Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:38 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Egzorcyzmy

porozmawiajmy

Egzorcyzmy

Postprzez Piotrek » Pt cze 12, 2009 12:40 pm

Witam. To mój pierwszy post tutaj a zarazem temat :)

Wiek ktoś może czy można towarzyszyć Egzorcyście podczas odprawiania rytuałów jako pomocnik np modląc się bądź w inny konieczny sposób służyć pomocą?
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez admin » Pt cze 12, 2009 8:42 pm

Znajdź egzorcystę i go zapytaj :) Jednak dla sensacji nie sensu bo to dobrze ci się nie przysłuży.

Inny juz temat, ze aby wypędzać demony to Jezus nie tworzysz specjalistów do tego. Każdy (prawdziwy) chrześcijan może to uczynić choć coś juz innego czynić to jako służbę. DO każdej służby Bóg powołuje i daje wtedy dary, mądrość, itp..
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Piotrek » So cze 13, 2009 7:46 am

admin napisał(a):Znajdź egzorcystę i go zapytaj :) Jednak dla sensacji nie sensu bo to dobrze ci się nie przysłuży.

Inny juz temat, ze aby wypędzać demony to Jezus nie tworzysz specjalistów do tego. Każdy (prawdziwy) chrześcijan może to uczynić choć coś juz innego czynić to jako służbę. DO każdej służby Bóg powołuje i daje wtedy dary, mądrość, itp..


Nie sprecyzowałeś ;) Każdy chrześcijanin może przeprowadzić egzorcyzm ale prywatny. Do egzorcyzmów uroczystych mogą przystąpić biskupi bądź wyznaczeni księża (czyli jak to napisałeś - służba). Rozumiem że to Bóg powołuje i On ofiarowuje to co potrzebne do pełnienia służby lecz bardziej chodzi mi o towarzyszenie niżeli o tworzenie swojej szkoły kształtującej egzorcystów wg mojego - jeszcze nie stworzonego - demonicznego poglądu.

Mimo wszystko gdyby ktoś coś wiedział to proszę pisać :)
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez asa » So cze 13, 2009 8:37 am

czesc Potrek.

Czy w ew. Marka czytamy:
Mk 16:17 BT "biskupom, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;"

sprawdz proszę.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Piotrek » So cze 13, 2009 4:34 pm

Cześć

Ok rozumiem. Teraz skupmy się na moim pierwszym pytaniu ^^


Więc jeszcze dla wyjaśnienia:
Ja nie chce wyrzucać demonów z ludzi ale towarzyszyć egzorcyście podczas odprawiania rytuału. Podczas odprawiania są ludzie którzy modlą się za opętaną osobę o uwolnienie np rodzina lub też ktoś kto może pomóc gdyby były jakieś większe komplikacje np ataki czy tym podobne. I teraz moje pytanie brzmi: czy ja mogę w jakiś sposób pomóc towarzysząc np modlitwą czy tym co będzie w danej chwili konieczne? A jeszcze głębiej: czy można towarzyszyć egzorcyście podczas pełnienia jego posługi? :)

Jeżeli ktoś wie to proszę napisać. A jak nie to do egzorcysty z tym pójdę... chociaż chciałem wiedzieć wcześniej jak to z tym jest ;)
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez asa » So cze 13, 2009 6:04 pm

Wiesz juz, ze kazdy kto uwierzy ma "moc" w imieniu Jezusa Chrystusa wyrzucania demonow.
W autorytecie Jezusa mozesz nakazac duchowi złemu odejsc od danej osoby. Trzeba pamietac ze, pierwszoplanową sprawą jest jednak szukanie pomocy u Pana Jezusa, a nie u ludzi. Bóg moze uzyc Ciebie, moze uzyc pana X albo pania Y.

Potrzebujemy trwac w Panu, zyc w Duchu sw, potrzebujemy madrosci, o która smiało musimy Pana prosic. Dobrze byloby wiedziec, czy mamy do cczynienia z rzeczywistą opresją demoniczną, czy moze z zaburzeniami psychicznymi. Oraz, czy dana osoba nie trwa po prostu w jakims grzechu, kolidującym z jej relacja z Jezusem. Potrzebne zatem jest upamietanie tej osoby, wyrzeczenie sie grzechu i przyjecie Jezusa do serca jako Pana i Zbawiciela ( jesli jesczse tego nie zrobiła).
Potrzzebujemy rowniez daru rozeznania, z kim/czym mozemy miec do czynienia.

czy Ty jestes odrodzony? Znaczy narodzony z Ducha i wody.
Jesli jestes narodzonym na nowo chrzescijaninen chroni Cie krew Jezusa.
91J, 5 (18 ) Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć.
Czuj sie wiec bezpiecznie.
Poza tym biorąc udzial w takiej modlitwie musisz miec nalozona na siebie całą oręż bozą. Poniewaz walczysz nie z cialem i z krwią.

Ef 6 (10) W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego. (11) Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. (12) Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

(13) Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się.
(tu masz wyliczone elemnty zbroji bozej)
(14) Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości
(15) i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, (16) a przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego;
(17) weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.


Jako ostrzezenie poczytaj proszę DzAp 19, 13-17
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez asa » Pn cze 15, 2009 11:19 pm

Samuel, to racja.
Bóg nie ma upodobania w wyniosłosci czlowieka i trzeba pamietac, ze to On daje nam łaske dzialania w Jego Imieniu. Bóg działa Swoja mocą, a nie naszą.
1P 4:11 Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa.

Mysle jesczse ze wazne jest zycie Duchem sw, ciagłe wsluchiwanie sie w Jego głos. Trwanie w modlitwie przed Panem , On wskaze Swój "czas".

Piotrek,
mysle, ze przy modlitwie o uwolnienie od demonów, wskazana jest obecnosc innych wierzących. Nowonarodzonych chrzescijan.
"głównodowodzącym" :wink: nie musi byc biskup, to Bóg bada nasze serca, a nie czlowiek sądzący z pozoru ( patrz szaty biskupie)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Piotrek » N cze 21, 2009 1:25 pm

Dziękuję za posty i chęć wsparcia duchowego.

Asa widzisz... mi chodzi o takie egzorcyzmy których nie wolno przeprowadzać na własną rękę ;) (że tak to napiszę ;) ).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wakacji pełnych wzrastania w pokorze i miłości do Pana i bliźnich w nieustannym czuwaniu i walce przeciwko temu który na Miłość nie zasługuje :)
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez asa » Pn cze 22, 2009 10:32 am

Piotrek, nie naszą ręką to czynimy :)
ale rozumiem Cię, tradycja, tradycja, tradycja...
wzajemnie pozdrawiam :)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez asa » Wt cze 23, 2009 12:22 am

Szemkel napisał(a):
przeciwko temu który na Miłość nie zasługuje


a ten o którym piszesz mimo wszystko zasługuje - kolokwialnie rzecz biorąc :-) - na litość a to też pewien rodzaj miłości

Szemkel, kolokwialnie czy nie, raczej sie nie zapedzajmy w te rejony
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez asa » Śr cze 24, 2009 12:00 am

chapeau bas! Szemkel przed Twoją wiedzą filozoficzno - teologiczna :D
szczere.
a my som prostaczki- tych panow juz nie czytamy :mrgreen:

nie wiem co stanie się z kusym, Bóg to wie i Jego woli niech będzie amen, ale jeśli jako chrześcijanie twierdzimy że miłość Boża nie obejmuje upadłych bytów to chyba nieco się mijamy ze Słowem

prosze ( nie zaczepnie) o poparcie SLowem.

co do zasługiwania natomiast to już tak nie kolowialnie - pobożny chrześcijanin zasługuje na miłość Bożą w takim samym stopniu jak diabeł, łaską zbawieni jesteście ...

twierdzenie że ten czy tamten na miłość Boga zasługuje bądź nie IMHO świadczy o lichej znajomości Jego natury - toż to pelagianizm w czystej postaci

- diabel laską zbawiony?
- nie jestem wyznawczynią pelagianizmu... :D
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Następna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron