Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:17 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Lea: błogosławioną zwać mnie będą

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » Cz cze 21, 2007 3:35 pm

meritus napisał(a):j25
Skoro nazywasz Maryję demonem, a Maryja urodziła Jezusa, to na zasadzie prostej dedukcji wynika, że Jezusa urodził demon. Na szczęście pierwsza przesłanka jest fałszywa, tak więc dedukcja daje błędne wnioski.

demonem jest ta kreatura z jej 'objawieniami', jaka ty mianujesz Marya. Prawdziwa matka Jezusa nie ma z tym nic wspolnego.

Katolicki manipulancie - nic innego nie potrafisz, jak tylko klamac, i jak mantre powtarzac klamstwa twoich guru.

Czy te wypociny są zgodne z zasadami forum? Czy ja gdybym wylał takie pomyje na jakiegoś protestanta miałbym prawo pisnąć choćby na tym forum?

moze to nie brzmi zbyt zachecajaco, lecz niestety jest zgodne z prawda. Klamstwa i kretactwa, ktore sa twoim zywiolem, udowodnione ci nie jeden juz raz i siedzisz w nich az po szyje - w takim wypadku, osobiscie nie widze zadnego pogwalcenia zasad. Gdybys potrafil udowodnic klamstwo jakiemus protestantowi, to tez nie zostalbys wyrzucony tylko za to, ze powiedziales prawde. Prawda niestety ma to do siebie, ze czesto jest nieprzyjemna.
No i pozostaje jeszcze taka sprawa, ze ty i tak powienienesz byc z tego forum dawno wyrzucony, gdyz nie dostosowujesz do p.1 Zasad i juz wielokrotnie go lamales na rzecz swoich katechizmow.
Ja bym na twoim miejscu sie cieszyla, ze mimo wszystko jeszcze piszesz...


pisałemże sie nie urodzil Bogiem

Innymi słowy przez jakiś czas Jezus nie był Bogiem - wtedy gdy się urodził... Tak to rozumiem. Jest to sprzeczne z Objawieniem.

O, i tu klasyczny przyklad meritusowskiego kretactwa - 'skoro Jezus nie urodzil sie Bogiem to znaczy ze przez jakis czas nie byl Bogiem'.
Chyba ze nie jestes poprostu w stanie tego pojac, ze Ten, ktory od zawsze byl Bogiem, to poprostu zawsze nim byl, jest i bedzie, a nie 'urodzil sie Bogiem'. To ty urodziles sie czlowiekiem, albo 'nie Bogiem', innymi slowy urodziles sie kims, bo wczesniej cie nie bylo. Bog natomiast byl od zawsze i klamstwem jest, ze Maria urodzila Boga, gdyz on byl wczesniej.
I odwrotnie: gdyby wczesniej Boga nie bylo, a dopiero sie narodzil z Marii, wtedy mozna by bylo twierdzic, ze Maria urodzila Boga... ale to jest nie mozliwe, gdyz w takim wypadku On nie byl by Bogiem, tylko synem Marii.
dociera cokolwiek?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Pn cze 25, 2007 10:16 pm

Axanno

Po pierwsze zanim zajmę się analizą tego poematu na moją cześć apeluję axanno abyś zaczęła czytać moje posty jeżeli chcesz się do nich w jakikolwiek sposób odnosić. Choć dla takich niemerytoryczych wypowiedzi wcale nie trzeba czytać tego, co pisałem.

O, i tu klasyczny przyklad meritusowskiego kretactwa - 'skoro Jezus nie urodzil sie Bogiem to znaczy ze przez jakis czas nie byl Bogiem'.

Jest to wybitny przykład jednego z trzech zjawisk (być może dwóch lub wszystkich jednocześnie)
a) czytania moich postów bez zrozumienia
b) nie czytania moich postów
c) umyślnego mącenia i przekręcania tego co piszę

Ów wydumany mój cytat jest odzwierciedleniem myślenia protestanckiego.

Bog natomiast byl od zawsze i klamstwem jest, ze Maria urodzila Boga

Apeluję aby się zdecydować w końcu. Czy Jezus Chrystus był zawsze Bogiem, tak jak głosi Pismo: "(Hbr 13,8 ) Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki."? Skoro Maryja nie urodziła wcielonego Boga, to wynika stąd, że w pewnym momencie Jezus Bogiem przestał być. To jest bzdura, niezgodne z Objawieniem i jest to nie moje krętactwo, ale wymysł jakiś grupek, byle się przeciwstawić zdrowej wierze. Krótko mówiąc herezja ariańska.
meritus
 

Postprzez axanna » Wt cze 26, 2007 11:00 am

on zaraz powie, ze juz odpowiedzial w danym temacie i zeby szukac w jego postach,he-he, on zawsze tak robi, gdy zostaje przyparty do muru. Albo zniknie na jakis czas, a potem sie zjawi za pare tygodni, jakby nigdy nic...

Lubie czytac twoje posty, BreveHeart :wink:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 2:20 pm

Na podstawie przykładów z obecnego świata można udowodnić, że kobieta, która "rodzi" dziecko nie koniecznie jest jego "matką". Tzn. jajeczko zostaje zapłodnione in vitro poza macicą "rodzicielki"

Maryja nie została zapłodniona in vitro z innego jaja. Więc te cały wykład z biotechnologii jest psu na budę.

Tak więc, Maria nie dała początku Jezusowi jako Bogu. Nie można więc powiedzieć, że Maria była matką Jahwe czy Boga

Dała poczatek wcieleniu. Teraz wyciągamy wniosek z tego błędnego twierdzenia. Skoro nie możemy powiedzieć, że Maryja była matką Boga to:

a) Jezus nie jest Bogiem
b) Maryja nie jest matką Jezusa

Oba twierdzenia są fałszywe - niezgodne z Objawieniem. Jezus nigdy nie przestał być Bogiem i Matka Boża - Maryja nosiła w swoim łonie wcielonego Boga i wydała na świat wcielonego Boga. Sądzę, że powinieneś ustąpić, bo fakty są nieubłagane. Ja doskonale rozróżniam zrodzenie Syna przez Ojca i urodzenie wcielonego Boga przez Maryję.[/quote]
meritus
 

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 4:08 pm

1. Ptysiu, czy Jezus kiedykolwiek przestał być Bogiem?

2. Czy Jezus w łonie Matki był Bogiem?

3. Czy Maryja urodziła wcielonego Boga?

4. Czy Maryja jest Matką Jezusa?

5. Czy Maryja urodziła Boga?

6. Co bzdurnego jest w założeniu, że Jezus jest Bogiem?

7. Co bzdurnego jest w założeniu, że Maryja jest matką Jezusa?

8. Co bzdurnego jest w prostym wniosku, że skoro Jezus jest Bogiem, a Maryja jest Jego MAtką to Maryja jest matką Boga?

W tej opowiastce na temat Lutra masz błąd w pierwszym założeniu, utożsamiającym protestantyzm z całym chrześcijaństwem. Skoro w jednym z założeń jest błąd, to na drodze dedukcji logicznej zawsze wychodzą błędne wnioski. Natomiast w rozumowaniu większości chrześcijan o tym, że Maryja jest Matką wcielonego Boga nie ma błędów w założeniach, chyba, że za błąd uznasz stwierdzenie, że Jezus jest Bogiem, lub, że Maryja jest Matką Jezusa.
meritus
 

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 4:21 pm

Brzydko jest odpowiadać pytaniami na pytania. Sądzę też, że jesteś szczęśliwym posiadaczem słownika języka polskiego, a jak nie to są w internecie i możesz sobie zobaczyć coś tak oczywistego jak termin "matka".
meritus
 

Postprzez meritus » Wt cze 26, 2007 8:33 pm

Łk 1:38
Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł.


Maryja zgodziła się na swój udział w dziele Odkupienia dokonanym przez Chrystusa.

1. Jezus jest Bogiem.
2. Maria jest matką Jezusa.
3. Ergo Maria jest matką Boga.

To jest wzorcowy przykład dedukcji logicznej. Aby obalić wniosek musisz wykazać nieprawdziwość minimum jednej przesłanki.
meritus
 

Postprzez meritus » Śr cze 27, 2007 1:41 pm

Takiej głupoty to dawno nie słyszałem. Zawsze mi się zdawało, że to sam Bóg dokonał odkupienia, a teraz słyszę, że ktoś miał w tym współudział. Świetna teoria. Możesz to jakoś poprzeć Pismem?


Napisałem wyraźnie kto dokonał odkupienia. Osobną sprawą, że Chrystus zdecydował się wykorzystać pewne elementy jako narzędzia. Jednym z takich elementów były choćby gwoździe, innym krzyż. W dzieło zbawienia włączona została Maryja, gdyż umożliwiła swoją zgodą wcielenie. Także Kościół ma swój udział w dziele Odkupienia, gdyż bez niego nikt by się nie dowiedział, że Jezus umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.

Jest piękny cytat św. Pawła:
Kol 1:24
Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.

Na razie zostawię to bez komentarza - może sami skomentujecie?

Teraz odnośnie logiki:
Protestantyzm to chrześcijaństwo.

A kiełbasa to mięso. Ale czy każde mięso jest kiełbasą? Są tu różnice zakresowe. Są takie mięsa, które nie są kiełbasami, a także są tacy chrześcijanie, którzy nie są protestantami (a jest takich większość).

Tu masz błąd, gdyż protestantyzm nie pokrywa się całkowicie zakresowo z chrześcijaństwem. Twoje twierdzenie byłoby prawdziwe gdyby wszyscy chrześcijanie byli protestantami. A co do dedukcji mojej. Nie ma Boga poza Jezusem i nie ma innej matki Jezusa poza Maryją.
meritus
 

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron