Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:13 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Arka Przymierza

w codziennym życiu chrześcijanina

Arka Przymierza

Postprzez machre » Śr kwi 12, 2006 8:05 pm

Jak to jest z tą Arką Przymierza?
Według mojej wiedzy zniknęła (została zagubiona, bądź też schowana przez żydów) w czasie przesiedlenia babilońskiego. Jednakże ostatnio słyszałem gzieś w kontekście "zasłona przybytku rozdarła się na dwoje" , że wtedy (śmierć Jezusa) Arka Przymierza była w Świątyni. To jak to w końcu jest?
machre
 

Re: Arka Przymierza

Postprzez nephesh » Wt kwi 18, 2006 3:26 pm

Arke (czyli skrzynie, w ktorej znajdowaly sie kamienne tablice z dekalogiem zapisane osobiscie przez Boga) schowal Jeremiasz, na krotko przed inwazja Babilonska, ktorej przewodzil Nebukadnesar. Schowana skrzynia nigdy nie zostala znaleziona. W czasie zycia Jezusa w swiatyni NIE BYLO skrzyni przymierza. Bylo za to znacznie wiecej. Bog osobiscie przybyl do tego przybytku. W osobie Jezusa Chrystusa.
pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

WOW

Postprzez machre » Pt kwi 21, 2006 3:32 pm

Przeczytałem cały ten artykuł i mi normalnie szczęka opadła. Zachęcam do przeczytania: http://priv.twoje-sudety.pl/~skibus/arka.htm

Dzieki za posunięcie tego artykułu

Kontynuując - wszedłem zaciekawiony na strone http://www.wyattmuseum.com/ i była tam nowa ekspedycja w 2005 i mają dvd... Dalej angielski... ....a ja z angielskim to cienko. może ktoś powiedzieć o co tam głównie chodzi??

liafail, masz materiały multimedialne?? bo z książką widze są
machre
 

Postprzez nephesh » Pn kwi 24, 2006 10:30 am

Ludzie w co wy wierzycie. Nie dajcie sie nabierac hochsztaplerom. Pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez darq » Pn kwi 24, 2006 4:00 pm

liafail napisał(a):
nephesh napisał(a):Ludzie w co wy wierzycie. Nie dajcie sie nabierac hochsztaplerom. Pozdrawiam


Z tego co wiem, to Jonathan Gray, autor THE Ark of the Covenant, jest cenionym adwentysta dnia siodmego.


Nie użyłbym słowa hochsztapler, ale mówiąc szczerze dość sceptycznie podchodzę do tego rodzaju nowin. Nie uważacie, że świat naukowy jakoś odnosiłby sie do tych rewelacji, a tu jakaś przerażajaca cisza.
Zalecam daleko posuniętą ostrożność!
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez darq » Wt kwi 25, 2006 8:02 am

liafail napisał(a):Sceptycyzm jest czesto przydatny.

Mysle takze , ze tzw ,,swiat naukowy'' trudno by posadzic o chec potwierdzenia wiarygodnosci biblii, lub ogolnoswiatowego potopu, z ktorego uratowaloby sie tylko 8 osob itp
Byloby to wbrew ,,ich'' ateistycznej relidze.


W ogólności zgoda, "świat naukowy" nie zawsze kieruje się niezależnością i tu też ma wpływ światopogląd :( .
Ale zdarzaja się takie rzeczy jak odkrycia zwojów z Qumran, które nie są podważane (nie chodzi o interpretację lecz sam fakt odkrycia, pochodzenie itd). Ostatnio było głośno o odkryciu wapiennej skrzyni (zapomniałem jak to się nazywa :( ), w której w pewnym okresie histori żydzi przechowywali ludzkie szczatki (chyba po przeniesieniu z grobu). Skrzynia miala napis, ktory byl nietypowy, bo oprocz tego ze informowal czyj byl to syn, to rowniez czyim byl bratem. Byloby to niezle potwierdzenie istnienia Jezusa, niestety okazlo sie to falszem (z tego co pamietam). Ośrodki świeckie o tym trąbiły (jak jeszcze wydawalo sie to autentyczne).
Podobnie w przypadku odkrycia Skrzyni Przymierza, w jakiś sposób by sie odbiło echem. A ja o tym słyszałem 12-14 lat temu jako wielkie odkrycie, dziś temat powraca, ale brak mi tu niezależnych źródeł.
Jak wyżej zalecam ostrożność, co nie znaczy, że podważam (brak mi wiedzy i dostępu do wiarygodnych dla mnie źródeł).
Co do takich odkryć Gunher, by mógł się pewnie więcej wypowiedzieć i moze rzucić jakieś światło, z racji wykonywanego zawodu i zainteresowań.

Ps. swoją drogą są to zawsze ciekawostki :)
Pozdrawiam
darq
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez nephesh » Wt kwi 25, 2006 12:49 pm

Moi drodzy. Darq ma oczywiscie racje moim zdaniem, ze jest ostrozny i ja tez jestem ostrozny. Szczerze piszac wolalbym zeby nigdy nie znalazla sie ani arka przymierza ani arka Noego. Juz widze te katedry, relikwie, obwozenie sie z tym, delegacje, odwiedziny wszystkich swietoszków ziemi, pielgrzmyki, procesje, handel jarmarczny pamiatkami, figurki - miniaturki, ktora stawiane, na serwetce lezacej na telewizorze goscilyby w kazdym "porzadnym" domu. Obrzydliwosc. Jesli juz poganie tak bardzo pragna miec bozki to niech juz sobie sami je produkuja, a nie uzywaja do tego rzeczy prawdziwych.
Drogi liafialu - swiat naukowy - to nie jest monolit - sa ludzie, ktorzy chetnie badaja prawdziwy wiek ziemi, biblijna wersje wydarzen, jest czesc, ktora niezdarnie probuje pogodzic teorie ludzkie z przekazem Slowa, a jest czesc zatwardzialych przeciwników i wyznawców Darwinowskich teoryj. I dobrze, ze tak jest - to swiadczy o tym, ze jest wolnosc. Smutne jest tylkko to, ze ateizm, jako religia srodków masowego razenia, tak zazdrosnie strzeze monopolu na przekazywanie roznych wersji i hipotez. Kiedys aksjomatem naukowym bylo, ze slonce krazy wokol ziemi, dzisiaj jest nim pochodzenie czlowieka, czy zycia w ogole.
Wracajac do roznych ludzi odkopujacych niby to skrzynie przymierza, to czy sa oni katolikami, czy adwentystami, wsjo mi rawno. Etykiety mnie nie interesuja i jesli adwentysta pisze o tym, ze calun turynski jest autentykiem (Palla) to nie przeszkodzi mi to w oskarzeniu go o pomieszanie zmyslów. Oczywiscie w nawiasie.
Nie sadze, by Bog dopuscil znaleznienia autentyku arki przymierza. I cale szczescie. W koncu wiara powinna budowac sie na Slowie, a nie na tym co mozemy pomacac.
pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez machre » Wt kwi 25, 2006 2:57 pm

Podsunę tu mój cytat:
Dzieki za posunięcie tego artykułu

gdyż, "fajnie" by było żeby odnaleźli.
Oczywiscie w nawiasie.
Nie sadze, by Bog dopuscil znaleznienia autentyku arki przymierza. I cale szczescie. W koncu wiara powinna budowac sie na Slowie, a nie na tym co mozemy pomacac.

Dokładnie.
machre
 

Ja wiem, gdzie jest arka!!!!

Postprzez grix » Cz kwi 27, 2006 10:59 pm

A ja wiem dokładnie, gdzie jest arka przymierza:)

Do arki włożysz Świadectwo, które Ja ci dam. (2M 25:16)

plus to co o arce było w związku z Noem.

Arka przymierza jest w moim sercu: tutaj chowam prawo, a i staram sie zeby moje serce, moje uczucia i w ogóle cała światynia była jak najbardziej OK.

Lubie fajne filmy takie jak np. "Poszukiwacze zaginionej arki" ale nie mylmy fikcji filmowej z rzeczywistościa Bożego zbawienia które jest dane tu i teraz każdemu, za darmo.

pozdrawiam
grix
 

Postprzez Indy5 » So cze 10, 2006 8:45 pm

A czy słyszeliście że arka przymierza może znajdować się w Etiopii
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron