Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:59 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Arka Przymierza

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Indy5 » Pt lip 20, 2007 10:30 am

Jak tak możesz mówić jakie bałwochwalstwo w kościele katolickim. Przecież nie modlimy się do obrazu i rzeźby tylko do osoby która ona przedstawia o łaski u pana.
A wracając do arki te wszystkie moje wypowiedzi na temat drugiej arki mają na celu dopasonie do mojego celu. W etiopi jest czczona arka przymierza jest ona prawdopodobnie małą skrzynką bo takie są używane podczas święta Timkat. Każdy kościół w etiopii posiada taki tabot. Arka znajduje się w Axum w kaplicy gdzie pilnuje jej cały czas jeden kapłan. Niemoże on wychodzi z tamtąd aż do śmierci. Jak dostała się ona do etiopi jest opisane w Kebra Negast czyli chwała królów Abisyńskich
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Dzidek » Pt lip 20, 2007 10:44 am

Indy5 napisał(a):Jak tak możesz mówić jakie bałwochwalstwo w kościele katolickim. Przecież nie modlimy się do obrazu i rzeźby tylko do osoby która ona przedstawia o łaski u pana.
A wracając do arki te wszystkie moje wypowiedzi na temat drugiej arki mają na celu dopasonie do mojego celu. W etiopi jest czczona arka przymierza jest ona prawdopodobnie małą skrzynką bo takie są używane podczas święta Timkat. Każdy kościół w etiopii posiada taki tabot. Arka znajduje się w Axum w kaplicy gdzie pilnuje jej cały czas jeden kapłan. Niemoże on wychodzi z tamtąd aż do śmierci. Jak dostała się ona do etiopi jest opisane w Kebra Negast czyli chwała królów Abisyńskich

1. Mogę mówić o bałwochwalstwie, bo ono jest. "nie modlimy się do rzeźby, tylko do osoby, którą przedstawia" - a co robili Izraelici? Modlili się do rzeźby, czy osoby którą przedstawia? A jak na takie praktyki patrzy Bóg - wystarczy otworzyć Biblię
2. Co wspólnego skrzynka etiopczyków (nawet stara) ma wspólnego z Arką Przymierza? Sugerujesz, że to skrzynka zrobiona przez Mojżesza? Nie żartuj sobie!
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez Indy5 » Pt lip 20, 2007 1:26 pm

Kilka żeczy za tym że arka może być w Etiopii:
1 Ostatni cesarz etiopii nazywa sie Haile Selassie I Zwycięski Lew Plemienia Judy, Wybraniec Boży, Król królów Etiopii poprzedni cesarze chyba mieli podobny tytuł
2 Z etiopi zostają ewakuowanii fellaszowie jest to plemię które pochodziło według ich tradycji potomkami królowej Saby i Salomona i ich syna Menelika. Ewakuowani oczywiście do Izraela drogą lotniczą ewakuacje nazywały się Mojżesz i Salomon
3 Każdy etiopczyk wierzy że w Etiopi znajduje się Arka Przymierza
4 Epos Etiopski Kebra Negast mówi o tym w jaki sosób w etiopi znalazła się arka
5 Święto Timkat jest podobne do staro testamentowego tańca dawida przed arką
6 Kapłan który ma pilnować arki jest wybierany przez swojego poprzednika powinien to być zaszczyt dla niego ale są i tacy którzy uciekają i trzeba ich siłą sprowadzać
Opisał to dość dobrze Graham Hancock w książce Znak i Pieczęć
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Indy5 » Cz sie 02, 2007 8:34 am

liafail napisał(a):A pierwszy punkt jest wogole groteskowy, jesli mieli takie tytuly, a mieli, to byli antychrystami (jednymi z wielu)


Dlaczego zaraz antychrystami jeśli swoje drzewo genealogiczne wywodzili od króla Dawida to mogli się tak tytułować. Wiesz wogule kto to jest antychryst bo według mnie nie jeśli twierdzisz że ich było wielu.
Tych skopiowałem z wikipedii:Między innymi za Antychrysta uważano cesarza rzymskiego Nerona, papieży, cesarza Francuzów Napoleona I Bonaparte, wodza i kanclerza Rzeszy Niemieckiej Adolfa Hitlera, przywódcę ZSRR Józefa Stalina
Co nie znaczy że nimi byli.

liafail napisał(a):moze odnosic sie jedynie do Jahshua


Kto to jest Jahshua? I niby dlaczego jemu ten tytuł bardziej pasuje
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Indy5 » Cz sie 02, 2007 1:21 pm

Christos z greki – namaszczony, pomazaniec a więc każdy król był pomazańcem
Król królów to inaczej cesarz który był królem innych króli a więc każdy cesarz może się tak tytułować nie tylko Jezus
A teraz jakieś inne dowody na istnieje Jezusa Chrystusa syna Boga oprócz ewangelii i ludzi wierzących w to bo uznałeś jako słaby dowód (Kebra Negast i ileś żyjących i wierzących w to etiopczyków) potwierdzający obecność arki w Etiopii
Ostatnio edytowano Cz lis 22, 2007 2:26 pm przez Indy5, łącznie edytowano 1 raz
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hungry » Cz sie 02, 2007 1:41 pm

Czy ja dobrze rozumie? Ktos tu potrzebuje dowodow na istnienie Jezusa Chrystusa? Przypominam więc na wszelki wypadek jasno okreslone "Zasady na forum,które należy znać!" punkty 1 i 2
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Indy5 » Cz sie 02, 2007 1:51 pm

hungry czytaj całość a nie wybiórczo jeśli według kogoś wiara etiopczyków w coś to mało to po proszę inny zestaw pytań
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hungry » Cz sie 02, 2007 2:32 pm

Indy5 czytam i mam watpliwosci .. wiec prosze odpowiedz czy jestes osoba wierzaca w Jezusa Chrystusa Syna Bożego, oraz w Pismo Swiete jako nieomylne spisane Słowo Boże..., Boga w trójcy Świętej Jedynego...
Według zasad na forum powinno sie jaśniej precyzowac swoje myśli by takich watpliwosci ne było. Więc prosze abys sie nie obrazał(ała) gdy przypominam regulamin.
Pozatym prosze wrocic do tematu: "Arka Przymierza"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Indy5 » Cz sie 02, 2007 2:51 pm

Nie obrażam się nie te latka ;)
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Indy5 » Pt sie 03, 2007 8:36 am

liafail napisał(a):
Afryka to miejsce zapomniane przez Boga

ja dodam:przez wiele stuleci

Oj dobre naprawdę dobre uśmiałem się. Historia się kłania.Panujący do 1974 cesarze Etiopii wywodzili swoje pochodzenie od pierwszego władcy kraju, Menelika I (ok. 1000 p.n.e.), którego rodzicami mieli jakoby być bohaterowie biblijni: król Salomon i królowa Saby.
Istniejące od I wieku p.n.e. na terytorium obecnej Etiopii i południowego Sudanu państwo Aksum zostało założone przez potomków ludów semickich z południowej Arabii (głównie Sabejczyków), które ok. połowy pierwszego tysiąclecia p.n.e. opanowały te tereny.
W IV wieku kraj przyjął chrześcijaństwo, które do 1974 było religią państwową. To jest z wikipedii
Jeśli szukasz np. bardzo starych fragmentów biblii to znajdziesz je właśnie w języku gyyz(geez)
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Indy5 » Pt sie 03, 2007 11:10 am

A więc jak szanse na możliwość że w Etiopii znajduje się arka przymierza wzrosła. Ja nie mówię że tam się musi znajdować arka z cherubinami wykonana przez Besallela tylko druga wykonana przez Mojżesza. Przeczytaj wcześniejsze moje posty ale to tylko teoria.
A co do historii to jeszcze nie jedno nas zaskoczy.
Indy5
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 6:12 am
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron