Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:44 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Prześladowania

porozmawiajmy

Prześladowania

Postprzez Bartlomiej23 » Wt kwi 23, 2013 6:05 pm

Jestem prześladowany przez rodzinę. Nie mam przyjaciół. Nie mogę znaleźć prawdziwych jak ja, naśladowców Chrystusa, którzy cierpią prześladowania. Matka, rodzina mają mnie za chorego psychicznie. Chcą mnie sądownie oddać do szpitala psychiatrycznego - więzienia, za to że głoszę ewangelie. Nie otrzymuję zapłaty za to co robię. Mówię, mało kto słucha, jeśli już słuchają, to za chwile wpadają we wściekłość. Pobili mnie już za to. Nie wierzą, dziwią się mądrości bo nie mam wykształcenia. Mają ją za głupstwo. Jestem bezdomny i ubogi. Nie posiadam majątku, domu własnej rodziny ani kobiety. Czy jeśli Syn człowieczy przyjdzie, znajdzie wiarę na ziemi? Czyż to nie bogacze wzgardzili ubogim? Jeśli by kto posiadał majętność tego świata a widział, że jego brat cierpi niedostatek jak może trwać w nim miłość Boga? A korzeniem wszelkiego zła, jest miłość do pieniędzy. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do was należy królestwo niebieskie. Błogosławieni będziecie jeśli ludzie was nienawidzić będą...Ale to wszystko wam czynić będą z powodu mego imienia, bo nie znają tego który mnie posłał. Kto nie ma ducha Chrystusowego ten nie jest jego. A będą was wydawać i rodzice i krewni i zabijać niektórych was. Kto chce zachować życie na tym świecie straci je. Kto nienawidzi tego życia na tym świecie, znajdzie je na życie wieczne. Czyż nie wiecie, że przyjaźń z tym światem, to nie przyjaźń z Bogiem? Dwóm panom nie można służyć bo albo jednego miłował będzie a drugim wzgardzi i odwrotnie. Tylko duch daje życie, ciało na nic się nie przyda. Kto miłuje ojca, córkę, matkę, brata, syna, żonę bardziej niż mnie - nie jest mnie godzien.
Bartlomiej23
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 5:49 pm

Re: Prześladowania

Postprzez hungry » Cz kwi 25, 2013 12:12 pm

Może jednak warto się dołączyć do jakiejś społeczności chrześcijan. Samemu jednak jest trudniej, coś o tym wiem, a nie chce mi się wierzyć, że tylko Ty jedynie głosisz ewangelię w Twojej okolicy. Jeśli mogę jakoś pomóc proszę na początek przejrzyj adresy stron internetowych różnych kościołów chrześcijańskich na mojej stronie Poza tym musisz pamiętać, aby nie tylko słowem głosić ale i czynem może rodzina pragnie to zauważyć, niż mówienie na siłę najpiękniejszych słów z ewangelii. Jakub pisał, że mamy wcielać słowo w czyn a nie być tylko słuchaczem oszukującym samego siebie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Prześladowania

Postprzez Bartlomiej23 » Cz kwi 25, 2013 2:12 pm

Do jakiej/ś? Jest tylko jedna społeczność Chrystusowa. Ci co głoszą tylko dla tych, co oni chcą słuchać, żyją w przyjaźni z tym światem, władzami i zwierzchnościami boją się ich i nie cierpią prześladowań także i w rodzinie, nie są z Boga narodzeni, a mnie nikt nie chce słuchać. Więc jeśli ty mi nie wierzysz, Mojżeszowi nie wierzą to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą. Gdybym nie czynił tego co chce Jezus i nie chciał tego, miłowaliby by mnie za to, że nawołuje matce rodzeństwa i ludziom do nawrócenia, że powinna odpuścić tym, co ją oczerniają.By odwrócili się od miłości do pieniędzy. A oni mnie za to tępią. Gdybym tylko mówił, że wierzę to moja wiara by była martwa. Lepiej słuchać ubogiego młodzieńca niż starego króla co rad już nie potrafi przyjmować. Czyż Jezus nie był ubogi i nie przyszedł do ubogich i czyż nie do nich należy królestwo niebieskie? powiedział także do nich - badajcie, co jest miłe Panu. I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie [tamtych]! Zycie świątyni Boga - Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby. Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca. Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze [uzyskane] ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. Gdzie znajdę taką SPOŁECZNOŚĆ? dlatego napisałem, czy Syn człowieczy gdy przyjdzie, znajdzie wiarę na ziemi? Z kim mam to robić, żyć wg Ewangelii, jeśli nie mogę znaleźć ani jednego sprawiedliwego, który chce żyć tak jak mówi słowo Boga?Wolą żyć i korzystać z dóbr tego świata. Kościół/świątynia Boga to nie budowla ale ludzie, którzy przebywają wszędzie razem tak jak ma to być związane w Niebie. Wszyscy wspólnie, nie jak ci, którzy przez fałszywą Ewangelię spotykają się na kazanie a potem rozchodzą się do SWOICH domów. Czyż nie jest tak w cerkwiach,synagogach,meczetach,kościołach,teraźniejszych zborach?

autor: Bartlomiej23 » czw kwie 25, 2013 2:47 pm
Ale dziękuję ci za to co przesłałeś. Skorzystam z tego i będę szukał wiernych ludzi. Słuchałem trochę kazań pastorów, chociaż nigdy nie byłem na spotkaniu typowo ewangelickim, bo mam uprzedzenie do fałszywych proroków i zwodzących, którzy robią to tylko dla pieniędzy. Czasami czuję obecność ducha świętego, ale nie jest to długotrwałe uczucie szczęścia. Często na przemian mój stan ducha popada w cierpienie...Właśnie chyba dlatego że jestem z tym sam a ja jest napisane - gdzie dwóch w moje imię, tam będę się przechadzał pośród nich
Bartlomiej23
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 5:49 pm

Re: Prześladowania

Postprzez hungry » Cz kwi 25, 2013 4:11 pm

Po pierwsze to nie pisz proszę post pod postem ale używaj proszę opcji zmień, tym razem zrobiłem to za Ciebie ale proszę abyś sam gdy chcesz coś dopisać używał opcji edycji zmiany postów, lub poczekał na odpowiedź.
Po drugie to nie wiem kogo tak surowo oceniasz i w sumie nie obchodzi mnie to, ale chcę Ci poradzić, że gdy znajdziesz jakąś społeczność chrześcijan być może z tych adresów jakie podawałem, być może samodzielnie, to proszę nie oceniaj czyjegoś nawrócenia czy jest narodzony na nowo czy nie, bo może się okazać mój drogi, że będzie to po pozorach a wiemy z 7 rozdziału ewangelii Jana, że Jezus zabronił nam to czynić. Jezus też mówił przede wszystkim o wyciąganiu wpierw belki z własnego oka a potem zabieraniu się za źdźbło w oku brata z danej społeczności. Poza tym to na szczęście prezbiterzy danej społeczności czuwają nad duszami ludzi i za bardzo niech nie będzie to Twoją troską. Postaraj się spokojnie prowadzić swój dom, lub rodzinę jeśli taką masz, albo załóż a wtedy pewnie docenisz pracę duszpasterską wielu przywódców chrześcijańskich.
Bo jeśli np. gdy nieustannie będziesz tylko widzieć w innych "źdźbło w oku", wówczas będziesz czuł się źle w każdej społeczności. W ewangelii chodzi właśnie o to aby zacząć zmieniać od siebie. Tak było w przypadku Piotra gdy powołał go Jezus podczas wielkiego połowu, Piotr uznał swoja grzeszność. Jezus nie powołuje idealnych ludzi. Nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci co się źle mają. Tak czy inaczej zachęcam Cię poszukania jakiejś społeczności i życzę Ci abyś znalazł taka w której czujesz się karmiony, akceptowany, a wierzę optymistycznie, że takie w Polsce jeszcze są. :)
Jeśli masz samochód masz ułatwioną sprawę z przemieszczaniem się po swojej okolicy w poszukiwaniu wierzących. Jeśli nie masz możliwości kontaktu z takimi wierzącymi z powodu zbyt sporej odległości, zapraszam do słuchania przez Internet na przykład Radia Chrześcijanin. http://radiochrzescijanin.pl/ . Życzę błogosławieństwa i powodzenia w życiu prywatnym i duchowym.
W Chrystusie,
Grzegorz
Strona dla głodnych Boga i Jego Słowa

P.S.
Również zapraszam na modlitewną stronę Modlitwa.Chrzescijnain.pl
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Prześladowania

Postprzez Bartlomiej23 » Pt kwi 26, 2013 7:39 am

hungry napisał(a):Jezus też mówił przede wszystkim o wyciąganiu wpierw belki z własnego oka a potem zabieraniu się za źdźbło w oku brata z danej społeczności.

Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać - nie. Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka. Albowiem wewnętrzny człowiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym. Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu.
hungry napisał(a):Postaraj się spokojnie prowadzić swój dom, lub rodzinę jeśli taką masz, albo załóż a wtedy pewnie docenisz pracę duszpasterską wielu przywódców chrześcijańskich.

Dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą. Bardziej gorzką niż śmierć jest kobieta, ona więzami serce jej sidłem kto miły Bogu ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja.
hungry napisał(a):Poza tym to na szczęście prezbiterzy danej społeczności czuwają nad duszami ludzi i za bardzo niech nie będzie to Twoją troską

Ksiądz nauczał w kościele, że wszyscy będą sądzeni - sprzeczne ze słowami Jezusa - Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Słuchałem kazania Pastora - "Bóg nie chce żebyśmy byli jak on" - Następna sprzeczność - Ja rzekłem: Jesteście bogami.i wszyscy - synami Najwyższego. więc dlaczego miałbym nie mówić do nauczającego, jeśli będę słyszał sprzeczność? - Badajcie, co jest miłe Panu. I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej PIĘTNUJĄC, nawracajcie [tamtych]! Bo kto z Boga, MÓWI Słowa Boże i kto z Boga, słucha słów Bożych. Błogosławiony ten, kto strzeże słów pisma świętego. Potrafię poznać, gdy patrzę na człowieka czy jest ciałem, szukającym pożądliwości ciała, czy jest duchem uwięzionym w ciele, szukającym chwały Boga.
------------------------------------------------------
autor: Bartlomiej23 » pt kwie 26, 2013 7:53 am
Wszystko jest zależne od wiary człowieka - Jak ogromna była wiara Natanaela, Zapytał Natanael -Skąd mnie znasz. Jezus na to "widziałem cię jak siedziałeś pod drzewem figowym". Natanael odpowiedział - Rabbi jesteś synem Bożym. Wystarczyło jedno zdanie, by uwierzył. Pierwszym objawem nieprawdziwego proroka, nauczyciela - jest gniew w stosunku do osoby od ktorej słyszy prawdy, lub pogarda i zazdrosc do znajaceggo Słowo boze bardziej niz ten, ktorego sluchają. Nastepne objawy to wyszydzenie, ucieczka od tej osoby. zastraszanie policją bądź jeszcze innymi władzami, wydawanie go w ich ręce, także nazwanie go chorym psychicznie gdy nie wie fałszywy juz co odpowiedzieć. Wszystkie ziemskie nauki, poza Chrystusową są kłamstwem. Kto z ziemi pochodzi należy do ziemi i po ziemsku przemawia, kto z nieba pochodzi swiadczy o tym co widzial i slyszal a swiadectwa jego nikt nie przyjmuje. Mówimy co wiemy i o tym swiadczymy, lecz swiadectwa naszego nie przyjmujecie. Głosimy nie madrosc tego swiata i wladcow tego swiata, ale madrosc zakrytą, ktora dla czlowieka zmyslowego jest glupstwem, bo nalezy je duchowo rozsadzac. Duch Bozy bada wszystko. A ktoz zna czlowieka najlepiej, jak nie Bóg?
Bartlomiej23
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 5:49 pm

Re: Prześladowania

Postprzez hungry » Pt kwi 26, 2013 10:03 am

Proszę Cię stosuj się do zasad na forum i tak jak Cię wcześniej prosiłem nie pisz post pod postem, ale używaj opcji zmień lub zaczekaj na odpowiedź innego usera.
A jak cytujesz moje wypowiedzi to nie zaznaczaj cudzysłowem, ale proszę używaj zgodnie z netykietą (sieciowe zasady ogólno-powszechne od dawien dawna, od początków powstania Internetu) opcji quote czyli cytuj. Proszę potrenuj cytowanie tutaj Nie będę za każdym razem po Tobie poprawiać. Rozumiemy się?
Z góry dziękuję, bo to ułatwia każdemu userowi na forum internetowym wzajemną komunikację, więc szanujmy się nawzajem!
Co do rzekomych i pozornych sprzeczności teologicznych to radziłbym Ci zajrzeć w kontekst biblii zamiast z niego wyrywać wersety, jest to podstawowa zasada egzegezy biblijnej i właściwego zrozumienia Pisma Świętego, po za tym jak cytujesz jakąś wypowiedź proszę podawaj źródło kto co w danej chwili powiedział. To, że Jezus sam zacytował słowa, "bogami jesteście" nie miał na myśli, że jesteśmy jak Bóg Jahwe. On Jezus miał prawo powiedzieć, to bo sam był i jest Bogiem Trójjedynym! Ale proszę pamiętaj, że my z kolei ludzie nie jesteśmy istotami z atrybutami boskimi, jak np. wszechmoc, wszechwiedza itd.
Więcej na temat tego ustępu Pisma umieściłem we fragmencie audycji biblijnej tutaj.
I taka drobna uwaga, nie wiem o czym tak do końca pod koniec piszesz czy o sobie czy o czasach Jezusa, ale w czasach biblijnych nie było policji. ;) A dziś mamy być świadectwem i szanować władzę jak mówił Jezus co cesarskie mamy oddawać cesarzowi, więc i podatki płacimy, mamy słuchać się władzy co kiedyś nosiła miecz a dziś ma nowsze wyposażenie. ;) List do Rzymian 13 rozdział jak i 4 rozdział 1 listu Piotra właśnie instruują nas abyśmy tak żyli aby władza świecka nie miała nas o co oskarżyć. Dlatego dobrze jak chrześcijanin respektuje świeckie prawo, na szczęście nie żyjemy w krajach gdzie te świeckie prawo nakazuje nam coś sprzecznego z wolą Bożą, wówczas wtedy i tylko wtedy powinniśmy wybierać wolę Boga bardziej niż ludzką.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Prześladowania

Postprzez Bartlomiej23 » Pt kwi 26, 2013 11:31 am

Postaram się pisać tak, jak "ty chcesz". Chociaż logicznie myśląc, cóż za problem jest w owym sposobie pisania, jaki ja prezentuję. To już nie pierwsze forum, gdzie komuś przeszkadzało dopisanie nowej myśli, pod wcześniej napisaną. Są momenty, że pamiętam skąd jakąś myśl zaciągnąłem by ją dopisać a są momenty, że nie mogę odnaleźć źródła, więc nie piszę skąd to. Tak w ogóle to każdy człowiek cytuje słowa. Zasłyszane czy to od ludzi, w telewizji, radiu bądź wyczytane z książek. Więc po cóż mam zaznaczać cytatem jakiś werset z pisma, jeżeli go pamiętam i zgadzam się z tym? Czy człowiek, który się wypowiada i używa słów jak "aczkolwiek, generalnie,natomiast...itp." za każdym razem mówi "cytuję" Wniosek jest taki, że cytowanie to po prostu wyróżnienie jakiejś myśli, do której chce się głębiej nawiązać albo na niej oprzeć.

Pismo nazywa bogami tych, do których zostało skierowane słowo Boże - Synowie Boży. Napisali apostołowie także, bądźcie doskonali jak jest wasz Ojciec Niebieski. Kto chce iść za mną niechaj bierze swój krzyż i NAŚLADUJE mnie - robi to co ja robiłem, pełni moje czyny. Wniosek - dzieci diabła pełnią czyny diabła. Dzieci Boga, pełnią czyny Boga. Nie tylko według mnie pismo święte nie jest przeznaczone do interpretacji, ale do czystego zrozumienia, lecz jest zakryte przed nie wybranymi ludźmi i nie mogą jego zrozumieć. U mnie potrwało trochę to, zanim Bóg otworzył mi oczy i uszy, bym zrozumiał to, co teraz dla mnie wydaje się proste, co np Jezus powiedział. Ja Jestem chlebem żywym! Co Katolicy i nie tylko oni, błędnie rozumieją poprzez to, że Jezus jest w chlebie i trzeba go spożywać jako symbol do zbawienia. Nie można samemu tego interpretować - przekręcać, ale czytać, badać, szukać a sens się odnajdzie.
Była straż, wojsko Rzymskie. To także jest zakryte nazewnictwo. Dzisiaj nazwana jest Policją. Zgadzam się co napisałeś, że ma inne wyposażenie, tak jak kiedyś jeździli rydwanami, dzisiaj mają samochody. Zgadzam się także, każda władza jest dana od Boga. Napisane jest także w liście do Rzymian, że kto przeciwstawia się władzy, przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Jeżeli przykładem jest człowiek, który pije piwo na ławce albo ma je otwarte a policja to zobaczy i chcą go zabrać na komendę - niech się podda władzy. Bez szarpania, bez awanturowania się. Tak jak Jezus, którego ukrzyżowali za to, iż powiedział, że jest Synem Bożym, Królem i nie zachowywał Sabatu według Żydów, chociaż oni sami go nie zachowywali - poddał się władzy na ukrzyżowanie. Jeśli ubogi nie ma z czego płacić podatków, jak zapłacić za bilet, nie ma gdzie się napić piwa poza ulicą, to jak może czynić zło? To Bóg podaje do serca człowiekowi mądrość, władzę, szczęście, albo ubogość...Napisane jest także w liście do Efezjan, 6 rozdział: Nie toczymy bowiem walki przeciw KRWI I CIAŁU lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Ta walka ma być duchowa, słowna nie z użyciem przemocy tak jak to robią wojska między narodami.
Bartlomiej23
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 5:49 pm

Re: Prześladowania

Postprzez hungry » Pt kwi 26, 2013 12:23 pm

Bartlomiej23 napisał(a):Postaram się pisać tak, jak "ty chcesz". Chociaż logicznie myśląc, cóż za problem jest w owym sposobie pisania, jaki ja prezentuję. To już nie pierwsze forum, gdzie komuś przeszkadzało dopisanie nowej myśli, pod wcześniej napisaną. Są momenty, że pamiętam skąd jakąś myśl zaciągnąłem by ją dopisać a są momenty, że nie mogę odnaleźć źródła, więc nie piszę skąd to.

Nie wiem od kiedy masz Internet, ale jest taka zasada od dawien dawna w Internecie, bez względu jak respektowana jest na innych forach. Jednak w większości przypadków jest powszechnym zjawiskiem, że zwracana jest wszędzie wszystkim uwaga o netykietę. A co do źródła, również przyjęło się w netykiecie jednak umieszczać źródło skoro się coś cytuje, taka sieciowa przyzwoitość ludzka, pamiętając, że po drugiej stronie jest czytający drugi człowiek, który niekoniecznie chce czytać niewiarygodne informacje a co gorsza plotki.
Bartlomiej23 napisał(a):Tak w ogóle to każdy człowiek cytuje słowa. Zasłyszane czy to od ludzi, w telewizji, radiu bądź wyczytane z książek.

I przyzwoitość ludzka właśnie sugeruje podawać źródło.
Bartlomiej23 napisał(a):Więc po cóż mam zaznaczać cytatem jakiś werset z pisma,

A choćby dla estetyki w sieci :) abyś nikogo nie posądził, że źle wydedukował twoją wypowiedź bo odniósł się do cytatu jaki podałeś zamiast do Twojej wypowiedzi.
Więc zachęcam abyś potrenował cytowanie jeśli sprawia Ci to trudność na stronie jaka podałem na tym forum.
Bartlomiej23 napisał(a):Pismo nazywa bogami tych, do których zostało skierowane słowo Boże - Synowie Boży. Napisali apostołowie także, bądźcie doskonali jak jest wasz Ojciec Niebieski. Kto chce iść za mną niechaj bierze swój krzyż i NAŚLADUJE mnie - robi to co ja robiłem, pełni moje czyny. Wniosek - dzieci diabła pełnią czyny diabła. Dzieci Boga, pełnią czyny Boga.

Pełnia Jego wolę ale nie znaczy, że czynią dokładnie to samo co On Jedyny Suwerenny Bóg!
Jedynie On jest Wszechmocny! Pamiętaj, że On jest Garncarzem a my jedynie gliną (Księga Izajasza 45:9-10)!
Bartlomiej23 napisał(a):Nie tylko według mnie pismo święte nie jest przeznaczone do interpretacji, ale do czystego zrozumienia, lecz jest zakryte przed nie wybranymi ludźmi i nie mogą jego zrozumieć.

Bóg daje nam zrozumienie i interpretacje przez Ducha Świętego którego dał wybranym czyli wszystkim którzy uwierzyli i jeszcze uwierzą ile tylko Bóg powoła! On dobry Ojciec nasz nie żałuje nam Swego Ducha Świętego i nie da nam kamienia czy węża zamiast Ducha Świętego gdy o Niego prosimy (Łukasza 11:10-13)!
Bartlomiej23 napisał(a):U mnie potrwało trochę to, zanim Bóg otworzył mi oczy i uszy, bym zrozumiał to, co teraz dla mnie wydaje się proste, co np Jezus powiedział. Ja Jestem chlebem żywym! Co Katolicy i nie tylko oni, błędnie rozumieją poprzez to, że Jezus jest w chlebie i trzeba go spożywać jako symbol do zbawienia. Nie można samemu tego interpretować - przekręcać, ale czytać, badać, szukać a sens się odnajdzie.

Podobnie miałem i ja gdy byłem katolikiem jeszcze 18 lat temu. :)
Zapraszam do przeczytania mojego świadectwa. Nawróciłem się 23 lata temu i 5 lat mi zajęło abym opuścił KK, byłem wówczas bez społeczności konkretnej w której bym mógł wzrastać, Bóg mi jednak objaśniał przez Swego Ducha Świętego Pismo Święte. Więcej przeczytasz na mojej stronie w świadectwie. Nie miałem wówczas Internetu, w 1990 roku a jednak Boża łaska dosięgła mnie tam gdzie mieszkałem. Więcej na mojej stronie! :)
Bartlomiej23 napisał(a):Jeżeli przykładem jest człowiek, który pije piwo na ławce albo ma je otwarte a policja to zobaczy i chcą go zabrać na komendę - niech się podda władzy. Bez szarpania, bez awanturowania się. Tak jak Jezus, którego ukrzyżowali

Oj nie mieszałbym tak człowieka winnego z Jezusem, który w niczym nie zgrzeszył i oddał swoje życie za nas.
A my gdy jeślibyśmy byli ciągani to Piotr w 4 rozdziale swojego 1 listu wyjaśnia, że:
"A niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw. Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga." 1P4:15-16

My wprawdzie jesteśmy po Adamie grzesznikami przed Bogiem, to jednak usprawiedliwieni nie poddawajmy się na nowo pod jarzmo niewoli, aby nie mieli nas o co oskarżać ale znosili gdy trzeba prześladowanie dla Imienia Jezusa jako chrześcijanie.
Bartlomiej23 napisał(a):za to, iż powiedział, że jest Synem Bożym, Królem i nie zachowywał Sabatu według Żydów, chociaż oni sami go nie zachowywali - poddał się władzy na ukrzyżowanie. Jeśli ubogi nie ma z czego płacić podatków, jak zapłacić
za bilet,

Jak nie ma na bilet niechaj nie jeździ tym pojazdem gdzie trzeba płacić, może być jednak wdzięcznym Bogu za nogi, które On mu dał. :)
Oj pamiętam czasy młodości gdy nie miałem wiele pieniędzy jeździłem na stopa i ewangelizowałem, a czekając miałem wspaniała społeczność z Bogiem wówczas.
Bartlomiej23 napisał(a): nie ma gdzie się napić piwa poza ulicą, to jak może czynić zło?

Niech trenuje wstrzemięźliwość i trzeźwość jako chrześcijanin. :)
Czy piwo jest mu potrzebne? ;)
Bartlomiej23 napisał(a):To Bóg podaje do serca człowiekowi mądrość, władzę, szczęście, albo ubogość...Napisane jest także w liście do Efezjan, 6 rozdział: Nie toczymy bowiem walki przeciw KRWI I CIAŁU lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Ta walka ma być duchowa, słowna nie z użyciem przemocy tak jak to robią wojska między narodami.

Tak, dlatego Jezus:
"On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi." 1 List św. Piotra 2:23
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Prześladowania

Postprzez Bartlomiej23 » Pt kwi 26, 2013 2:37 pm

Internet mam od długiego czasu, lecz na forach przebywam od bardzo krótkiego czasu...To dlatego. Poćwiczę cytowanie ;) lecz gdy będę miał więcej czasu a teraz jestem w bibliotece. Zgadzam się z "garncarzem" ;) Tak jak mówił w przypowieści o Latorośli w Ewangelii św Jana. Może mnie zrozumiałeś nie tak, jak chciałem. Miałem na myśli miłość, charakter Jezusa i jego Ojca - Jednomyślni. Jedno jesteśmy. ;) Bo władzy, by zdobyć ją przez pychę, podstępem to pragnął diabeł! Z tą władzą to troszkę też mi jest nie lekko pojąć do końca ich "sprawiedliwość" dlatego jak nawet oglądam TV to duch mój wpada momentami w gniew, ale opanowuje to tak, by tego nie pokazywać. Proszę cię o to byś pomodlił się za mnie, abym mógł bardziej odróżniać dobro od zła i bym lepiej zrozumiał pismo...Bo moja dusza jest chwiejna i to nie rzadko. Mam coś np takiego, że w ciągu dnia, zaczynam myśleć o Panu i czuje obecność cały czas jego ducha, modle się często w duchu, ale gdy zasne i sie obudzę to tak jak by to cale jego slowo wyparowalo ze mnie a ja sobie zadaje pytanie "co ja pisalem? co ja mowilem czy ja nienormalny jestem, albo oni mysla ze jestem, ze tak mowie o Bogu" ;/ I potem tak w ciagu dnia znow mi sie przypomina...Czy to jest tak, jakby on wzywal mnie do opamietania? Ale co z porankiem, dlaczego zaczynam czuć brak jego obecnosci?
Bartlomiej23
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 5:49 pm

Re: Prześladowania

Postprzez hungry » Pt kwi 26, 2013 3:11 pm

Bartlomiej23 napisał(a):Internet mam od długiego czasu, lecz na forach przebywam od bardzo krótkiego czasu...
To dlatego. Poćwiczę cytowanie ;)

No to więc z netykietą sobie poradzisz zarówno technicznie jak i obyczajowo. :)
Bartlomiej23 napisał(a):Miałem na myśli miłość, charakter Jezusa i jego Ojca - Jednomyślni.

Jezus i Ojciec ciężko aby nie byli jednomyślni, bo to przecież dwie z trzech odrębnych ale współistniejących i równych sobie osób Boskich. Bo rozumiem wierzysz w Boga Trójjedynego że On występuje w trzech odrębnych ale równych sobie i współistniejących Osobach - Ojciec, Syn i Duch Święty!
Bartlomiej23 napisał(a):Jedno jesteśmy. ;)

Ta napewno budując wieżę Babel próbowaliśmy ale niestety taka jedność jest niebezpieczna dla nas i Bogu się nie podobająca! Dopiero przez Ducha Świętego w Chrystusie gdy np. czytamy w Nowym Testamencie Dzieje Apostolskie o jednomyślności jaka mieli jak wiemy jedynie dzięki Duchowi Świętemu, że poddani Jemu trwali w nauce apostolskiej, w łamaniu chleba i w modlitwach. Dusze ich były ogarnięte Bojaźnią Bożą, wspólnie gospodarując nawet majętnościami, wspomagając najuboższych. I ważne aby dostrzec, że nie była to jedność dla samej jedności, ale do wypełnienia woli Bożej aby przywieźć do posłuszeństwa wiary wszystkie narody.
Bartlomiej23 napisał(a):
Bo władzy, by zdobyć ją przez pychę, podstępem to pragnął diabeł!\

Dlatego uczniowie Jezusa szli za nauką Jego, aby nie pragnąć zaszczytów i władzy ale aby służyli sobie nawzajem będąc przyobleczeni w szatę pokory względem siebie.
Bartlomiej23 napisał(a):Z tą władzą to troszkę też mi jest nie lekko pojąć do końca ich "sprawiedliwość" dlatego jak nawet oglądam TV to duch mój wpada momentami w gniew, ale opanowuje to tak, by tego nie pokazywać.

No tak, dlatego Bóg się też troszczy o nasze emocje chyba skoro poleca nam nie patrzeć na te zło i nie słuchać o krwi przelewie (Izajasza 33:15). :)
Ważne abyśmy przynajmniej wokół siebie dostrzegali potrzebujących przede wszystkim miłości, a może i czegoś jeszcze do przeżycia jeśli jesteśmy w stanie im to dać (Marka 14:7).
Bartlomiej23 napisał(a):Proszę cię o to byś pomodlił się za mnie, abym mógł bardziej odróżniać dobro od zła i bym lepiej zrozumiał pismo...

Oczywiście, ma się rozumieć. :)
Nie żebym się wymigiwał od modlitwy bo tak jak napisałem się również pomodlę. :) Ale na tym forum może mniej ostatnio ludzi się wypowiada, a na http://www.modlitwa.chrzescijanin.pl jest większa wspólnota wierzących odwiedzających regularnie te strony w celu zamieszczenia prośby, zamieszczenia świadectwa wysłuchanej modlitwy jak i wsparcia innych w modlitwie.
Im więcej osób tym lepiej.
Bartlomiej23 napisał(a):Bo moja dusza jest chwiejna i to nie rzadko. Mam coś np takiego, że w ciągu dnia, zaczynam myśleć o Panu i czuje obecność cały czas jego ducha, modle się często w duchu, ale gdy zasne i sie obudzę to tak jak by to cale jego slowo wyparowalo ze mnie a ja sobie zadaje pytanie "co ja pisalem?

No rzeczywiście potrzebujesz wspólnoty chrześcijan nie tylko w Internecie. :-? Ale będzie dobrze, dobrze Cię też rozumiem w tych podobnych doświadczeniach jakie również miałem.
Bartlomiej23 napisał(a):co ja mowilem czy ja nienormalny jestem, albo oni mysla ze jestem, ze tak mowie o Bogu"

Wybranych Bożych, Dzieci Boże szatan oskarżyciel przeciwnik Boga będzie stale oskarżał i próbował wciskać deprechę, ale nie poddawaj się i chwal Jezusa! Dziękuj Mu za wszystko!
Bartlomiej23 napisał(a):;/ I potem tak w ciagu dnia znow mi sie przypomina...Czy to jest tak, jakby on wzywal mnie do opamietania? Ale co z porankiem, dlaczego zaczynam czuć brak jego obecnosci?

Duch Święty gdy wzywa do upamiętania będzie przekonywał a nie oskarżał. Bo oskarża szatan. Czy widzisz różnicę między przekonywaniem kogoś a oskarżaniem? :) Bo ja właśnie dostrzegam i to jest cudowne. że dla tych którzy są w Chrystusie, wszyscy wierzący nie ma już potępienia! Dlatego tacy będący w Chrystusie nie bedą chcieli zasmucać Boga! A gdy zdarza się im upaść (choćby siedem razy) powstaną, bo jedynie grzesznicy potykają się w nieszczęściu (Przypowieści Salomona 24:16) a wiemy z Biblii, że oni giną gdy nie zaufają Zbawcy i Panu Jezusowi!. Choć Bóg nie chce aby ktokolwiek zginął, ale lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania i mieli życie wieczne (Jana 3:15-21; 2 List św. Piotra 3:9).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron