Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:41 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Dary Ducha ustały?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Graber » Pt sie 06, 2010 10:24 am

A ja nie rozumiem w ogóle nieuznawania darów Ducha Świętego, dla mnie to pewna paranoja. Czy wynika to z tego, że zbory boją sie nieprawdziwych proroctw, zwiedzeń, itp.? Szatan na pewno podrzuca swoje, ale jest w końcu dar rozpoznawania duchów. Bóg dał tak wielki pakiet rozwiązań ludziom, żeby unikać zamkniętych kółek, a ludzie świadomie odrzucają taką pomoc i wsparcie. To tak jakby uśmiercało się Ducha Świętego, mówiąc że on już czegoś nie robi, pomimo że wcześniej robił! Yyy, to za duży problem na mój kubusiowaty rozumek :]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez halszkapako » Cz mar 10, 2011 11:32 pm

Jestem w Kościele w którym Duch Święty manifestuje się przez różne dary duchowe są udzielane wierzącym. Dary Ducha rozdzielane są według woli Ducha (1Kor12,11) kiedy pojawia się potrzeba i usilne pragnienie wierzącego (1Kor12,31:14,1) Paweł wymienia różne dary, których Duch Święty udziela wierzącym: mowa mądrości, mowa wiedzy, dary uzdrawiania, czynienie cudów, proroctwa, mówienie innymi językami, wykładanie języków, Dziękuję Bogu, że mogę na własne oczy oglądać działanie Ducha Świętego, wypełnianie się proroctw. Jestem szczęśliwa, że Bóg i Jego działanie się nie zmienia i osobiście mogę tego doświadczać.
halszkapako
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 11:21 pm

Postprzez kamilloone » Cz kwi 07, 2011 8:24 am

W żadnym razie dary Ducha Świętego nie ustały:) kościół aż do porawania przez Jezusa jest taki sam ani w 2 wieku a ni w pierwszym:) najwazniejsze jest jednak pragnienie bozej miłości w nas i pozbawanie go nie tylko umysłem ale najwazniejsze serce a nie da się tego zrobic gdy jest on daleki i martwy.. ale on żyje i może czynic wielkie rzeczy w nas:)) Pozdrawiam
[edit: Pią Kwi 08, 2011 10:11 am ]
Mysle ze mam racje, tzn Biblia ma.. i tak to precyzuje. nie mam na mysli tarzania sie po ziemi i wpadanie jakies transy rodem z toronto, ale kosciół az do porwania sie nie zmienia i nie jest w niczym gorszy i Duch Swięty sie nie zmienia... nie rozumiem czemu tak niektórym zalezy by było inaczej. wiara to zywa społecznosc z realna kochajacą osoba a nie kolejna pusta filozofia. przez błędy ruchu wiary nie dajmy sie oszukac w 2 strone. w liscie do koryntian jest napisane o darach a nic ze ustana chyba ze po smierci naszej. całe pismo jest aktualne tak samo to jak powinno wygladac nabozenstwo gdzie 1 powinien mowic jezykami a 2 tłumaczyc. jezeli to jest nieaktualne to powyrywajmy te kartki z Biblii juz nie sa potrzebne czy tak?
kamilloone
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 8:13 am
Lokalizacja: Kalisz

Re:

Postprzez frad » So lis 26, 2011 10:56 am

Katarynka napisał(a):Leszku- chodzi o narzucenie interpretacji Biblii. Byłam kiedyś członkiem zboru charyzmatycznego. Potem się przeprowadziłam i z konieczności
( bo nie było innego zboru) dołączyłam do zboru, który akurat był w mieście( chciałam mimo wszystko mieć kontakt z wierzącymi). Nie negowali oni charyzmatów, choć ich nie praktykowali. Potem nasz pastor z różnych w zględów zrezygnował i powołano nowego nauczyciela. I ów nowy nauczyciel zaczął gosić takie a nie inne nauczanie( i jest pewny, że głosi je w oparciu o Biblię), z którym reszta się...zgodziła( oprócz mnie i mojego męża). Im to nie przeszkadza, i tak wcześniej nie praktykowali darów, niewiele było na ich temat nauczania i w ogóle. Nas nie słuchają. Próbowaliśmy wyjasniać nasz punkt widzenia, ale to jak grochem o ścianę.
I teraz zastanawiam się, co robić...Czy trwać w tym zborze mimo wszystko

nie, bo mozecie zlapac zwiedzenie

dojezdzac, zapraszac innych, zrobic grupe domowa, nawiazac kontakt z innym kosciolem, nawet bardzo odleglym - jest net, telefony, plyty cd...
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Czy Dary Ducha ustały?

Postprzez robbo1 » Pn sie 30, 2021 6:10 pm

W niektórych dniach dostrzegam informacje o obecnych w tym miejscu. I wyświetla się niekiedy kilkadziesiąt osób.Widzę jednak, że uczestników dyskusji nie ma. Nie ma chętnych do dyskusji. Szkoda.
Przeczytałem niektóre wypowiedzi, i w jednym z nich spostrzegłem wypowiedź, odnośnie darów ducha, że niby nie ma powodów, czy zapowiedzi ich zaniku. Nie wiem, czy nie spostrzegłem w wypowiedziach, czy przeoczyłem, pewne jest jednak, że w natchnionym słowie znajdziemy, zapowiedź "ustania" darów ducha.
Czytamy o tym w 1 Kor.12:8 mamy zapowiedź ustania języków i proroctw. Jak czytamy w tłum.ks. K.Romaniukamiłość nigdy nie u s t a j e, mimo , że proroctwa się skończą, choć zniknie dar języków i choć wiedzy [już] nie stanie
I w wer. tym czytamy o wieczności miłości, która "nigdy nie ustaje", w przeciwieństwie do proroctwa, które: się skończą. I języków, gdzie zniknie ich dar
DBG werset ten oddaje przezproroctwa zniszczeją...języki ustanąW wer. 10 czytamy o naszym cząstkowym prorokowaniu i poznaniu. I w wer. 10, ze w czasie nastania doskonałości ["gdy przyjdzie to co dojrzałe"], to co cząstkowe zostanie uznane za niewiele warte, nawet bezużyteczne. I niezależnie od przyznawanej wartości proroctwom itp.zostanie to uznane: "za bezużyteczne"DBG I na pewno "poznanie jest cząstkowe, wtedy jednak poznam, jak sam jestem poznany". Tak to niezależnie od uznawanej i przypisywanej charyzmatom pozycji. I tak, gdy jesteśmy dziećmi pewne rzeczy uznajemy za ważne, potem nie. Wtedy, gdy stajemy się dorośli: "uznajemy za bezużyteczne rzeczy dziecięce".
I tak naprawdę proroctwa, języki itp. miały być "etapem przejściowym".
Dyskusji podlega rozważenie zagadnienia, nie czy miały "ustać", tylko k i e d y?
robbo1
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt lip 20, 2021 2:55 pm

Re: Czy Dary Ducha ustały?

Postprzez MarDeb » Śr wrz 29, 2021 9:00 pm

Kiedy? Wtedy kiedy już nie będą potrzebne, czyli gdy Pan wróci.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron