Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:18 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

PAN Jezus JEDYNYM BOGIEM I ZBAWICIELEM

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » Cz paź 19, 2006 6:40 pm

Pieknie, ale czegos nie rozumiem.
bla napisał(a):I nikt tutaj nie mówi o tzw. Trójcy. Nauka ta jest sprzeczna z Ewangelią i dosyć na tym!

Stwierdziles, ze powszechnie uznany przez wszystkich chrzescijan fakt, jest sprzeczny z Biblia i, w miejsce jakichs argumentow na poparcie tego stwierdzenia, mowisz "i dosyc". Skad tyle pewnosci, ze masz racje? Pragne tez delikatnie ci napomknac, ze nikt z apostolow Bogu nie "tatusiowal", uwazam wrecz ze wykazywali Bogu duzy respekt. Ap.Jan w objawieniu, gdy go zobaczyl, nie zaczal skakac przed Tatusiem z radosci, tylko upadl jak niezywy.
Do Słów Bożych należy podejść z miłością i bojaźnią, by (czasami) źle wyciągniętymi wnioskami nie obrazić Tego na Którym nam tak bardzo zależy.

Z tym zgodzie sie jak najbardziej, z drobna uwaga, ze tak samo nalezy podchodzic do samego Boga.
Zdrowka
Ostatnio edytowano Pt paź 20, 2006 2:09 pm przez axanna, łącznie edytowano 2 razy
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez DamianCh » Cz paź 19, 2006 7:20 pm

Ja tu czegoś nie rozumiem. Autor tego tematu uważa, że istnienie Trójcy Świętej jest sprzeczne z Ewangelią, ale jednocześnie zaznacza, że Jezus Chrystus jest Bogiem. Więc jak to w końcu jest?
DamianCh
 

Postprzez axanna » So paź 21, 2006 4:59 pm

Drogi Bla.

O ile sie zgodze z Wami, Bla, w kwestii okreslenia Ojca jako Tatusia (byle nie lekkomyslnie, wszak: 1Kor 13:11 "Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce."), o tyle osmiele sie, Bla, zwrocic Wasza, Bla, uwage, ze jestescie na forum raczej PROTESTANSKIM, Bla, niz katolickim i Wasza detekcja papieza i nauki katolickiej, Bla, w wypadku mojej skromnej, Bla, osoby, jest zbedna. Pragne niesmialo zauwarzyc,ze, bodajze, umknelo to uwadze szanownego Bla, ze nauke o Trojcy, przyjmuja nie tylko katolicy i zwolennicy ich nauk.
Wobiec powyzszej wypowiedzi Bla, osmiele sie zapytac: A kim wobec szanownego Bla, (lub moze "czym"?), jest Duch Swiety?

Z wyrazami szacunku, Axanna.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

uwaga techniczna od moderatora

Postprzez darq » N paź 22, 2006 1:32 pm

bla napisał(a):Droga Axanno!

Axanno, Axanno, Axanno...brakuje Ci „dziewczyno” argumentów...

Do bla uwaga porządkujaca, na forum (patrz zasady) używamy argumentów, a nie epitetów i odwołań do wieku. Nie musisz podkreślać swojego zdania próbując umniejszyć dyskutanta.
Ps. Ta zasad dotyczy wszystkich. Spróbujmy dyskutować, a nie sie obrażać na wzajem.
Polecam jakiś podręcznik z zasadami dyskusji, albo chociażby to:
wiki - błędy logiczno-językowe, a szczególnie, sofizmaty:
sofizmat
na stronach http://apologetyka.com jest też fajny dział o sofizmatach, adres chyba ten, ale coś w tej chwili nie działa:
http://apologetyka.com/apologetyka/sofizmaty/
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Joanna1 » N paź 22, 2006 4:44 pm

Wywod bla, dotyczacy Ducha Swietego jakos dziwnie mi sie kojarzy z myslą Straznicy.......... :roll:
Joanna1
 

Postprzez darq » N paź 22, 2006 4:57 pm

Fakt, że to podejście do Ducha Świętego jakieś takie zakręcone, jakby autor postu nie uznawał Ducha Świętego za osobę. Ale to chyba nie jest w temacie :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » N paź 22, 2006 5:19 pm

Zgadzam się z Joanną1, mnie już wcześniej jak czytałam wypowiedzi "bla", nie wiem dlaczego ale to co mi przyszło na myśł to właśnie Swiadek Jehowy.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jan » N paź 22, 2006 10:24 pm

U świadków Duch Święty jest bezosobową mocą, a Pan Jezus nie jest Bogiem tylko prorokiem ...

Mylicie się miłe panie.

Bla nie jest czytelnikiem "strażnicy"

Bla - ma rację !!

Nie ma żadnej "trójcy".
Pan Jezus mówi Samarytance, że "Bóg jest Duchem" co oznacza, że tak jak przysłowiowy Kowalski jest człowiekiem a łaciata Mućka jest krową tak nasz JEDYNY Bóg jest duchem a ponieważ Bóg jest święty więc jest Duchem Świętym.
Kiedy Pan Jezus mówi o sobie jako o człowieku nazywa siebie Synem Człowieczym ale też wiele razy mówi, że jest Bogiem i za to Żydzi najpierw chcieli go ukamienować a później wydali go na śmierć krzyżową.
Mówi np "Jeśli nie uwierzycie, że JA JESTEM w grzechach swoich pomrzecie."
On nie mówil do Żydów po polsku "Ja Jestem", ani po angielsku "I am" ani po grecku (nie wiem jak by to było po grecku), - mówił do nich po hebrajsku a po hebrajsku Ja Jestem oznacza Jahwe.
Imię Jezus Chrystus oznacza Jahwe Zbawiciel.
Kiedy przychodzą straże aby pojmać naszego Pana w ogrodzie Getsemani a on ich pyta -Kogo szukacie ? Oni zas mówią mu, że Jezusa. Co słyszą w odpowiedzi ?
W tłumaczeniu na język polski słyszą "Ja Jestem" po angielsku słyszeliby: "I am", po grecku ... (nie wiem jak) ale Pan Jezus mówił po hebrajsku i brzmiało to "Jahwe" .
Dlatego wszyscy cofnęli się i upadli na ziemię, "bo na dzwięk tego Imienia zgina się wszelkie kolano" !
Przeczytajcie uważnie Ewangelię wg św. Jana i zwróćcie proszę baczną uwagę na wszystkie "Ja Jestem" ... czyli po hebrajsku Jahwe.

Na prośbę "Panie pokaż nam Ojca" Pan Jezus odpowiada "tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie Filipie. "

A co oznaczają słowa Pana Jezusa; "Ojcze objawiłem im Imię Twoje" ?
Nie zastanawiałeś się dotąd jakie to imię objawił im Pan Jezus ?
To może teraz jest czas abyś się nad tym zastanowił ...

W osobie Pana Jezusa, ograniczony ciałem ludzkim przybył na ratunek upadłemu rodzajowi ludzkiemu sam Ojciec, JEDYNY WSZECHMOCNY BÓG - JAHWE.
Gdyby tak nie było Pan Jezus byłby kłamcą kiedy jeden raz mówi, że jak On odejdzie to ześle uczniom Pocieszyciela a za drugim razem, że jak odejdzie to Ojciec ześle im Pocieszyciela.
Prawie wszystko co On mówił, mówił w przypowieściach tak, że nawet często jego uczniowie nie rozumieli Jego słów weźcie więc proszę tę "poprawkę" pod uwagę, że dziś czytając też nie wszystko od razu zrozumiemy.

Zastanówcie się co oznaczają słowa, że "Ja jestem w Ojcu a Ojciec jest we mnie" - tu nie chodzi o to tylko, że Syn jest równy Ojcu ... ale, że jedno jesteśmy - czyli tą samą OSOBĄ jesteśmy.
Dlaczego nie zadałeś sobie jeszcze pytania: jakie jest to imię w jakim mam być ochrzczony tylko przyjmujesz, że formułka "Chrzczę cie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" jest właściwa ?
Czy apostołowie źle zrozumieli i nie byli rzetelni w swej słuźbie chrzcząc "W imię Jezusa Chrystusa" ?
A Piotr wzywał "Upamiętajcie się i pokutujcie i niech każdy z Was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa"
albo
Dz.Ap. 8:12
12. A gdy uwierzyli Filipowi, opowiadającemu królestwo Boże i imię Jezusa Chrystusa, chrzcili się mężowie i niewiasty.
(BG)
Czy zwrociłeś uwagę na to co opowiadał Filip - opowiadał imię Jezusa Chrystusa !!!!!!!!!
Wierzyć w imię to bardzo ważne:
1 Jan. 5:13
13. To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny,
(BW)

Jan. 1:12
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
(BW)

z pokorą i miłością pozdrawiam Was

jan
jan
 

Postprzez admin » N paź 22, 2006 11:31 pm

bla widac po twoich wypowiedz patos, ktorego ja osobiscie nie lubie. Piszac 'my' mam wrazenie, ze uzywasz pluralis majestatis.

Powolujesz sie na rezolucje wiedz jednak, ze tutaj zadza admini :) o ich zdanie jest ostateczna prawda na tym forum co do porzadku ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez darq » Pn paź 23, 2006 9:15 am

bla, zacznij czytać ze zrozumieniem. Korzystając z Twojego łamania netykiety, zwróciłem uwagę wszystkim, a jak ci sie nie podoba, to przepraszam, ale nie trzeba dużo żeby być zbanowanym. Jak sie wchodzi do kogoś do domu stosuje się do jego zasad, podobnie z wejściem na forum.
A tak na marginesie, admini mają prawa zrobić co się im podoba :)
A co do wolności wypowiedzi,
to jest forum prywatne i patrz zasady.


Ps. Proszę trzymać się tematu dyskusji.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Pn paź 23, 2006 4:25 pm

bla napisał(a):Rozpisujemy się na temat kłamstwa papieża, czy braku dowodów w Biblii na temat oddzielnej, Trzeciej Osoby Boskiej, a TY najnormalniej w świecie, zbywasz nas nie wysuwając żadnych własnych argumentów...

Nie ma w Biblii nic na poparcie, skad-inad, nowej teorii o Dwojcy, ktora predstawiasz. Natomiast sa dowody, ze Duch Swiety jest Osoba, nie tylko zas moca Boza.

Ef 4:30 Bw "A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia."

Rz 8:27 Bw "A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi."

Mk 13:11 Bw "A gdy was poprowadzą, żeby was wydać, nie troszczcie się naprzód o to, co macie mówić, ale mówcie to, co wam będzie dane w owej godzinie, albowiem nie wy jeteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Święty."

Lk 2:26 Bw "Temu Duch Święty objawił, iż nie ujrzy śmierci, zanim by nie oglądał Chrystusa Pana."

Lk 12:12 Bw "Duch Święty bowiem pouczy was w tej właśnie godzinie, co trzeba mówić."

Dz 1:16 Bw "Mężowie bracia! Musiało się wypełnić Pismo, w którym Duch Święty przepowiedział przez usta Dawida o Judaszu, który stał się przywódcą tych, co pojmali Jezusa;"

Dz 13:2 Bw "A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem."

Dz 15:28 Bw "Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:"

Dz 16:6 Bw "I przeszli przez frygijską i galacką krainę, ponieważ Duch Święty przeszkodził w głoszeniu Słowa Bożego w Azji."

Dz 20:23 Bw "prócz tego, o czym mnie Duch Święty w każdym mieście upewnia, że mnie czekają więzy i uciski."

Dz 20:28 Bw "Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią."

Dz 21:11 Bw "i przyszedłszy do nas, wziął pas Pawła, związał sobie nogi i ręce i rzekł: To mówi Duch Święty: Męża, do którego ten pas należy, tak oto zwiążą Żydzi w Jerozolimie i wydadzą w ręce pogan."

Dz 28:25 Bw "Nie mogąc dojść z sobą do zgody, zaczęli się rozchodzić, gdy Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza,"

Hbr 3:7 Bw "Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,"

Hbr 9:8 Bw "Przez to Duch Święty wskazuje wyraźnie, że droga do świątyni nie została jeszcze objawiona, dopóki stoi pierwszy przybytek;"

Hbr 10:15 Bw "Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem:"

Wybacz, bla, ale dziwie sie jak ktos moze nie widziec w podanych fragmentach wyraznych cech Osobowosci Ducha Swietego. Moc, jako taka, nie moze smucic sie, pouczac, mowic, decydowac o czyms jak to robi Duch Swiety. Ponadto Duch

sklada swiadectwo:
"Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie"/Jan 15,26/;

przekonuje swiat "o grzechu i o sprawiedliwosci, i o sadzie";

slyszy i mowi:
"Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelka prawde, bo nie sam od siebie mowic bedzie, lecz cokolwiek uslyszy mowic bedzie i to, co ma przyjsc,wam oznajmi."/Jan 16,13/

Uwielbia Jezusa:
"On mnie uwielbi, gdyz z mego wezmie i wam oznajmi"

"Klamstwa papierza" sa slabym argumentem na poparcie twojej teorii, bla.
Na dodatek szydzisz i kpisz sobie , na co niekoniecznie musimy się obrażać, ponieważ wolno Ci nas nie lubić...

Za te potrojne "bla" przepraszam. Zartowalam tylko, a nie szydzilam, jak to niewlasciwie odebrales.
Pamiętaj tylko, że nie wolno Ci nas nienawidzieć. To taka skromna uwaga!

Zauwarzylam, ze duzo osob, gdy z nimi sie nie zgadzasz, odrazu dopatruja sie nienawisci, a zeby nie byc o to posadzanym, trzeba mowic tylko co ucho lechce. Niestety.
Cieszymy się jednak z tego, że choć fragment naszego listu został przez Ciebie zrozumiany...i od dzisiaj rozumiesz już, że Pana Boga można nazwać Tatusiem...

Osobiscie, nie jestem zwolenniczka stosowania tego terminu wobiec Boga. Wyroslam juz z pieluszek i, jak pisze Pawel, "zaniechalam tego co dzieciece", a po drugie, mam niemile wspomnienia takich wierzacych, ktorzy, twierdzac, ze Bog jest miloscia (czemu nie zaprzeczam), zatracili calkowicie bojazn Boza, nonszalancko mowiac "tatusiu" bez sladow naleznej Bogu czci, a z Jezusa robili niemal kumpla, ze gdyby stal obok - klepali by go po plecach. Brzydzie sie takim bezmyslnym zachowaniem i wole zwracac sie do Boga "Ojcze" z drzeniem, bojaznia i czcia. Aczkolwiek staram sie nikogo nie posadzac, bo to osobista sprawa dla kazdego, sa przeciez i tacy, ktorzy mowia "Tatusiu" bez pomniejszenia Bozego majestatu - to ich sprawa.
Gdy jesteś natchniona Duchem Świętym, to znaczy, że rozumiesz Boga, to znaczy, że masz w swoich członkach cząstkę Jego Postępowania, ...Posiadasz w sobie zadatek Jego Myśli...

Do pelnego poznania w tym zyciu nikt nie dojdzie, az przyjdzie czas i "poznamy, jak zostalismy poznani", a narazie, sa rzeczy zakryte, jak w zwiercadle - tak mowi Biblia, wiec podejde z dystansem do tego, kto twierdzi, ze juz "zrozumial Boga" - wszak to troche sie nie zgadza ze Slowem Bozym.

powtórzmy to jeszcze raz, zostaniesz napełniona Jego Duchem i zrozumiesz GO! Tak jak rozumiesz swojego cielesnego ojca i swoją matkę i ich myśli są Twoimi myślami, tak samo lecz analogicznie, będzie Ci znany Boski Majestat!

No wlasnie. Jako przedluzenie wyzej podanego tekstu kojazy mi sie "I usiade po prawicy...". A wogule, czytajac Twoi posty, odnosi sie wrazenie, ze nasladowanie Jezusa jako "cichego i pokornego sercem" wyraznie ci nie idzie.
Zadziwia mnie smialosc, z jaka wyglaszasz swoi wlasne zdania na temat Ducha Sw. Przeciez, "kto zbluzni Duchu, winien bedzie grzechu wiekuistego"/z pamieci/. Nie uwazasz, ze zalecana jest maksymalna ostroznosc w wypowiadaniu tak powaznych kwestii?

Pozatym, przepraszam, ale nie Twoja to rzecz, wyrokowac nad sprawa mego odrodzenia w Duchu Sw.

Do Jana
Wytlumacz, prosze, dlaczego slowa, wypowiedziane przez Chrystusa, osmielasz sie lekcewazaco nazywac "formulka"?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron