Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:05 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak odróżnić głos Boga od własnego?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez leaf only » Pt sty 26, 2007 8:46 pm

jak patrzysz na Pismo Święte to tam nigdzie nie można wyczytać z tego co ja wiem o jakiś podszeptach w uczuciach naokoło; kiedy BÓG Mówi do jakiegoś człowieka; ale to zawsze są bardzo widoczne Objawienia związane często z potężnymi cudami. Ze na podstawie P.Ś. ja uważam ze można spokojnie wykluczyć jakąkolwiek rolę tak zwanej “intuicji” w życiu moralnym człowieka, ja najwyżej myślę ze diabłu taka metoda przemówienia do ludzi mogłaby się spodobać; jak on jest taki przebiegły jak wąż się mówi, bo BÓG raczej z Mocą Przemawia a nie przez jakby najbardziej niewyraźne i ciche podszepty w tobie.


Hm, o "podszeptach w uczuciach" to nawet nie ma co mówić. Ale chyba nie sądzisz, ze aby przemówić do człowieka Bóg potrzebuje stanąc przed nim w słupie ognia, prawda?
Ja myślę, że jednak decydująca rolę w prowadzeniu człowieka odgrywa Duch św, który oddziałuje na ludzkie serca/sumienia. Wierzę, że nas prowadzi, daje właściwe słowa, wprowadza w zrozumienie Biblii, pociesza i napomina. Czy to nie Jego zapowiadał natchniony Izajasz?

Izaj. 30:18-21
18. I dlatego Pan czeka, aby wam okazać łaskę, i dlatego podnosi się, aby się nad wami zlitować, gdyż Pan jest Bogiem prawa. Szczęśliwi wszyscy, którzy na niego czekają.
19. Gdyż, ludu na Syjonie, który mieszkasz w Jeruzalemie, nie będziesz zawsze płakał. Na pewno okaże ci łaskę na głos twojego wołania, gdy go tylko usłyszy, odezwie się.
20. A chociaż Pan dał wam chleb niedoli i wodę ucisku, to jednak nie będzie się już ukrywał twój nauczyciel i twoje oczy będą oglądać twojego nauczyciela.
21. A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!(BW)


Pozdrawiam:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez axanna » So sty 27, 2007 1:19 pm

myślący napisał(a):
Piekne dzienki, myslacy, ty to potrafisz dodac otuchy.

Mam nadzieję ze ty nie jesteś sarkastyczna teraz, bo trudno ufać w życzliwość kogoś na tym forum...

Nie to, zebym chciala sie spierac, ale tak z ciekawosci - a skad ta schlebiajaca opinia o wszystkich urzytkownikach tego forum? Czyzby cie tu skrzywdzil ktos, myslacy? Co to, wedlug ciebie tu same wilki siedzia? Pozartowac sie nie wolno czy co?

PS. Nie bylo zadnej nieuwagi, wyjechal mi przed samym nosem.

Dobrze, ale to czy wtedy BÓG by działał przez nieuwagę tego innego kierowcy? Bo przecież nie odebrałby mu jego wolnej woli, i możliwości do grzeszenia przez nieuwagę.

Nie odebral, tylko przewidzial, a to roznica.
Proponuje do przemyslenia kawalek ze ST o smierci krola izraelskiiego Achaba, przepowiadanej przez proroka Micheasza, IKr.22 :
1Krl 22:34 Bw "Wtem pewien wojownik ni stąd ni zowąd naciągnął łuk i trafił króla izraelskiego w spojenie między pasem a pancerzem. A ten rzekł do swojego woźnicy: Zawróć i wywieź mnie z pola bitwy, gdyż jestem ranny."
Co prawda takich przykladow jest duzo, ale akurat ten mi przyszedl do glowy.
To wiec co, Bog odebral temu wojownikowi wolna wole?

Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Joanna1 » N sty 28, 2007 7:26 pm

Myslacy
napisz prosze precyzyjniej to:
Jest za to przypadek Opisany w Pismie Świętym kiedy Jezus jako gość w jakimś domu jest, a w nocy burza niszczy plony na tejże działce. To uczniowie są niezadowoleni wtedy i mówią JEZUSOWI czemu ON tej burzy nie powstrzymał? Ale ON to nie zrobił bo jakby plony przetrwały to oni wysłaliby swojego syna do miasta a on by tam się zepsuł.

nie potrafie z zadna przypowiescia JEzusa skojarzyc twojego opisu.
Moze to przypowiesc o Dzierżawcach winnicy?? :roll:
pozdrawiam
Joanna1
 

Postprzez darq » Pn sty 29, 2007 6:18 pm

Z całym szacunkiem, ale czy mógłbyś podać referencje, bo wydawało mi się, "że już jako tako" (z czytania - nie czytań w Kościele :) ) znam Biblię, ale nie mogę skojarzyć, może to z jakiegoś apokryfu :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron