Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:29 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrześcijanin powinien mieć brodę?!

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez snowstorm » Wt sty 02, 2007 2:15 pm

myślący -jesteś kapłanem w rozumieniu Starego testamentu? A w ogóle Żydem? nie- to ten tekst cię nie dotyczy.

a doczytaj może o zakazie golenia głowy i dokonywania nacieć -czy nie piszę "na znak żałoby"???

georginia:
1. Przykryta głowa- czapka -w tamtym okresie była charakterystyczna dla niewolnika -wolny miał głowę odkrytą.
2. raczej chwały Bozej jak mniemam?
3. w owych czasach normą było ze kobiety nosiły nakrycie głowy -o ile dobrze pamietam coś w rodzaju chusto-welonu :P, zaś mężczyżni z odkrytą głową.
4. co do nakrycia głowy w czasie modlitwy -to mówi sie ospecjalnym nakryciu głowy uzywanym przez wyznawców pewnego lokalnego kultu -użyte specyficzne słowo w grece -nie każde nakrycie.

acha co do poprzedniego nie Biblia nie mówi jak powinna wyglądac -tzn. nie precyzuje tego - np: obecnie twierdzenie że kobiety nie powinny chydzić w spodniach jest bzdurą -przecież istnieją (o ile sie dobrze orientuję :P) spodnie kobiece i są normalnym/ uznanym strojem kobiecym.
(nakaz sie nie zmienił ale zmieniło sie jego zakotwiczenie)

ja
snowstorm
 

Postprzez machre » Śr sty 03, 2007 5:18 pm

Drogi Myślący (za jakiego się uważasz)!

A paznokcie obcinasz?? wkońcu same rosną, więc są darem od Boga...

Skoro już bierzemy wszystko dosłownie, to proponuję obciąć sobie głowę, bo mózg jest *Twoim powodem do grzechu** (za pomocą mózgu podejmujesz działania).


*mam nadzieję, że wsyzscy wiedzą o który kawałek z Ewangelii chodzi, więc nie będę szukać go..
**każdy człowiek grzeszy, więc nic konkretnego nie mam na myśli... A mózg, bo nim kierujesz całym ciałem. (piszę to, bo pewnie i tak by się o to zapytał drogi Myślący)

Pozdrawiam

edytka: zapomniałem się zapytać, czy jesteś obrzezany, bo tak jest napisane... (nie proszę o odpowiedź)
Ostatnio edytowano Śr sty 03, 2007 5:20 pm przez machre, łącznie edytowano 1 raz
machre
 

Postprzez Jonasz » Śr sty 03, 2007 5:19 pm

W pełni się z Tobą zgadzam.
Jonasz
 

Postprzez machre » N sty 07, 2007 12:53 pm

widzę, że odpisałeś na to, na co ci wygodnie. Szkoda.

P.S.
Jak zrobić, żeby nie wyświetlało postów Myślącego??
machre
 

Postprzez Joanna1 » N sty 07, 2007 7:55 pm

machre
Nic nie zrobic.
Sprobowac porozmawiac z Myslacym uzywajac oprocz mozgu, rowniez serca i trzymac sie Biblii.
Drodzy użytkownicy, trochę życzliwości...

to twoj cytat, z tematu:Kłótnie
Joanna1
 

Postprzez Georginia » Pn sty 08, 2007 9:38 pm

Bernardzie,przed Bogiem kobieta i mężczyzna są równi.Ale Bóg stworzyl ich wg swojej doskonalej woli różnymi,zarówno fizycznie,jak i przeznaczyl ich do nieco odmiennych ról.Zewnetrznym przejawem jest tez odmienny strój i fryzura,o czym jest napisane już w V Mojż.22,5 "Kobieta nie będzie nosiła ubioru męskiego,a mężczyzna nie ubierze szaty kobiecej,gdyz obrzydliwościa dla Pana jest każdy,kto to czyni". itp,itd Czym różni się fryzura mężczyzny mającego włosy po pas od kobiety? Czyżby róznica płci miała się manifestować tylko w tamtym kręgu kulturowym ,a teraz róbta,co chceta?Czy chrześcijanin ma iść za modą i usprawiedliwiać się kulturą. Ja nie upieram sie,i nikogo nie chcę przekonać. Niech Bóg przekonuje każdego sam.Pozdrawiam.
Georginia
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt sty 09, 2007 1:09 am

...........
Ostatnio edytowano So mar 22, 2008 1:10 am przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez machre » So sty 20, 2007 3:08 pm

nie. to o mózgu nie jest żart. jestem śmiertelnie poważny - jak ty w swoich postach.
machre
 

Poprzednia strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron