Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:55 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Dary Ducha ustały?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez hungry » Wt sty 26, 2010 11:58 am

Wydawać się im nie mogło skoro sam Jezus stwierdza to. A przynajmniej nie zaprzecza.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Śr sty 27, 2010 12:00 am

Czy ktos moze mnie tu oswiecic? :wink:

Czy tu przypadkiem dar laski nie zmienia sie w uczynki z ktorych nikt niebedzie usprawiedliwiony?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Śr sty 27, 2010 11:52 am

ucash wyjaśnij co masz na myśli bo nie rozumiem pytania i wybacz ale wyjasnij co to ma wspólnego z tematem wątku o darach Ducha Św?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Krystjan » Śr sty 27, 2010 6:07 pm

To jak to jest?
Jezus mówi: "Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach."

"Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Czyli co - można prorokować itd co jest sprawą Ducha Świętego ale jednocześnie nie wydawać dobrych owoców, które też są sprawą Ducha Świętego ??
Krystjan
 
Posty: 28
Dołączył(a): So paź 03, 2009 6:23 pm

Postprzez ucash » Pt sty 29, 2010 12:38 am

Mat. 7:15
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!


czy tu jest mowa o ludziach posiadajacych Ducha Swietego
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Pt sty 29, 2010 1:32 pm

ucash napisał(a):Mat. 7:15
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!
czy tu jest mowa o ludziach posiadajacych Ducha Swietego

Tak mogą to być ludzie wierzący a więc posiadający Ducha Św. Powiem więcej mogą to być nawet starsi zboru ( Dzieje Apostolskie 20:28-31 ).

"..wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą." [BW: 29.30.]
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Krystjan » Pt sty 29, 2010 7:03 pm

Ale to trochę bez sensu, bo skoro posiadają Ducha Świętego to jak mogą mówić rzeczy przewrotne

"A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem"

Ew. Jana 14:26

Skoro Duch Święty naucza to jak można głosić coś niezgodnego z tą nauką posiadając Ducha Świętego?
Może to chodzi o to, że Duch Święty w nich przestał działać bo popełnili grzech przeciwko Duchowi Św...

Zacząłem się nad tym zastanawiać bo się zainteresowałem tym co Dawid Wilkerson napisał:
"Młodzi ludzie mówią językami i palą marihuanę, żyją jak diabeł. Dlatego tylko, że wspominają imię Jezusa lub mówią językami, wydaje im się, że jest wszystko w porządku." ( http://www.czytelnia.Jezus.pl/autorzy/w ... lski1.html )

Trochę to dziwne jak dla mnie. Fakt samo wymienianie imienia Jezusa nie wystarczy, żeby wszystko było w porządku ale jak już się mówi językami to już to inaczej wygląda jak dla mnie... nie wiem co o tym myślec...
Krystjan
 
Posty: 28
Dołączył(a): So paź 03, 2009 6:23 pm

Postprzez ucash » Pn lut 01, 2010 12:46 pm

Krystjan napisał(a):Czyli co - można prorokować itd co jest sprawą Ducha Świętego ale jednocześnie nie wydawać dobrych owoców, które też są sprawą Ducha Świętego ??


Prorpkowanie chyba niema nic wspulnego z wydawaniem dobrych owocow?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez kafar2 » Pt lut 19, 2010 8:14 am

mozna, Saul prorokował a owocu Ducha nie posiadał.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez admin » Pt maja 07, 2010 9:39 pm

W Biblii jest i taniec i płacz i to dużo tego. Polecam konkordancję ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez lukasz1985 » Pn cze 21, 2010 10:36 am

Wracając do tematu darów Ducha Bożego, i tego czy one ustały: uważam, że nie ustały, byłem nie raz pod wpływem działania Ducha Bożego i doświadczałem Jego cudów. Doświadczałem daru prorokowania, daru mądrości, przede wszystkim. Wiem, że Duch Boży potrafi obdarować człowieka nie tylko tymi charyzmatami, w Jego asortymencie pojawiają się proste rzeczy: odwaga, wiedza, mądrość. Przede wszystkim jest to oparte na Prawdzie. Kiedy Duch Boży przychodzi do mnie, to ja czuję, że poznaję Prawde, a Jego Słowa do mnie, które są w postaci tego, co płynie z serca, uczuć i myśli są bardzo mi potrzebne aby rozwijać swoją wiarę i osobę. Tak więc Katarynka ma racje, dary Ducha Świętego nie ustały. Trwają ciągle i nie ustaną tak długo jak to będzie potrzebne.
lukasz1985
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 4:49 pm

Postprzez ZeE » N lip 04, 2010 1:34 am

Zdecydowanie nie ustały. Dlaczego miały by ustać. Czasy są coraz straszniejsze dla wierzących ludzi więc takie dary są dziś szczególnie potrzebne. Ja osobiście posiadam dar języków. Niesamowity dar.
ZeE
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:34 pm

Postprzez studium » Pn lip 26, 2010 9:41 am

Rozumię że na tym forum sa osoby z różnych kościołów, z takich co uznają charyzmaty i z takich co nie uznają. Więc zawsze ktoś tu poczuje się niekonfortowo. Jeżeli dany zbór nie uznaje darów DŚ to takie dary nie będa się objawiały w danym kościele, bo DŚ nie da darów wbrew naszej woli i wbrew naszemu przekonaniu, i pastor ma tu decydujący wpływ, bo albo otworzy zbór na DŚ albo go zamknie. Mówię tu o prawdziwych darach DŚ a nie o zwiedzeniach, Joel przepowiedział że w dniach ostatecznych nastąpi wylanie DŚ i będą prorokować i mówić językami, a jaka będzie reakcja na to co niektórych duchownych - u nas nie mają prawa bytu - Ale nawet kiedy dany zbór nie przyjmuje darów Ducha to wcale nie oznacza że nie ma w nim żadnej działalności DŚ bo są nawrócenia, Duch nie wyprowadza się z kościoła, chyba że do końca zamkniemy mu drogę.
[Link spam usunięty przez moderatora]
studium
 

Postprzez hungry » Pn lip 26, 2010 10:32 am

studium napisał(a):...bo DŚ nie da darów wbrew naszej woli i wbrew naszemu przekonaniu...

Oczywiście (rozumiem, że pisząc DŚ chodzi Ci o Ducha Świętego), że wbrew woli człowieka Duch Święty nic nie uczyni dla niego. Bo to była i jest zawsze kwestia decyzji człowieka, chodzenia w Duchu Świętym a właściwie w Jego Mocy.
Ten przykład chodzenia w Duchu Świętym i w Jego mocy, mamy w osobie Jezusa i apostołów (Ewangelia św. Łukasza 4:1.14; Ewangelia św. Łukasza 11:15-20; Dzieje Apostolskie 8:5-40; Dzieje Apostolskie 16:6-10). I choć wśród prześladowań, ale dawali się po prostu używać przez Ducha Świętego. Dla mnie jest to ogromna lekcja pokory przed suwerennym Bogiem aby dawać Jemu zawsze prawo do działania, nie zapominając o zasadach, które On sam ustalił w swoim słowie np. o porządku na nabożeństwie 14 rozdział 1 listu do Koryntian. On mimo, że jest suwerenny ich nie złamie, bo jest wierny swojemu słowu. Nie będzie też działał wbrew ziemskiemu prawu ustanawianemu przez ludzi. Więc skoro są zbory gdzie nie używa się darów Ducha Świętego, będąc w takim zgromadzeniu należy to uszanować i powstrzymać się np. przed modleniem się w językach czy prorokowaniem.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Jacek Wierciak » Wt lip 27, 2010 12:13 pm

studium napisał(a):Rozumię że na tym forum sa osoby z różnych kościołów, z takich co uznają charyzmaty i z takich co nie uznają. Więc zawsze ktoś tu poczuje się niekonfortowo. Jeżeli dany zbór nie uznaje darów DŚ to takie dary nie będa się objawiały w danym kościele, bo DŚ nie da darów wbrew naszej woli i wbrew naszemu przekonaniu, i pastor ma tu decydujący wpływ, bo albo otworzy zbór na DŚ albo go zamknie. Mówię tu o prawdziwych darach DŚ a nie o zwiedzeniach, Joel przepowiedział że w dniach ostatecznych nastąpi wylanie DŚ i będą prorokować i mówić językami, a jaka będzie reakcja na to co niektórych duchownych - u nas nie mają prawa bytu - Ale nawet kiedy dany zbór nie przyjmuje darów Ducha to wcale nie oznacza że nie ma w nim żadnej działalności DŚ bo są nawrócenia, Duch nie wyprowadza się z kościoła, chyba że do końca zamkniemy mu drogę.
[Link spam usunięty przez moderatora]


Wiesz, jeżeli pastor ma prawo zamykać, albo otwierać zbór na coś, to gratuluję. Dla mnie to już jest sekta. Od tego jest rada starszych, coś w rodzaju Naczelnej Rady Kościoła u Zielonoświątkowców, czy coś w tym stylu. Nie może jeden czlowiek decydować za wszystkich. Gdzie jest wielu doradców, tam jest mądrość. Jeżeli jesteś w takim zborze, gdzie pastor decyduje o wszystkim, to radzę mieć oczy szeroko otwarte, i Biblię na podorędziu, bo nie wiem jak mądry musiałby to być człowiek, jak bardzo napełniony Duchem, żeby nie ulec zwiedzeniu. Każda sprawa ma być oparta na zeznaniu dwóch świadków. I to nie na zasadzie, że pastor mówi "Jezus Chrystus, ja i moja żona..." bo i takich spotkałem, ale na zebraniu, wspólnej modlitwie i szukaniu Bożej odpowiedzi na temat jakiegoś problemu. Chyba tyle.

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron