Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:02 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

prośba o pomoc

porozmawiajmy

Postprzez Albertus » Śr mar 04, 2009 4:38 pm

Albertus napisał:

To tak jak w małżeństwie.Czasem jest wspaniale a czasem są chwile bardzo trudne.Najważniejsze nie jest dobre samopoczucie ale wierność.


Bardzo zly przyklad. Typowa uczuciowa manipulacja.


Nasza wierność Chrystusowi przejawia sie też w wierności wobec innych ludzi.Podejście w stylu "lubię cię i szanuję pod warunkiem ze się ze mną we wszystkim zgadzasz , przytakujesz mi, nie robisz żadnych błędów, znasz świetnie biblię, masz zawsze uduchowione kazania, zawsze jesteś miły i uśmiechnięty a jak nie to już cie nie lubię i żegnam" nie jest chrześcijańskie.

Nie chodzi tutaj o uczucia i odczucia a o wierność.Bóg jest wierny pomimo naszych niewierności.Powinniśmy chcieć być do Niego podobni.

Nie chodzi tutaj o akceptowanie zła w Kościele ani o przebywanie na siłę z ludżmi których nie lubimy w sytuacji gdy jesteśmy na to zbyt słabi ale o pewną zasadę

Rozumiem że porównanie z małżeństwem , dla protestantów którzy dopuszczaja rozwody może być nie do końca zrozumiałe.

Powiedz to wszystkim tym biedakom w zamknietych zakonach itd
Rozumiesz teraz?


Nie bardzo. Czyżby ktoś tych ludzi tam zamknął i trzyma pod kluczem nie pozwalając im wyjść?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Albertus » Śr mar 04, 2009 9:28 pm

Albertus napisał:

Rozumiem że porównanie z małżeństwem , dla protestantów którzy dopuszczaja rozwody może być nie do końca zrozumiałe.



Oczywisice masz racje, przepraszam, ze sie odezwalem, zli protestanci, dobrzy inni, ty jestes tym dobrym, odnosisz sie na temat, przedstawiasz bardzo logiczne wnioski.


To chyba ty mi zarzucałeś manipulację...?

:wink:

A tak juz bez zartow, to o co ci chodzi ?


A ze zrozumieniem czego masz problem?Napisz to postaram się wyjaśnić
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Violetta Matusiak » Pt mar 20, 2009 11:16 pm

Witaj,ośmielę się napisać,tylko tyle,że najlepszym nauczycielem jest Pan Jezus i Ewngelia,ja sama jestem dopiero na początku tej cudownej drogi,która prowadzi do Pana,wciąż się uczę,ale wiem,że Pan mnie kocha bo Słowo Boże o tym wyraznie mówi,choć szatan próbuje swoich sztuczek i wciąż mnie oskarża w taki czy inny sposób.Jestem córka marnotrawną Pana Boga,byłam umarła a ożyłam,zagubiłam się,a jednak się odnalazłam(za dużo byłoby tu pisać wyszłaby może z tego książka)wiem jedno dzięki Panu Bogu i mojemu Zbawicielowi żyję i jestem w tym miejscu gdzie powinnam,każdego dnia chcę wielbić za to Pana i proszę by uczynił mnie człowiekiem według swego serca.Jeśli wołasz szczerze To i Pan będzie dla Ciebie łaskaw ,bo łaską jesteśmy zbawieni.Uwierz,Zaufaj i Walcz,bo Pan wierny jest i obdarza łaską,aż do tysięcznego pokolenia tym którzy Go miłują i przestrzegają Jego przykazań.Pozdrawiam. :D
Violetta Matusiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N lut 22, 2009 2:40 pm

Postprzez duszyczka » Cz mar 26, 2009 12:04 pm

Powiedzcie mi jeśli wiecie jakie są podstawy tego ,że komunia św. ,eucharystia jest dostępna tylko dla tych którzy się wcześniej wyspowiadali?
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Albertus » Cz mar 26, 2009 9:03 pm

Powiedzcie mi jeśli wiecie jakie są podstawy tego ,że komunia św. ,eucharystia jest dostępna tylko dla tych którzy się wcześniej wyspowiadali?


Moim zdaniem powinnaś zapytać o to księdza.
Jeśli chcesz przez internet to raczej na forum katolickim bo tu go raczej nie znajdziesz.

Jedyny tekst który w tej chwili przychodzi mi do głowy to 1kor11

(20) Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej. (21) Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy. (22) Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? Czy będę was chwalił? Nie, za to was nie chwalę. (23) Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb (24) i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę! (25) Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę! (26) Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. (27) Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. (28) Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. (29) Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. (30) Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. (31) Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni. (32) Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem. (33) Tak więc, bracia moi, gdy zbieracie się by spożywać [wieczerzę], poczekajcie jedni na drugich! (34) Jeżeli ktoś jest głodny, niech zaspokoi głód u siebie w domu, abyście się nie zbierali ku potępieniu [waszemu]. Co do reszty, zarządzę, gdy do was przybędę.

Moim zdaniem mówi on jednak raczej konieczności rozróżniania między spożywaniem Ciała Chrystusa w eucharystii a zwykłym posiłkiem
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez duszyczka » Pt mar 27, 2009 7:34 am

Też myslę ,że ten fragment nie dotyczy mojego pytania, myślę jednak ,że forum jest dobrym miejscem w końcu są tu chrześcijanie ludzie stanowiący kościół żywy chyba powinni oni wiedzieć dlaczego tak jest.

Jest tez inny powód dlaczego akurat przez forum bo w mojej miejscowości jest tylko KrK i nie ma w dodatku żadnych grup czy spotkań gdzie możnaby porozmawiać a gdy pytałam o to księdza odnoisłam wrazenie ,że się "śpieszy"
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez asa » Pt mar 27, 2009 3:00 pm

duszyczko, we wspomnianym fragnencie z 1Kor najogolniej mowiąc - chodzi o godne przygotowanie sie do obchodzenia pamiątki Wieczerzy Panskiej.

(23) Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, (24) a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją.
(25) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.
(26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie. (27) Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. (28 ) Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. (29 ) Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » Pt mar 27, 2009 8:23 pm

(26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie. (27) Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. (28 ) Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. (29 ) Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije

Też myslę ,że ten fragment nie dotyczy mojego pytania, myślę jednak ,że forum jest dobrym miejscem w końcu są tu chrześcijanie ludzie stanowiący kościół żywy chyba powinni oni wiedzieć dlaczego tak jest.


Duszyczko to forum jest raczej protestancki trudno więc aby protestanci odpowiedzieli na pytanie które ich nie dotyczy.Wielu z nich nie uznaje że chleb który łamiemy a o którym Pan powiedzał to jest ciało moje jest rzeczywiście Jego ciałem.
Nie widzą więc problemu w tym kto i w jakim stanie uczestnczy w "pamiątce" i spożywa, jak niektórzy z nich mówią, wafelek albo ciasteczko

My natomiast wierzymy że Jezus gdy powiedział na chleb to jest ciało moje mówił prawdę i że nie była to, niewiadomo co oznaczająca przenośnia.

Wierzymy zatem że spożywanie chleba i wina podczas eucharystii jest komunią z Panem

Przystępując do Pana powinniśmy być oczyszczeni z grzechu i nieprawości aby chodzić w świetle.Jak tego dokonać?

Dzięki łasce Chrystusa zgodnie ze Słowem Bożym:

1J1

(6) Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą. (7) Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. (8) Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. (9) Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. (10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » Pt mar 27, 2009 11:22 pm

duszyczko- szukaj sama odpowiedzi w Biblii.
Zdaj sie na suwerenne dzialanie Ducha sw w Tobie.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » So mar 28, 2009 7:39 am

Szukaj w biblii ale pamietaj o tym oczym mówi sama biblia


2Tes2

(15) Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.



2P3

również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, (16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


HBR13.17

Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » So mar 28, 2009 9:11 pm

Albertus, unikam rozmowy z Tobą, bo przeinaczasz uparcie Slowo boze, ale tym razem okazuje sie, ze jestes mistrzem w wyrywaniu z kontekstu, jesli poczuwasz sie do prowadzenia kogokolwiek na tym forum-
badz laskaw zacytowac caly rozdział 2 z 2listu do Tesaloniczan,
przypomne tylko początek:
(1) Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, (2) abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. (3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
....itd
wowczas twoje wyrwane z kontekstu zdanie nabierze sensu....

to samo dotyczy wyrwanego z kontekstu urywku 2listu Piotra i listu do Zydow. Przeczytaj uwaznie wieksze fragmenty tekstu.

wlasny niepokoj o czyjes dusze, ktorym grozi "zbalamucenie" na forum protestanckim- zostaw Temu, który jest sprawcą i dokonczycielem naszej wiary.

to tyle.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Robertamigo » So mar 28, 2009 9:41 pm

Albertus pisze "szukaj w biblii" ale tak naprawde odeslal by najchetniej delikwenta do KKK, tak jak by katechizm byl ksiega natchniona :roll:

Przytacza 2 Tes 2,15 po to by postawic tradycje wyzej niz nauki Pisma niezauwazajac przy tym ze w cytowanym wierszu Apostol pisze o tradycji opartej na nauce apostolskiej a nie na wymyslach ludzkich powstajacych od prawie 2000 lat po dzien dzisiejszy.

Albertus, polecam szczerze slowa autora ew.Marka:
"....opamietajcie sie i wierzcie ewangelii."
Mk 1,15

Pozdrawiam i zycze szczesliwego zajaczka oraz smacznego jajuszka z okazji zblizajacych sie swiat wielkanocnych :lol:
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron