Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:47 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Obietnica abstynencji

w codziennym życiu chrześcijanina

Obietnica abstynencji

Postprzez adam906 » So sie 19, 2017 12:19 pm

Mam wątpliwość. Ponad rok temu na weselu zachowywałem się źle w stosunku do mojej dziewczyny. Uznałem, że to przez alkohol i modląc się później w kościele postanowiłem nie pić alkoholu do końca życia, obiecałem to Bogu w swoich myślach. Teraz zastanawiam się czy mogę to zmienić? Moja dziewczyna uważała, że ja się denerwowałem dlatego, że nie mogliśmy trafić do miejscowości, w której miał być ślub. Było jej smutno, że ja się nie napiję nawet szampana na naszym ślubie w przyszłości. Jak myślicie, co mam zrobić?
adam906
 
Posty: 1
Dołączył(a): So sie 19, 2017 12:10 pm

Re: Obietnica abstynencji

Postprzez dobraduszyczka » Pt paź 20, 2017 2:15 pm

Według mnie możesz ponownie obiecać Bogu, że nie będziesz pił dużej ilości alkoholi. Bóg przecież jest miłosierny i wybaczy Ci tą zmianę zdania.
dobraduszyczka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt paź 20, 2017 2:11 pm

Re: Obietnica abstynencji

Postprzez Hendi » Pt gru 20, 2019 1:16 pm

Po pierwsze - należy sprawdzić, co Biblia mówi na temat obietnic składanych Bogu. Czy trzeba ich dotrzymywać czy nie? Jeżeli stwierdzisz, że należy dotrzymywać obietnic, to tak zrób.

Po drugie - Sprawdź co Biblia mówi o spożywaniu alkoholu. Czy zabrania samego spożywania czy upijania się.

Na tej podstawie podejmij decyzje, która będzie zgodna z Twoim sumieniem.
Hendi
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt gru 20, 2019 7:53 am

Re: Obietnica abstynencji

Postprzez MarDeb » Cz kwi 02, 2020 1:13 am

Zastanów się kto jest Panem twojego życia? Jeśli Ty, to możesz zrywać przysięgi. Twoim problem nie jest wtedy złamana przysięga a brak nowego narodzenia i brak oczyszczenia z grzechu przez Chrystusa.

Jeśli jesteś nowonarodzym dzieckiem Bożym, to nie ty decydujesz w swoim życiu a Chrystus. I tylko On może cię zwolnić z jakiejkolwiek przysięgi.

A jeśli dla narzeczonej problemem jest twój brak picia alkoholu, to I Chrystus jest też odległy w hierarchii wartości.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy