Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:31 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Bóg może włożyć skruchę w serce Lucyfera?....

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez przyjaciel » Cz sie 16, 2007 11:35 pm

Lehaim napisał(a): Chodzi mi też o to, że zrozumiałem Bożą wszechwiedzę i wolność człowieka dopiero w takim kontekście, jaki opisuję.

Tak kladziesz duzy nacisk na wszechwiedze, a takze wszechmoc Boga, to sie wyczuwa i podoba mi sie to, jednakze, moim zdaniem przekraczasz granice i tracisz obraz Boga jako Istoty moralnie doskonalej, w tym Wolnej, ktora mogla stworzyc tylko istoty podobne do Siebie-wpisujac w nie ceche wolnosci.
Mam wrazenie, ze w ogole tego nie czujesz.
Mowisz, ze np czlowiek jest wolny, ale co do za wolnosc, gdy po osiagnieciu jakiegos celu, po latach rozwoju, w jakims kierunku, nagle ten czlowiek bedzie musial byc poddany kasacji wszystkiego wbrew swojej woli?
Bo to spotka bezboznych, tych ,ktorzy swiadomie Boga odrzucili-wedlug Twojej wizji.
Bog nie uszanuje ich wyboru, wyboru ich stylu zycia, wyboru wiecznosci bez Niego.
Lehaim napisał(a):Po odebraniu tej lekcji zakończonej łaską odkupienia z grzechu, ludzie poznają wreszcie Prawdziwego Boga i tego, którego posłał Jezusa Chrystusa. Wtedy dopiero staną sieprawdziwie wolni i będą mogli podjąć prawdziwą decyzję za czy przeciw Bogu. Bo zrozumieją kim jest Bóg, poznają chwałę Boga i zakosztują mocy wieku przyszłego

Kazdy czlowiek, ktoremu jest gloszona dzis Ewangelia moze tej lekcji doswiadczyc.
Takze kazdy czlowiek, ktory pragnie Boga i jest wierny w swoim sumieniu prawu Bozemu wypisanemu w jego sercu, chocby nie spotkal Chrystusa, moze byc w Jego duchu usprawiedliwiony i on doswiadczy tego samego w Tysiacleciu co chrzesciajnin za zycia.
Jednakze jest jeszcze drugi rodzaj lotra-ten zly-ktory nawet w obliczu strasznego cierpienia i w bliskosci Boga, choc obdarzony wtedy wolnoscia przez Boga(o czym jestem przekonany), majac ostatnia szanse na nawrocenie nie skorzysta z niej.
Wybierze swoj styl zycia i swoja przyszlosc, ktorej kresem bedzie unicestwienie.
Bog ten wybor uszanuje-odrzucenie wiecznego zycia bez konca.
Bo Bog jest CALKOWICIE moralny, nie zmusi wiec zlego lotra do ponownego wyboru-On wie ,ze to nic nie daloby, chyba, ze Bog zastosowalby totalitarne i NIEMORALNE metody prania mozgu i czyszczenia serca-ale wtedy nie bylby naszym Bogiem, tylko bozkiem.

To jest tragedia bycia wolnym dzieckiem Boga-z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia Boga tez-jestem tego pewien.
Chcac stworzyc istote wolna Bog musial ja obdarzc totalna wolnoscia z prawem do zakonczenia zycia na zawsze.
Dlaczego dla ludzi ten wybor jest nieodwracalny TU i TERAZ?
Bo moc ofiary Jezusa jest tak potezna, a Jego duch jest tak blisko kazdego z nas i kazdy swiadomie moze z tego skorzystac.
A tam, gdzie Kosciol z ta dobra nowina nie trafil, tam Sam Bog wzbudza u pogan wiare w Niego i tez ich zbawia.
ODPADAJA LUDZIE KTORZY NAPRAWDE TEGO CHCA.

"Zle lotry" nie beda miec drugiej szansy, oni po zmartwychwstaniu dozyja swojego zycia, w swoim stylu.
Mysle, ze zakceptuja swoj calkwoity koniec, pogodza sie z nim, doswiadcza slusznej kary za swoje winy w ogniu i znikna raz na zawsze.

Nie doceniasz Lehaimie moralnosci Boga i nie doceniasz mocy zbawczej ducha Chrystusa obecnego na Ziemi, ale mam wrazenie, ze Twoje poznanie jest w ciaglej ewolucji i ze Bog jeszcze wiele Ci objawi.

Pozdrawiam
przyjaciel
 

Postprzez Janina » Pt sie 17, 2007 7:29 am

przyjaciel napisał(a):Mowisz, ze np czlowiek jest wolny, ale co do za wolnosc, gdy po osiagnieciu jakiegos celu, po latach rozwoju, w jakims kierunku, nagle ten czlowiek bedzie musial byc poddany kasacji wszystkiego wbrew swojej woli?
Bo to spotka bezboznych, tych ,ktorzy swiadomie Boga odrzucili-wedlug Twojej wizji.
Bog nie uszanuje ich wyboru, wyboru ich stylu zycia, wyboru wiecznosci bez Niego.


Witaj Lehaimie !

Ja do tego fragmentu, „przyjaciela” dodałabym jeszcze: jeśli Bóg jest miłością, to czy w miłości jest miejsce na przymus ? Czy kochający ojciec będzie zmuszał swoje dorosłe, samodzielne i świadome wyboru dziecko do przyjęcia jego woli ? Jaką wartość będzie miał taki narzucony przez Boga wybór w chwili próby ?
Pozdrawiam.
Janina
Aktywny
 
Posty: 267
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 4:52 pm

Postprzez Lehaim » Pt sie 17, 2007 9:28 am

Janina napisał(a):... Czy kochający ojciec będzie zmuszał swoje dorosłe, samodzielne i świadome wyboru dziecko do przyjęcia jego woli ? Jaką wartość będzie miał taki narzucony przez Boga wybór w chwili próby ?
Pozdrawiam.

NIe za bardzo wiem o jakie próbie mówisz. Wydaje mi sie, że my nie jesteśmy dorośli, bo Paweł powiedizął "gyd przyjdzie to co doskonałe..." a słowo to znaczy tyle samo co dojrzałe. ZAtem nie jesteśmy dojrzali, bo nie mamy pełnego poznania. Jak nie masz poznania to nie masz wyboru - jesteśniewolnikiem swojej niewiedzy!

No więc teraz zadaj sobie pytanie jako matce - jak powinna zareagowac matka, gdy jej dzieci robią głupotę?.... dalej jesteśtaka pewna, że Bóg to bardziej Sędzia niż Ojciec? Mi się wydaje, ze z przypowieści o synu marnotrawnym wynika coć innego. Cyz się mylę?
Lehaim
 

Postprzez Lehaim » Pt sie 17, 2007 9:55 am

przyjaciel napisał(a):.... nie zmusi wiec zlego lotra do ponownego wyboru-On wie ,ze to nic nie daloby, chyba, ze Bog zastosowalby totalitarne i NIEMORALNE metody prania mozgu i czyszczenia serca-ale wtedy nie bylby naszym Bogiem, tylko bozkiem.
Zmartwychwstanie będzie powszechne czy ci się to mieści w głowie czy nie, zatem Bóg da drugą szansę każdemu czy nam sie to wydaje oburzające jak starszemu bratu syna marnotrawnego, czy też cieszymi sie tym tak, jak ja.

Co do ognia oczyszczającego to własnie tak rozumiem skruchę. Nadejdzie czas, gdy bedzie ona dostępna dla każdego i wtedy dokonanie wyboru pociągnie za sobą skutek nieodwracalny. Dziś uczymy się ze śmierci i cierpienia co nas spotka jeśli w przyszłości nie wybierzemy skruchy. W przyszłości nauczymy się czym jest prawdziwy smak słowa Bożego.

To nie jest dostępne każdemu dzisiaj. Jesteśmy przecież powołani i wybrani, a wiara nie jest sprawą każdego, bo jest to dar Boży. Paweł mówi, że "gdyby poznali Pana chwały to by go nie ukrzyżowali". Wynika stąd, że wszyscy byli przeznaczeni do upadku, po to aby zabić Syna Bożego i aby móc poznać bezmiar Bożej miłości do swego imienia i determinacji w spełnianiu jego woli. Ale komusie oczy otworzyły na Pana chwały? Tylko tym, którym Bóg to DAŁ, bo wiara jest darem od Boga. Jestśmy naczyniami chwały mówi Pismo. Inni są naczyniami gniewu. Az nadejdzie czas rozbicia tych naczyń po to by z prochu i pyłu jaki pozostanie po narodach utowrzyć Nowy Świat.

Nawet my mający zaczątek Ducha nie jestesmy świadomi tego, co robimy. Paweł pisze, że nasze poznanie jest cząśtkowe, a zatem świadomosć też, a zatem wybory są dokonywane w nieświadomości - Bóg kieruje naszymi krokami. Oczywiście nie jest to usprawiedliwieniem grzeszenia, bo pójście szzeroką drogą prowadzi do zgłady śmierci drugiej. Ale jest to nadzieja, oznaka że Bóg nas uczy, chłoszcze, bije, bo nas kocha.

Czy taki Ananiasz i Safira zmartwychwstaną? Powiesz nie, bo to Bóg osobiście ich zabił. A co powiesz o innych zabitych przez Boga? Dokąd była rzucana ich dusza - do Szeolu, czy Gehenny? Jeśli nie mieliby zmartwychwstać to oczywiście do Gehenny, tego jeziora ognia nieugaszonego. Ale Pismo mówi wyraźnie, że dusze ich są w Szeolu tym, do którego poszła dusza Jezusa na trzy dni, tym któy ma być w całości opróżniony a na koniec zniszczony w jeziorze ognia. W tym punkcie załamuje się teologia świadomego wyboru na tym starym świecie. :D

Dlaczego dla ludzi ten wybor jest nieodwracalny TU i TERAZ?
Bo moc ofiary Jezusa jest tak potezna, a Jego duch jest tak blisko kazdego z nas i kazdy swiadomie moze z tego skorzystac.
A tam, gdzie Kosciol z ta dobra nowina nie trafil, tam Sam Bog wzbudza u pogan wiare w Niego i tez ich zbawia.
ODPADAJA LUDZIE KTORZY NAPRAWDE TEGO CHCA.

MOże zgodziłbym się z Twoimi twierdzeniami odnośnie chrześcijan. Mają namaszczenie więc i odpowiedzialność. Ale nie widzę poaprcia Pisma dla twierdzenia, że Duch powołuje każdego, że każdy ma wolny wybór czy przyjac Jezusa czy nie. Na tym świecie wybór zdaje mi sie być ograniczony tylko dla tych, co zostali przewidziani do odebrania go. Reszta słucha lecz nie słyszy, patrzy lecz nie widzi. To sie tyczy przecież Izraela.

Czy nie czytałeś 11 rozdziały Rzymian? Jak mozna mówić o świadomym odrzucaniu Jezusa przez pogan skoro jego naród zostgał przez Boga przeznaczony na zaślepienie, na naczynie gniewu aż do czasu? No właśnie - " aż do czasu, gdy poganie wejdą W PEŁNI". Jakiej "pełni"? Co to za zamierzona liczba tych pogan? Czyżby Bóg wybrał sobie jakąś grupkę do zadań specjalnych? Ja wierzę że tak właśnie jest, że teraz jest czas łaski dla wybrańców a nie dla każdego, to czas okazywania litości tym, którym Bóg chce okazać litość a nie dla każdego. Ci wybrańcy są wybrani od założenia świata, oni będą błogosławić w odwracaniu się od grezechów reszcie ludzkości na Sądzie, w tzw. Tysiącleciu.

A czy ci wybrańcy mogą dziś odejść od Boga w wieczną ciemność? Wydaje mi się, że są przesłanki za i przeciw, a zatem sprawa nie jest jasna. W związku z tym skoro nie mam jasności Miłosierdzie Ojca jest światłem nadziei. I jeśli spojrze z tego punktu widzenia to okaże się, że Pismo mówi o karaniu tych, co się nie okazali wierni aż do śmierci. Jezus mówi o batach dla sług w zależności od odpowiedzialności, Paweł mówi o zbawieniu przez ogień, pokazuje też pouczanie tych, co wczesniej zostali przez Boga ukarani śmiercią.

A swoją drogą kto nie jest przez Boga ukarany śmiercią? Znasz choć jednego? A jeśłi nie to czy śmierć nie jest w sposób oczywisty ojcowskim karceniem a nie karą wieczną? :D
Lehaim
 

Postprzez axanna » Pt sie 17, 2007 10:10 am

Witaj, Lehaim, ponownie.
Chciałam zadać Ci pytanie. Nie jeden już raz tłumaczono Ci o zasadach danego forum i proszono o ich przestrzeganie, co więcej, zasady te są bardzo proste i nie są uciążliwe. Jednakże Ty ciągle okazujesz lekceważący stosunek jak do administracji tego forum, tak i do moderatorów, złośliwie ignorując wszelakie, skierowane do Ciebie prośby. Pisze "złośliwie" i naprawdę tak właśnie myślę, gdyż nie widzę żadnego powodu do nieumieszczenia powyższych dwóch postów w jednym.
Więc chciałam zapytać o motywacje takiego złośliwego zachowania - w ten sposób wydajesz owoce Ducha Świętego - łagodność, pokora, miłość itp?
Osobiście nie widzę już sensu aby dalej Cię prosić o dostosowanie zasad, ustalonych na tym forum, gdzie jesteś gościem, i niechaj mi admin wybaczy, ale mam zamiar zaprzestania śledzenia Twoich postów, gdyż przy coraz lepszym poznaniu autora - tracą na wartości. Niechaj admin sam sprobuje coś z tym zrobić, bo moderatorów masz za nic. Cóż, trudno sie mówi.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez przyjaciel » Pt sie 17, 2007 2:35 pm

Lehaim napisał(a):Wydaje mi sie, że my nie jesteśmy dorośli, bo Paweł powiedizął "gyd przyjdzie to co doskonałe..." a słowo to znaczy tyle samo co dojrzałe. ZAtem nie jesteśmy dojrzali, bo nie mamy pełnego poznania. Jak nie masz poznania to nie masz wyboru - jesteś niewolnikiem swojej niewiedzy!


Lehaimie a do kogo Pawel to mowi?
Czyz nie mowi tego do duchowych OBDARZONYCH darami duchowymi?
Przeciez on mowi im:
Zachowajcie prawidlowe proporcje!
Wiele juz macie, ale to zaledwie jest czesc niebieskiej doskonalosci!
Pawel wola o pokore do obdarzonych darami duchowymi dzieci Bozych ! (Warto czasami nie wyrywac slow z kontekstu :) )

Zeby dokonac wolnego wyboru nie trzeba miec wiedzy jakiejs superwielkiej!
Trzeba tylko , przez jakis czas, nawet chwilke znalezc sie poza naciskiem wszelkich sil duchowych.
Taka chwilka to w jezyku Biblii-kairos, lub po hebrajsku:eth
Poczytaj Koheleta(Kaznodzieje) 3 rozdzial
Zwroc uwage tez na te slowa:
2Kor 6:2 Bw
"mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia."
Dz 17:30-31 Bw
„Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali,(31) gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.”

Ten czas laski dotyczy nie tylko epoki, ale tez kazdego czlowieka!
W tym czasie, kazdy czlowiek-dzieki ofierze Jezusa-moze miec SWOJ CZAS, SWOJ MOMENT laski-pelnej wolnosci-gdy zbawienie moze byc mu dane.
Jak to dziala najlepiej widac w historii obydwu lotrow na krzyzu.

Ty w to nie wierzysz, zas ja tak-ja wierze- i to dla mnie wyrazny przekaz Nowego Testamentu-przekaz o potedze wylanej krwi Jezusa, o mocy Jego ducha.

Taki czas jest dawany zarowno w momencie spotkania z Ewangelia, jak i poganinowi w chwili proby-gdy nie ma on dostepu do Ewangelii o zbawieniu w Chrystusie.
Jeden moze wtedy narodzic sie na nowo i stac sie duchowym, zas drugi wprawdzie na nowo sie nie rodzi, ale moze zostac usprawiedliwiony przez wiare-podobnie jak byli usprawiedliwieni mezowie Starego Przymierza-Abraham i inni.
Slowo mowi, ze i przed "czasem laski" i teraz to usprawiedliwienie pogan mozliwe jest dzieki ofierze Chrystusa:

"wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa" [Rzym. 3:23-25]

"I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne" [Hebr. 9:15]

Rz 2:13-16 Bw
„gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.(14) Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;(15) dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;(16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.”

Lehaimie taka jest potega Ewangelii.
Moc ofiary Jezusa dziala "w przod i w tyl" i na WSZYSTKICH LUDZI.
A okaze sie to w dniu przyjscia Jezusa!
Okaze sie, ze to czego nie osiagnal Kosciol ,poprzez gloszenie Ewangelii-to jest zbawienia pogan-osiagnal SAM BOG , poprzez Swoja laska -wzbudzajac w poganach wiare wystarczajaca do usprawiedliwienia.
Mieli oni swoj czas-kairos-swoj moment wolnosci, moment laski i miliony(a zapewne miliardy!)ow czas wykorzystaly!
Ten czas mieli tez i ci, ktorzy go nie wykorzystali-jak "zly lotr"-i nie beda miec nic na swoje usprawiedliwienie!
Albowiem nie o ich wiedze tutaj chodzilo, ale o ich WIARE w Bozym czasie, z laski Chrystusa-dzieki Jego poteznej w swojej mocy ofierze!

Lehaim napisał(a):Zmartwychwstanie będzie powszechne czy ci się to mieści w głowie czy nie

Alez miesci mi sie miesci ;) !
A nawet w to wierze, ale po kolei:
1Kor 15:22-23 Bw
„Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.(23) A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,”

Ap 20:4-5 Bp
„Potem ujrzałem trony, a na nich zasiedli (sędziowie), i dano im władzę sądzenia. Ujrzałem też dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem.(5) A nie ożyli inni zmarli, aż się tysiąc lat skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.”

Dostrzegasz kolejnosc POWSZECHNEGO z martwych powstania?

1.Wpierw Chrystus i ci, ktorzy sa Jego-ktorzy sa zbawieni-przez Tysiacleciem(tutaj dodam plus wszyscy Zydzi:Dn 12:1-2 Bw „W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.(2) A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.”!)-to jest PIERWSZE zmartwychwstanie.

2. Pozniej reszta "nieszczesliwych", "nieblogoslawionych", gdy Szatan zostanie wypuszczony po uplywie 1000 lat!-to jest DRUGIE zmartwychwstanie.

Wszyscy zatem zmartwychwstana ,ale kazdy w swoim czasie.
Nie ma to nic wspolnego z druga szansa!

Lehaim napisał(a):Paweł mówi, że "gdyby poznali Pana chwały to by go nie ukrzyżowali". Wynika stąd, że wszyscy byli przeznaczeni do upadku, po to aby zabić Syna Bożego i aby móc poznać bezmiar Bożej miłości do swego imienia i determinacji w spełnianiu jego woli.

Znowu wyrywasz slowa z kontekstu!
Czytaj uwaznie!
1Kor 2:8 Bw
"której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali."
Wladcy swiata to Lucyfer i jego aniolowie!
Przed nimi zostalo ukryte KIM JEST Mesjasz !
Gdyby wiedzieli ze jest to sam JHWH, nigdy nie ukrzyzowaliby Go-wypelniajac plan Boga !

Oni juz byli upadli i to nic nie zmienilo w ich zyciu-jak mieli skonczyc w jeziorze ognia tak skoncza !
Planowali zlo, a Bog wywiodl z tego Dobro!

Nawet my mający zaczątek Ducha nie jestesmy świadomi tego, co robimy. Paweł pisze, że nasze poznanie jest cząśtkowe, a zatem świadomosć też, a zatem wybory są dokonywane w nieświadomości - Bóg kieruje naszymi krokami.

No bracie jezeli nie masz swiadomosci co jest dobrym zywym czynem -do pelnienia ktorego zostales stworzony-a co martwym uczynkiem to masz problem w swoim zyciu!
Wroc do podstaw!
Amen

Tak!
Bog kieruje krokami ludzi duchowych, ale to znaczy ,ze On jest w nich sprawca i chcenia i dzialania i to znaczy, ze oni maja pewnosc co jest zgodne z Jego wola i TYLKO o to prosza i dlatego sa wysluchiwani!

Oni uznali Jezusa za PANA a nie tylko Zbawiciela -oddali sie mu w calkowita niewole.
Pan zas poddaje swoje slugi pokusom/probom/doswiadczeniom udoskonalajac ich-uswiecajac, aby mogli Go ujrzec zaraz po smierci(bez czasu zasniecia!).
On nas kocha dlatego nas chloszcze, zna nasze serca i wie jak je oczyscic , zna nasze umysly i wie jak je przemienic!

Czy taki Ananiasz i Safira zmartwychwstaną? Powiesz nie, bo to Bóg osobiście ich zabił. A co powiesz o innych zabitych przez Boga? Dokąd była rzucana ich dusza - do Szeolu, czy Gehenny? Jeśli nie mieliby zmartwychwstać to oczywiście do Gehenny, tego jeziora ognia nieugaszonego. Ale Pismo mówi wyraźnie, że dusze ich są w Szeolu tym, do którego poszła dusza Jezusa na trzy dni, tym któy ma być w całości opróżniony a na koniec zniszczony w jeziorze ognia. W tym punkcie załamuje się teologia świadomego wyboru na tym starym świecie


Nie tak rozumiem!
Strasznie mieszasz, a wszystko jest proste!
Ananiasz i Safira zostali zabici na skutek sadu Boga, aby nie poszli dalej i nie utracili zbawienia.
Wystapili oni przeciw Cialu Panskiemu i Pan ich uspil!
Albowiem uspienie wierzacych, nie rozpoznajacych Ciala Panskiego, jest koniecznym sadem, aby nie utracili oni zbawienia i zmartwychwstajac mogli jeszcze przejsc przez ogien sadu Chrystusa!
To stalo sie z powyzszymi!
Ich duch opuscil cialo, a oni sami spia dzis w szeolu(bez swiadomosci)i czekaja na zmartwychwstanie.
Nie osiagneli oni uswiecenia, ktore umozliwiloby im ujrzenia Pana w Niebie, zaraz po smierci-zachowanie swiadomosci zycia!
Ich los to ostrzezenie dla Kosciola!

A Gehenny jeszcze nie ma !
Jest tylko szeol!
Szeol sklada sie z "lona Abrahama"-przeznaczonego dla Zydow- z otchlani, gdzie sa demony, z tartaru, gdzie sa aniolowie, zas dla reszty Szeol to uspienie-nie maja cial, wiec stracili swiadomosc!
Lucyfer zas i jego aniolowie przebywaja jeszcze na kresach Nieba, skad zrzuci ich Michal!
W Niebie , wokol tronu zas zyja pierworodni Zboru Panskiego, ktorzy pozwolili sie uswiecic za zycia doczesnego i uzyskali czyste serce tak ,ze dzis widza Boga przygotowywujac sie na zmartwychwstanie -do swojej roli Synow Boga w dniu apokatastazy!
Kazdy ze zmarlych dzis jest w tym miejscu, ktore sobie wybral za zycia -w chwili laski, w chwili wolnosci !

Pozdrawiam
przyjaciel
 

Postprzez axanna » So sie 18, 2007 7:41 am

szanowna kosa, "ostatnia moda" na tym forum nie ma nic do rzeczy, gdyż udowodniono wiele razy, że nauka KRK jest sprzeczna z Biblia. Twoje niesłuszne oburzenie co do "pogardliwości" łącznie z napomknięciem o braku rozumienia brzmią jak nonsens, gdyż forum ten służy dla ludzi, uznających Biblie za nieomylne Słowo Boże, zaś nic nie mamy w regulaminie o rozumieniu nauki KRK czy uznawaniu Katechizmów za nieomylne Słowo. Pomyliły Ci się fora? Piszą tu chrześcijanie i przebąkiwanie o szacunku do fałszu jest paradoksem.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lehaim » So sie 18, 2007 8:48 pm

Axanno, sięgasz wyżyn poezji w swojej tragedii jednego aktora.ObrazekObrazek

.............................................................................


przyjaciel napisał(a):Dz 17:30-31 Bw
„Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali,(31) gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.”

Pewnie myslisz, że jest to takie proste, że aż dziw bierze, co ja mogę widzieć tu innego niż jest napisane czarno na białym. :wink: Oj mogę rozumieć coś głębiej niż sięga literaz i to nie bez kozery. :D Przemyśl sobie sam, czy Paweł mówi o wzywaniu "wszędzie wszystkich ludzi" mając na myśli działalność Pawła dokonywaną na oczach Ateńczyków, czy też mówi tu o zapowiedzi rzeczy większej, nadchodzącągo wzywania
"wszędzie i wyszkich". Weź pods uwage to, co Paweł powiedział do Rzymian, o tym "komu objawiło się ramię Pański"? ... Mówi się wszysktim, a ramię Pańskie objawia się niektórzym, ciekawe nie?... NIe, myślę, że to za dużo do samodzielnego przymyślenia; mi dawnemu by nie wystarczyłoby tak powiedzieć. Spróbuje wiec nieco inaczej.

Paweł mówi, że:Kol 1:23 NS "oczywiście pod warunkiem, że trwacie w wierze, osadzeni na fundamencie i niezłomni, a nie dajecie się odsunąć od nadziei tej dobrej nowiny, którą usłyszeliście i którą głoszono wszelkiemu stworzeniu pod niebem. Sługą tej dobrej nowiny stałem się ja, Paweł." Czy mówił o rzeczy dokonanej, czy nie?.... Odpowiedź oczywista o rzczy niedokonanej, bo przecież do dziś nie ogłoszono ewangelii wszelkiemu stworzeniu! Ale przecież literalnie rzecz ujmując to Paweł powiedział nie tylko, że głosi się (innymi słowy, że "Bóg wzywa wszędzie wszystkich ludzi"), ale wręcz że już ogłoszono, że dokonano już ogłoszenia, zgadza się?.....

I tu właśnie leży klucz do zrozumienia Pawła. Rozumiem, że Paweł mówi o tym, co ma sie stać w przyszłości, jako o czymś tak bardzo pewnym, że włąściwie jest już dokonane bez wględy na wysiłki ludzkie. Gdzie inadziej Paweł pisze: "Posadził nas w okręgach niebieskich.." No to gdzie jesteśmy - w niebie? ! To ten sam przykład rozumowania Pawła. Rozumiesz dosłownie i ... po Tobie.

A zatem Twoje wysiłki zmierzające do udowodnienia, że już teraz stoimi na sądzie są skazane na porażkę. Owszem jesteśmy na sądzie Bożym, ale nie tym który nadchodzi. Obecne ludzie sądzeni są tylko proroczym cieniem nadchodzacego Sądu Ostatecznego, bo Jezus powiedział, że "Ojciec nikogo nie sądzi". Również głoszone jest im wszystkim, ale tylko po to aby pokazać ich bezsilność wobec grzechu i poddać próbie wybranych, bo powiedizao "zatwardziłem ich serca, by oczami patrzyli ale nie widzieli..."

ZAtem jest głoszone wszystkim, bo to jest cel, Bóg wzywa do nawrócenia wybranych, a wobec wszystkich uczyni to dopiero w 1000 leciu, na Sądzie.
Ostatnio edytowano So sie 18, 2007 9:56 pm przez Lehaim, łącznie edytowano 1 raz
Lehaim
 

Postprzez przyjaciel » So sie 18, 2007 9:31 pm

Lehaim napisał(a):Paweł mówi, że:Kol 1:23 NS "oczywiście pod warunkiem, że trwacie w wierze, osadzeni na fundamencie i niezłomni, a nie dajecie się odsunąć od nadziei tej dobrej nowiny, którą usłyszeliście i którą głoszono wszelkiemu stworzeniu pod niebem. Sługą tej dobrej nowiny stałem się ja, Paweł." Czy mówił o rzeczy dokonanej, czy nie?.... Odpowiedź oczywista o rzczy niedokonanej, bo przecizę do dziś nie ogłoszono ewangelii wszelkiemu stworzeniu! Ale przecież literalnie rzecz ujmując to Paweł powiedział nie tylko, zę głosi się, ale wręcz że już ogłoszono, zgadza się?


Odpowiem Ci tymi oto cytatami:
J 1:51 Bw
"Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego."

Ga 4:14 Bg
"A pokuszenia mego, które było w ciele mojem, sobie nie lekceważyliście, aniście niem gardzili, aleście mię jako Anioła Bożego przyjęli i jako Chrystusa Jezusa."

Ga 1:8
Bg
"Ale choćbyśmy i my, albo Anioł z nieba opowiadał wam Ewangieliję mimo tę, którąśmy wam opowiadali, niech będzie przeklęty."

I najmocniejszy:
Hbr 13:2 Bw
"Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli."

A takze ostrzezenie:
Kol 2:18 Bw
„Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,”

Wszytkie te fagmenty swiadcza, ze byc moze sad nad aniolami rozpoczal sie juz w czasach apostolskich i byl prowadzony przez owczesny Kosciol.

A wiec i aniolom mogla byc wtedy gloszona Ewangelia na Ziemi!
A jezeli nawet nie-i to wszystko rozumiec przenosnie- to na 100% aniolowie wtedy-ci w Niebie-dowiedzieli sie o tajemnicy zbawienia -ZE MOZLIWE JEST ZEBY STWORZENIA POSIADLO NATURE BOSKA-wpierw otrzymal ja czlowiek(Jezus z Nazaretu), oni mieli byc nastepni w kolejce-to byla super dobra nowina dla nich!
1Tm 3:16 Bw
"Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, został usprawiedliwiony w duchu, ukazał się aniołom, był zwiastowany między poganami, uwierzono w niego na świecie, wzięty został w górę do chwały."

Pozdrawiam
przyjaciel
 

Postprzez axanna » N sie 19, 2007 12:33 am

Lehaim, dzięki za foto.... bardzo ładna z ciebie koza... smacznego.



Kosa, jestem przeciw fałszu, jakim Twój KRK faszeruje swoich wiernych i przeciw targowisku Boża łaską. Wydaje się, że jaśnie się wyraziłam w poprzednim poście, tym bardziej sie dziwie, po co pytasz po raz drugi - nie łapiesz za pierwszym razem?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lehaim » N sie 19, 2007 1:05 am

axanna napisał(a):Lehaim, dzięki za foto.... bardzo ładna z ciebie koza... smacznego.
Na tej, jak to określiłaś, fotce owieczki widzisz kozę? :-? .... hmmm...... :wink: ... To wiele wyjaśnia! :D :lol:
Lehaim
 

Postprzez axanna » N sie 19, 2007 1:10 am

Nie gadaj podczas jedzenia, bo sie zakrztusisz i złapiesz czkawkę.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Lehaim » N sie 19, 2007 10:56 am

axanna napisał(a):Nie gadaj podczas jedzenia, bo sie zakrztusisz i złapiesz czkawkę.
:D :wink: :lol:
Lehaim
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron