Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:56 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

DUSZA to żywa istota człowiek lub zwierzę

w codziennym życiu chrześcijanina

DUSZA to żywa istota człowiek lub zwierzę

Postprzez aviator » Śr mar 28, 2007 2:57 pm

1 Koryntian 15:45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. Ezech 18:4 Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie.Dusza, która grzeszy, ta umrze. Psalmy 146:3,4 Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w
synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.
4 Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi;
w tymże dniu giną jego myśli. Kaznodziei 9:5 Bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.6 Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem. Hioba 14 :10 Ale krzepki mąż umiera i leży pokonany;
a ziemski człowiek wydaje ostatnie tchnienie
— i gdzież jest? ..‚ 21 Synowie jego zyskują szacunek, lecz on o tym nie wie; 1 Piotra 3:20

20 które niegdyś okazały nieposłuszeństwo, gdy cierpliwość Boża wyczekiwała za dni Noego — w czasie budowy arki, w której niewiele osób, to jest osiem dusz, zostało bezpiecznie przeprowadzonych przez wodę. Rodzaju 9:5 Zakładka

5 A ponadto będę żądał z powrotem [b]krwi waszych dusz
. Z ręki każdego żywego stworzenia będę jej żądał z powrotem; i z ręki człowieka, z ręki każdego, kto jest jego bratem, będę żądał z powrotem duszy człowieka. Jozuego 11:11 I każdą duszę, która w nim była, wybili ostrzem miecza, wydając je na zagładę. Nie pozostało nic, co oddycha, a Chacor spalił ogniem. [/b]Sędziów 16:30 Zakładka

30 I rzekł Samson: „Niech moja dusza umrze razem z Filistynami”. Potem naprężył się z mocą i dom zaczął się walić na władców sojuszniczych i na cały lud, który w nim był, tak iż martwych — tych, których uśmiercił w chwili swej śmierci — było więcej niż tych, których uśmiercił za swego życia.
aviator
 

naruszyłem zasady forum ,przepraszam ,juz nie bedę ....

Postprzez aviator » Śr mar 28, 2007 3:20 pm

wyjaśniam ze nie doczytałem i po fakcie zorientowałem się, że niemogę sie wypowiadaĆ na forum,gdyz NIE wierzę iz Jezus jest Bogiem. Jezus jest synem Boga Jehowy tak przynajmniej jest napisane w natchnionej ksiedze BIBLI wiec mogę sie wypowiadaĆ na forum dla "niewierzacych" .Gdyz w trójce jako nauke niebiblijną tez nie wierzę.tak wiec jeszcze raz przepraszam że tu sie wypowiadałem skoro wierzę TYLKO W TO CO W BIBLI /słowie Bozym / sie znajduje :D i przenoszę się do częsci dla "niwierzacych" W moim zborze gdy ktos poznaje Boga / jest zainteresowany/ nie sadza się go do oślej ławki... no coz Jezus dał mi wspaniały przykład pokory i miłosci
aviator
 

Re: naruszyłem zasady forum ,przepraszam ,juz nie bedę ....

Postprzez fundamentalista » Cz mar 29, 2007 6:19 am

aviator napisał(a): W moim zborze gdy ktos poznaje Boga / jest zainteresowany/ nie sadza się go do oślej ławki... no coz Jezus dał mi wspaniały przykład pokory i miłosci


A Tomasz, jeden z dwunastu, zwany Bliźniakiem, nie był z nimi, gdy przyszedł Jezus. Powiedzieli mu tedy inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. On zaś im rzekł: Jeśli nie ujrzę na rękach jego znaku gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.
(Ew. Jana 20:1-31, Biblia Warszawska)

Tutaj masz jeszcze jednego niedowiarka do oslej lawki. Teraz bedzie nas trzech :oops:
fundamentalista
 


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron