Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:56 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

INKWIZYCJA. Powolana przez Boga czy przez diabla?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez hubertok » Śr gru 20, 2006 9:08 am

Przeczytaj co KK rozumie pod słowem KOŚCIÓŁ to pogadamy...
Radzę odróżniać Kościół (lud bozy) od kościoła (jako organizacji). W cytowanym tekście nie mówi się o kościele jako organizacji.

Tak to już jest, że krytykujemy najczęściej to co najbardziej mamy na sumieniu. Protestanci o wiele bardziej ściśle zamykają niebo przed ludźmi niż KK... i to was drody nawiedzeni protestanci boli najbardziej. SKoro KK twierdzi, ze nawet niewierzacy w pewnych sytuacjach może znaleźć się w niebie to między tym nauczaniem a tym co Ty Ruta próbujesz wmówić mi o katolikach wieje ogromna przepaść...

Zdrówko
WIelu protestantów IMHO ma jeden problem reistyczny zakładający, że jeśli używamy tych samych pojęć to mówimy o tym samym...
hubertok
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr gru 20, 2006 9:32 am

............
Ostatnio edytowano Pn mar 17, 2008 6:38 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez ruta » Wt sty 02, 2007 12:35 am

hubertok napisał(a):
Tak to już jest, że krytykujemy najczęściej to co najbardziej mamy na sumieniu


A co ja niby mam na sumieniu? Powiedz jak wiesz.

. Protestanci o wiele bardziej ściśle zamykają niebo przed ludźmi niż


Zastanów się i powiedz, co to da, że ktoś niebo komus otworzy? Przecież żaden protestant, tak samo zresztą i katolik nie ma kluczy do nieba.ja wiem,że gdyby mieli ojeje jakie pieniądz by robili na tym interesie,, obie strony.Wiem,że KrK jest bardzo chojny i obdarza Każdego co zapisał coś na kościół niebem,Takim dobrym wujkiem był Jan Paweł II, zobaczymy w przyszlości ilu naprawdę się tam dostało.

KK... i to was drody nawiedzeni protestanci boli najbardziej.

Mnie nie, ja na takie rzeczy nie reaguję, mnie to "lotto" jak w tej reklamie, kto pójdzie do nieba.

SKoro KK twierdzi, ze nawet niewierzacy w pewnych sytuacjach może znaleźć się w niebie to między tym nauczaniem a tym co Ty Ruta próbujesz wmówić mi o katolikach wieje ogromna przepaść...


Ja wiem,że KrK wysyła do nieba prawie wszystkich niewierzących. Bo co to za wierzący papież który błogosławi Hitlera na wojnę? a potem przemyca zbrodniarzy do Ameryki południowej?,Jest takich cwaniaków bandytów więcej już wysłanych do nieba przez KrK.
ruta
 

Postprzez meritus » Wt sty 02, 2007 1:58 am

Wiem,że KrK jest bardzo chojny i obdarza Każdego co zapisał coś na kościół niebem

:o serio?

Ja wiem,że KrK wysyła do nieba prawie wszystkich niewierzących.

:o poważnie?

Bo co to za wierzący papież który błogosławi Hitlera na wojnę?

Nie wygłupiaj się, bo takie zdanie jest wyjątkowo ośmieszające.

Dobre. To mnie ostatecznie złamało. A więc podkulam ogon i skowycząc tęsknie zamykam się na tłumaczenie Ci tego zacny meritusie. Miej się dobrze.

Ewolucja nie wyklucza grzechu pieroworodnego.
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt sty 02, 2007 9:28 am

.......
Ostatnio edytowano Pn mar 17, 2008 8:58 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » Wt sty 02, 2007 4:47 pm

Leszku Włodarczyk - nie wiedziałem, że Luter jeszcze żyje. Pytałem, czy naprawdę Kościół obdarza (czas teraźniejszy, strona czynna) ludzi niebem za jakieś zapisy pieniężne?

skamlać

to określenie ma charkter inwektywy ze względu na to, że skamlenie odnosi się wyłącznie do gatunków canis tudziez lupus, a nie homo sapiens sapiens

Wskażesz może jakiś dokument z lat 1933 - 1943 w którym papież grzmiałby, że Hitler to bandyta i go potępił?

Encyklika Piusa XI z 1937 roku "Mit brennender Sorge".

Jeśli ewolucje rozumieć jako ciągłą zmianę na lepsze (a takie jest jej rozumienie) to wyklucza.
Oczywiście tylko z punktu widzenia zapisu Biblii.

Niby w jaki sposób, przecież Biblia wyraźnie wskazuje, że dzięki Chrystusowi dążymy do pełni doskonałości... dopiero byłby cyrk, gdyby całe stworzenie tylko staczało się ku gorszemu
meritus
 

Postprzez axanna » Śr sty 03, 2007 11:56 am

meritus napisał(a):
Jeśli ewolucje rozumieć jako ciągłą zmianę na lepsze (a takie jest jej rozumienie) to wyklucza.
Oczywiście tylko z punktu widzenia zapisu Biblii.


Niby w jaki sposób, przecież Biblia wyraźnie wskazuje, że dzięki Chrystusowi dążymy do pełni doskonałości... dopiero byłby cyrk, gdyby całe stworzenie tylko staczało się ku gorszemu

Co masz na mysli, meritusie, piszac "dazymy"? "My" czyli kto? I w jaki sposob dazycie? Bo jesli chodzi ci o swiat, to Biblia wyraznie wskazuje ze toczy sie on w przepasc i ze spadnie na niego sad Bozy. A jesli uwzglednimy co jeszcze Biblia wyraznie wskazuje, to mozemy sie domyslic, ze juz niedlugo. Tak ze, mowiac o cyrku, niepotrzebnie uzywasz slowo "bylby".
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez nephesh » Śr sty 03, 2007 1:03 pm

meritus napisał(a):
Wskażesz może jakiś dokument z lat 1933 - 1943 w którym papież grzmiałby, że Hitler to bandyta i go potępił?

Encyklika Piusa XI z 1937 roku "Mit brennender Sorge".

Przeczytałem fragmenty. Cienko coś z tym grzmieniem. Są tam nawet słowa o gwałcie, ale tak zawoalowane, że doprawdy trudno się domyślić o kogo chodzi. Oczywiście teraz łatwo jest napisać, że to przeciw Hitlerowi, ale to wcale nie jest takie pewne z treści tej encykliki.
Wyraźne pretensje do rzeszy Pius ma na płaszczyźnie niewywiązywania się z konkordatu (a nie jakichś rasowych podniet kanclerza) i o zgrozo! - braku poparcia dla szkół wyznaniowych. Papieża w tej encyklice interesuje interes własnej organizacji i tyle. Jest to poniekąd zrozumiałe, ale w świetle innych zachowań Piusa z tego okresu doprawdy ciężko sugerować, że był on przeciwny Hitlerowi. 20 lipca 1933 podpisano Konkordat z Hitlerem. Pius XI tak mówi do Von Pappena, że "jest bardzo zadowolony z tego, że Rząd niemiecki ma na czele człowieka, który bezkompromisowo sprzeciwia się komunizmowi ...".
O postawie Piusa XII pewnie wolałbyś pomilczeć meritus nieprawdaż?

Trzeba tutaj też wspomnieć o tym, że duchowni protestanccy również machali rączkami w geście rzymskiego pozdrowienia, co wcale nie przynosi im chlubnego miejsca w historii.

pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr sty 03, 2007 1:41 pm

.........
Ostatnio edytowano Pn mar 17, 2008 8:53 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » Śr sty 03, 2007 2:54 pm

Jeśli tak jest - to wskaż proszę, kiedy i który z nieomylnych w kwestiach wiary i moralności papieży ogłosił światu, że jego poprzednicy wyłudzali od ludzi dobra materialne pod pretekstem "załatwienia" im zbawienia?

Czegoś takiego nie było, bo istotą odpustu jest coś innego. Tak więc Twoje pytanie staje się bezprzedmiotowe.

Nie zaprzeczysz wszak, że odpust, a już zwłaszcza odpust zupełny - jest równoznaczny z oczyszczeniem człowieka z wszelkich grzechów na nim ciążących, co z kolei ściśle wiąże się z wiarą?

Właśnie przed chwilą zaprzeczyłem. 8)

Owszem, zawiera toto potępienie hitleryzmu, jako politycznego nurtu promującego m in. neopogaństwo, negującego chrześcijańskie podstawy cywilizacji, brak poszanowania "praw człowieka" jakbyśmy to dziś określili... . Takie tam ogólniki.
Nie ma tam natomiast nic o obozach koncentracyjnych, tępieniu Żydów i rasizmie.
Jakoś później cisza ze strony Watykanu, a od 1937 do 1944 wydarzyło się sporo, nie?

Nie wiedziałem, że prawa człowieka nie obejmują Żydów. O rasizmie jest sporo, zdaje się nie doczytałeś.

Tylko, czy naprawdę wierzysz, że świat jako całość, a szczególnie ludzie dążą ( czas teraźniejszy, strona czynna) do doskonałości?
Mógłbyś podać jakieś odnośniki do Biblii, skoro już powołujesz się na nią?

Może ostatnie czytania mszalne? Będą dobre...
Umiłowani,
obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy.
Wiecie, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

(początek 3 rozdziału 1 listu św. Jana)


aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa

Ef 4,13

Dążymy do doskonałości, której miarą jest pełnia Chrystusa!
Zresztą można jeszcze dodać przypwieści - o pszeniy i chwaście itd. kiedy zostanie na końcu czasów wyplenione zło.

Nephesh
Oczywiście teraz łatwo jest napisać, że to przeciw Hitlerowi, ale to wcale nie jest takie pewne z treści tej encykliki.

Nie jest takie pewne? Papież się pofatygował, aby specjalnie po niemiecku i do Niemców napisać encyklikę, a tu: "nie jest takie pewne".

O postawie Piusa XII pewnie wolałbyś pomilczeć meritus nieprawdaż?

Nie widzę powodu. W listopadzie 1939 roku Pius XII napisał swoją pierwszą encyklikę - o solidarności ludzkiej i państwie totalitarnym: "Summi pontificatus".

Jak wypowiadał się o Polsce papież Pius XII (który ponoć lubił Hitlera a nie lubił Polaków) w tej encyklice:
Narody pogrążone w odmętach wojny są może dopiero u początków boleści(57), a oto już tysiące rodzin zostały dotknięte przez śmierć, zniszczenie, łzy i nędzę. Krew tysięcy ludzi, nawet tych, którzy nie brali udziału w służbie wojskowej, a jednak zostali zabici, zanosi bolesną skargę, zwłaszcza w Polsce, narodzie tak Nam drogim, tej Polsce, która przez swą niezłomną wierność dla Kościoła i przez wielkie zasługi, jakie zdobyła, broniąc chrześcijańskiej kultury i cywilizacji - o czym historia nigdy nie zapomni - ma prawo do ludzkiego i braterskiego współczucia całej ludzkości. Położywszy swą ufność w Bogarodzicy Dziewicy, "Wspomożyciele Wiernych", czeka ona upragnionego dnia, w którym, jak tego domagają się zasady sprawiedliwości i prawdziwie trwałego pokoju, wyłoni się wreszcie zmartwychwstała z owego jak gdyby potopu, który się na nią zwalił.

SP 79


Bo jesli chodzi ci o swiat, to Biblia wyraznie wskazuje ze toczy sie on w przepasc i ze spadnie na niego sad Bozy.

A wszystko, co Bóg stworzył było BARDZO DOBRE. Bóg nie opuści swojego stworzenia i je odnowi, już odnawia w Chrystusie, który sam przyjął postać stworzenia.
meritus
 

Postprzez nephesh » Śr sty 03, 2007 4:18 pm

Zaprawdę dziwne to wszystko. Jeden papież grzmi i gromi poganina Hitlera, a drugi DO TEGO SAMEGO CZŁOWIEKA wysyła łkający nad biednymi chrześcijanami list, argumentując temu obrzydliwemu poganinowi, że chrześcijańskość (swoiście też zresztą pojmowana) narodu powinna dać do myślenia kanclerzowi Niemiec. Dziwne to drogi meritusie. Muszę nad tym pomyśleć.

Po drugie PIUS XI kierował swą encyklikę do Niemców czy do katolików?
Jej podtytuł sugeruje, że było to pismo skierowane do biskupów i Ordynariuszów.
Szczerze pisząc nie zauważyłem w całej Encyklice (w przeciwieństwie do Leszka) "Mit brennender Sorge" ani jednego zdania, które nie mogłoby się pojawić i w dzisiejszych czasach, ze zmienioną tylko krytyką innego spojrzenia na Boga na dziś tak z namaszczeniem krytykowaną "sekularyzacją". Nie pojawia się tam krytyka explicite i nie wykracza ona poza ramy, które i dzisiaj cechują papiestwo.

Pius XII był papieżem, który, co dość znaczące, zaraz po obraniu go na urząd w 1939 roku wysłał list informujący o swojje elekcji najpierw do Hitlera. Czy było tak dlatego, że go tak strasznie nie lubił? Za panujący już w niemczech terror?


W kwestii upadku należy oddzielić dwie rzeczy. Po pierwsze CAŁA ZIEMIA IDZIE NA ZGINIENIE. Mówi o tym prawie cała księga Izajasza, Jeremiasza i niemal wszyscy prorocy tzw. "mniejsi".
Zupełnie odmienną kwestią jest uświęcenie i wzrost kościoła Bożego. Kościół Boży jest całkowicie przeciwny światu. Obie te opcje stoją w stosunku do siebie w nieprzyjaźni. Kościół Boży nienawidzi światowych zachowań i zasad, świat nienawidzi dzieci Bożych.

Chrystus przyjdzie na ziemię by uratować swój lud z rąk prześladowców. Będzie to lud DOSKONAŁY MORALNIE. Pełne ziano w kłosie - jak głosi słynna przypowieść.
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ruta » Śr sty 03, 2007 5:31 pm

nephesh napisał(a):
Trzeba tutaj też wspomnieć o tym, że duchowni protestanccy również machali rączkami w geście rzymskiego pozdrowienia, co wcale nie przynosi im chlubnego miejsca w historii.

pozdrawiam


Zgadzam się z tobą.,często mówimy,że dziecko różne zwyczaje po rodzicach wyssało z mlekiem matki, i tutaj jest na to dowód. Protestantyzm był dostatecznie dlugo w KrK,że różne nawyki i zwyczaje miał już we krwi.
ruta
 

Postprzez meritus » Śr sty 03, 2007 8:05 pm

Zgadzam się z tobą.,często mówimy,że dziecko różne zwyczaje po rodzicach wyssało z mlekiem matki, i tutaj jest na to dowód. Protestantyzm był dostatecznie dlugo w KrK,że różne nawyki i zwyczaje miał już we krwi.

Przyznaję ci Złote Usta. Param pam pam pam pam! Protestanci z mlekiem matki - Kościoła Katolickiego wyssali cześć dla Hitlera. Fanfary bis! Param pam pam pam pam!

Pius XII był papieżem, który, co dość znaczące, zaraz po obraniu go na urząd w 1939 roku wysłał list informujący o swojje elekcji najpierw do Hitlera.

Proszę o źródła tej rewelacji, bo już różne komiczne opowieści dziś usłyszałem.

To, że encyklika jest adersowana do biskupów nie oznacza, że nie potepione zostały tam zjawiska opisane, skoro zostały potępione.

Papieże potepiali zjawiska sekularyzacji, laicyzmu, masonerii, liberalizmu od wieków. Kościół patrzył na zjawisko szerzej, bo taka ideologia jak hitleryzm z czegoś wyrósł. Warto zastanowić się nad korzeniami filozoficznymi hitleryzmu - poglądy Nietzschego, angielskich eugeników...

Kwestia Nowego Stworzenia jest dowodem na to, że Bóg chce odnowić swoje stworzenie i już to dokonuje. Świat jako całość nie zostanie totalnie unicestwiony, bo przecież wierzący, jako wzięci z tego świata stanowić będą Nowe Stworzenie. Wspomniałem, że to co złe zostanie wyplenione.
meritus
 

Postprzez ruta » Pt sty 19, 2007 1:22 pm

meritus napisał(a):
Zgadzam się z tobą.,często mówimy,że dziecko różne zwyczaje po rodzicach wyssało z mlekiem matki, i tutaj jest na to dowód. Protestantyzm był dostatecznie dlugo w KrK,że różne nawyki i zwyczaje miał już we krwi.

Przyznaję ci Złote Usta. Param pam pam pam pam! Protestanci z mlekiem matki - Kościoła Katolickiego wyssali cześć dla Hitlera. Fanfary bis! Param pam pam pam pam!



Bardzo ci dziękuję meritusie jeszcze mnie taki przywilej nie spotkał cieszę się z tego.Złote usta to już coś nie prawdaż? hehe.

Czyż nie jest prawdą,że protestantyzm był w matce do 1500- setnego roku prawie? więc skąd ma te nawyki?
ruta
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy