Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:47 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrześcijanin powinien mieć brodę?!

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Leszek Włodarczyk » N gru 24, 2006 10:28 am

........
Ostatnio edytowano Pn mar 17, 2008 7:03 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez snowstorm » N gru 24, 2006 4:47 pm

czy chrzescijanin powinien mieć osła? Czy powinien mieć miecz? czy powinien uprawiać ziemię? czy powinien miec trzody? Czy powinien chodzić ubrany jak za czasów Jezusa?czy powinien...?

Ale na pewno chrzescijanin powinien mieć rozum i z niego korzystać -tego jestem absolutnie pewien!!!

Ja
snowstorm
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » N gru 24, 2006 4:50 pm

.........
Ostatnio edytowano Pn mar 17, 2008 8:39 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez snowstorm » Wt gru 26, 2006 11:30 am

wiary? ja u ciebie widzę bardzo poważny brak wiedzy i rozumu, niestety.
Ja
snowstorm
 

Postprzez leaf only » Śr gru 27, 2006 10:49 pm

Notabene, ciekawe jest to, że Paweł nie był zwolennikiem długich włosów, ale na wszystkich obrazach Jezus jest przedstawiony z długimi włosami. Jeśli tak było naprawdę, to czy to znaczy, że Paweł o tym nie wiedział? O.o.


Śpieszę donieść, że w czasach Pawła nie malowano chyba jeszcze wizerunków Jezusa:) Paweł na szczęście chyba o takich wyczynach późniejszych chrześcijan nie wiedział.
Ponadto: wizerunek ascetycznej twarzy z długimi włosami i charakterystyczą brodą to kopie całunu turyńskiego - przyjęto, że to prawdziwe odbicie twarzy i nie wypadało przedstawiać Chrystusa inaczej.

Ale to zupełnie inna i dość smutna historia...
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez leaf only » Cz gru 28, 2006 7:29 pm

I św. Paweł widział JEZUSA w widzeniu w drodze do Damaszku


Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Mnie się zawsze wydawało, że oślepiła go jasność. Słyszał głos Jezusa, ale czy Go widział? Jest napisane, ze otworzył oczy dopiero po wstaniu z ziemi.
?

To oczywiście w niczym nie umniejsza poznania Jezusa przez Pawła, bo tak naprawdę jakie znaczenie ma wygląd fizyczny naszego Zbawcy, hm?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez snowstorm » Cz gru 28, 2006 7:43 pm

nie pamietam w którym liscie ale Paweł mówi :"czy ja nie widziałem Pana"
wiec raczej widział.

A co do samej dyskusji to mi sie faryzeusze i badacze pisma z czasów Jezusa przypomnieli.

Ja:(
snowstorm
 

Postprzez leaf only » Cz gru 28, 2006 8:25 pm

chwała Bogu, żeś od obrazków wolny:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez leaf only » Cz gru 28, 2006 10:42 pm

Bernard Gui napisał(a):
leaf only napisał(a):chwała Bogu, żeś od obrazków wolny:)

Czy skoro tak piszesz, to znaczy, że jesteś za ikonoklazmem, tak jak starożytni Żydzi? Bo teraz już ikonoklazm nie obowiązuje.


Słusznie się domyślasz - tak jak starożytni żydzi i nowożytni protestanci jestem przeciwna tworzeniu i kultowi obrazów.

Kogo ikonoklazm nie obowiązuje? Katolików?
No wiesz, mnie zarządzenia papieży już nie dotyczą, a w Biblii niczego nie odwołano:)

Pozdrawiam!
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron