Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:40 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak należy się modlić?

w codziennym życiu chrześcijanina

Jak należy się modlić?

Postprzez monalisa7 » Śr lis 01, 2006 1:06 pm

Mam pytanie, jak to jest z modlitwą, jak należy sie modlić.
Czy wystarczy osobista szczera modlitwa i prośba czy też tak jak wyczytałam w ewangelii, gdzie dwóch się modli i prosi o daną rzecz to będzie to dane.
Ja sama bardzo długo modle sie o pewne rzeczy, niektóre są dla mnie naprawdę bardzo ważne (jak np problemy które mam sama ze sobą, problemy zdrowotne) i jak do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, a trwa to juz kilka lat.
Nie wiem czy to moja wina bo przyznaje ze nie do końca na co dzień w życiu chodzę z Bogiem, czy to skutek tego że kilka lat temu opuściłam się bo właśnie Bóg nie chciał wysłuchać moich modlitw czy może dlatego że moja modlitwa jest za słaba.
Naprawdę z całej siły staram się wierzyć w to co mówi Pismo ale mam chwilę zwątpienia kiedy naprawdę zaczynam wątpić czy kiedykolwiek moje modlitwy zostaną wysłuchane.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » Śr lis 01, 2006 6:09 pm

Bedzie trudno na forum odpowiedziec na twoje pytanie. Bog sluszy twoje modlitwy ale nie zawsze odpowiedz na nie to dobra sprawa dla nas. Co to tych 'dobrych', wiem z doswiadczenia, ze wairy nam potrzeba. Bog z checia odpowiada ale brak nam wiary aby przyjac Boza odpowiedz.
Jest jeszcze 1 powod braku reakcji Boga. Czasami Bog oczekuje od reakcji aby byla reakcja z jego strony np. modlitwa o pieniadze a Bog oczekuje, ze np. udasz sie do pracy aby je zarobic :-) albo zmienisz prace na inna.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez monalisa7 » Śr lis 01, 2006 7:15 pm

Dziekuje za odpowiedź ale mnie akurat nie chodzi o jakies błahe sprawy czy pieniądze.To bardziej skomplikowany problem ażeby opowiadac o nim publicznie na forum, jednakże modle się od kilku lat w tej sprawie i nic , sama juz nie wiem, czasami mam przez to chwilę zwątpienia a czasami myślę zę Bog nie chce mi pomóc i zrobiłabym prawie wszystko ażeby rozwiązac ten problem.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez axanna » Cz lis 02, 2006 5:12 pm

Ja jestem przekonana, ze nie ma takiego slowa, ktorego Pan nie slyszal by, nie ma nawet takiej mysli, o ktorej Pan nie wiedzial by, a co dopiero mowic o modlitwie. Napewno Pan wysluchuje wszystkich modlitw, nawet te, ktore nie sa zgodne z Jego wola. Podobalo mi sie, jak napisalas, ze wierzysz z calych sil - i tak trzymaj, a nie uzalezniaj swojej wiary od odpowiedzi na modlitwe. Tez mam problemy we wszystkim: w rodzinie, w pracy, ze zdrowiem, ale wierze z calych sil, ze Pan wie, On mnie kocha i przeprowadzi przez to wszystko. Oczywiscie, bardzo mi sie chce, zeby juz pomogl, to znaczy, zeby miec to wszystko za soba i miec spokoj, ale z calych sil wierze, ze juz pomaga i otacza mnie swoja opieka, tak ze moge sie nie lekac. Chwala Jezusowi, ze jest taki wspanialy, dobry, cierpliwy, ze w najglebszym dole, zawsze mozna na niego liczyc. Godzien jest wiary.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » Pt lis 03, 2006 12:37 am

Pieniadze byly tylko przykladem aby na cos wzkazac. Zerknij do serwisu http://www.modlitwa.chrzescijanin.pl tam jest kilka artykulow na temat modlitwy.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez snowstorm » Pn gru 11, 2006 11:50 pm

wiecie towarzysze :). Bardzo łatwo powiedziec: poczytaj sobie artykuły. a jeszcze łatwiej zacytować z Ewangelii o wierze. super. pokaż mi swoją wiarę! Pokaż mi ziarnko gorczycy! hmm... Wiec jeszcze nie zrozumielismy tego co nas uczył Mistrz.
Wiesz cytat nie istnieje bez objasnienia? Objasnienia praktycznego! Z własnego życia, sprawdzonego? Chyba że to temat teoretyczny?

Ja :(
snowstorm
 

Postprzez darq » N gru 17, 2006 2:00 pm

Wiele lat temu miałem dość traumatyczne doświadczenia, które zaowocowały min. tym, ze przestałem patrzeć na modlitwę jako na sposób "załatwiania spraw". Modlitwa jest dla mnie społecznością z moim Panem. I relacja z Nim jest dla mnie ważniejsza niż sama odpowiedź. Dopiero po tym gdy nauczyłem sie tak traktować modlitwę zacząłem dostrzegać Boże odpowiedzi tam gdzie sie wcześniej nie spodziewałem. :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Shiella » Pt gru 22, 2006 8:21 pm

Może Bóg daje ci odpowiedz, ale jej nie zauważasz. Ale jeśli nie...nie ustawaj, módl się dalej. Bóg to nie jest (jak mówił ksiądz z mojej parafii) "skrzynką do spełniania życzeń". Nie mówię, że tak uważasz czy coś, ale tak ogólnie. Nigdy nie ustawaj w wierze, zawsze miej nadzieje - nadzieja jest bardzo ważna! Pomaga życ i w ogóle. Ja ostatnio prosiłam o coś Boga, ale myślałam, że nie da się tego zrobić. Ale Bóg jest wszechmocny i pomógł mi. Zrobił to, o co Go prosiłam. Więc pamiętaj, że Bóg cię słyszy i spełni twoją prośbę w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób :).
Shiella
 

Postprzez monalisa7 » Pt gru 22, 2006 9:57 pm

Bardzo dziękuję za wszystkie wasze rady.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez julcia16 » Wt gru 26, 2006 2:32 pm

czesc w Bibilii jest taki fragment: "Prosicie a nie otrzymujecie dlatego że źle prosicie..." to jest fragment z św. Jakuba 4:3-4 chce Ci powiedzieć że Bóg zawsze odpowiada!!! przeczytaj sobie ten fragment co Ci podałam czasem trzeba czekac po prostu długo i nie wszystko jest tak od zaraz i bądź wytrwała w modlitwie pozdrawiam;)
julcia16
 


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron