Teraz jest N maja 05, 2024 4:54 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

INKWIZYCJA. Powolana przez Boga czy przez diabla?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez axanna » Cz lis 16, 2006 12:24 pm

hubertok napisał(a):polecam porównać ILOŚĆ wyroków ŚMIERCI wydanych przez sądy inkwizycji papieskiej zilością spalonych czarownic przez PROTESTANTÓW.

Oni nie sa protestantami. Ten temat byl juz poruszany, zdaje sie, ze, w roznicy od jednolitego glazu KK, protestanci nie uznaja kazdego, kto tez mowi o sobie, ze jest protestantem, za brata. Sa jeszcze inne uwarunkowania, jak, naprzyklad, "owoce" po ktorych poznaje sie "wilka w owczej skorze".
Nie kazdy, kto mowi: Panie, Panie...
Szersze informacje na ten temat znajdziesz w Biblii.
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hubertok » Cz lis 16, 2006 12:34 pm

wiem axanno - już o tym "wymiksowywaniu się" za błędy innych protestantów pisałem. Zabieg socjologicznie fajny tylko nieprawdziwy.

Z twojej argumentacji wychodzi, że w XVI wieku nie było wogóle PROTESTANTÓW... :lol: a to bardzo dyskusyjna teza.

Żałuję, ze jesteś tak uprzedzona do katolicyzmu ale i tak czasami bywa.

Możesz mi powiedzieć co sądzisz o bracie Rogerze z Taize, który był takim półprotestantem-półkatolikiem? I co sądzisz o tym ekumenicznym ruchu z Taize?
hubertok
 

Postprzez axanna » Cz lis 16, 2006 1:18 pm

Wybacz, hubertoku, ale nie chce zaglebiac sie w motywacje "brata" Rogera, gdyz mnie to zupelnie nie interesuje. Wiem napewno, ze:

2Kor 6:14 Bw "Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?"

1J 1:5 Bw "A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności."

1J 1:6 Bw "Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy."

I tyle powiem w sprawie ruchu ekumenicznego wogule, a zreszta byl juz temat o ekumenizmie, co prawda nie z Taize, ale tez zawiera "mysli przewodnie" na ten temat.
Moze ktos inny z braci zachce podyskutowac, ale na mnie sie nie gniewaj, prosze, bo musze wreszcie tez i popracowac, bo ostatnio naprawde duzo czasu spedzilam tutaj na forum i mam zaleglosci w pracy.
Zdrowka.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » So lis 18, 2006 3:16 pm

Bardzo ciekawe...

"tylko moja grupka to prawdziwi chrześcijanie", "tylko nasz zbór to wspólnota Chrystusa", "tylko my jesteśmy wierni i tylko u nas jest prawda", "wszyscy inni to kłamcy itd" i tyle o sekciarstwie
meritus
 

Postprzez axanna » So lis 18, 2006 3:53 pm

Meritus, cytujesz wypowiedzi swoich wspolwyznawcow-katolikow i moge ci pokazac ktore, ale jezeli sugerujesz, ze te bzdety pochodza od protestantow, to poprosze o uzasadnienie. W przeciwnym przypadku potwierdzasz, po raz kolejny, ze jestes klamca.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez ruta » Pn lis 20, 2006 12:25 am

meritus napisał(a):Bardzo ciekawe...

"tylko moja grupka to prawdziwi chrześcijanie", "tylko nasz zbór to wspólnota Chrystusa", "tylko my jesteśmy wierni i tylko u nas jest prawda", "wszyscy inni to kłamcy itd" i tyle o sekciarstwie


To co mówisz jest kłamstwem.Ja np. wierzę,że zbawienie nie jest w żadnym kościele tylko w Jezusie Chrystusie i obojętnie do ktorej grupy wyznaniowej bedziesz należał. Natomiast KrK niestety głosi,że zbawienie jest właśnie w tym kościele. Więc nie kłam.
ruta
 

Postprzez hubertok » Pn lis 20, 2006 9:04 am

ruta napisał(a):. Natomiast KrK niestety głosi,że zbawienie jest właśnie w tym kościele. Więc nie kłam.


Drzazge w oku meritusa widzisz a belki w swoim nie dostrzegasz!

Właśnie KK nie głosi tego co napisałeś - KK głosi, ze zbawienie jest w KOSCIELE (rozumianym jako LUD BOZY) a nie w INSTYTUCJI (np. kosciele katolickim)

Jeśli jest inaczej - UDOWODNIJ i kmozesz smiało wyzywać innych od KŁAMCÓW - jesli nie udowodnisz bedziesz musiała SAMA zjeść tą żabę... a jestem w 100% przekonany, ze nie udowodnisz. Dokumenty kościelne nie pozostawiają niedomówień... Tylko część uprzedzonych protestantów (niestety) nie potrafi pogodzić się z myślą, że kościół katolicki nie jest taki jakim chcieliby go widzieć Ci protestanci właśnie.

Ja Ci nie zabraniam krytykować KK - ale krytykuj JEGO nauczanie a nie SWOJE WYOBRAZENIE o nim. Krytyka jest dobra zawsze, bo o ile jest prawdziwa i słuszna słuzy ku poprawie.

Pozdrawiam serdecznie
hubertok
 

Postprzez hubertok » Pn lis 20, 2006 12:58 pm

liafail napisał(a):Niestety wladza korumpuje a wladza absolutna....
:)

Pozdrawiam


Dobry cytat wypowiedziany zresztą po raz pierwszy przez Lorda Actona - KATOLIKA :wink:
hubertok
 

Postprzez hubertok » Pn lis 20, 2006 2:33 pm

he he - zbyt daleko idące wnioski. :wink:
hubertok
 

Postprzez hubertok » Pn lis 20, 2006 2:41 pm

liafail napisał(a):A przeciez Jezus powalal jeden Kosciol...JEDEN.
i nie jest to KRK, ani cerkiew prawoslawna, ani Augsburski, ani Zielonoswiatkowy, itd
Za duzo ich na JEDEN.

Kosciol Bozy co znaczy doslownie ,powolani bozy' to nie liczby w roznych denominacjach, Jedyny ich prawdziwy spis to Ksiega Zycia.
I pewnie nikt z tych zapisanych w tej ksiedze nie ma wszystkiego poukladanego w glowie jesli chodzi o pisma i teologie.

Pozdrawiam


Z TYM się zgadzam bo to prawie żywcem przepisane z Dominum Iesus :wink: i katolickim rozumieniem KOSCIOŁA :mrgreen:
A co do ludzi zapisanych w księdze zycia i ich teologicznych wzniosłości - zgadzam się również z Tobą - nie teologiczna wiedza i doskonałość w tej dzedzinie czyni ludzi zbawionymi...

Dlatego bardzo podobała mi sie przypowieść, gdy trzech tubylców przyjęło wiarę i misjonarz nauczył ich modlitwy ojcze nasz i wyjasnił zawiłości dogmatu trójcy swiętej

Oni jednak wciąż modlili się "Ojcze Nasz, Nas jest Trzech, Was jest trzech- módl się za nami"

Misjonarz ciągle dostrzegał niedoskonałości teologiczne ich modlitwy i na nowo wykładał im prawowierną naukę i niuanse teologiczne. W końcu jednak musiał odpłynąć i z politowaniem popatrzył na tubylców, którzy nie mogli pojąć teologicznych wzniosłości i zakazał im tak się modlić.

Gdy odpływał dostzregł tych trzech tubylców biegnących do niego po wodzie i pytających: Misjonarzu - zapomnieliśmy Twojej modlitwy"

Jedyne co powiedział to "Módlcie się jak dotychczas i módlcie się za mnie -PYSZNEGO"

Pozdrawiam serdecznie
hubertok
 

Postprzez hubertok » Śr lis 22, 2006 7:50 am

liafail napisał(a):Dlaczego w takim razie KRK w osobie papiestwa, nazywaja nierzymskokatolikow ,bracmi odlaczonymi' i uwazaja ze ,tylko w Koscile rzymsko katolickim jest pelnia lask'?
Mozna by wiele pisac.


A dlaczego protestanci (niektórzy) nazywają katolików poganami, nie-chrzescijaninami, dziećmi nierzadnicy, bałwochwalcami skoro zgodnie z tym co napisałeś nawet katolicy mogą nbyć "powołanymi bozymi"?
hubertok
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy