Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrześcijanin powinien mieć brodę?!

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Jonasz » Pt gru 29, 2006 7:36 pm

Ludzie!! O czy wy tu rozprawiacie?? Myślący wszedłem dzisiaj na to forum,zalogowałem się..a tu dzieją się rzeczy niestworzone!
Przeczytałem twoje dwa posty i zaskoczyło mnie twoje samozaparcie i chęci wyjaśnienia pewnych spraw. Ale są to sprawy bez znaczenia! :D Dla Boga nie liczy się to czy masz włosy długie czy krótkie, ale to czy kochasz Jego i ludzi z całego serca!!! :D Tak zachowywali się faryzeusze dla których ważniejsze było przestrzeganie sabatu niż uwielbienie Jezusa! Sam Jezus powiedział że jest Panem sabatu. Wierz mi, że Jezus patrzy na twoje serce a nie na fryzurę! :wink: Tracisz dużo czasu na rozprawianie o rzeczach które nie mają znaczenia a wokół są ludzie którzy nie słyszeli o Bogu i umierając idą do piekła! Użyj energii którą masz na walkę o drugiego człowieka zamiast rozprawiać o tym czy chrześcijanie powinni nosić długie włosy.
Ale sympatyczny jesteś, ja również z sympatii napisałem ten list :D
Pozdrawiam
Niech Bóg będzie z Tobą! (i wszystkimi czytającymi :D )
Jonasz
 

Postprzez Jonasz » Pt gru 29, 2006 7:47 pm

Nie no myślący, przeczytałem twoje kolejne wypowiedzi i aż mi kapcie z no spadły/ Piszesz rzeczy sprzeczne i nieprawdziwe, a to jest rzecz niedobra. Przeczytałem twoją odpowiedz dla dziewczyny która nie wiedziała jak się modlić: stary wierz mi że nie Tobie to oceniać czy ktoś ma wiarę czy nie. Jak chcesz pisać to pisz rzeczy mądre, a jak nie potrafisz to nie pisz nic.
Pamiętaj że chrześcijanin ma budować a ty wynajdujesz coraz to nowe problemy i ogłupiasz innych. Znasz może anegdotę o człowieku który chodził w śmierdzącej koszuli i wszystko mu śmierdziało?
Sory że tak ostro ale nie pisz rzeczy które są kłamstwem .
Bo to nie jest natura Królestwa Bożego.
Jonasz
 

Postprzez darq » Pt gru 29, 2006 8:09 pm

witaj Jonasz na forum.
I od razu prośba, nie pisz postu pod postem, jeśli odpisujesz kilku osobom, skorzystaj z funkcji "cytuj" lub ja robi sie tradycyjnie, "do myslacy:", itp.
pozdrawiam i życzę wielu budujących dyskusji
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » So gru 30, 2006 2:36 pm

A ja może trochę z innej strony i nie na temat ale co do tej brody to muszę powiedzieć że nie podobają mi się mężczyźni z brodą , podobnie jak i z wąsami. Jakieś to trochę nieestetyczne dla mnie. Podobaja mi ię buźki ładnie ogolone.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez axanna » So gru 30, 2006 2:46 pm

No wiesz monalisa?? A moze komus sasiad przestal zyletki wyrzucac za okno? Pozatym zimno. Wyrozumialosci troche. Mi tez szersc na twarzy nie podoba, toz ja nie oglaszam tego na forum, co nie?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » So gru 30, 2006 3:18 pm

A ja noszę coś co przypomina brodę bo mojej żonie sie podoba. Noszę zarost tylko dla niej, bo sam lubię "ceremoniał" golenia.
A chrześcijanin to powinien mieć Boga w sercu, i głowę na karku, a dywagacje typu "mogą czy nie mogą nosić brody" sa poniżej pewnego poziomu.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » So gru 30, 2006 3:34 pm

A moj maz tez cos takiego ma, bo goli sie raz na tydzien, w niedziele. Tak ze w sobote, jak mowi, jadl rybe i osci mu wylazly.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez monalisa7 » So gru 30, 2006 4:38 pm

No ale co innego tygodniowy lekki zarost a co innego sumiaste wąsy czy broda. No jakoś mnie to odstarsza. Jak pomyślę jak te wlosy na brodzie tarzaja się w jedzeniu, e fuj.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Georginia » N gru 31, 2006 3:08 pm

Bóg wyrażnie w swoim Slowie mówi jak powinna wyglądać kobieta i mężczyzna,dotyczy to także włosów. Przede wszystkim poprzez wygląd zewnętrzny mamy wg bożej woli podkreślać różnice płci(współcześnie obsewujemy tendencję do unifikacji) jak i Boży porządek. w Bibli jest napisane,że kobieta ma wyglądać jak kobieta,a co się tyczy włosów to w I Kor.11 czytamy m.in "czyż sama natura nie poucza was,że mężczyźnie gdy zapuszcza włosy przynosi to wstyd.Akobiecie,jeśli zapuszcza włosy,przynosi to chlubę? Także niby błaha kwestia włosów,ale Bóg o niej nam mówi.
Georginia
 

Postprzez snowstorm » N gru 31, 2006 5:25 pm

Georginio -nie B-g a Paweł a to chyba różnica.

Zauwaz też że Paweł pisał to do Koryntian a opierał sie na pewnych informacjach społecznych tamtego kręgu kulturowego!!!

B-g chce żebyśmy mieli dobrze w głowach a nie na głowach.

a jak piszę że obowiązuje zakaz golenia do samej skóry to dotyczy to zakazu pogańskich zwyczajów żałobnych a nie zgolenia włosów od tak. Zlitujcie się!!!

" Bądzcie w złem jak niemowlęta a w mysleniu bądzcie dojrzali"

no tyle i.... ten... tego... Roku... :P

Ja:)[/b]
snowstorm
 

Postprzez Georginia » Pn sty 01, 2007 12:59 pm

snowstorm napisał:
"Zauwaz też że Paweł pisał to do Koryntian a opierał sie na pewnych informacjach społecznych tamtego kręgu kulturowego!!!

B-g chce żebyśmy mieli dobrze w głowach a nie na głowach. '' Proszę naisz jakie informacje kręgu kulturowego miał Paweł na myśli,kiedy pisał słowa (I Kor.11,7-10): "Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać glowy,gdyż,jest obrazem i odbiciem chwaly mężczyzny;lecz kobieta jest odbiciem chwaly mężczyzny.Bo nie mężczyzna jest z kobiety,ale kobieta z mężczyzny.Albowiem mężczyzna nie jest stworzony ze względu na kobietę,ale kobieta ze względu na męzczyznę.Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów." Pozdrawiam

Georginia
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron