Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:45 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Dary Ducha ustały?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez ruta » So mar 24, 2007 9:38 am

Hauer napisał(a):Droga ruto, mój wpis nie maiał na celu "zbudowania". Wskazałem tylko co moim zdaniem jest przyczyna pojawienia się "nauk o wygaśnięciu charyzmatów". Jeśli wierzący otrzymują Ducha Bożego/Ducha Świętego/Ducha Chrystusa to dlaczego dary miałyby wygasnąć? Jezus sie "zepsuł" wraz ze smiercią apostołów? No nie róbmy sobie żartów.
Poaz tym mógłbym teraz powtórzyć to co napisał darq.


Proszę podaj mi teksty biblijne,że po śmierci apostołów dary ducha, takie jak: mówienie językami, uzdrawianie chorych, były udzielane wierzącym ludziom i oni mogli dalej przekazywać te dary innym wierzącym.
ruta
 

Postprzez Hauer » So mar 24, 2007 10:53 am

Proszę podaj mi teksty biblijne,że po śmierci apostołów dary ducha, takie jak: mówienie językami, uzdrawianie chorych, były udzielane wierzącym

Podaj mi teksty biblijne opisujące wydarzenia "po śmierci apostołów". Jakiekolwiek. A jak juz takie znajdziesz to znajdz teksty mówiace o "wygasnieciu darów". Spróbuj udowodnić, ze Duch Święty przestał działać.

Przy okazji mogłabyś się przyznac jaki kościół nakładł ci tych manipulacji do głowy.
Hauer
 

Postprzez ruta » So mar 24, 2007 6:43 pm

Hauer napisał(a):
Proszę podaj mi teksty biblijne,że po śmierci apostołów dary ducha, takie jak: mówienie językami, uzdrawianie chorych, były udzielane wierzącym

Podaj mi teksty biblijne opisujące wydarzenia "po śmierci apostołów". Jakiekolwiek. A jak juz takie znajdziesz to znajdz teksty mówiace o "wygasnieciu darów". Spróbuj udowodnić, ze Duch Święty przestał działać.

Przy okazji mogłabyś się przyznac jaki kościół nakładł ci tych manipulacji do głowy.


O ile pamiętam to ja ci to pytanie pierwsza zadałam, więc dlaczego odpowiadasz pytaniem na pytanie? A kto mi nakład takie manipulacje to ci powiem jak odpowiesz mi na moje pytanie.
ruta
 

Postprzez Hauer » So mar 24, 2007 7:12 pm

O ile pamiętam to ja ci to pytanie pierwsza zadałam, więc dlaczego odpowiadasz pytaniem na pytanie?


Zaczyna mi to przypominac dyskusje przedszkolaków w piaskownicy. "Skolo pielwsa zadalaś to mozes tes pielwsa otpowiedzieć".
Tak cąłkiem serio to próbowałem Ci delikatnie dac do zrozumienia dlaczego Twoje stanowisko jest jawna manipulacją. Po prostu nie ma biblijnych tekstów opisujacych coś "po śmierci apostołów". A skoro takich nie ma to nie mozesz jako argumentu uzywać hasła: "pokaz mi biblijne teksty, które pokazuja ze coś tam było po smierci apostołów". Równie dobrze mozna udowadniać, ze nie ma już mozliwości zbawienia, "no bo pokaż mi biblijne teksty pokazujace, ze ktos został zbawiony po smierci apostołów".
A kto mi nakład takie manipulacje to ci powiem jak odpowiesz mi na moje pytanie.

Masz jakiś problem z przyznaniem się ?
Hauer
 

Postprzez nephesh » So mar 24, 2007 10:28 pm

o matko, a może jest po prostu tak, że jak ludzie patrzą na takich, którzy śpiewają w amoku, klaszczą, wrzeszczą, tupią i bełkoczą to się zastanawiają, czy ci ludzie poważnie mówią, że to pochodzi od Boga. Moim zdaniem ateista poznałby w tym coś nienormalnego, i szokuje mnie, że ludzie mieniący się chrześcijanami dadzą sie tak łatwo wodzić za nos. Szukamy podniety w kościele, bo zwyczajna prawda jest „nieatrakcyjna”? Nabożeństwo nudne bez wrzasku? Języki w formie plaplania (niech ktoś spróbuje napisać podręcznik z zasad gramatycznych, albo chociaż słownik kieszonkowy tego bełkotu)?
Przepraszam, że tak obcesowo, ale na litość ludzie. Opamiętajcie się.
Dary ducha oczywiście istnieją, ale nie takie, które mają służyć „atrakcji” „nabożeństw”. ale Duch Święty przede wszystkim daje „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość”. Gal.5:22,23
Ale nuda nie?
pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hauer » So mar 24, 2007 11:56 pm

Duch Święty przede wszystkim daje „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość”.

Ale czy to znaczy, ze pozostale dary jak: proroctwa czy uzdrowienia wygały? Bo to o tym mowa nepeshu :>?
Hauer
 

Postprzez nephesh » N mar 25, 2007 10:44 am

Nie tylko o tym. Ale jeśli tak, to Paweł pisze, by nie każdemu duchowi wierzyć. Sam uznaję dar Ducha Proroctwa objawiony w i przez siostrę White, jednak Biblia jest ostatecznym werfikatorem wszystkiego. Wszystko musi się zgadzać, bowiem Bóg się nigdy nie zmienia.
Ani więc prorokowanie nie ustało, ani uzdrawianie - problem jedynie w tym, że szatan nauczył się bardzo dobrze podrabiać owe z łaski Bożej dane dary i tu potrzebna jest mądrość, by umieć rozpoznać właściwe źródło i cel tych rzeczy, o których jest mowa.
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hauer » N mar 25, 2007 12:05 pm

hihi jak proroctwo to tylko pani Elena :P
Hauer
 

Postprzez nephesh » N mar 25, 2007 12:08 pm

Hauer - to się już robi męczące. Czytaj dokładnie, a nie to co CHCESZ przeczytać.
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hauer » N mar 25, 2007 12:37 pm

Czytam wszystko. Tylko nie bardzo wiem jak możesz pisac cos takiego:
Sam uznaję dar Ducha Proroctwa objawiony w i przez siostrę White, jednak Biblia jest ostatecznym werfikatorem wszystkiego. Wszystko musi się zgadzać
u mnie by to chyba wywołało schizofrenie. No chyba, ze Ty naprawde w jakieś "ufoludki" wierzysz.
Hauer
 

Postprzez nephesh » N mar 25, 2007 2:30 pm

No cóż. Trudno.
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dzidek » Pn cze 25, 2007 1:31 pm

ruta napisał(a):Ja podałam w poprzednim moim poście,że były trzy przypadki mówienia językami. I dobrze by było gdybyś sobie przeczytała, jeżeli oczywiście ciebie to interesuje.
Tutaj tylko podam ogólnie. 1] W dniu zesłania Ducha Św. w Piędziesiątnicę.
2] Korneliusz Te swa były zbiorowe chyba bez nakładania rąk
3] Inne przypadki to były tylko z nakładaniem rąk. I proszę mi podać tekst,że było inaczej.
Katarynka napisał(a):I skąd w ogóle pomysł, że dar Ducha jest udzielany j e d y n i e przez włożenie rąk apostoŁów, skoro jest opisany przyapdek udzielenia Ducha( i modlitwy językami) bez włożenia rąk? Skoro wydarzyło się to w Cezarei, może wydarzyć się np. poganom w Azji w 2006 r....


Linijka wyżej odpowiedziałam na to pytanie i w moim poprzednim poście.


Nie wiem, czy ktoś już to zrobił (jakoś nie miałem ochoty na przeczytanie całego tematu), ale pozwole sobie podać werset biblijny, którego tak domaga się ruta (podaję w kilku tłumaczeniach)
1Tm 4:14 Bg „Nie zaniedbywaj daru Bożego, który w tobie jest, któryć dany jest przez prorokowanie z włożeniem rąk starszych.”
1Tm 4:14 Br „Otaczaj również należytą troską dar, który został ci dany przez włożenie rąk kolegium prezbiterów, czemu towarzyszyły wypowiedziane nad tobą słowa proroctwa.”
1Tm 4:14 BT „Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.”
1Tm 4:14 Bw „Nie zaniedbuj daru łaski, który masz, a który został ci udzielony na podstawie prorockiego orzeczenia przez włożenie rąk starszych.”
1Tm 4:14 Bb „Nie waż lekce daru, który jest w tobie, który tobie dan jest ku prorokowaniu, z włożeniem rąk starszych.”
1Tm 4:14 Bp „Nie zaniedbuj w sobie daru, który zgodnie z proroctwem został ci dany przez włożenie rąk prezbiterów.”

Pytanie do ruty: w jaki sposób Tymoteusz otrzymał charyzmat (czyli dar Ducha Świętego)?

Ach i jeszcze jeden cytat Dz 15:6 Bw "Zgromadzili się więc apostołowie i starsi, aby tę sprawę rozważyć." apostołowie i starsi - dwie różne grupy
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez ruta » Wt cze 26, 2007 5:58 pm

Pytanie do ruty: w jaki sposób Tymoteusz otrzymał charyzmat (czyli dar Ducha Świętego)?


Przez włożenie rąk Ap.Pawła: Wydaje mi się,że było to w czasie, podróży do Jerozolimy .Dz.Ap. 21:15-19
15. A po onych dniach, wziąwszy rzeczy swoje, szliśmy do Jeruzalemu.
16. A szli z nami i niektórzy uczniowie z Cezaryi, wiodąc z sobą tego, u któregośmy gospodą stać mieli, niejakiego Mnazona Cypryjczyka, starego ucznia.
17. A gdyśmy przyszli do Jeruzalemu, wdzięcznie nas bracia przyjęli.
18. A nazajutrz wszedł z nami Paweł do Jakóba, gdzie się byli wszyscy starsi zeszli.
19. Które pozdrowiwszy, rozpowiedział im wszystko porządnie, co Bóg uczynił między pogany przez usługę jego.
(BG)
Tutaj jest wzmianka tez o Starszych Zboru, owszem oni wkładali też ręce na członków Zboru w celach pobłogosławienia danej osoby a nigdy nie w celach przekazania tej osobie Darów Ducha.


Ach i jeszcze jeden cytat Dz 15:6 Bw "Zgromadzili się więc apostołowie i starsi, aby tę sprawę rozważyć." apostołowie i starsi - dwie różne grupy


Wiem,że to dwa wyrazy każdy inny. Ale te teksty, nic nie mówią o wkładaniu rąk.

Dz.Ap. 6:6
6. Tych stawili przed Apostołów, którzy pomodliwszy się, kładli na nich ręce.
(BG)

Dz.Ap. 19:6
6. A gdy na nie włożył Paweł ręce, zstąpił na nie Duch Święty i mówili językami i prorokowali.
(BG)
ruta
 

Postprzez Dzidek » Śr cze 27, 2007 11:24 am

ruta napisał(a):
Pytanie do ruty: w jaki sposób Tymoteusz otrzymał charyzmat (czyli dar Ducha Świętego)?


Przez włożenie rąk Ap.Pawła: Wydaje mi się,że było to w czasie, podróży do Jerozolimy .Dz.Ap. 21:15-19
15. A po onych dniach, wziąwszy rzeczy swoje, szliśmy do Jeruzalemu.
16. A szli z nami i niektórzy uczniowie z Cezaryi, wiodąc z sobą tego, u któregośmy gospodą stać mieli, niejakiego Mnazona Cypryjczyka, starego ucznia.
17. A gdyśmy przyszli do Jeruzalemu, wdzięcznie nas bracia przyjęli.
18. A nazajutrz wszedł z nami Paweł do Jakóba, gdzie się byli wszyscy starsi zeszli.
19. Które pozdrowiwszy, rozpowiedział im wszystko porządnie, co Bóg uczynił między pogany przez usługę jego.
(BG)
Tutaj jest wzmianka tez o Starszych Zboru, owszem oni wkładali też ręce na członków Zboru w celach pobłogosławienia danej osoby a nigdy nie w celach przekazania tej osobie Darów Ducha.


Ach i jeszcze jeden cytat Dz 15:6 Bw "Zgromadzili się więc apostołowie i starsi, aby tę sprawę rozważyć." apostołowie i starsi - dwie różne grupy


Wiem,że to dwa wyrazy każdy inny. Ale te teksty, nic nie mówią o wkładaniu rąk.

Dz.Ap. 6:6
6. Tych stawili przed Apostołów, którzy pomodliwszy się, kładli na nich ręce.
(BG)

Dz.Ap. 19:6
6. A gdy na nie włożył Paweł ręce, zstąpił na nie Duch Święty i mówili językami i prorokowali.
(BG)


Ruta, z całym szacunkiem, czy Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem!? Gdy patrzę, na to co napisałaś wyżej, odnoszę wrażenie, że - niestety - tak...

Kilka pytań:
1. Gdzie w cytowanych przeze mnie tekstach masz wymienionego ap. Pawła? Albo jestem ślepy, albo głupi, ale wszędzie widzę "przez włożenie rąk grona (kolegium) starszych, udzielony został Tymoteuszowi dar (dosł. charyzmat).
2. Gdzie w tekście z Dz.Ap (padany przez Ciebie) jest napisane, że w tym czasie Paweł włożył ręce na Tymoteusza? Gdzie tam jest w ogóle mowa o nakładaniu rąk?
Ruta! Zastanów się... dla poparcia swoich teorii nie wczytuj w tekst tego, czego tam nie ma!
3. Napisałaś
Tutaj jest wzmianka tez o Starszych Zboru, owszem oni wkładali też ręce na członków Zboru w celach pobłogosławienia danej osoby a nigdy nie w celach przekazania tej osobie Darów Ducha.
Naprawdę? Skąd taki wniosek? Przeczytaj jeszcze raz 1Tm 4:14 - przez włożenie rąk starszych Tymoteusz otrzymał dar (to samo słowo dar - charyzmat - użyte jest w 1Kor gdzie mowa o darach Ducha, takich jak proroctwa, uzdrawianie, języki itp). Nie wiemy, jaki konkretnie dar otrzymał Tymoteusz, ale w tekście jak byk stoi, że stało się to przez ręce starszych - nie ma mowy o apostołach (chociaż prawdopodobnie Paweł też mógł być)
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez ruta » Cz cze 28, 2007 7:27 am

Dzidek napisał(a):
Ruta, z całym szacunkiem, czy Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem!? Gdy patrzę, na to co napisałaś wyżej, odnoszę wrażenie, że - niestety - tak...


A nie pomyślałeś,że ty tez możesz mieć problem ze zrozumieniem?


Kilka pytań:
1. Gdzie w cytowanych przeze mnie tekstach masz wymienionego ap. Pawła? Albo jestem ślepy, albo głupi, ale wszędzie widzę "przez włożenie rąk grona (kolegium) starszych, udzielony został Tymoteuszowi dar (dosł. charyzmat).


Myślałam,że dla ciebie jest logicznym,że to Paweł przekazał dary Tymoteuszowi Tekst który teraz zacytowałam,chyba jasno mówi kto przekazał Dary Ducha Św. Tymoteuszowi.
2 Tym. 1:6
6. Dla której przyczyny przypominam ci, abyś wzniecał dar Boży, który w tobie jest przez włożenie rąk moich.
(BG)

2. Gdzie w tekście z Dz.Ap (padany przez Ciebie) jest napisane, że w tym czasie Paweł włożył ręce na Tymoteusza? Gdzie tam jest w ogóle mowa o nakładaniu rąk?
Ruta! Zastanów się... dla poparcia swoich teorii nie wczytuj w tekst tego, czego tam nie ma!


Wynika to z kontekstu całego wydarzenia.

3. Napisałaś
Tutaj jest wzmianka tez o Starszych Zboru, owszem oni wkładali też ręce na członków Zboru w celach pobłogosławienia danej osoby a nigdy nie w celach przekazania tej osobie Darów Ducha.
Naprawdę? Skąd taki wniosek? Przeczytaj jeszcze raz 1Tm 4:14 - przez włożenie rąk starszych Tymoteusz otrzymał dar (to samo słowo dar - charyzmat - użyte jest w 1Kor gdzie mowa o darach Ducha, takich jak proroctwa, uzdrawianie, języki itp). Nie wiemy, jaki konkretnie dar otrzymał Tymoteusz, ale w tekście jak byk stoi, że stało się to przez ręce starszych - nie ma mowy o apostołach (chociaż prawdopodobnie Paweł też mógł być)


Podaj jeszcze z jeden tekst, tylko jeden znalazłeś? A teksty które w poprzednich moich postach zacytowałam,, to już są nie ważne tylko ten jeden 1Tym.4:14 ? Żeby zbić moje twierdzenie z poprzednich moich postów musisz dać mi kilka dowodów biblijnych nie jeden, bo ten twój jeden został prze zemnie pobity tekstem 2Tym 1:6 czyż nie tak?.
pozdrawiam i chcę ci powiedzieć,że nerwy tutaj i poniżanie drugiej osoby nic nie wskórają, nawet gdybyś miał racje to nie krzycz na mnie, bo głupi też jest człowiekiem i za mnie też Jezus umarł.
ruta
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron