proszę abyś nie porównywał postaci biblijnej do tych z obrazów i rzeźb. Pozatym jakim prawem oceniasz że Hiob był mniej ważny niż Maria? Pozatym Maria nie urodziła Boga, Bóg istniał od wieków. Jezus juz był wczesniej Bogiem zanim sie urodził jako człowiek. Ale o tym zdaje sie juz mowilismy w innym watku. I tak w kóko macieja będziemy?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez meritus » N cze 17, 2007 2:05 pm

Pozatym Maria nie urodziła Boga

O ile mi wiadomo arianie nie są chrześcijanami, więc warto się zastanowić nad bytnością na tym forum jeżeli się przeczy Boskości Jezusa Chrystusa.
meritus
 

Postprzez Alberto Rivera » N cze 17, 2007 2:18 pm

Pan Bóg powierzał wybranym ludziom (np. prorokom) bardzo ważne misje do wykonania. Zgodnie z wypowiedzią Chrystusa największym z ludzi w oczach Ojca Niebieskiego jest św. Jan Chrzciciel /Mt 11,11/, który, nawiasem mówiąc, nawoływał do prostowania dróg duchowych, ciągle przez ludzkość wypaczanych. Prorocy, apostołowie, a przede wszystkim Syn Boży, wskazali nam drogę zbawienia opisaną w Bożym Słowie dla uwielbienia Świętego Bożego Imienia. A jak jest naprawdę? Imię Boże w świątyniach zbudowanych dla Boga jest pomijane, nie jest należycie sławione i dziwna rzecz - Kościół skierował przeogromny kult należny Bogu na wielbienie... człowieka. Dziś 80% wierzących modli się w ogromnej pokorze ducha i z niezwykłą wiarą do Najświętszej Marii Panny - ziemskiej matki Pana Jezusa. Czy jest to zgodne ze Słowem Bożym - Pismem Świętym, z wolą Boga Ojca i Boga Syna..? Nie wykrzywiajmy dróg Bożych, zgodnie z posłannictwem Jana Chrzciciela. Bóg obdarzył Marię najwyższą swą łaską i uczynił błogosławioną /Łk 1,48/ **) wśród wszystkich niewiast świata, ze względu na błogosławiony Owoc jej życia - narodzenie Jezusa Chrystusa !! Tej wielkiej łaski i chwały, jakiej dostąpiła od Boga, nikt nie może kwestionować. Była wielką wśród niewiast... ale większym od niej był Jan Chrzciciel..
--
** "odtąd błogosławić mnie będą wszystkie narody"/ PRAWDA \ FAŁSZ /
"odtąd będą mnie zwać błogosławioną wszystkie narody"/ PRAWDA \ FAŁSZ /
Alberto Rivera
 

Postprzez meritus » N cze 17, 2007 3:19 pm

Wszystkie modlitwy w Kościele katolickim skierowane są do Boga - także te za wstawiennictwem Matki Bożej. Św. Jan Chrzciele też jest otaczany szacunkiem w Kościele.
meritus
 

Postprzez hungry » N cze 17, 2007 10:37 pm

meritus napisał(a):
Pozatym Maria nie urodziła Boga

O ile mi wiadomo arianie nie są chrześcijanami, więc warto się zastanowić nad bytnością na tym forum jeżeli się przeczy Boskości Jezusa Chrystusa.

meritus nie wmawiaj mi slow ktorych nie pisałem. A nie pisałem napewno że Jezus że nie jest Bogiem ale pisałemże sie nie urodzil Bogiem ale bedac Bogiem stal sie czlowiekiem w łonie Marii.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez meritus » Cz cze 21, 2007 3:12 pm

j25
Skoro nazywasz Maryję demonem, a Maryja urodziła Jezusa, to na zasadzie prostej dedukcji wynika, że Jezusa urodził demon. Na szczęście pierwsza przesłanka jest fałszywa, tak więc dedukcja daje błędne wnioski.

Katolicki manipulancie - nic innego nie potrafisz, jak tylko klamac, i jak mantre powtarzac klamstwa twoich guru.

Czy te wypociny są zgodne z zasadami forum? Czy ja gdybym wylał takie pomyje na jakiegoś protestanta miałbym prawo pisnąć choćby na tym forum?

Innymi slowy, takze ten werset z Biblii nie moze byc brany jako podstawa dla usprawiedliwienia kultu maryjnego.

Nie wiem skąd ten wniosek.

Hungry
pisałemże sie nie urodzil Bogiem

Innymi słowy przez jakiś czas Jezus nie był Bogiem - wtedy gdy się urodził... Tak to rozumiem. Jest to sprzeczne z Objawieniem.
meritus
 

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy