Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:23 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Psalm 139, 21-22-nienawiść?

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Hauer » Śr paź 04, 2006 11:36 pm

Bernardzie przypominam, że łotr na krzyzu powiedzial: "słuszna ponsimy karę". CCzy Jezus zaprzeczyl? Czy zdjał nawróconego łotra z krzyza? A czy zapowiedzial zaglade grzeszników? a czy król w przypowieści nie kaząl zabic tych zlych, a ich miasta spalic? No to czemu kategorycznie stwierdzasz, ze Jezus zaprzecza stosowaniu np. kary smierci?
Hauer
 

Postprzez Hauer » Cz paź 05, 2006 10:11 am

Wydaje mi się, ze Bernadrd troche Cie podpuścił liafail.
Dużo pisałes wczęniej o tym jakich to niedobrych rzeczy dopuścial sie inkwizyja i ze dlatego jest dziełem szatana. Bernard wskazął ci bardzo podobne rzeczy w ST, i że wg. twoich kryteriów ST jest dziełem szatana, zeby pokazac ci ze niezbyt madrze argumentujesz.
Ja tak to odebrałem, no ale moze sie myle.
Hauer
 

Postprzez Jona » Cz paź 05, 2006 10:44 am

Więc dlaczego w ST tak mocno popiera się stosowanie kary śmierci w stosunku do np. krnąbrnego syna ("usuniesz zło spośród siebie") i propaguje się (w Księdze Kapłańskiej) zasadę "oko za oko, ząb za ząb", a w NT Jezus się temu stanowczo przeciwstawia? Czemu Syrach w ST pisze "Kto miłuje swego syna, często używa na niego rózgi" i w ogóle popiera surowe wychowanie, na którym początkowo opierali się apostołowie, zabraniając dzieciom przychodzić do Jezusa, zanim Jezus im nie powiedział, że mają na to pozwalać?
Stary Testament jest dziełem szatana. Nowy Testament dziełem Boga.


Mówisz ,że S.T popiera stosowanie kary śmierci - wymieniasz krnąbrnego syna a w nawiasie dodajesz powód niezdając sobie z tego sprawy( usuniesz ZŁO z posród siebie)
Człowiek jest zły z natury ,ale Bóg w Swoim miłosierdziu dał Tore-Światło
mozna by zapytać dlaczego człowiek niechce przyjąć Światła ,dlaczego wybrał Ciemność.
S.T to zasada sprawiedliwości ,kara i sąd .Taki to był Czas ,a wszystko Bóg oparł na Czasie .U końca Czasu przyszedł Syn- Łaska i Prawda.
ale i ten Czas sie zakończy i powróci Sąd.
S.T nie jest dziełem szatana ,ale ludzi zbuntowanych ,chcących trzymać sprawiedliwość we własnych rękach.
Popatrz na Hioba ,był on kapłanem własnej rodziny ,składał ofiary za swoje dzieci bo - mogło sie okazac ,ze ktreś zgrzeszyło przeciwko Najwyzszemu. Jakos nie widac zeby dzieci bały sie Boga ,bawiły sie co dnia - a jak sie bawiły ? Hiob nie chciał wiedzieć.

Dzieci Hioba to świat a Hioba jako Kapłana składającego Ofiare za swoje dzieci ? no moze to byc Jezus ,który przyszedł do swoich a oni Go nie przyjeli.
A ,czy nie czytałeś proroka ,który nawołuje by poszli za JHVH ,a lud odpowiada - nie pójdziemy!
Jona
 

Postprzez axanna » Cz paź 05, 2006 11:19 am

Bernard Gui napisał(a):Stary Testament jest dziełem szatana. Nowy Testament dziełem Boga.

Bernardzie, upamietaj sie, nieszczesniku. Nawet jesli nie rozumiesz ST, nie waz sie pisac takich rzeczy. Przeciez "kto zbluzni Duchu Sw. temu nie bedzie odpuszczone w tym wieku, ani w przyszlym".
Hauer, nie wolno poslugiwac bluznierstwami aby komus cos udowodnic. Czy masz racje czy nie - nie ma usprawiedliwienia temu co pisze Bernard. Dziwie sie, ze admin milczy. Czy na tym forum obowiazuja jeszcze jakies zasady?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Hauer » Cz paź 05, 2006 11:22 am

A co ma admin powiedzieć? Bernard zastosował mocno forsowane między innymi przez Ciebie kryterim oceny co pochodzi od Szatana, a co nie.
Hauer
 

Postprzez axanna » Cz paź 05, 2006 11:58 am

Bernard zbluznil. Pozatym istnieje cos takiego, jak ZASADY, w p.1 czytamy:
W dyskusjach mogą zabierać głos osoby (będące chrześcijanami) deklarujące swoją wiarę w Jezusa Chrystusa jako Pana, Zbawiciela i Boga, jednocześnie uznające Pismo Święte (Biblię) za Słowo Boże, nieomylne i natchnione przez Ducha Świętego.

Ale ze ciebie bluznierstwa nie raza to sie nie dziwie. Inkwizycja, bluznierstwa, papestwo, obrazy - wszystko jest dobre, bo katolickie. A jak wytlumaczysz te oto oszczerstwa, tez znajdziesz jakies usprawiedliwienie?

Jahwe jest okrutny, krwiożerczy i przerażający. Domaga się krwawych ofiar /.../ morduje dzieci. /.../ Niewinność nie miała dla Jahwe znaczenia. Uważał, że cel uświęca wszelkie, nawet najnikczemniejsze środki.

To tez, wedlug ciebie, takie 'nic'? Reka reke myje...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Hauer » Cz paź 05, 2006 12:29 pm

Ale ze ciebie bluznierstwa nie raza to sie nie dziwie. Inkwizycja, bluznierstwa, papestwo, obrazy.
I znowu.. Twój sposób dyskusji ... pomieszać 100 rzeczy, rzucic oskarżeniami, i wciskac komus co tam sobie niby mysli.
wszystko jest dobre, bo katolickie
Daj mi choc jeden cytat gdze cos takiego napisałem albo przepros i przestań zmyslać.
Umiesz jakos inaczej? Normalnie? Na argumenty?
To tez, wedlug ciebie, takie 'nic'? Reka reke myje...
Czy ja napisąłem, że "to nic" ? Przestań rzucac bezpodstawne oskarżenia. Ja tylko napisałem co byc moze Bernard chciał wam pokazać. Ale dla ciebie to juz "mycie ręki". Zero zastanowienia nad tym co sama wypisujesz, tylko oskarzenia, oskarzenia i oskarzenia, że inni są niedobrzy.
Hauer
 

Postprzez axanna » Cz paź 05, 2006 12:37 pm

Alez sie rozzloscil.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Hauer » Cz paź 05, 2006 1:05 pm

Nie skąd. Całkiem na spokojnie pisze. Odpowiesz coś ?
Hauer
 

Postprzez axanna » Cz paź 05, 2006 1:09 pm

OK, moze pozdniej, musze popracowac troche, dla odmiany.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: Psalm 139, 21-22-nienawiść?

Postprzez axanna » Pt paź 06, 2006 6:43 pm

I co,Hauer, milczysz? Wytlumacz jakos kolege, co?

Bernard Gui napisał(a):Dokładnie, Hauer, gdyż liafail wypisywał takie bzdety na temat Inkwizycji, że chciałem sprawdzić, co powie na takie stwierdzenia.

I uzyles w tym celu bluznierstwa? zeby sprawdzic?
Jednak należy przyznać, że autorzy Księgi Kapłańskiej raczej normalni nie byli, zwłaszcza jeśli chodzi o nakaz składania krwawych ofiar całopalnych ze zwierząt, które (składanie) dla mnie jest przejawem choroby umysłowej, a także różne bezsensowne, idiotyczne rygory

Kto tutaj wypisuje bzdety? Jak u ciebie reka podnosi sie wogule? Co to za anarchia panoszy sie na tym forum? gdzie jestes, adminie?
Bernardzie, czy ty Boga sie nie boisz? Bluznisz przeciez Duchu Swietemu! Jestes klasycznym przykladem ludzi z 3 rozdzialu IIlistu do Tym.:
"...Ktorzy przybieraja pozor poboznosci...ktore zawsze sie ucza,a nigdy do poznania prawdy dojsc nie moga. Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili sie Mojzeszowi, tak samo ci przeciwstawiaja sie prawdzie, ludzie spaczonego umyslu, nie wytrzymujacy proby wiary. Ale daleko nie zajda, albowiem ich glupota uwidoczni sie wobec wszystkich, jak to sie i z tamtymi stalo"
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Hauer » Pt paź 06, 2006 8:58 pm

Kocham Cie :)
Hauer
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron