Teraz jest So kwi 20, 2024 1:33 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

chrzest dzieci czy osob doroslych?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez darq » Pt lut 02, 2007 2:19 pm

Kingusia8986 napisał(a):Odnosze wrazenie czy tak jest ze uwazacie mnie za jakas glupia nastolatke ktora niedokladnie czyta Pismo Swiete?? Troche to wyrachowane.

No cóż, bardzo mi przykro, że takie odniosłaś wrażenie, ale jak słusznie zauważyłaś to jest twoje wrażenie, obiektywna prawda jest zgoła odmienna.

Kingusia8986 napisał(a):Majac inne poglady inaczej myslimy wiec ja bede to interpretowala tak jak nakazuje mi moja religia. Wy mozecie to robic jak chcecie.

A my proponujemy czytać Boże Słowo bez "okularów religii", a przede wszystkim odkładając na bok swoje wstępne założenia, na tyle ile tylko jest to możliwe.

Kingusia8986 napisał(a): Zastanawia mnie takze ta straszna napasc na Katolikow.

Skończyły się argumenty, więc ponownie biedni rzymscy-katolicy są atakowani? Wybacz, ale jak poczytasz niektóre wątki zobaczysz, że nie raz stawałem "w obronie uciśnionych" na tych przebrzydłych ewangelikalnych stronach :)


Kingusia8986 napisał(a): Nie widze problemu w tym ze zadalam tyle pytan.

A ja jako moderator widzę, bo moim zadaniem jest pilnowanie wątku, tak by nie odbiegał na tory poboczne, stąd moja uwaga, a nie (w żadnym wypadku) atak.

Kingusia8986 napisał(a): Jesli ktos potrafi na nie odp robi to a nie zaslania sie tym ze cos zle zinterpretowalam.

??? Jeśli gdzieś poczułaś sie urażona to sorrki, ale założyłem, że albo się mylisz, albo nie rozumiesz (co przestepstwem nie jest). W żadnym razie nie było moim zamiarem insynuować, że świadomie kłamiesz, mataczysz, etc. Tak więc mój wpis świadczy raczej o dobrej woli, a nie atakach.

Kingusia8986 napisał(a): Dobrze ze wy postepujecie w porzdku o innych sie nie martwcie. Nie prosilam o ocene mojej osoby skoro tak sie juz stalo nie pozostaje mi nic innego jak podsumowac krotki dzial i powiedziec dziekuje za odp.

Jeszcze raz - nikt cię nie ocenia. Jest to forum dyskusyjne i sobie gawędzimy. Przykro mi bardzo, że nie przyklasnąłem ci i nie zawołałem, ojjej jakie błyskotliwe pytania. A potejrzewam, ze dyskusja będzie sie toczyła dalej, a nawet tego oczekuję.

Kingusia8986 napisał(a): Pomimo ze mamy te same korzenie chrzescijanskie odwolujemy sie do Apostolskiego Wyznawania Wiary jestesmy calkiem rozni. SZANUJMY sie zatem bedac swidomi tego co nas laczy i tego co rozni i nie udawajmy ze tych roznic nie ma.


Prawie sie zgadzam, z tym że aż tacy różni nie jesteśmy :) Wszak wszyscy jesteśmy grzesznikami, którzy Zbawiciela potrzebują.
A pomysł o udawaniu że nie ma różnic pominę, za komentarz zaś niech świadczą inne tematy na tym forum, gdzie poglądy się ścierają, padają czasem nierozważne słowa, bo emocje podczas dysput są gorące!
Pozdrawiam, i jakoś żeś ciągle świeży użytkownik forów. Zachęcam nie poddawaj się, polemizuj, rozmawiaj, dyskutuj. Tylko pamiętaj, by trzymać się tematów, bo przebrzydli moderatorzy są strasznie przewrażliwieni na tym punkcie.
Pozdrawiam ciepło
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Pt lut 02, 2007 2:30 pm

Nie oburzaj sie, Kingus. Przeciez dyskutujemy. Powiedz, co inaczej pojmujesz i dla czego. Zwaz, ze, jak sama przyznalas, pojmujesz tak, jak nakazuje ci twoja religia. A czy nie lepiej byc poslusznym Bogu, a nie wymyslonej przez ludzi religii?
Pozdrawiam serdecznie.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lut 02, 2007 3:07 pm

.....
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 7:57 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez darq » Pt lut 02, 2007 3:11 pm

Leszek Włodarczyk napisał(a):(...)
Dyskusja polega na tym, że jedna strona uważa tak, druga inaczej (a bywają jeszcze i ze cztery dodatkowe strony sporu) i za pomocą argumentów usiłują dojść do tego, jak rzecz ma się w rzeczywistości.
Argumentów.


podkreślenie moje - darq

To ja od razu dodam dodatkowa stronę :)
Bo temat powinien brzmieć: "Chrzest w wieku niemowlęcym, czy chrzest osób świadomych swej wiary?"
Bo dorosły nie zawsze jest świadomy, a dziecięcy wiek też brzmi dość enigmatycznie, bo dla mojej kochanej matuleńki to ja ciagle dziecko jestem :mrgreen:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lut 02, 2007 3:55 pm

......
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 7:56 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez darq » Pt lut 02, 2007 3:57 pm

Miało być nieświadomy, że ma pokutować i uwierzyć :)
więc po co takiego chrzcić, niech się najpierw nawróci i będzie świadomy :D
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pt lut 02, 2007 4:09 pm

...
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 7:31 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Pt lut 02, 2007 4:43 pm

Kingusia8986 napisał(a): Cieszy mnie ze jestescie nieomylni i nie mozna wam niczego zarzucic:) to dobrze lokuje. Kosciol Katolicki istnial od Chrystusa i istniec bedzie swoja mocna pozycje utrzyma.

Kingusia, wiesz przeciez, kto siebie mianowal nieomylnym. Pozatym kosciol katolicki nie istnial od Chrystusa, to klamstwo. Zreszta, klamstwem jest, ze to jest Kosciol. Ale popatrzmy na dane historyczne.
Wiemy, ze Chrystus po ukrzyzowaniu i zmartwychwstaniu, pozostawil ilez tam uczniow z apostolami na czele z wyraznym nakazem:
Mk 16:15 Bw "I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu."
Apostolowie, jak wiemy ten nakaz Chrystusa Pana potraktowali powaznie i w roznych czesciach swiata powstaly gminy chrzescijanskie, ktore przyjely nazwe zborow.
Na razie nie widze tu i sladu po nazwie kosciol katolicki, a Ty?
W r.325 w Nicei zdogmatyzowano nowe zasady wiary, znacznie odbiegajace od Slowa Bozego, a biskupom w Aleksandrii i Antiochii nadano tytuly patriarchow. Wlasnie wtedy wprowadzono urzad papierza (w tlumaczeniu z greckiego, a takze laciny - ojciec).
Z powodu roznic kulturowych, jezykowych i innych, miedzy wschodem i zachodem zaistnialy roznice i rewalizacja o wplywy, az w r.1054 dochodzi do szczytu, kiedy to papiez Leon IX i wscodni patriarcha Cerulariusz nakladaja na siebie wzajemnie klatwy i nastepuje calkowity rozlam miedzy wschodnia i zachodnia czescia kosciola. Zachodni odtad sie nazywa "Kosciol Rzymsko-Katolicki", a wschodni - " Kosciol Grecko-Wschodni" albo "Prawoslawny".

Tak wiec, jak widzisz minelo duzo czasu od Chrystusa, zanim zaistnial kosciol katolicki.


Jesli ktores z was bedzie mialo czas przczytac pewnien fragment bede wdzieczna. Hbr3,12 badz Rz1,22.
Pozdrawiam serdecznie

Dzienki za wskazowki!
Ze swojej strony chce zapytac: "a nie umknal ci uwadze werset 5 z Ew. Mateusza, rozdzial 7 ? 8)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez superkuku » So lut 03, 2007 10:06 pm

Sprawa rozbija się o to, jak rozumieć tzw. "grzech pierworodny". Katolicy rozumują tak, że grzech dziedziczymy po Adamie i Ewie. Jeśli tak, to należy chrzcić niemowlęta, bo rodzą się z grzechem na karku i trzeba je z tego grzechu obmyć. Z Biblii wiemy, że dzieci rodzą się czyste, bez grzechu, a chrzest jest ku opamietaniu, dla ludzi dorosłych. Sprawa rzekomego "grzechu pierworodnego" i jego dziedziczenia jest wymyślona przez teologów. Jak myślisz, kto ma rację, teologowie, czy Bóg?
superkuku
 

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron