Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:52 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jael, błogosławiona między niewiastami

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Marek MRB » Pn cze 18, 2007 5:04 pm

Axanna
Grzecznie pytam, za co uwazacie obrazy, klekajac przed nimi na kolana? jezeli uwazacie za to czym naprawde sa - czyli za stworzenie rak ludzkich, inaczej/biblijnie - balwany, ktorzy jak i kazda materia ulega rozkladowi - to prosze wytlumaczyc w jakim celu przed nimi klekacie? Po co zasuwac w pielgrzymce do Czestochowy, zeby bic poklony tamtejszemu obrazowi, ktory pozera "mol i rdza"?

W tym samym celu w jakim ludzie szli do sadzawki Betesda i czekali na poruszenie się wody (J 5,3), w tym samym celu w jakim Naaman poszedł się wykąpać do Jordanu na polecenie Elizeusza (2 Krl 5,9-17), w tym samym celu w jakim ludzie wynosili chorych na ulicę by padł na nich cień przechodzącego Piotra (Dz 5,15) albo kładli na nich chusty i przepaski z ciała Pawła (Dz 19,12).
Za każdym razem był to "pretekst" Boga by udzielić Łaski ludziom.

CO do kwestii Eucharystii - jak rozumiem z wpisu BraveHesarta temat ten wychodzi poza temat wątku.
Dlatego tylko jeden krótki cytat w odpowiedzi na Twoje rozważania:
"Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata." /J 6,51b/
Jeśli jednak jesteś ciekawa szerszej odpowiedzi, więcej na ten temat napisałem tu
(interwencja moderatora: usunięto spam (linki) )

BraveHeart
Kochani, wydaje mi się, że temat postu został wyczerpany. Zarówno meritus jak i Marek zgodnie stwierdzili, że stwierdzenie "błogosławiona między niewiastami" samo z siebie nie może stanowić podstawy do wprowadzenia czyjegoś kultu, bo o kulcie Marii stanowią inne rzeczy.

Gwoli ścisłości - stwierdziłem że nie tylko z tego fragmentu wiemy (>>>) a nie że nie może stanowić (choć pewnie i to drugie jest prawdziwe - w ogole mało co wprowadza się na podstawie pojedyńczego fragmentu - Prawda w Biblii to symfonia). Na szczęście trochę tych fragmentów w Biblii jest...

Drogi Marku. Czy mógłbyś może odnieść się także do stwierdzenia...

Odniosłem się we wskazanym wątku, jak kazałeś :)
Marek MRB
 

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron