Teraz jest N maja 05, 2024 7:14 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

INKWIZYCJA. Powolana przez Boga czy przez diabla?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez meritus » Cz lis 23, 2006 1:45 pm

Uwazam iz glowny bledem i zwiedzeniem w KRK jest nauka o ,sukcesji apostolskiej', przebijajac w rankingu glupot KRK kult marii, eucharystie czy odpusty.

Liafail - takie stwierdzenia to "kocia wiara". Co to za wiara, która polega praktycznie wyłącznie na atakowaniu innego wyznania? Jakoś nie widzę u wielu protestantów pozytywnego przekazu wiary, ale jak protestancka nazwa wskazuje, wiara ta opiera się na protestowaniu. W Polsce nie da się inaczej utrzymać jakiemuś wyznaniu bez antyklerykalizmu i plucia na Kościół katolicki?

Bluźnisz przeciw Bogu nazywając Najświętszą Eucharystię ustanowioną dla naszego uświęcania przez Pana Jezusa "głupotą". Protestantyzm posunięty do bluźnierstwa.
meritus
 

Postprzez Joanna1 » Cz lis 23, 2006 2:07 pm

Meritusie, uspokoj sie.
Przeceiz nikt nie chce urazic twoich uczuc religijnych, czy aby twoje wypowiedzi nie są rownież uwlaczajęce "wartościom", protestanckim?
A jakos nikt ci nie zarzuca bluznierstwa. Dajże spokoj z tym słowem, ono moze miec sile przekazu w twoim kosciele, apropos pozytywnego przekazu wiary- to rowniez nie masz sobie nic do zarzucenia? Na pewno twoja postawa jest bez skazy?? Hmmmm......
To godne podziwu jak bronisz nauczania katolickiego, tylko dlaczego tak agresywnie?
A co to kocia waira??? :D
Joanna1
 

Postprzez meritus » Cz lis 23, 2006 2:26 pm

Kocia wiara to taka, którą opisałem, a którą każdemu odradzam. Żadnego pozytywnego przekazu, tylko coś w rodzaju krytyki, nazywającej Najświętszą Eucharystię głupotą...
meritus
 

Postprzez hubertok » Cz lis 23, 2006 2:54 pm

liafail napisał(a):[
Dlaczego agnostycy obrazaja protestantow mowiac o nich ,,niedouczeni''?
:)


Pozdrawiam :)



To nie obraza ale stwierdzenie faktu u protestanta bla - bodajże, gdy wywodził z faktu uznawania przez JP2 ewolucji za "coś więcej niż hipoteze" twierdzeń, ze JP2 uważał Adama i Ewę za małpoludy. Osobiscie czytałem encyklikę papieską w tym temacie a także te wszystkie kontrowersje wokół ewolucji i nauczania KRK. JP2 STANOWCZO sprzeciwiał się wizji ewolucji BEZ BOGA i z naciskiem powtarzał NAUKĘ O UPADKU pierwszych ludzi.

Dlatego jak KTOŚ (w tym przypadku protestant) twierdzi, ze JP2 nauczał o małpoludach to albo jest niedouczony albo w sposób bezczelny KŁAMIE. Ja przyjąłem to pierwsze.

Pozdrawiam serdecznie
hubertok
 

Postprzez leaf only » Cz lis 23, 2006 5:23 pm

JP2 STANOWCZO sprzeciwiał się wizji ewolucji BEZ BOGA


Zapewne masz rację: tylko czy warto takiego stanu rzeczy bronić? W imię czego? Nauki? Hipotezy zbyt ochoczo uznanej za teorię?
Nauczanie kościoła RK może "imponować" swą pojemnością: każdy tu znajdzie coś dla siebie, trochę Boga, trochę ewolucji.
Umysł ludzki, nie chcąc ukorzyć się przed niezmierzoną potęgą Boskiej inteligencji [stworzenie], a jednocześnie trochę się Boga jeszcze obawiając, jest zdolny do wymyślania najdziwniejszych półprawd, niestety. Szkoda, że takie 'słabe' poselstwo głosił papież i szkoda jeszcze bardziej, że chcesz w takie rzeczy wierzyć:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez nephesh » Cz lis 23, 2006 7:07 pm

hubertok napisał(a):JP2 STANOWCZO sprzeciwiał się wizji ewolucji BEZ BOGA i z naciskiem powtarzał NAUKĘ O UPADKU pierwszych ludzi.

Problem jest jednak w tym, że jeśli ewolucja miała miejsce to o żadnym upadku ludzi nie może być mowy! Skoro ewolucja wymagała milionów lat UMIERANIA pewnych organizmów by wytworzyły się nowe, "lepsze" to czlowiek nigdy wedllug tej teorii nie byl niesmiertelny, a my stajemy sie coraz lepszym, mocniejszym, madrzejszym, itd gatunkiem istot.
Żeby móc upaść trzeba mieć skąd. Żeby ludzkość upadła w grzech, KTÓREGO KONSEKWENCJĄ JEST ŚMIERĆ, musiał istnieć stan w którym nie było grzechu, a więc i śmierci. Tylko, że wtedy nie byłoby ewolucji.
WTEDY TEŻ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ, pozostając w zgodzie z rozumem, nie można by było mówić o kimś takim jak "pierwsi ludzie". Nigdy bowiem ni byliby oni pierwsi.

Dlatego z oskarżeniami o kłamstwo radziłbym poczekać na dzień Sądu ostatecznego - wtedy chetnie sie z Tobą skonfronuje. Z Tobą, z Janem Pawłem IIgim i z Bogiem ma się rozumieć.

pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hubertok » Cz lis 23, 2006 7:20 pm

nephesh napisał(a):Dlatego z oskarżeniami o kłamstwo radziłbym poczekać na dzień Sądu ostatecznego - wtedy chetnie sie z Tobą skonfronuje. Z Tobą, z Janem Pawłem IIgim i z Bogiem ma się rozumieć.

pozdrawiam


Raczej nie bedziesz miał okazji, gdyż nie bedziemy mieli okazję się spotkać, chyba, że zamierzasz zdobyć piekło dla Jezusa :P bo ja najpewniej tam się będę znajdował
hubertok
 

Postprzez Joanna1 » Cz lis 23, 2006 7:35 pm

Hubertoku- nie pisz takich bzdur:
Raczej nie bedziesz miał okazji, gdyż nie bedziemy mieli okazję się spotkać, chyba, że zamierzasz zdobyć piekło dla Jezusa bo ja najpewniej tam się będę znajdował

Bóg jest cierpliwy i kocha cię, cokolwiek myslisz, gdziekolwiek sie znajdujesz i jakakolwiek opcję przyjmujesz za prawdę.
Nephesh- Hubertok nijak o klamstwie nie napisał, wspominial, ze wybral opcję"niedouczonego protestanta".

pozdrawiam- niedouczona :)
Joanna1
 

Postprzez meritus » Cz lis 30, 2006 2:22 pm

Moja wiara to nie ,protestantyzm' , lecz jest wiara w Jezusa.

oby... czego życzę wszystkim na tym forum

Uwazam celibat za nauke szatanska

A co na to św. Paweł. Czy on też głosił nauki szatańskie mówiąc: "dobrze jest tak żyć", albo czy Jezus głosił nauki szatańskie mówiąc o bezżenności dla Królestwa Bożego (Mt 19, 12)?

ku bozej prawdziwej nauce

Boża, prawdziwa nauka o Eucharystii jest w Piśmie Swiętym i w Kościele.

na msze to dla mnie zadna praktyka wiary

twoja subiektywna opinia

NEPHESH
Problem jest jednak w tym, że jeśli ewolucja miała miejsce to o żadnym upadku ludzi nie może być mowy!

Brak związku przyczynowo-skutkowego dla takiego wniosku i kolejnych.
meritus
 

Postprzez nephesh » Cz lis 30, 2006 4:30 pm

meritus napisał(a):
Problem jest jednak w tym, że jeśli ewolucja miała miejsce to o żadnym upadku ludzi nie może być mowy!

Brak związku przyczynowo-skutkowego dla takiego wniosku i kolejnych.
:)
Dobre. To mnie ostatecznie złamało. A więc podkulam ogon i skowycząc tęsknie zamykam się na tłumaczenie Ci tego zacny meritusie. Miej się dobrze.

hubertok napisał(a):Raczej nie bedziesz miał okazji, gdyż nie bedziemy mieli okazję się spotkać, chyba, że zamierzasz zdobyć piekło dla Jezusa bo ja najpewniej tam się będę znajdował
Och, w piekle nie będziesz się znajdował, bo piekło to raczej brak istnienia, a więc i znajdowania się, ale to temat na inny wątek. W każdym bądź razie pewne jest że wszyscy ludzie zostaną powołani na sąd na którym WSZYSTKO zostanie zweryfikowane według Bożego standardu.

Joanna1 = hubertok zarzucił kłamstwo, bądź mówienie nieprawdy (niedouczenie). Ja rozumiem, że sematycznie jest to delikatna różnica. Faktycznie jednak jest znikoma :)
pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ruta » Pn gru 18, 2006 12:31 pm

hubertok napisał(a):
ruta napisał(a):. Natomiast KrK niestety głosi,że zbawienie jest właśnie w tym kościele. Więc nie kłam.


Drzazge w oku meritusa widzisz a belki w swoim nie dostrzegasz!

Właśnie KK nie głosi tego co napisałeś - KK głosi, ze zbawienie jest w KOSCIELE (rozumianym jako LUD BOZY) a nie w INSTYTUCJI (np. kosciele katolickim)

Jeśli jest inaczej - UDOWODNIJ i kmozesz smiało wyzywać innych od KŁAMCÓW - jesli nie udowodnisz bedziesz musiała SAMA zjeść tą żabę... a jestem w 100% przekonany, ze nie udowodnisz. Dokumenty kościelne nie pozostawiają niedomówień... Tylko część uprzedzonych protestantów (niestety) nie potrafi pogodzić się z myślą, że kościół katolicki nie jest taki jakim chcieliby go widzieć Ci protestanci właśnie.

Ja Ci nie zabraniam krytykować KK - ale krytykuj JEGO nauczanie a nie SWOJE WYOBRAZENIE o nim. Krytyka jest dobra zawsze, bo o ile jest prawdziwa i słuszna słuzy ku poprawie.

Pozdrawiam serdecznie



2016 Dzieci naszej matki, Kościoła świętego, słusznie mają nadzieję na łaskę ostatecznego wytrwania i na nagrodę Boga - ich Ojca za dobre uczynki wypełnione dzięki Jego łasce w jedności z Jezusem 69 . Wierzący, zachowując tę samą zasadę życia, uczestniczą w "błogosławionej nadziei" z tymi, których miłosierdzie Boże gromadzi w "Mieście Świętym - Jeruzalem Nowym... zstępującym z nieba od Boga, przystrojonym jak oblubienica... dla swego męża" (Ap 21, 2).

Katechizm KrK. Zgodzę sie,że bardzo oglednie ten punkt jest napisany ale treść jest wystarczająca.Ja nie mam zamiaru krytykować KrK ale jeżeli czytam, bzdury nie będę siedziala biernie.
ruta
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy